خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
تفاوتشون در چیه؟
کیفیت تصویر و HDRـشون فرقی داره؟
دلیل خریدم HDR هست این مدلای سامسونگ راضی کننده هستن؟
چرا فقط سایتهای ایرانی این مدلو دارن! مثلا از 43mu7980 هیچ نقد خارجی پیدا نکردم!
colour تو 7980 بهتره

• Like
Reactions: mohsen2012

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
متاسفانه مانیتورهای رده بالا بزور تو ایران پیدا میشه . الان مثلا lg27ud69 خوبه اما 16 ملیون رنگ رو پوشش میده اگر 10 بیت بود خیلی عالی میشد اما از اونطرف mg28uq با این که tn هست کیفیتش انصافا خوبه فقط مشکلش همین زاویه دیدش

• Like
Reactions: mohsen2012

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
درود

از لحاظ اینپوت لگ الان دیگه تمام مانیتور های 2 سال اخیر به اینور اینپوت لگاشون همه پایین هست و اصلا مشکلی ندارن و این قضیه تو تمام پنل ها یکسانه اما شما باید با توجه به خواسته ای که داری بری جلو اول این که شما چون برای یه کنسول میخوای خوب یه مانیتور 60 هرتز کفایت میکنه اما مشکل اینجاست که ps4 pro فقظ رزولوشن 4k و 1080p رو ساپورت میکنه پس خرید مانیتور qhd یا همون 1440p کار اشتباهیه چون وقتی pro وصل بکنید بهش سیگنال 4k رو نمیشناسه و اتوماتیک میره رو رزولوشن 1080

حالا شما 3 تا انتخاب داری گزینه های پیشنهادی که تو ایران موجوده میگم و غیر از اینا انتخاب دیگه ای نیست بازار ایران داغون و محدود و گرونه :

LG Ultra HD 4K 32UD59-B VA Gaming
Asus Ultra HD 4K MG28UQ TN Gaming
LG Ultra HD 4K 27UD69-W IPS

هیچ کدوم از 3 مدل hdr نداره اگر به hdr علاقه مندی باید صبر کنی تا به مرور این مانیتور ها وارد باز بشن زمانش هم معلوم نیست اونم تو بازار ایران
مانیتور chg70 هم همون طور که گفتم 4k نیست و hdr اش هم واقعی نیست البته بدم نیست در کل ولی اصلا قابل مقایسه با تلویزیون ها نیست تنها مانیتوری که hdr 10 واقعی با رزولوشن 4k و 144 هرتز ASUS PG27UQ هست که تازه وارد بازار خارج شده و بالا 2000 دلار هست و خدا میدونه کی و با چه قیمتی بیاد ایران.

پنل va زاویه دید: متوسط /کیفیت رنگ ها :خوب /کنتراست : عالی/ نمایش رنگ مشکی :خیلی خوب/ pixel response time : متوسط
پنل ips زاویه دید عالی /کیفیت رنگ ها :خیلی خوب/ کنتراست :متوسط/ نمایش رنگ مشکی: ضعیف/ pixel response time : خوب

پنل tn زاویه دید : ضعیف /کیفیت رنگ : متوسط /کنتراست :ضعیف/نمایش رنگ مشکی :ضعیف/pixel response time :عالی

منظور از کشیدگی پنل va رو من متوجه نشدم منظور همون خمیده بودن هست؟ curved؟ اگه اره اون سلیقه ای هست یکی خوشش میاد یکی نه ولی این قضیه خمیده بودن پنل های va به بهبود زاویه دید هم کمی کمک کرده

ممنون از پاسخ و وقتی که گذاشتید
الان چیزی که هست اینه که من مشکلی برای خرید‌ازامارات و یا سایت آمازون ندارم اگه مدل دیگه ای میشناسید اونا رو هم معرفی کنید
برای من HDR مهم‌ نیست چون همینطور که گفتم TV فوق‌العاده ای دارم بیشتر موضوع برای من اینپوت لگ هست اونم برای FUT بازی میکنم که به نظرم تاثیر زیادی داره این موضوع پس داشتن HDR اصلا برام مهم‌نیست چون بازی مثل فیفا رنگها مهم‌ نیست براش تنها نکته ای که مهمه همون اینپوت لگ هست

sinart7

کاربر سایت
May 25, 2008
598
نام
بابک
دوستانی که سامسونگ تولید ایران رو پیشنهاد میدن لطفا جواب بدن
این 7980 و 7970 سری 6 اصلی حساب میشن یا سری 7 ؟
چرا 7980 با این که مثلا جدید تره سیستم عامل قدیمی تر داره ؟

PooyaGH

کاربر سایت
Oct 19, 2011
352
دوستانی که سامسونگ تولید ایران رو پیشنهاد میدن لطفا جواب بدن
این 7980 و 7970 سری 6 اصلی حساب میشن یا سری 7 ؟
چرا 7980 با این که مثلا جدید تره سیستم عامل قدیمی تر داره ؟
همون مدل ٢٠١٧ سري ٦ هستش
مدل هاي ٢٠١٨ سامسونگ پيشوند Nu دارن

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
Reactions: sinart7

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
اقا من كلا حاضرم graphic در حد nes باشه ولي 60 فريم باشه رو tv4k هم اون option هست كه 1080 با 60 فريم؟

بله شما راحت دشبورد 1080 می ذارید بازی می کنید روی 4k هم بذارید باز این گزینه هست اما 1080 باشه بهتره هم hdr10 full rgb می تونید بگیرید هم اینکه tv می فهمه 1080p هست به 4k اپ اسکیل می کنه به نظرم اصلا به خاطر یکم شفافیت بیشتر دقیقا یکم ارزش 30 فریم کردن نداره البته 60 ثابتم اکثرا نمی دن اما بازم بین 45 تا 60 هم خیلی بهتره

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
الان چیزی که هست اینه که من مشکلی برای خرید‌ازامارات و یا سایت آمازون ندارم اگه مدل دیگه ای میشناسید اونا رو هم معرفی کنید
برای من HDR مهم‌ نیست چون همینطور که گفتم TV فوق‌العاده ای دارم بیشتر موضوع برای من اینپوت لگ هست اونم برای FUT بازی میکنم که به نظرم تاثیر زیادی داره این موضوع پس داشتن HDR اصلا برام مهم‌نیست چون بازی مثل فیفا رنگها مهم‌ نیست براش تنها نکته ای که مهمه همون اینپوت لگ هست
خب شما یا مانیتور tn گیمینگ با رفرش ریت بالا بخرید کارتون راه میافته

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
سامسونگ 43mu7000 چطوره؟ (درمقابل 7980) حداقل سایتای فرنگی میشناسنش! پنلش هم انگار VA
خرید اینترنتی از سایتای بانه قابل اطمینان هست؟

-- الان دیدم سایز 40 هم داره! برای من که میخام تو اتاق استفاده کنم ایداله! تایید میشه همینو خرید کنم؟؟

آخرین ویرایش:

PooyaGH

کاربر سایت
Oct 19, 2011
352
سامسونگ 43mu7000 چطوره؟ (درمقابل 7980) حداقل سایتای فرنگی میشناسنش! پنلش هم انگار VA
خرید اینترنتی از سایتای بانه قابل اطمینان هست؟

-- الان دیدم سایز 40 هم داره! برای من که میخام تو اتاق استفاده کنم ایداله! تایید میشه همینو خرید کنم؟؟
٤٣ ش فك ميكنم پنل ش ips باشه

Sent from my iPhone using Tapatalk

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
سلام بچه ها
من خیلی حرفه ای نیستم تو این موضوع
ولی میخوام یه تجربه شخصی کوتاه از استفاده از تلویزیون و مانیتور گیمینگم بگم...
من LG uh850v داشتم و البته الآنم دارم
همون طور که بچه های تاپیک میدونن
HDR این تلویزیون به مشکل خورد حالا دقیقا نمیدونم چرا
بعدش من رفتم xg258q گرفتم
الآنم به مدته دارم باهاش بازی میکنم
چون پنلش TN هست کیفیت تصویرش قطعاً از چیزی که قبلاً رو TV میدیدم پایینتره
زاویه دیدشم متوسطه
در عوضش اینپوت لگ بسیار خوبی داره
درکل خواستم بگم که راضیم
اگه اینپوت لگ براتون مهمه پنل TN بگیرید

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

• Like
Reactions: Jack cooper

Tuco

کاربر سایت
Dec 14, 2005
759
من هرچی مدل بیشتر معرفی کنم بیشتر سردرگم میشی به هر حال هر مدلی هم من معرفی بکنم خارج از 3 پنل ips و va و tn نیست با مشخصات مشابه
من LG Ultra HD 4K 27UD69-W IPS توصیه میکنم دیگه الان سالهاست اینپوت لگ مانیتور و تو مشخصات مانیتور ذکر نمیکنن برای همین باید منتظر review ها شد تا مانیتور و تست بکنن این مدل اینپوت لگ حدودا 9 تا 10 میلی ثانیه داره که بسیار عالی هست
27UD69-W : ال جی UHD 4K IPS LED ال جی ایران | مانیتور 27 اینچ

سلام بچه ها
بعدش من رفتم xg258q گرفتم
الآنم به مدته دارم باهاش بازی میکنم
چون پنلش TN هست کیفیت تصویرش قطعاً از چیزی که قبلاً رو TV میدیدم پایینتره
زاویه دیدشم متوسطه
در عوضش اینپوت لگ بسیار خوبی داره
درکل خواستم بگم که راضیم
اگه اینپوت لگ براتون مهمه پنل TN بگیرید

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

ببینید یه چیزی که شما و بعضی از دوستان اشتباه میکنن input lag و pixel response time هست

اساسا اینپوت لگ ربطی به نوع پنل نداره شاید یک مقدار بسیار کمی نوع پنل تاثییر گذار باشه در حال حاضر هم تمام پنل ها به ویژه مانیتور های گیمینگ اینپوت لگ پایینی دارن
اما pixel response time (مدت زمانیکه یک پیکسل طول می کشه تا از یک رنگ به رنگ دیگه تغییر کنه)
( هر چقدر این زمان کم تر باشه میزان تار شدن و سایه دار شدن مخصوصا موقع حرکت دوربین به ویژه تو بازی های اول شخص کمتره)
در اصل اینه که به پنل مربوط میشه و پنل tn از همه سریع تره البته مانیتور های امروزی از جمله پنل های ips و va خیلی تو این زمینه دارن خوب عمل میکنن و فقط کسایی که خیلی رو این زمینه حساسن و بصورت حرفه ای انلاین بازی میکنن همچنان پنل tn رو ترجیح بدن)
حداقل response time تو مانیتور های ای پی اس 4 وبعضا 5 میلی ثانیه
پنل های tn هم 1 ms

آخرین ویرایش:

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
دوستان سلام..
یکی از دوستانم تی وی sony 49x8000e ساخت مالزی گرفته..
الان دوتا مشکل داره:یکی اینکه موقع تماشای تصاویر سریع مثل فوتبال تو تصویر لگ و تیک ریز دیده میشه(پخش از ر س ی و ر) و دو اینکه قسمت وسط تی وی و پائینش خیلی گرم میشه..
به نظرتون تی وی مشکلش چیه؟محصوصن مورد اول؟و آیا همه تی وی های این سری اینجور هستند؟
مرسی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر