خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

Farhad-1

کاربر سایت
Dec 24, 2016
36
نام
فرهاد
با سلام دوستان لطفا راهنمایی کنین یه تی وی 4k میخوام واسه فیلم و گیم بنظرتون کدوم بهتره:
1-Lg c7
2- Sony X8500E
3- Sony X9300E
اولی Oled هستش ولی اونجور که تو قندتیوب! دیدم بنظر کنتراست مدل ۲ و ۳ بالاتره! و اینکه مدل سونی اندرویده و الجی web os3.5....
ممنون میشم راهنمایی کنین:)
سلام.
C7 با سونی X930E خیلی عالین بهترین تیوی های سال 2017 هستن. X850 هم تلویزیون خوبیه ولی خب میان ردست قابل مقایسه با این دو مدل نیست.اگر کنتراست و عمق رنگ مشکی برات مهمه که تو این زمینه اولد حرف اولو میزنه دیگه نیازی به توضیح نیست.من تعجب کردم گفتی کنتراست X850 بیشتره از C7!! اما X930E هم رنگ مشکیش و هم کنتراستش خیلی نزدیک شده به اولدها با اینکه LED هست.مثل مدل سال پیش سونی ZD9 که اونم خیلی عالی بود.ولی خب به نظر من باز هم هیچی اولد نمیشه تو این موارد.تنها ضعف اولدها در برابر LED های رده بالا روشنایشونه که کمتر هست که تو این مورد X930E کاملا از C7 سرتره تقریبا دو برابره روشناییش واقعا غولیه برای خودش.من خودم چون عادت دارم تو تاریکی فیلم ببینم همیشه و زاویه دید برام مهمه C7 رو گرفتم هرچند توی محیط های روشن هم هیچ مشکلی نداره ولی خب برای محیط های روشن X930E انتخاب بهتریه.بهر حال هر دو این مدلها عالی هستن این دیگه بر میگرده به سلیقه خودت که چه نوع تصویری رو دوست داشته باشی و انتخاب کنی.برای گیم هم اولد بهتره.

آخرین ویرایش:

ps.gamer

کاربر سایت
Jul 22, 2009
381
نام
آیدین
Oled ها كنتراست بينهايت دارن اتفاقا

Sent from my iPhone using Tapatalk
نظرتون راجع به این ویدیو چیه؟

مقایسه تلوزیون 2017 SONY 930E vs LG C7 OLED

سلام.
C7 با سونی X930E خیلی عالین بهترین تیوی های سال 2017 هستن. X850 هم تلویزیون خوبیه ولی خب میان ردست قابل مقایسه با این دو مدل نیست.اگر کنتراست و عمق رنگ مشکی برات مهمه که تو این زمینه اولد حرف اولو میزنه دیگه نیازی به توضیح نیست.من تعجب کردم گفتی کنتراست X850 بیشتره از C7!! اما X930E هم رنگ مشکیش و هم کنتراستش خیلی نزدیک شده به اولدها با اینکه LED هست.مثل مدل سال پیش سونی ZD9 که اونم خیلی عالی بود.ولی خب به نظر من باز هم هیچی اولد نمیشه تو این موارد.تنها ضعف اولدها در برابر LED های رده بالا روشنایشونه که کمتر هست که تو این مورد X930E کاملا از C7 سرتره تقریبا دو برابره روشناییش واقعا غولیه برای خودش.من خودم چون عادت دارم تو تاریکی فیلم ببینم همیشه و زاویه دید برام مهمه C7 رو گرفتم هرچند توی محیط های روشن هم هیچ مشکلی نداره ولی خب برای محیط های روشن X930E انتخاب بهتریه.بهر حال هر دو این مدلها عالی هستن این دیگه بر میگرده به سلیقه خودت که چه نوع تصویری رو دوست داشته باشی و انتخاب کنی.برای گیم هم اولد بهتره.
دوست عزیز ممنون از راهنماییتون، والا چون اینجا هیچ فروشگاهی این دو مدل رو کنار هم نداره مقایسه و انتخاب یخورده سخت شده، از یه طرف X9300E قیمت بالاتری داره و اندرویده از طرف دیگه C7 اولد هستش و ... الان شما که C7 دارین تو روشنایی روز مشکل کنتراست رو حس میکنین؟ سیستم عاملش چطوریه در مقایسه با اندروید؟ شما کالیبره کردین؟ چون ظاهرا با کالیبره کردن مشکل کنتراست تا حدود زیادی رفع میشه...
مقایسه تلویزیون C7 ال جی با A1 سونی | مقایسه دو تلویزیون برتر OLED

البته اینجا با سونی A1 مقایسه شده... ممنون میشم نظرتون رو بگین

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: Farhad-1

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
دوست عزیز ممنون از راهنماییتون، والا چون اینجا هیچ فروشگاهی این دو مدل رو کنار هم نداره مقایسه و انتخاب یخورده سخت شده، از یه طرف X9300E قیمت بالاتری داره و اندرویده از طرف دیگه C7 اولد هستش و ... الان شما که C7 دارین تو روشنایی روز مشکل کنتراست رو حس میکنین؟ سیستم عاملش چطوریه در مقایسه با اندروید؟ شما کالیبره کردین؟ چون ظاهرا با کالیبره کردن مشکل کنتراست تا حدود زیادی رفع میشه...

تنها برتری x930e روشنایی بهترش هستش.همین.بقیه موارد c7 سرتره

Farhad-1

کاربر سایت
Dec 24, 2016
36
نام
فرهاد

تیویه من پشت یه پنجره خیلی بزرگه که نور زیادی ازش میاد داخل خونه اما من کلا روزا کاری به تیوی ندارم فقط شبا تو تاریکی مطلق فیلم میبینم ولی روز هم تست کردم که ببینم چجوریه رو حالت SDR روشنایی تصویر معمولیه ولی در حالت HDR روشنایی عالیه.اولد سونی قیمتش بالاست!خریدش منطقی نیست.از روی سایت کالیبره نکردم چون زیاد خوشم نیومد از تنظیماتشون کالیبره کردن هم سلیقه ای هست که من با سلیقه خودم تصویرو تنظیم کردم.با سیستم عامل سونی من کار نکردم میتونی از دوستانی که سونی دارن سوال کنی راجبش ولی کار با Webos الجی خیلی ساده و راحته سیستم عامل خیلی خوبی هم هست.کنتراست C7 هیچ مشکلی نداره دوست عزیز نه تو روشنایی و نه توی تاریکی. این کلیپی هم که دادی قبلا دیده بودم بازم هست توی یوتیوب از اینجور مقایسه ها ولی دیدن با چشم خود آدم خیلی فرق داره این تفاوت تصویری که میبنی بخاطر روشنایی بالای تیویه سونی هست نه مشکل کنتراست C7.البته اگر به دقت هم نگاه کنی تو بعضی از صحنه ها تصاویر توی X930E بنظر من غیر طبیعی میشن که فکر کنم بخاطر همین روشنایی زیاد باشه در حالی که توی C7 طبیعی تر هستن.

با سلام دوستان لطفا راهنمایی کنین یه تی وی 4k میخوام واسه فیلم و گیم بنظرتون کدوم بهتره:
1-Lg c7
2- Sony X8500E
3- Sony X9300E
اولی Oled هستش ولی اونجور که تو قندتیوب! دیدم بنظر کنتراست مدل ۲ و ۳ بالاتره! و اینکه مدل سونی اندرویده و الجی web os3.5....
ممنون میشم راهنمایی کنین:)
این کلیپو بار اولی که میبینی اولین چیزی که خود نمایی میکنه روشنایی X930E ولی اگر چند بار با دقت ببینی هم متوجه کنتراست بالاتر C7 و تاری تصویر کمترش میشی و هم اینکه گفتم تصاویر بعضی جاها غیر طبیعی میشن توی X930E رو میبینی.البته بازم میگم این نظر و سلیقه من توی تصویر هست و سلیقه آدم ها با هم فرق داره. و هم اینکه از نزدیک دیدن تصویر خیلی فرق داره تا اینکه توی کلیپ مقایشه بخوای بکنی.پیشنهاد من به شما اینه که چنذتا فیلم 4K HDR روی هارد ببری نمایندگی سونی و الجی تست کنی هر کدوم از تیویها که چشمتو گرفت اون تیویو انتخاب کنی.توی عکس سوم ماشینی که بیرونه رو با فلش قرمز مشخص کردم که همینطور که میبینی توی X930E تقریبا محوه و زیاد دیده نمیشه اما توی C7 خیلی واضح تره و تقریبا کامل دیده میشه.

Attachments

• 1.png
    1.png
    1.3 MB · مشاهده: 32
  • 2.png
    2.png
    930.8 KB · مشاهده: 32
  • 3.png
    3.png
    1.5 MB · مشاهده: 35
  • 4.png
    4.png
    865.5 KB · مشاهده: 34
Last edited by a moderator:

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
این کلیپو بار اولی که میبینی اولین چیزی که خود نمایی میکنه روشنایی X930E ولی اگر چند بار با دقت ببینی هم متوجه کنتراست بالاتر C7 و تاری تصویر کمترش میشی و هم اینکه گفتم تصاویر بعضی جاها غیر طبیعی میشن توی X930E رو میبینی.البته بازم میگم این نظر و سلیقه من توی تصویر هست و سلیقه آدم ها با هم فرق داره. و هم اینکه از نزدیک دیدن تصویر خیلی فرق داره تا اینکه توی کلیپ مقایشه بخوای بکنی.پیشنهاد من به شما اینه که چنذتا فیلم 4K HDR روی هارد ببری نمایندگی سونی و الجی تست کنی هر کدوم از تیویها که چشمتو گرفت اون تیویو انتخاب کنی.توی عکس سوم ماشینی که بیرونه رو با فلش قرمز مشخص کردم که همینطور که میبینی توی X930E تقریبا محوه و زیاد دیده نمیشه اما توی C7 خیلی واضح تره و تقریبا کامل دیده میشه.
ببینیم امسال الجی میتونه روشنایی oled هاش رو بالا ببره.شایدم بخاطر پنل oled هستش یک نمیتونن انجامش بدن!!

ps.gamer

کاربر سایت
Jul 22, 2009
381
نام
آیدین
دوست عزیز ممنون از توضیحات کاملی که دادین، منم مثل شما بیشتر شب از تی وی استفاده میکنم پس بنظر c7 انتخاب منطقی تری بنظر میرسه حرف شما درسته باید فیلم 4K ببرم فروشگاه تست کنم ترجیحا روز هم میرم که کنتراست رو هم متوجه بشم, در کل ممنون که راهنمایی کردین

• Like
Reactions: Farhad-1

amho

کاربر سایت
Feb 3, 2018
46

دوستان در این ویدئو که تصاویر یکی هستن من احساس میکنم تصاویر در 930 یه مقدار موقع پخش تیک میزنن و در c7 به نرمی در حال پخش هستن. شما هم همچین حسی دارید؟ بخاطر تنضیمات تیوی هست یا کلا c7 دارای موشن بهتریه.؟ واقعا اگه اولد در مقابل led همچین پخش بهتر و روونتری داشته باشه انتخاب بسیار منطقی تری هست.

khatibzadeh

کاربر سایت
Jun 22, 2008
220

منم یه مشکلی که با این اولدها دارم سر رنگیه که نشون میدن به نظرم درست نیست
vrtt_222.jpg

• Like
Reactions: ps.gamer

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
ببینیم امسال الجی میتونه روشنایی oled هاش رو بالا ببره.شایدم بخاطر پنل oled هستش یک نمیتونن انجامش بدن!!

انجام دادنش کاری نداره مشکل اینجاست که این کار باعث می شه oled بسوزه(burn in) برای همین در حالت 100 درصد به 130 می رسه اما پیکش تا 800 هم می ره برعکس سونی من راحت 100 درصدش بالای 400 هر چند میزان کلی جفتشون کاملا کافیه

اگر همیشه از مستقیم با tv کار می کنید انچنان کیفیت تصویر ها فرق نمی کنن هر چند oled ها 1 درخشش خاصی دارن در محیط های تاریک روشنم به مراتب بهترن اما بحث موشن یا زاویه دید باشه اصلا oled ها 1 دنیا بهتره

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
انجام دادنش کاری نداره مشکل اینجاست که این کار باعث می شه oled بسوزه(burn in) برای همین در حالت 100 درصد به 130 می رسه اما پیکش تا 800 هم می ره برعکس سونی من راحت 100 درصدش بالای 400 هر چند میزان کلی جفتشون کاملا کافیه

اگر همیشه از مستقیم با tv کار می کنید انچنان کیفیت تصویر ها فرق نمی کنن هر چند oled ها 1 درخشش خاصی دارن در محیط های تاریک روشنم به مراتب بهترن اما بحث موشن یا زاویه دید باشه اصلا oled ها 1 دنیا بهتره
برای peak روشنایی sdr قبول دارم چون هیچ کسی تو حالت sdr روشنایی رو تا حتی نصف هم نمیتومه بزاره نمونش خود من.اینقدر چشم اذیت میشه.ولی برای محتوایhdr مهمه چون شما تو یک صحنه چند نوع منبع نور دارید وروشنایی یک جا متمرکز نیست مثل sdr.

• Like
Reactions: Jack cooper

shayan1989

کاربر سایت
Sep 10, 2010
392
نام
shayan
دوست عزیز اگه ویندوزت ۷ قبل اینکه ویندوز بوت شه f8نگه دار(وارد سیف مودمیشی) اگر ویندوزت ۱۰‌ ازمنو استارت روی ایکون پاور shiftکیبوردو نگه دار با موس ریستار کن وارد سیف مود میشی بعد گزینه۳. enbal low resolution video رو انتخاب کن اگه سیگنال اومد وارد صحفه ویندوز شدی رزولوشن رو به حالت Recommended تغییر بده تا صحفه فول اسکرین بگیری بعد ری استار کن اینو چک کن اگه جواب نده احتمالا از کابلته. ولی اگه شد سعی کن درایو کارت گرافیک رو اپدیت کنی.
موفق باشی
اصلا چه ربطی به ویندوز داره من کیس کامپیوتر که روشن نمیکنم میخوام ps4 به مانیتور وصل کنم همین :D مثل اینکه چند تا از دوستان گفتن کابلی میخواد که برق داشته باشه یکم متفاوته با کابل های تبدیل معمولی

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
این تاپیک انگار کلا هرکی هرچی دوست داره جواب میده. خب یکی مثه من سوال داره چرا پاسخ مناسبی نمیدین؟ با صرف ی نام بردن من چطور اطمینان کنم کدوم رو بخرم؟ دوستان دیگری هم دیدم سوال کردن کسی پاسخ نداده. فروم گویا جای پاسخ های دلبخواهه. جای دیگه دنبال جوابم میگردم

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
الجی رو کلا بیخیال شو.سامسونگ گزینه بسیار بهتری هستش به خاطر کنتراست بسیار عالی.کیفیت hdr بسیار ضعیف هستش. موشن فلو متوسط. اینپوت لگ بسیار خوب.

• Like
Reactions: Jack cooper

m3rdak

کاربر سایت
Jun 4, 2014
1,648
نام
Mori
الجی رو کلا بیخیال شو.سامسونگ گزینه بسیار بهتری هستش به خاطر کنتراست بسیار عالی.کیفیت hdr بسیار ضعیف هستش. موشن فلو متوسط. اینپوت لگ بسیار خوب.
hdr
این مدل سامسونگ ضعیفه ؟

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر