خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

mahdi255

کاربر سایت
Mar 18, 2009
34
دوست عزیز من دقیقا فاصله ام با تی وی 3 متر هست..به هیچ وجه هاله نداره و خیالت راحت باشه..من هم فوتبال میبینم و هم فیلم..
چون تی وی ال جی هم دارم و اون هاله داره دقیقا میدونم منظورت چی هست..
خیالت راحت که نداره..
چند تا از دوستان دیگه هم این تی وی رو دارن..انشالا اونا هم بیان نظر بدن..
سپاس
به نظر شما مشکل ایشون میتونه از کالیبره نبودن تی وی شون باشه یا احتمالا مشکل (خرابی) اون باشه؟

آخرین ویرایش:

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
سپاس
به نظر شما مشکل ایشون میتونه از کالیبره نبودن تی وی شون باشه یا احتمالا مشکل (خرابی) اون باشه؟
آره داداش احتمالش هست..
من که خودم به هیچ وجه با مسایلی مثل هاله و نشت نور و ... نمیتونم کنار بیام..حقیقتش خیلی رو مخ آدم میره..برای همینم روی خرید این تی وی خیلی دقت کردم که خدا رو شکر هیچ مشکلی نداره..

Behnams923

کاربر سایت
Jun 4, 2014
410
نام
Behnam
درود دوستان
میخوام تا آخر سال یه تلوزیون بخرم به نظرتون چی بگیرم؟
بودجمم محدوده حداکثر 1300 میتونم خرج کنم
این مدل مدل نظرمه LG 43LF540 چطوره؟خوبه؟

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
درود دوستان
میخوام تا آخر سال یه تلوزیون بخرم به نظرتون چی بگیرم؟
بودجمم محدوده حداکثر 1300 میتونم خرج کنم
این مدل مدل نظرمه LG 43LF540 چطوره؟خوبه؟
اين مدل قديميه
حداقل مدل ٢٠١٦ رو بگيريد LH540 ...

همين قيمتاست ... تصويرش هم تو اين رينج قيمت راضي كنندست ... يكي از دوستان من داره ميگه خوبه. اما من از نزديك نديدمش ك نظر شخصي بدم

Sent from my iPhone using Tapatalk

emperaturs

کاربر سایت
Aug 1, 2015
886
نام
Joel
بازی horizon رو پری اردر وردم امیدوارم تو این بازی دیگه کیفیت واقعی ps4 pro رو ببینیم و همچنین HDR تو این بازی مشکل washed out شدن تصویر رو نداشته باشه .
اخر نفهمیدم این مشکل washed out شدن تصویر چرا تو بازی ها به وجود اومده در حالی که تو فیلمها اینطور نیست .

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

• Like
Reactions: S@nic

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
بازی horizon رو پری اردر وردم امیدوارم تو این بازی دیگه کیفیت واقعی ps4 pro رو ببینیم و همچنین HDR تو این بازی مشکل washed out شدن تصویر رو نداشته باشه .
اخر نفهمیدم این مشکل washed out شدن تصویر چرا تو بازی ها به وجود اومده در حالی که تو فیلمها اینطور نیست .

منم وقتی داخل بازی hdr رو فعال میکنم نسبت به sdr رنگها رنگ و رو رفته میشن!منم تعجب کردم.
کلا خورد تو ذوقمون!
دوستان همه این مشکل رو دارن؟

big mama jan

کاربر سایت
Mar 12, 2012
424
نام
حامد
منم وقتی داخل بازی hdr رو فعال میکنم نسبت به sdr رنگها رنگ و رو رفته میشن!منم تعجب کردم.
کلا خورد تو ذوقمون!
منم ku 7970 دارم.با وان اس وقتی گیرز 4 رو بازی میکردم تلویزیون خودش پیغام فعال شدن hdr رو میداد و تصویر تاریک تر و رنگ ها هم گرمی و شفافیت خودشون رو نسبت به حالت عادی از دست میدادن.
اول فکر کردم مشکل از تلویزیون منه بس که دوستان تولید داخل و مونتاژ داخل و این جور چیزا رو کوبوندن!!!!(البته آخرش هم نفهمیدم این مدل تلویزیون مونتاژ داخل هست یا نه.چون هر کس یه چیزی میگفت.جوری شده بود که بعد از خرید تلویزیون افسردگی گرفتم و از خریدم پشیمون شده بودم.بعد از چند تا تست توسط دوستی که سالها سابقه فروش تلویزیون رو داره به قدرت تلویزیون پی بردم و فهمیدم انتخاب خوبی کردم خدا رو شکر.)حالا میبینم ظاهرا بقیه دوستان هم با hdr مشکل دارن...

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
منم ku 7970 دارم.با وان اس وقتی گیرز 4 رو بازی میکردم تلویزیون خودش پیغام فعال شدن hdr رو میداد و تصویر تاریک تر و رنگ ها هم گرمی و شفافیت خودشون رو نسبت به حالت عادی از دست میدادن.
اول فکر کردم مشکل از تلویزیون منه بس که دوستان تولید داخل و مونتاژ داخل و این جور چیزا رو کوبوندن!!!!(البته آخرش هم نفهمیدم این مدل تلویزیون مونتاژ داخل هست یا نه.چون هر کس یه چیزی میگفت.جوری شده بود که بعد از خرید تلویزیون افسردگی گرفتم و از خریدم پشیمون شده بودم.بعد از چند تا تست توسط دوستی که سالها سابقه فروش تلویزیون رو داره به قدرت تلویزیون پی بردم و فهمیدم انتخاب خوبی کردم خدا رو شکر.)حالا میبینم ظاهرا بقیه دوستان هم با hdr مشکل دارن...
یعنی فقط داخل بازی ها این مشکل بی روح شدن رنگها وجود داره؟من فیلم hdr ندارم مقایسه کنم متاسفانه
پس xbox one هم این مشکل رنگ و رو رفته شدن رنگ ها رو داره.من فکر میکردم فقط ps4 اینطوریه.
حالا دوستان دیگه هم نظرشون رو بگن

INCENT∇

کاربر سایت
Dec 12, 2013
333
نام
مهران
در رابطه با washed out باید مشکل از تنظیمات باشه، برای مثال مشکل washed out بودن HDR تلویزیون های x800 سونی با انجام مراحل زیر حل میشه:

1. مطمئین شید که از پورت HDMI 2 و یا 3 استفاده میکنید(چون تنها در این حالت میشه گزینه Enhanced hdmi رو فعال کرد).
2. گزینه ی Enhanced Hdmi رو فعال کنید.
3. دمای رنگ تلویزیون رو روی نرمال(خنثی) قرار بدید.
4. و در نهایت تنظیمات زیر رو اعمال کنید:
Sony X800D LED TV Settings

تنظیمات PS4:

1. گزینه های Deep Colour و HDR رو روی اتوماتیک قرار بدید.
2. گزینه ی Dynamic Range رو روی Full قرار بدید.
3. تنظیمات رزولیشن رو روی 2160p YUV قرار بدید.

فکر نمیکنم HDR تو هیچ بازی مشکل Washed out داشته باشه، شما اگر در یوتیوب ویدئوهای آپلود شده مربوط به HDR PS4 رو سرچ کنید کسی این مشکل رو نداره و اتفاقا به قول خودشون بعد از فعال کردن HDR خیلی هم mind blow میشند!

بنابراین بنظرم باید مشکل از تنظیمات تلویزیون یا PS4 باشه که قابل حله و مطمئین هستم که مشکل از تلویزیون شما نیست چون حتی تلویزیون هایی مثل ks8000 و حتی ks9000 که HDR1000 دارند هم این مشکل رو داشتند اما هرکسی یه جور از پس این مشکل درومده، برای مثال بعضی ها داینامیک کنتراست رو روی High و backlight رو روی MAX قرار دادند و مشکل حل شده.

اما مهمترین نکته دراین باره و احتمال قوی که برای بروز این مشکل میدم این هستش که شما تنظیمات Brightness داخل بازیتون زیاد هست، داخل تنظیمات هر بازی این تنظیم موجود هست که معمولا دو تصویر داده میشه و باید درجه ی نور(گاما) رو طوری تنظیم کنید که یکی از تصاویر به سختی قابل رویت باشه. اگر این تنظیمات Gamma یا Brightness داخل بازی بیش از حد درستش اعمال بشه، مطمئینا" شما با مشکل Washed out رو به رو میشید.بنابراین حتما بعد از فعال کردن HDR دوباره تنظیمات Gamma داخل بازی رو مجددا تنظیم کنید.

Last edited by a moderator:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
اگر میشه یک راهنمایی قدم به قدم برای استفاده از video & tv sideView روی تلویزیون سونی و گوشی سونی بگذارید.
1.نرم افزار دانلود میکنید روی گوشی.
2.هر دو دستگاه به یک شبکه ارتباط بدین مهم نیست که یکیشون از طریق کابل باشه موبال wifi اما باید یک مودم برای این کار باشه هر دو روی یک سیستم شبکه ای باشن.
3.روی TV میرین بخش شبکه و remote start فعال میکنید .
4.روی گوشی بخش منوی گوشی سمت چپ بالا یک کلیک میکنید بخش Add device میرین .
5. اگه TV شناخته بود که کلیک میکنید روی TV بخش Remote device باز میشه که بهتون یک کد میده روی موبال میزنین در صورتی که Tv نشناخته بود از همون بخش add device گوشه بالا سمت راست یک ... هستش روش کلیک میکنید و گذینه register by ip address میزنین و ip تلویزیون وارد میکنین .
6. حالا به صفحه اول که روی گوشی نرم افزار باز شده میرین و بر روی عکس remote که در گوشه سمت راست قرار داره کلیک میکنید و استفاده میکنید .

• Like
Reactions: Rezahajizadegan

emperaturs

کاربر سایت
Aug 1, 2015
886
نام
Joel
کلا خورد تو ذوقمون!

فکر نمیکنم HDR تو هیچ بازی مشکل Washed out داشته باشه، شما اگر در یوتیوب ویدئوهای آپلود شده مربوط به HDR PS4 رو سرچ کنید کسی این مشکل رو نداره و اتفاقا به قول خودشون بعد از فعال کردن HDR خیلی هم mind blow میشند!

بنابراین بنظرم باید مشکل از تنظیمات تلویزیون یا PS4 باشه که قابل حله و مطمئین هستم که مشکل از تلویزیون شما نیست چون حتی تلویزیون هایی مثل ks8000 و حتی ks9000 که HDR1000 دارند هم این مشکل رو داشتند اما هرکسی یه جور از پس این مشکل درومده، برای مثال بعضی ها داینامیک کنتراست رو روی High و backlight رو روی MAX قرار دادند و مشکل حل شده.

اما مهمترین نکته دراین باره و احتمال قوی که برای بروز این مشکل میدم این هستش که شما تنظیمات Brightness داخل بازیتون زیاد هست، داخل تنظیمات هر بازی این تنظیم موجود هست که معمولا دو تصویر داده میشه و باید درجه ی نور(گاما) رو طوری تنظیم کنید که یکی از تصاویر به سختی قابل رویت باشه. اگر این تنظیمات Gamma یا Brightness داخل بازی بیش از حد درستش اعمال بشه، مطمئینا" شما با مشکل Washed out رو به رو میشید.بنابراین حتما بعد از فعال کردن HDR دوباره تنظیمات Gamma داخل بازی رو مجددا تنظیم کنید.

من تو نت سرچ کردم تو سایتهای خارجی همه این مشکل رو دارن . فقط کافیه تو گوگل سرچ کنید ps4 pro hdr washeout تا چندین صفحه براتون میاره که من هرچی گشتم کسی راه حل خاصی که واقعا جامع باشه پیدا نکرده بود و همه هم مشکل داشتن از سونی و فیلیپس گرفته تا سامسونگ و الجی و .. خلاصه مشکل از تلویزیون نیست و مشکل از کنسول و بازیها هست .
در مورد بک لایت و برایتنس خودش وقتی hdr فعال میشه اتوماتیک میره روی مکس و دیگه لازم به زیاد کردن نیست . فقط من تنها راهی که تونستم پیدا کنم که مشکل رو تقریبا حل میکنه کالیبره کردن تلویزیون تو حالت دینامیک هست که کلا حالت دینامیک بعضی از جزییات تصویر رو فیلد میکنه و زیاد توصیه نمیشه . من قعلا HDR رو خاموش کردم بلکه در آینده سونی یه فکری به حالش یکنه .
تو فیم و کلیپ ها این مشکل وجود نداره مثلا از سایت زیر میتونید کلیپ ها رو دانلود کنید .
Demo UHD-3D - Ultra-HD / 4K / HDR / 3D
یا فیلم 2016 X men رو با حجم 70 گیگ که 4k hdr هست رو از تورنت گرفتم نرمال بود و مشکلی نداشت .

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen

اتفاقا تو حالت hdr باید بک لایت رو تا اخر ببرید

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
در رابطه با washed out باید مشکل از تنظیمات باشه، برای مثال مشکل washed out بودن HDR تلویزیون های x800 سونی با انجام مراحل زیر حل میشه:

1. مطمئین شید که از پورت HDMI 2 و یا 3 استفاده میکنید(چون تنها در این حالت میشه گزینه Enhanced hdmi رو فعال کرد).
2. گزینه ی Enhanced Hdmi رو فعال کنید.
3. دمای رنگ تلویزیون رو روی نرمال(خنثی) قرار بدید.
4. و در نهایت تنظیمات زیر رو اعمال کنید:
Sony X800D LED TV Settings

تنظیمات PS4:

1. گزینه های Deep Colour و HDR رو روی اتوماتیک قرار بدید.
2. گزینه ی Dynamic Range رو روی Full قرار بدید.
3. تنظیمات رزولیشن رو روی 2160p YUV قرار بدید.
داداش تی وی من سونی 850 هست و الان پرو رو به پورت 1 وصل کردم..یعنی الان گزینه Enhanced hdmi فعال نیست؟
اگه امکانش هست یه عکس از تنظیماتت بزار..
مرسی

INCENT∇

کاربر سایت
Dec 12, 2013
333
نام
مهران
داداش تی وی من سونی 850 هست و الان پرو رو به پورت 1 وصل کردم..یعنی الان گزینه Enhanced hdmi فعال نیست؟
اگه امکانش هست یه عکس از تنظیماتت بزار..
مرسی

من هنوز TV خودمو نگرفتم وگرنه تست میکردم عکسشو میذاشتم، این چیزی بود که من از Rtings خونده بودم. عکس ضمیمه رو بخونید.

Attachments

• CYMERA_20170222_142642.jpg
    CYMERA_20170222_142642.jpg
    112.5 KB · مشاهده: 22

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر