خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

ArAg

کاربر سایت
Jul 9, 2008
471
نام
Armin
سلام دوستان من چند وقتی هست یک عدد w80043 inch خریدم...فقط چند مورد میخواستم ببینم اگر کسی از شما هم دارین طبیعی هست یا نه...
اداپتور تلویزیون من بعد اینکه تلویزیون خاموش میشه خیلی صدا میده و ویز ویز میکنه به نظرتون مشکل از کجاست؟ و اینکه بعضی اوقات هنگ میکنه و میخواستم ببینم مشکل از چی میتونه باشه؟

Hamed_Maleki

کاربر سایت
Jan 20, 2015
202
اره عزیز من x850c دارم هیچ مشکلی نیست خارج از حالت گیم هم تنظیمات می گم انجام بدید لگ زیر 50 می ده پنل سری جدید هم 10 بیتی real هست من حالت گیم بازی می کنم هیچ فرقی با حالت غیر گیم نداره اما گاهیم خارج گیم بازی می کنم با motion که باعث می شه motion در حرکت کمتر بشه بازی هم نرم تر بشه تازه من pc بازام به شدت به لگ حساسم شما بخر خیالت راحت کیفیت تصویرشم فرق انچنان بعد از تنظیمات با oled ها نداره(البته oled ها در تصاویر نزدیک به نمونه ی اصلی به مراتب بهتر هستن اما برای ما گیمرها تصاویر اشباع شده خیلی لذت بخش تره.) بهترین مزیت oled motion هست که تنها 0.5 میلی هست یعنی اصلا در حرکات سریع مشکلی ندارید. ضمن اینکه سونی گفته oled نمی زنم حالا حالا ها اگر خبر جدیدی هست بازم فیکه samsung فقط تایید کرده تا اخر سال یا سال دیگه oled می زنه که شک نکنید قیمتش فضاییم هست. اگر مشکل قیمت اصلا ندارید panasonic oled جدید زده با کیفیت عالی قیمت فضایی 7000 دلار هم هست.

x930c بهترین چیزی هست که می تونید بخرید تقریبا از هر لحاظی عالی هست هر چند قیمتش در ایران الکی گرون هست.
همچین چیزی صحت نداره این مدل در حالت game mode در ۳۹ میلی ثانیه و خارج از این حالت در ۶۹ میلی ثانیه جواب میده
کلا تو پنل 4k فعلا همچین چیزی امکان پذیر نیست و دلیل اینکه تو حالت گیم تایم میاد پایین اینه بسیاری از پردازش های اضافی رو روی تصویر انجام نمیده

Hamed_Maleki

کاربر سایت
Jan 20, 2015
202
عزیز شما خودت از نزدیک دیدی اگه اره کدوم مدل سونی و مال چه سالی چون نمیخوام پول بدم بعدا بفهمم که اره توی حالت گیم مود کیفیت پاینتره حتی یه ذره.من خیلی حساسم روی این موضوع لطفا اگر 100 در 100 مطمعن هستین بگین.بنظرتون x930c سونی که مال 2015 هم هستش چطوره البته شنیدم سونی داره oled میزنه واسه همین یه مقدار دودل هستم
اگه میخاید بهترین انتخاب رو داشته باشید و محدودیت مالی هم نداری EA9800 با قیمت حدود ۱۳ میلیون در درجه اول و EC9300 با قیمت ۷ میلیون بهترین انتخاب ها میتونن باشن
بهتره این دو مدل رو از نزدیک یه برسی کنید
من تجربه بازی روی EC9300 رو دارم واقعا محشر بود مخصوصا در حالت GAME MODE هر کاربری که این مدل رو داشته و نظر داده اینجا همین نظر رو داشته

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
همچین چیزی صحت نداره این مدل در حالت game mode در ۳۹ میلی ثانیه و خارج از این حالت در ۶۹ میلی ثانیه جواب میده
کلا تو پنل 4k فعلا همچین چیزی امکان پذیر نیست و دلیل اینکه تو حالت گیم تایم میاد پایین اینه بسیاری از پردازش های اضافی رو روی تصویر انجام نمیده

با اخرین اپدیت ها لگ به 34 کاهش پیدا کرده که قبلا هم به 35.2 کاهش پیدا کرده بود. بعدم شما با کدوم اطلاعات با چه منبعی اطلاعات من رو زیر سوال می برید؟ هر افکتی که حذف بشه دسترسی بهش محدود می شه در سونی تنها افکت های کاهش نویز با افکت motion حذف می شه به اضافه ی wide color 2020 که برای فیلم های hdr هست اصلا برای گیم مناسب نیست هیچ گیمی هم ازش پشتیبانی نمی کنه نخواهد هم کرد. ضمن اینکه سونی از full rgb هم به طور کامل پشتیبانی می کنه از تنظیمات هم قابل فعال سازی هست بدین ترتیب در full rgb دیگه مشکل تاریکی بیش از حد یا تبدیل خاکستری به سفید نداریم کیفیت هم بسیار بهتر می شه. سونی در حالت گیم از 4k 4:4:4 بدون ازایش لگ پشتبانی می کنه clearness هم فعاله چیزی مشابه تکنیک nvidia که البته باعث تاریک تر شدن تصویر هم می شه هر چند بازم تاریکی بیش از جد نیست مپر کسی که بخواد در مکس بازی کنه. حتی سونی در حالت hdr امکان تنظیم اکثر تنظیمات می ده از جمله بک لایت این در حالی هست که سامسونگ دسترسی محدود می کنه. اگر سری به سایت rtings می زدید زیرش سوالاتی که ملت پرسیدن جواب داده شده دقیقا به همین نکات اشاره شده پاسخ داده شده اگر شما منبعی معتبر تر دارید بذارید دوستان هم استفاده کنن در غیر این صورت دوستان رو با نظرات شخصی گمراه نکنید. سونی در حال حاضر بهترین اپ اسکیل سخت افزاری نرم افزاری به 4k داره که در حالت گیم این الگوریتم بهترم می شه به طوری اگر به عنوان مانیتور استفادش کنید هیچ مشکلی نخواهید داشت. 120hz هم که اگر pc باز باشید نعمت بزرگی هست که تقریبا فقط سونی ازش پشتیبانی می کنه(فقط در حالت گیم یا گرافیک در دسترس هست.)
اگه میخاید بهترین انتخاب رو داشته باشید و محدودیت مالی هم نداری EA9800 با قیمت حدود ۱۳ میلیون در درجه اول و EC9300 با قیمت ۷ میلیون بهترین انتخاب ها میتونن باشن
بهتره این دو مدل رو از نزدیک یه برسی کنید
من تجربه بازی روی EC9300 رو دارم واقعا محشر بود مخصوصا در حالت GAME MODE هر کاربری که این مدل رو داشته و نظر داده اینجا همین نظر رو داشته

این مدل ضمن اینکه منحنی هست که خیلی ها مخصوصا گیمرها به دلیل ازار دهنده شدن در مدت زمان زیاد نمی پسندن. حال این نکته هم هست که full hd هم هست این یعنی dpi به 1/4 کاهش پیدا می کنه تقریبا که کیفیت تصویر به شدت کاهش پیدا می کنه مخصوصا اگر قرار باشه از فاصله نزدیک بازی کنید. قیمت کمترینش هم 7.700 هست که دیگه بر می گرده به شخص که ایا این مشخصات براش راضی کننده هست یا خیر به هر حال oled نصیبش می شه که دیگه مشکل motion نداره یا مشکل زاویه دید اما قطعا کیفیت تصویر کمتری نصیبش می شه حتی با اینکه oled می خره لگش هم در حالت گیم 47 هست که خوبه اما از رقبا به مراتب عقب تره.

سری جدید سامسونگ با نام ks9000 تقریبا از هر نظر عالی هست فقط کمی مشکل motion داره اما خوب 16.1 هم خوب هست. اما اینکه در حالت گیم چقدر کیفیت تصویر افت پیدا می کنه متاسفانه هنوز خودم از نزدیک تست نکردم اما برای سری قبل یکی از منتقدا این طور پاسخ داده
4) It doesn't get worse, but some processing features are disabled, so it will look different. This creates a look that is closer to what is intended by the source, but some people prefer having some of the TV's image processing on.

مشخصا گفته شده که کیفیت نزدیک به حالت source قرار می گیره که اکثرا علاقه دارن کنتراست با رنگ یا چیزهای دیگه افزایش پیدا بکنه(برعکس گفته some people که قطعا حالت فن بویی داره شاید عاشقان فیلم علاقه داشته باشن اما گیمرها علاقه به تصاویر اشباع شده با حداکثر کنتراست رو دارن.) نکته ی بعدی اپ اسکیل به 4k هست که بعیده در حالت گیم خاموش بشه اما یکی از اعضا سایت اظهار کرده که اونم off می شه.

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: rosoneri9

Hamed_Maleki

کاربر سایت
Jan 20, 2015
202
ببخشید بهترین تلویزیون برای بازی سایز بین 40 تا 43 اینچ بدون در نظر گرفتن قیمت چی پیشنهاد میدید؟ ممنون
به ترتیب این ها بهترین tv تو سایز ۴۰ تا ۴۳برای بازی هستن
4a8cd432b04f8bb76fd1c2d56e39d744.jpg

سامسونگ ju7500 بهترین تو سایز ۴۰ تا ۴۳ هستش

af7665bb0e7dbcf721652b9dad13ab0b.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: khatibzadeh

Hamed_Maleki

کاربر سایت
Jan 20, 2015
202
سلام

نظرتون راجع به این تلویزیون چیه؟

Sharp 50 Inch Full HD 3D LED Smart TV - 50LE860

پنل ژاپنی، ساخت مالزی

قیمت : 2،600،000 تومان، فروشگاه سلام بابا !!!

تلوزیون ال ای دی سه بعدی شارپ 50LE860

View attachment 58974
اگر برای گیم میخای بگیری این انتخاب خوبی نیست بهتره یه مدل شناخته شده تر بخری
بهتره ببینی کدوم یک ازین مدل ها به بوجه ت میخوره اونو بخری
Best picture quality 49-50 inch LED TVs - Winter 2016: Reviews

• Like
Reactions: Cyberlife

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
سلام

نظرتون راجع به این تلویزیون چیه؟

Sharp 50 Inch Full HD 3D LED Smart TV - 50LE860

پنل ژاپنی، ساخت مالزی

قیمت : 2،600،000 تومان، فروشگاه سلام بابا !!!

تلوزیون ال ای دی سه بعدی شارپ 50LE860

View attachment 58974

شارپ یادمه اکثر مدل هاش لگ بالایی داشتن برای گیم مناسب نیستن اما کیفیت تصویرش 1 نمونه دیدم خوب بود پیشنهادم به شما panasonic 50cx600 با همین قیمت هست ساخت مالزی گارانتی اصلی پیشنهاد بعدیم ز سامسونگ هست که قطعا کیفیت ساخت پایین تری داره مخصوصا اگر مونتاز شده بگیرید مدل 50ju7000 هست که قیمت بی گارانتیش حدود 3.700 می شه مدل پاناسونیک کنتراست نزدیک 4.500 داره سامی نزدیک 3000 (کمتر از 3000 هست) اما رنگ های سامی بهتر هست سامی پنلش 120 هرتز هست اما پاناسونیک 60 هرتزه اما چون برای گیم نیاز دارید در حالت گیم 120 هرتز هیچ استفاده ای داره(ضمن اینکه 120 هرتز واقعی هم از دستگاه نمی تونه بگیره) پیشنهاد من پاناسونیک هست با قیمت بهتر با کیفیت بهتر متاسفانه سونی مدل های 43 اینچ یا 4k 49 به ایران نیاوردن که پیشنهاد بدم.

• Like
Reactions: Cyberlife

borna

کاربر سایت
Oct 17, 2006
190
دوستان یه tv تو رنج 1.600.000 تا 2.000.000 معرفی می کنید ترجیحا 32 باشه اگه 4k هم باشه که چه یهتر tv الانم 720p ی سامسونگ سره until dawn حسابی کثافت زد به بازی و گرافیک ممنون .

• Like
Reactions: rio de janeiro

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر