خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
عجب!!!!!!!
پس با این وجود رنسپانس تایم خیلی بالایی داره ... اونم با موشن پلاس ک دیگه واویلا!

بیشتر برا مولتی ممکنه اذیت کنه این رنسپانس تایم بالا ...

حقیقتش من Game Mode رو ک فعال کردم دیگه نتونستم ب تصویر نگاه کنم ... از بس رنگها بی روح و افتضاح شد... تا حدی ک فک کردم رزولوش اومده پایین ... بخاطر همین سریع خاموشش کردم

خیلی خیلی ممنون سعید جان...کمک بزرگی بهم کردی
ممنونم

خواهش میکنم:x

آره دقیقا روی مولتی برای حرفه ای ها بهتر بزاری روی گیم مد(البته حالت گیم مد هم بستگی داره یه وقت میبینی یه مدل و مارکی برای رسیدن به اینپوت پایین خیلی از قابلیت های تلویزیون غیر فعال کنه که کیفیت بیاد پایین)
همون دیگه بقیه هم مثل خودت میزارن رو گیم مد بعد خاموشش میکنن حالت عادی بازی میکنن=))
البته گیم مد من روی f6450 تست میکنم کاهش کیفیتی نداره و همه اپشن ها در دسترسه ولی motion plus غیر فعال میشه!
روی گیم مد باید بشینی رنگ و کنتراست اینارو خودت دوباره تنظیم دقیق بکنی تا نزدیک حالت معمولی بشه
من روی گیم مد نمیزارم به هوای motion plus , وقتی میزارم روی smooth دیگه تاخیر حس میکنم ولی استاندارد و تنظیم دستی خوبه بازم

در مورد اینکه نگران این بودی که نتونی باهاش کنار بیای
من خودم هرچی میخرم اولش میخوام بزارمش برا فروش بعد یکم که میگذره کم کم نظرم عوض میشه در نهایت میفهمم چیز خوبیه! حتی گاهی خوبی ها به چشم آدم اولش بد میاد! و تنظیم هم هست یه وقت میبینی تصویر زیاد شارپ کردن یا رنگ زیاده یا مثلا motion plus گذاشتن رو حالت smooth اینپوت لگ خیلی زیاد شده اعصاب خرد کن شده
واقعیت اینکه یکم وقت بزار رو تنظیمات و تازه بعد یه مدت دوباره نظرت عوض میشه و مثلا شارپ تصویر الان به نظرت زیاده روی 50 هست میای میکنی 20 تا بعد یه مدت خودت میای میزاریش 70 تا:| اینه که اولش یه ذره تغییرات برای آدم زنندس

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
خواهش میکنم:x

آره دقیقا روی مولتی برای حرفه ای ها بهتر بزاری روی گیم مد(البته حالت گیم مد هم بستگی داره یه وقت میبینی یه مدل و مارکی برای رسیدن به اینپوت پایین خیلی از قابلیت های تلویزیون غیر فعال کنه که کیفیت بیاد پایین)
همون دیگه بقیه هم مثل خودت میزارن رو گیم مد بعد خاموشش میکنن حالت عادی بازی میکنن=))
البته گیم مد من روی f6450 تست میکنم کاهش کیفیتی نداره و همه اپشن ها در دسترسه ولی motion plus غیر فعال میشه!
روی گیم مد باید بشینی رنگ و کنتراست اینارو خودت دوباره تنظیم دقیق بکنی تا نزدیک حالت معمولی بشه
من روی گیم مد نمیزارم به هوای motion plus , وقتی میزارم روی smooth دیگه تاخیر حس میکنم ولی استاندارد و تنظیم دستی خوبه بازم

در مورد اینکه نگران این بودی که نتونی باهاش کنار بیای
من خودم هرچی میخرم اولش میخوام بزارمش برا فروش بعد یکم که میگذره کم کم نظرم عوض میشه در نهایت میفهمم چیز خوبیه! حتی گاهی خوبی ها به چشم آدم اولش بد میاد! و تنظیم هم هست یه وقت میبینی تصویر زیاد شارپ کردن یا رنگ زیاده یا مثلا motion plus گذاشتن رو حالت smooth اینپوت لگ خیلی زیاد شده اعصاب خرد کن شده
واقعیت اینکه یکم وقت بزار رو تنظیمات و تازه بعد یه مدت دوباره نظرت عوض میشه و مثلا شارپ تصویر الان به نظرت زیاده روی 50 هست میای میکنی 20 تا بعد یه مدت خودت میای میزاریش 70 تا:| اینه که اولش یه ذره تغییرات برای آدم زنندس

دقیقا ... تصویر شارپ خیلی زنندست..چون چشمام ب پنل مانیتور عادت کرده شارپ بودن تصویر خیلی اذیتم میکنه ... مخصوصا نوشته ها ...
باور نمیکنی تا Call OF Duty رو گذاشتم سرییییع شارپنس رو گذاشتم زیر 20 ... تا بتونم دوربین رو بچرخونمو بازی کنم ...

البته من بیشتر برا مولتی Call Of Duty مد نظرمه ک موشن پلاس اصلا مهم نیست... خود بازی رو 60 فریم هست و موشن پلاس لازم نیست ...
موشن پلاس رو گذاشته بودم روی استاندارد ... چون وقتی گذاشتم روی Smooth تصویر یه پرش های نابجایی داشت ... مخصوصا وقتی دوربین رو می چرخوندم ...

ب نظر من موشن پلاس برا بازیهای 30 فریم تأثیر ب سزایی داره ... وگرنه بود و نبود موشن پلاس توی بازی های ۶۰ فریم من ب شخصه تفاوتی ندیدم ...

توکل بر خدا میگیرمش...
سعید جان بازم اگه سؤالی داشتم مزاحمت میشم... ممنون از لطفت

RaminZero21

کاربر سایت
Jan 29, 2014
726
نام
Ramin
سلام آقا سعید میخوام یه تلویزیون 32 اینچ سه بعدی بگیرم اولویت اولم هم از مارک سونی بود که هر چی گشتم 32 سه بعدی نداشت بعد با کمی تحقیق رسیدم به مدل F6450 سامسونگ که از چند نفر شنیدم گفتن در حال حاضر بین تلویزیون های 32 اینچ از همه سر تره چند صفحه قبل رو که میخوندم متوجه شدم شما هم از این تلویزیون استفاده میکنید حالا میخوام یه لطفی کنید راجع به کیقیت این تلویزیون هم تو تصاویر دو بعدی و هم سه بعدی بگید که چجوریاس ؟

مرسی

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
دوستان فرق Samsung 32f5590 با 32f5570 و 32f5550 چیه ؟ و از لحاظ کیفیت در چه حد هستن؟ از مانیتور Asus Mx279h کیفیت تصویر بهتری دارن؟

ارزش دلاری این مانیتور و تی وی حدود 300 دلار که اون مانیتور گرونتر فروخته میشه چون بازار مانیتور تو ایران همینجوری هست . در مورد Asus Mx279h هدف از ساختش برای کارهای گرافیکی و نیاز به دقت رنگ بالا ساخته شده نه برای گیمینگ چون زمان پاسخ دهی 5 میلی به از خاکستری به خاکستری هست و احتمالا از سفید به سیاه حدود 20 میلی رسپانس تایم داره و تصویر تار میشه تو حرکات سریع . اون سه مدل تی وی دقت رنگ خیلی خوبی دارن و از مانیتور های معمولی خیلی دقیق تر هستن ولی خب طبیعی به پای مانیتوری که مختص این کار ساخته شده (Asus Mx279h) نرسن . البته زیاد مهم هم نیست چون اکثر ماها کار حرفه ای و دقت رنگ خیلی بالا نمیخوایم . در عوض این تی وی ها رسپانس تایم 12 میلی واقعی دارن و همچنین موتور پردازش تصویر و افزایش کیفیت که کاملا برتری داره به اون مانیتور

فرقشون
ما با سه تی وی طرف هستیم که از لحاظ کیفیت تصویر با هم یکی هستن ولی از لحاظ امگانات و قیمت یکم تفاوت دارن
f5550 که هوشمند نیست . خروجی هدفون نداره . wifi نداره . ورودی lan نداره . 2 تا hdmi داره
f5570 که هوشمند هست.خروجی هدفون نداره.wifi نداره دانگل wifi میخواد که سوا باید براش بگیری. ورودی lan نداره. 3 تا hdmi داره
f5590 که هوشمند هست.خروجی هدفون داره.wifi داره. ورودی lan داره. 3 تا hdmi.واینکه طراحی این مدل زیباتر و لوکس تره
قیمتاشونم بستگی به مدلی که میخریاز 1050 تا 1200 هستش

سلام آقا سعید میخوام یه تلویزیون 32 اینچ سه بعدی بگیرم اولویت اولم هم از مارک سونی بود که هر چی گشتم 32 سه بعدی نداشت بعد با کمی تحقیق رسیدم به مدل F6450 سامسونگ که از چند نفر شنیدم گفتن در حال حاضر بین تلویزیون های 32 اینچ از همه سر تره چند صفحه قبل رو که میخوندم متوجه شدم شما هم از این تلویزیون استفاده میکنید حالا میخوام یه لطفی کنید راجع به کیقیت این تلویزیون هم تو تصاویر دو بعدی و هم سه بعدی بگید که چجوریاس ؟

مرسی
سلام
سونی سایز 32 تی وی 3d یا 120 هرتزی نداره کلا . بله اگر بخوایم از بین 32 ها انتخاب بکنیم بدون شک f6450 از همه بهتره

کیفیت تصویر رو براتون خلاصه بکنم که اگه مثلا بزاریش روی مد داینامیک بدون هیچ تنظیم خاص و دقیقی و مثلا یه چیز با کیفیت و فانتزی مثل Katy Perry Dark Horse پخش کنی درجا هنگ میکنی و فکر میکنی تو فروشگاه داری تی وی های نمایشگاه ها رو که برای تبلیغ گذاشتن میبینی! روون و پر زرق و برق . کیفیت sd این تی وی هم هیچ چیز هیجان انگیزی نداره و کاملا معمولیه! سه بعدی هم من چند تا فیلم باهاش تست کردم خوشم نیومد البته سه بعدیش ایراد خاصی نداره ولی همون ایراد کلی داره که همه سه بعدی ها دارن کیفیت میاد پایین و همچین عمق زیادی هم نمیگیره تصویر
فیلم مثل هابیت و یا مستند ها یا این آخری ملفسنت:d
=========================================================================
اما خارج از نظرات من که مهم هم نیست!:d این تی وی با این قیمت و کیفیت بهترین انتخابه مگر بودجه بیاد رو 4 میلیون که از سری های بالاتر خرید و سری های بالا هم سایز کوچیک ندارن

اینم مشخصات تست :

Contrast:3,160:1
Black:0.06 cd/m²
Gamma:4.5 / 5
Delta E:1.8
Variation in white uniformity:15%
Viewing angles:1.7 / 5
Power use:83 W
Media player:3.7 / 5

رسپانس تایم 10 میلی
عمق رنگ مشکی 0.6
دقت رنگ 1.8 که عالیه
120 هرتز

--------------------------------------------------------
ایرادات:

• Narrow viewing angles
  • Potential clouding
  • Some reflections are visible, despite the anti-glare ******

ایراد خاصی هم نداره و ایراداتش کلی و مربوط به تمام LED ها میشه : افت کیفیت و زاویه دید از کناره ها و حالت صفحه کثیف یعنی وقتی داری تو حرکت سریع نگاه میکنی حس میکنی قسمت های دیگه صفحه کیفتشون فرق میکنه البته باید خیلی دقت کنی تا بفهمه مثل این تصاویر سه بعدی میمونه که باید یه جور خاصی ببینی تا معلوم شه(مثلا نگاهت به بالای تصویر باشه تو حرکات سریع بعد زیر چشمی پایین نگاه کنی
:d) و ایراد آخر هم که باز عمومی هست مربوط به تیره تر بودن گوش های تصویر و پنل نسبت به قسمت های دیگه که تو مدل های گرون قیمت تر مثل سری 8 بهتر هست و اشاره کرده صفحه نمایش براق و بازتاب جزئی و کم نور

http://www.digitalversus.com/tv-television/samsung-ue46f6400-p15528/test.html#full-review

آخرین ویرایش:

krlent

کاربر سایت
Aug 1, 2012
11
مرسی سعید جان
فقط یک سوال دیگه فرق
Samsung 32f5590 با F6450 در چه حد هست از لحاظ کیفیت تصویر و دقت در رنگ ها کلا بین این 2 مورد اختلاف ناچیز هست یا اختلاف زیادی وجود داره در کیفیت تصاویر

S H 4 H 4 i3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
219
سعید جان من این ایسوسvx228h رو که دیدم رسپانسش ۱بود ولی خاکستری به خاکستری!سفید سیاهشو نمیشه فهمید؟
بعد یه مانیتور تیوی ایکسویژن دیدم از سایت مادیران که همه چی اوکی بود رو کاغذ،رسپانس۲ فول اچدی
تیوی هم داشت که واسه من نباشه هم مهم نیس،زنگ ز دم قیمتش خدود۵۴۰ اینا بود،نظرت درموردش چیه؟! رسپانسش سفید سیاه و ریله؟!؟

Sent from my HUAWEI Y300-0000 using Tapatalk 4 Beta

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
در عوض این تی وی ها رسپانس تایم 12 میلی واقعی دارن

13 میلی مجید جان دلبندم:d

مرسی سعید جان
فقط یک سوال دیگه فرق
Samsung 32f5590 با F6450 در چه حد هست از لحاظ کیفیت تصویر و دقت در رنگ ها کلا بین این 2 مورد اختلاف ناچیز هست یا اختلاف زیادی وجود داره در کیفیت تصاویر

کنتراست 2520 در مقابل 3100(بیشتر بهتره) و عمق رنگ مشکل 0.6 در مقابل 0.8(کمتر بهتره) و دقت رنگ 2.9 در مقابل 1.8(کمتر بهتره) و رسپانس تایم 13 در مقابل 10(کمتربهتره) و 120 هرتز و موشن پلاس و نورپردازی نقطه ای در مقابل 60 هرتز بدون موشن پلاس و نورپزدازی نقطه ای نشون میده که کلا f6450 یه رده بالاتر هستش
بین این دو مدل از لحاظ کیفیت sony w670 قرار میگیره!
Samsung UE42F5500: Review
Samsung UE46F6400: Review

من برای mx279h خوشبختانه تونستم بررسی پیدا کنم که نشون میده رسپانس تایم برای رنگ سیاه 14 میلی هستش و کنتراست 1:1100 اگه بخوایم این دو پارامتر کنار هم بزاریم از رسپانس تایم در مقابل f5500 یک میلی بیشتر هست و از اون طرف کنتراست 1400 تا کمتر هست و 5 اینچ کوچکتره و نزدیک 300 تومن گرونتره. بعلاوه موتور افزایش کیفیت و پردازش تصویر f5500 نشون دهنده ارزش خرید بیشتر هست
اینم تست مانیتور
Asus MX279H: Review

سعید جان من این ایسوسvx228h رو که دیدم رسپانسش ۱بود ولی خاکستری به خاکستری!سفید سیاهشو نمیشه فهمید؟
بعد یه مانیتور تیوی ایکسویژن دیدم از سایت مادیران که همه چی اوکی بود رو کاغذ،رسپانس۲ فول اچدی
تیوی هم داشت که واسه من نباشه هم مهم نیس،زنگ ز دم قیمتش حدود۵۴۰ اینا بود،نظرت درموردش چیه؟! رسپانسش سفید سیاه و ریله؟!؟

سفید به سیاه موقع میشه فهمید که تست و بررسی بکنن تا دقیقش در بیاد . مدلش چی بوده؟ الان خیلی سال هستش که دیگه کسی رسپانس سفید به سیاه رو نمیگه و همه به خاطر رقابت خاکستری به خاکستری میگن . به طور کلی اگه بررسی های مانیتور ها رو یه نگاه بندازی و رسپانس تایم که اعلام میکنن با مقدار واقعیش مقایسه کنی یه چیز کلی دستت میاد که تقریبا چند برابر مقداری که اعلام میکنن هست

اینجا چند مدل مانیتور برای مثال نگاه کن یه مدل asus (vg248) مثلا هست 1 میلی خاکستری به خاکستری و 144 هرتزی که در عمل 4 میلی رسپانس تایم هست

http://www.digitalversus.com/lcd-monitor/monitor-reviews-22-30-lcd-displays-a240.html#******s/

آخرین ویرایش:

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
رفقای عزیز من میخوام تلویزیون خوده PLAYSTATION بگیرم برای پلی 4 خودم. آیا مناسبه بخرم؟

نه خوب نیست این دیگه از رده خارجه و ارزش خرید نداره .

رفلکس نور خیلی زیاد و خیره کننده داره و کنترل هم نداره و دکمه ها برای تنظیم و تغییر باید از روی خود تلویزیون زد . قیمت خیلی بالایی داره و سایز کوچیک . سه بعدی کیفیت خوبی نداره تاریکه و حتی سه بعدی گذاشتن ولی motionfllow برای روون سازی تصویر نذاشتن در حالی که میشد بزاری چون پنل 120 هرتزی هست و فقط یک خروجی hdmi داره

Sony PlayStation 3D display review - CNET
Sony PlayStation 3D Display Review & Rating | PCMag.com

RaminZero21

کاربر سایت
Jan 29, 2014
726
نام
Ramin
آقا سعید خیلی ممنون از پاسخ کاملت پس همین f6450 رو میگیرم فقط چند تا سوال فنی داشتم که خیلی ممنون میشم توضیح بدی
120 هرتز همون 120 فریمه ؟ این مشخصه دقیقا چیکار میکنه که باعث میشه تصویر روون تر بشه ؟ فرق هرتز واقعی با هرتز مجازی چیه مثلا همین f6450 مقدار واقعیش همون طور که شما هم گفتی 120 هست و مقدار مجازیش 400 ؟

مرسی

S H 4 H 4 i3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
219
13 میلی مجید جان دلبندم:d

کنتراست 2520 در مقابل 3100(بیشتر بهتره) و عمق رنگ مشکل 0.6 در مقابل 0.8(کمتر بهتره) و دقت رنگ 2.9 در مقابل 1.8(کمتر بهتره) و رسپانس تایم 13 در مقابل 10(کمتربهتره) و 120 هرتز و موشن پلاس و نورپردازی نقطه ای در مقابل 60 هرتز بدون موشن پلاس و نورپزدازی نقطه ای نشون میده که کلا f6450 یه رده بالاتر هستش
بین این دو مدل از لحاظ کیفیت sony w670 قرار میگیره!
Samsung UE42F5500: Review
Samsung UE46F6400: Review

من برای mx279h خوشبختانه تونستم بررسی پیدا کنم که نشون میده رسپانس تایم برای رنگ سیاه 14 میلی هستش و کنتراست 1:1100 اگه بخوایم این دو پارامتر کنار هم بزاریم از رسپانس تایم در مقابل f5500 یک میلی بیشتر هست و از اون طرف کنتراست 1400 تا کمتر هست و 5 اینچ کوچکتره و نزدیک 300 تومن گرونتره. بعلاوه موتور افزایش کیفیت و پردازش تصویر f5500 نشون دهنده ارزش خرید بیشتر هست
اینم تست مانیتور
Asus MX279H: Review

سفید به سیاه موقع میشه فهمید که تست و بررسی بکنن تا دقیقش در بیاد . مدلش چی بوده؟ الان خیلی سال هستش که دیگه کسی رسپانس سفید به سیاه رو نمیگه و همه به خاطر رقابت خاکستری به خاکستری میگن . به طور کلی اگه بررسی های مانیتور ها رو یه نگاه بندازی و رسپانس تایم که اعلام میکنن با مقدار واقعیش مقایسه کنی یه چیز کلی دستت میاد که تقریبا چند برابر مقداری که اعلام میکنن هست

اینجا چند مدل مانیتور برای مثال نگاه کن یه مدل asus (vg248) مثلا هست 1 میلی خاکستری به خاکستری و 144 هرتزی که در عمل 4 میلی رسپانس تایم هست

http://www.digitalversus.com/lcd-monitor/monitor-reviews-22-30-lcd-displays-a240.html#******s/

مدلش xl2220aihهستش
کلا ایکسویژنو چطور میبینی؟!

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
آقا سعید خیلی ممنون از پاسخ کاملت پس همین f6450 رو میگیرم فقط چند تا سوال فنی داشتم که خیلی ممنون میشم توضیح بدی
120 هرتز همون 120 فریمه ؟ این مشخصه دقیقا چیکار میکنه که باعث میشه تصویر روون تر بشه ؟ فرق هرتز واقعی با هرتز مجازی چیه مثلا همین f6450 مقدار واقعیش همون طور که شما هم گفتی 120 هست و مقدار مجازیش 400 ؟

مرسی

120 هرتز رفرش ریت میتونه 120 فریم نمایش بده . هرتز مجازی هم بستگی به مدل و سازندش داره که واقعا فرقی بذاره یا نه متغیره مثلا f6400 که 400 هست و مدل f6300 که 200 هست هردو 120 هرتزی هستن ولی اسکن نورپس زمینه برای واضح تر شدن تصویر انجام میشه که در مدل f6300 ضعیفتره.

وقتی موشن پلاس فعال میکنی بستگی به مقداری که براش میذاری مثلا برای یه فیلم 24 فریمی که هست در نهایت در بالاترین تنظیمات تلویزیون میتونه هر فریم رو 5 بارتکرار بکنه تا به عدد 120 برسه و این باعث روون شدن و واضح تر شدن تصویر میشه . البته در کنارش اسکن نور پس زمینه برای جلوگیری از تاری هم انجام میده و در صورتی که اونم فعال باشه شما هیچ وقت نمیتونه 5 بار تکرار بکنه چون اسکن نور پس زمینه هم ایجاد فریم میکنه و یکم کمتر میشه . برای بازی در 30 فریم هم نهایت میتونه 4 بار هر فریم تکرار بکنه که بیشتر از 2 بار تاخیر و اینپوت لگ زیاد میشه

نکته خیلی مهم اینه که این تکنولوژی فقط روی یکسری فریم های مشخص و ثابت کار میکنه نه روی هرچیزی مثلا 24 و 30 و 48 و برای 60 هم فقط اسکن نور پس زمینه برای تاری تصویر کار میکنه(blur reduction) و فریم های متغییر مثل 27 و 36 و 53 اینا اگه باشه اصلا کاری انجام نمیده

خواهش میکنم

مدلش xl2220aihهستش
کلا ایکسویژنو چطور میبینی؟!

وقتی هیچ بررسی و Review معتبری ازش پیدا نمیشه ! از خودمم که نمیتونم حرف دربیارم

این ایکس ویژن رو فکر کن یه سری پنل از معلوم نی کجا خریدن بعد آوردن اینجا مونتاژ کردن به اسم xvision و بعدش هم برای کنتراست و رسپانس تایم ایناش هم همینجوری یه سری عدد دادن که حالا اصلا معلوم نیست واقعا تست کرده باشن یا نه

GTA 4

کاربر سایت
May 7, 2009
230
نام
دانیال
دوستان مدل UE40H6600 سامسونگ برای بازی مناسب هست ؟ کلا ممنون میشم اگه مدل مناسب با قیمت نهایت 700 یورو پیشنهاد بدید .
40 اینچ باشه بهتره..

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر