خرید مانیتور و تلویزیون های مناسب برای پلی استیشن 3

racon_leon

کاربر سایت
Jun 20, 2007
1,058
سلام دوستان منيه مانيتور 2794 خريدم واقعا عاليه ولي فقط يه مشكلي وجود داره كه نميدونم از تي وي هست يا كابل پي اس تري يا هرچي كه نميدونم
مشكل اينهكه وسطه بازييه دفعهنور صفحه كمميشه خود به خود ولي محصوص نيست ولي چون من اين مشكل رو ديدم هر وقت اين جوري ميشه سريع متوجه ميشمو ازارم ميده و با دقت ميشه فهميد حالا ميخواستم ببينم مشكل از ال سي ديه يا مثلا چشمه ديجيتالي چيزي داره ممنون ميشم راهنمايي كنيد. در ضمن من PS3 رو با كابل HDMI وصل كردم

davood-2009

کاربر سایت
Jan 16, 2010
36
نام
داود
سلام دوستان منيه مانيتور 2794 خريدم واقعا عاليه ولي فقط يه مشكلي وجود داره كه نميدونم از تي وي هست يا كابل پي اس تري يا هرچي كه نميدونم
مشكل اينهكه وسطه بازييه دفعهنور صفحه كمميشه خود به خود ولي محصوص نيست ولي چون من اين مشكل رو ديدم هر وقت اين جوري ميشه سريع متوجه ميشمو ازارم ميده و با دقت ميشه فهميد حالا ميخواستم ببينم مشكل از ال سي ديه يا مثلا چشمه ديجيتالي چيزي داره ممنون ميشم راهنمايي كنيد. در ضمن من PS3 رو با كابل HDMI وصل كردم

سلام
مانيتور من سامسونگ است و يك سيستمي داره به اسم Dynamic Contrast وقتي روي اين سيستم تنظيم است روي فيلم يا بازي نور تصوير كم زياد ميشه! كاملا هم ميشه تشخيص داد كي نور كم ميشه كي زياد, اما روي تنظيمات كاربر به اين شكل نيست, شما دقت كن ببين ال جي اين سيستم را داره؟ امكان داره با اسم ديگه همچين سيستمي داشته باشه.

racon_leon

کاربر سایت
Jun 20, 2007
1,058
با سلام خدمت جنابdavood-2009
LG هم دقيقا اينروداره ولي به گزينش به صورت خاموش و روشن نيست ميشه بينه 0 تا 100تنظيمش كرد
ممنون ميشم جواب بديد.

davood-2009

کاربر سایت
Jan 16, 2010
36
نام
داود
با سلام خدمت جنابdavood-2009
LG هم دقيقا اينروداره ولي به گزينش به صورت خاموش و روشن نيست ميشه بينه 0 تا 100تنظيمش كرد
ممنون ميشم جواب بديد.

سلام
من زياد تجربه ندارم!
شما ببين اگر در محيط ويندوز مشكلي نداره فكر نميكنم ايرادي داشته باشه مانيتور

آيا فقط روي بازي اين مشكل هست؟
روي فيلم هم اين مشكل هست؟
روي يك عكس تست كن ببين اين مشكل هست؟

King-1

کاربر سایت
Apr 2, 2007
723
نام
vahid

این مسئله در سریهای جدید سامسونگ وجود داره مدل مانیتور بنده 23500 هست و این مسئله درش وجود دارد.
مشکل از ال سی دی نیست خیالت راحت

PC_Gamer

کاربر سایت
Mar 3, 2008
200
نام
محمدرضا
سلام من یه مانیتور AOC 2230 دارم رو خودش هم یا کابل hdmi داره با همونم 360 بازی میکنم مشکلی ندارم . ورژن کابلشو نمیدونم فک کنم 1.2 باشه میخاستم ببینم تو PS3 باهاش مشکلی نخاهم داشت ؟

davood-2009

کاربر سایت
Jan 16, 2010
36
نام
داود
سلام من یه مانیتور AOC 2230 دارم رو خودش هم یا کابل hdmi داره با همونم 360 بازی میکنم مشکلی ندارم . ورژن کابلشو نمیدونم فک کنم 1.2 باشه میخاستم ببینم تو PS3 باهاش مشکلی نخاهم داشت ؟

براي PS3 بايد ورژن 1.2 باشه تا بتوني فيلم هاي بلوري هم ببيني;)

racon_leon

کاربر سایت
Jun 20, 2007
1,058
سلام
من اون دايناميك كنتراست رو خاموش كردم ولي بازم اونجوريه درست نشد حتي دايناميك كالر رو هم خاموش كردم ولي بازم تاثير نداشت

davood-2009

کاربر سایت
Jan 16, 2010
36
نام
داود
سلام
من اون دايناميك كنتراست رو خاموش كردم ولي بازم اونجوريه درست نشد حتي دايناميك كالر رو هم خاموش كردم ولي بازم تاثير نداشت

گفتم ببين تو محيط ويندوز هم اين مشكل هست!؟ روي عكس تست كن و فيلم, مخصوصا محيط ويندوز

progamer

کاربر سایت
Mar 31, 2008
199
سلام دوستان من می خواهم یک مانیتور بگیرم ولی چند تا مسئله در حین خوندن تایپک ها باهاش مواجه شدم. اگر کسی کمکم کنه ممنون می شم
من 250 هزار تومن بودجه دارم حالا چند مسئله در مورد lcd که می خواهم بخرم
1) مانیتور های سامسونگ رو برسی کردم دیدم hdmi ندارند مثل مدل p2270. مانیتور های dvi از نظر کیفیت تصویر فرقی با hdmi ها دارند یا نه؟ یعنی به جز انتقال صدا از طریق hdmi فرق دیگه دارند یا نه؟ چون اگر Hdmi بهتر باشه مجبور می شم LG بردارم
2) با توجه با اندازه مانیتور های 22 اینچ.من با کامپیوتر علاوه بر بازی خیلی کار می کنم. یعنی اینترنت گردی و ...., حالا سوالم اینه این اندازه مانیتور چشم هامو اذیت می کنه یا نه؟ یا تاثیر به خصوصی نداره. من الان یک مانیتور FLATRON F700B دارم اون چشم هامو بعد از مدت زیاد ممکنه خسته کنه ولی مشکل سوزش چشم این ها رو ندارم حالا می خواستم ببینم این ها هم این جوری هستند؟ چون اگر مشکل ساز قرار بشه یک 19 اینچ بردارم
3) LED با LCD به جز برق مصرفی شون تفاوت محسوس دیگه ای هم دارند یا نه؟
4) کارت گرافیکم ATI 4870 512 GDDR5 هستش از نظر رزولوشن روی 1920X1080 بذارم اذیت می کنه یا نه؟ من روی تلویزین پلاسما تست کردم چند تا بازی مثل CALL OF DUTY کم نیاورد خیلی تست نکردم. به نظرتون در کل کم میاره یا نه؟

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
سلام
دوستان من می خوامیه مانیتور باسه اتاقم بگیرم که هم از بازی کردن جلوی خانواده راحت شم هم اینکه تو اتاقم باشه و منم رو تختم لم بدم و بازی کنم.(البته PC ام هم بهش وصل کنم)
خوب بهترین گزینه ای که به ذهنم رسید همین سامسونگ بود.
الان من دقیقا تفاوت LED رو با LCD نمی دونم.ایا خیلی تفاوت دارن.
چون من می خوام یا یه 20 بگیرم یا یه 22 اینچ.اونوقت قیمت LED بالا میشه. اما LCD فکر کنم LCD هایی که قبل از این LED ها تبلیقشون رو رو بیلبورد ها و مجلات هم می دیدیم بد نباشن.
حالا یکم منو راهنمایی کنید و قیمت رو هم بگید.هم 22و20 LED و هم LCD .
راستی 23 هم داریم؟؟؟؟اینم چنده؟؟؟؟
فقط تنها چیزی که می دونم باید ورودی DVI داشته باشه.حالا اگه چیز دیگه ای هم هست بگید ممنون میشم

با تشکر

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
سلام دوستان من می خواهم یک مانیتور بگیرم ولی چند تا مسئله در حین خوندن تایپک ها باهاش مواجه شدم. اگر کسی کمکم کنه ممنون می شم
من 250 هزار تومن بودجه دارم حالا چند مسئله در مورد lcd که می خواهم بخرم
1) مانیتور های سامسونگ رو برسی کردم دیدم hdmi ندارند مثل مدل p2270. مانیتور های dvi از نظر کیفیت تصویر فرقی با hdmi ها دارند یا نه؟ یعنی به جز انتقال صدا از طریق hdmi فرق دیگه دارند یا نه؟ چون اگر Hdmi بهتر باشه مجبور می شم LG بردارم
2) با توجه با اندازه مانیتور های 22 اینچ.من با کامپیوتر علاوه بر بازی خیلی کار می کنم. یعنی اینترنت گردی و ...., حالا سوالم اینه این اندازه مانیتور چشم هامو اذیت می کنه یا نه؟ یا تاثیر به خصوصی نداره. من الان یک مانیتور FLATRON F700B دارم اون چشم هامو بعد از مدت زیاد ممکنه خسته کنه ولی مشکل سوزش چشم این ها رو ندارم حالا می خواستم ببینم این ها هم این جوری هستند؟ چون اگر مشکل ساز قرار بشه یک 19 اینچ بردارم
3) LED با LCD به جز برق مصرفی شون تفاوت محسوس دیگه ای هم دارند یا نه؟
4) کارت گرافیکم ATI 4870 512 GDDR5 هستش از نظر رزولوشن روی 1920X1080 بذارم اذیت می کنه یا نه؟ من روی تلویزین پلاسما تست کردم چند تا بازی مثل CALL OF DUTY کم نیاورد خیلی تست نکردم. به نظرتون در کل کم میاره یا نه؟
شما اگه مانیتور رو برای بازی با کنسول هم میخوای اولین مسئله ای که باید در نظر بگیری نسبت تصویر 16:9 هست.

1) داشتن یا نداشتن ورودی HDMI و DVI ربطی به با کیفیت تر یا بی کیفیت تر شدن مانیتور نداره. با استفاده از هر دوی این ورودی ها بالاترین حد رزولِیشن قابل اجراست. ضمن اینکه مدلهای عالی و پر فروش اکثرا هر دوی این ورودی ها رو دارند.
2) سایز مانیتور اصولا ربطی به اذیت کردن چشم نداره. یکی از مزایایی که LCD ها نسبت به CRT ها دارند اینه که دیگه به اونصورت باعث خستگی و سوزش چشم نمیشند .
3)تفاوت محسوسی که ندارند. این LED ها همون LCD هستند که از تکنولوژی LED Backlight به جای ccfl استفاده میکنند که کمی روی کنتراست تاثیر داره در نتیجه عمق رنگ و شفافیت بهتری میده(Blah Blah Blah :D) اینا بیشتر تئوریه در عمل تفاوت آنچنانی ایجاد نمیکنه!
4)ATI 4870 512 GDDR5 در صورت داشتن یه CPU دو هسته ای مثلا e7400 و 2تا4 گیگ رم راحت میتونه تقریبا همه بازی ها رو روی رزولِیشن 1080*1920 با آخرین تنظیمات روی نرخ فریم ریت 30 تا 40 فریم اجرا کنه. برای اطمینان میتونی بنچمارکهاش رو هم چک کنی.

سلام
دوستان من می خوامیه مانیتور باسه اتاقم بگیرم که هم از بازی کردن جلوی خانواده راحت شم هم اینکه تو اتاقم باشه و منم رو تختم لم بدم و بازی کنم.(البته PC ام هم بهش وصل کنم)
خوب بهترین گزینه ای که به ذهنم رسید همین سامسونگ بود.
الان من دقیقا تفاوت LED رو با LCD نمی دونم.ایا خیلی تفاوت دارن.
چون من می خوام یا یه 20 بگیرم یا یه 22 اینچ.اونوقت قیمت LED بالا میشه. اما LCD فکر کنم LCD هایی که قبل از این LED ها تبلیقشون رو رو بیلبورد ها و مجلات هم می دیدیم بد نباشن.
حالا یکم منو راهنمایی کنید و قیمت رو هم بگید.هم 22و20 LED و هم LCD .
راستی 23 هم داریم؟؟؟؟اینم چنده؟؟؟؟
فقط تنها چیزی که می دونم باید ورودی DVI داشته باشه.حالا اگه چیز دیگه ای هم هست بگید ممنون میشم
با تشکر
هم به شما و هم به progamer توصیه میکنم اینجور مانیتور ها رو انتخاب کنید .

مدل Samsung XL2370

XL2370_dimage.jpg

LED ـه دارای ورودی های DVI-I/HDMI/Optical Out/Audio out نسبت تصویر 16:9
یا اینکه خیلی کیفیت عالی داره برای کنتراست داینامیکش یه چیز مسخره ای اعلام کردند (که معمولا سامسونگ اینکارو زیاد انجام میده!)MEGA DCR (5,000,000:1) ! تو خود لابراتورهای Cnet دقیقا 1,008:1 برآورد شده! یه مانیتور با این سایز نمیتونه کنتراستش از 1000 تجاوز کنه
کلا این چیزای تئوری برای شیره مالیدن سر خریداران محترم هست!
مانیتور فوق العاده ایه همه نقدهاش مثبت بوده Cnet هم ازش تعریف کرده حتی از بهترین مدلهای Dell مثل Dell SP2309W یا Dell S2409Wهم کمی بهتره!
تو بازار ایران موجوده قیمتش 360 تومان هست.

LG W2261VP یا LG W2261V

lg_w2261vp_pf-400-400.jpg

چند ماه پیش اکثر دوستان و حتی خودم این مانیتور رو انتخاب کردند.
نسبت تصویر 16:9 ورودی های HDMI, D-Sub, DVI-D
کنتراست داینامیک 1:20000
قیمتشم مناسبه فعلا 230 تومان ـه فعلا در بازار کشورمون کمیاب شده
اینم اضافه کنم مدل W2261V تولید قطع شده فعلا W2261VP فقط تولید میشه .

یه مورد خنده دار راجب این مانیتور پیش اومده بود فکر کنم اگر بدونید بد نباشه
سایت digitalversus به دلیل اینکه پنلهای LG-Philips مدل W2261V ـی که به این سایت برای تست ارائه کرده بودند با مدلهایی که در بازار به فروش رسیده تفاوت داره یک ستاره ازش کم کرده . http://www.digitalversus.com/news_id-8375.html
در واقع این مدل در دو نوع پنل تولید میشده. جدا LG کلاهبرداری جالبی انجام داد....
دوستان نظرتون در مورد 23500 samsung چیه؟
خوبه بد نیست! مدل XL2370 مناسبتره.
دوستان مانیتور v22t aoc برای بازی با 360 و ps3 چطوره؟ قیمتش چنده؟
در مقایسه با 2261 کدوم بهتره؟
احتمالا به خاطر داشتن اسپیکر به این مانیتور توجه کردی
پاسخگویی به تصویر 8 میلی ثانیه بدون ورودی DVI و قیمت حداقل 200 تومان گرانتر از W2261VP فکر نمیکنم انتخاب مناسبی باشه.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر