خداحافظی با اینترنت حجمی یا سلام به محدودیت های جدید

از اجرای این طرح راضی بودین یا نه ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    380

pinklotus

کاربر سایت
Nov 30, 2017
5
سلام دوستان یک سوال:
من الان توی شاتل 120 گیگ حجم دارم.
الان از ده اذر تمام ترافیکی که من تو شاتل دارم مشمول طرح تقسیم بین داخلی و خارجی میشه؟ و فقط یک سوم این 120 گیگ مال خارجیم باقی میمونه؟
یا چون تا یه سال تمدیدش کرده برام همین سرویسی رو که الان دارم، همه ش حجم معمولی حساب میشه؟
کسی میدونه؟
ممنون

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,974
نام
محمد حسین
ترافیک تموم بشه از چی کم میکنه وقتی گیگی نباشه دیگه ؟
میشه 128 کیلو بایت نامحدود
قدیم هم این سرویس رو داشتن شررکتها
سلام دوستان یک سوال:
من الان توی شاتل 120 گیگ حجم دارم.
الان از ده اذر تمام ترافیکی که من تو شاتل دارم مشمول طرح تقسیم بین داخلی و خارجی میشه؟ و فقط یک سوم این 120 گیگ مال خارجیم باقی میمونه؟
یا چون تا یه سال تمدیدش کرده برام همین سرویسی رو که الان دارم، همه ش حجم معمولی حساب میشه؟
کسی میدونه؟
ممنون
تفکیک داخلی خارجی الانم هست
سرویسی که خریدی اگه خارجی باشه تا اخر خارجی هست و استفاده داخلی نیم بها میشه
ولی اگه برات تو حجمی که خریدی تفکیک کردن که هیچی
اره طبیعیش اینه منتها ترس من اینه که اینجا چیزی طبیعی نیست :D
کف رو از اول نمیدن
ولی برا مثال همین شبدیز 2 مگ و 60 گیگ
باید کامپیوترت 66 ساعت روشن باشه تا حجمت تموم بشه
این میشه برگ برنده شاتل و اسیاتک که سرعتو باز میزارن
حدود 2 روز و 18 ساعت
۱۲۸ کیلوبیت یعنی ۱۶ کیلوبایت
اینقدر اینجاها گفتیم که یه اشتباه نوشتاری رو همه متوجه میشن و میدونن منظور بیت هست چون دهها بار تو این چند روز گفته شده
ارزش پست گذاشتن نداره

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: pinklotus

Max Payne Pay

کاربر سایت
Aug 1, 2014
1,799
نام
ابراهیم
ترافیک تموم بشه از چی کم میکنه وقتی گیگی نباشه دیگه ؟
الان تو این نامحدود فعلی که داریم و قبل ازین داشتیم الان خودم به شخصه 1 مگ خریدم ولی سرعتم 30 کیلوبایته!:D
ترسم ازینه که این غیر حجمی هم همینطور باشه و مثلا سرعت 4 مگ بخریم ولی آخرش با همون پایه 128 سرعت بدون بهمون ! قبل از تموم شدن محدودیت 50 گیگی.
اگر واقعا سرعت خوب بدن و بعد از تموم شدن حجم سرعتو کم کنن که با وجود این طرح ها خیلیم خوبه.
امیدوارم به مرور زمان شرکت ها سرعت پایه رو هم افزایش بدن.

pinklotus

کاربر سایت
Nov 30, 2017
5
تفکیک داخلی خارجی الانم هست
سرویسی که خریدی اگه خارجی باشه تا اخر خارجی هست و استفاده داخلی نیم بها میشه
ولی اگه برات تو حجمی که خریدی تفکیک کردن که هیچی
از قسمت خرید حجم خریدم و برام فکر نکنم برام تفکیک کرده باشن
پس برام باقی می مونه؟
میشه فهمید الان تفکیک شده هست یا نه؟
جایی تو سایت نوشته اینو؟

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,974
نام
محمد حسین
از قسمت خرید حجم خریدم و برام فکر نکنم برام تفکیک کرده باشن
پس برام باقی می مونه؟
میشه فهمید الان تفکیک شده هست یا نه؟
جایی تو سایت نوشته اینو؟
آره،ببین مثلا آسیاتک سرویس داره زده 45 بین الملل 100 گیگ داخلی،شاتل هم داره اینجوری.
ولی اگه حجم خریدی یا اینو ننوشته حجمت بین الملل هست و مشکلی نیست و اگه یه موقع ،اونکار رو کردن به 195 شکایت کن ولی بعیده دست بزنن
نیاز به نوشتن نداره.قانونه تو سایت شاتل هم نوشته که موظف به انجام سرویس تا اتمامش هستن
مثلا اسیاتک زده بود اپلود رایگان با مصوبه دولت مجبور به حذفش شد ما شکایت کردیم اسیاتک به هر کدوم ما مجبور شده 50 گیگ بده تا شکایتمون رو پس بگیریم،برا شما که مصوبه هم دولت نداده پس مطمئن باش هیچ کاری بدون رضایت شما شاتل نمیتونه بکنه،در نظر بگیر بازم اون مصوبه دولت بود و لازم الاجرا.
فقط برا اینکه شکایت نشه ازش 50 گیگو داد و تمام.و گر نه شکایت ما چون تو خود فاکتور قرارداد آپلود رایگان درج نشده بود از نظر قضایی بی فایده بود و ما فاقد مدرک و ادله کافی بودیم

• Like
Reactions: pinklotus

Moriarty

Napoleon of Crime
کاربر سایت
Feb 19, 2017
1,151
  • Like
Reactions: AmirAirGunner

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
من با کارشناس شاتل صحبت کردم گفت کلا شبانه رایگان برداشته شده
من تعرفه قدیم تا ۱۷ اذر دارم .. دیدم شاتل قرار هست همین افتضاح باشه درجا خطم جمع میکنم و میرم روی اینترنت سیم کارتی

• Like
Reactions: WCW

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414
سخنانی از شاتل: (aka bullsh!t)

صحبت احمدرضا نخجوانی، مدیر عامل شرکت شاتل درباره‌ی مصوبه‌ی 266 کمیسیون تنظیم مقررات برای سرویس‌های غیر حجمی اینترنت
نتفع سرویس‌های اینترنت جدید، مردم هستند!

احمدرضا نخجوانی، مدیر عامل شرکت شاتل درباره ى مصوبه‌ی 266 کمیسیون تنظیم مقررات برای سرویس‌های غیر حجمی اینترنت به خبرنگاران گفت: "مصوبه‌ی جدید قیمت، حتما" به نفع کاربران کشور است و اصولا" با همین هدف نیز تصویب شده است اما درباره‌ی تاثیر آن بر وضعیت اقتصادی شرکت‌های اینترنتی نگرانیم و بر آن امیدیم که این بار سرنوشت مصوبات برای گرفتن حقوق صاحبان پروانه متفاوت باشد."
او افزود: "این اطمینان خاطر را به کاربران می‌دهیم که سرویس‌های جدید معرفی شده، به نفع کاربران است و در مجموع هزینه‌ی متوسط مصرف ترافیک را برای ایشان کاهش می‌دهد. با این حال، کسانی که از سرویس‌های گذشته استفاده می‌کردند تا پایان دوره می‌توانند از سرویس خود استفاده کنند. چه آن که هزینه ترافیک آنان کاهش جدی یافته و حداکثر بیست هزار ریال برای هر گیگابایت ترافیک پرداخت می‌کنند. یکی از محاسن این سرویس‌ها این است که کاربران به طور شفاف از آستانه‌ی مصرف منصفانه با خبر هستند و اگر کاربری نیاز به حجمی فراتر از میزان تعریف شده داشته باشد، می‌تواند استفاده از سرویس را مدیریت کند. بزرگترین ویژگی و مزیت سرویس‌های جدید این است که هیچگاه دریچه‌ی سرویس به ترافیک داخلی حتا با اتمام ترافیک به روی کاربران با هر سطح مصرف یا سرویسی، بسته نخواهد شد."
او در پایان اشاره کرد: "سیاست‌های تشویقی ما برای مصرف ترافیک داخلی به خصوص برای بحث محتوای فیلم همچون شاتل‌لند و نماوا، همچون گذشته ادامه خواهد داشت و کاربران از این امکان استفاده خواهند کرد."

سیاست‌های تشویقی شاتل برای استفاده از سایت‌های پرطرف‌دار شاتل‌لند و نماوا، همچنان ادامه خواهد داشت...

دوستان عزیز
همان‌گونه که می دانید، روز گذشته شیوه و تعرفه جدید ارایه خدمات شاتل، مطابق با مصوبه جدید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، اعلام شده است. این موضوع پرسش‌ها و نگرانی‌هایی را برای برخی از کاربران شاتل که هم‌اینک از خدمات و بسته‌‌های تشویقی این شرکت استفاده می‌کنند، به وجود آورده است.
بر این اساس خرسندیم به اطلاع برسانیم در روزهای آینده سیاست‌های تشویقی این شرکت برای استفاده از سایت‌های پرطرف‌دار شاتل‌لند و نماوا، همچنان ادامه خواهد داشت. افزون بر این برای حمایت از تولید محتوای داخلی برخی از سایت‌های دیگر هم‌چون فیلم نت، پلان، آی سیما، کاناپه و . . . که در روزهای اخیر به این مجموعه از سایت‌ها اضافه شده بود، مطابق روال گذشته همچنان در دست‌رس کاربران شاتل خواهند بود.
گفتنی‌ست با وجود معرفی سرویس‌های جدید، بسته‌های تشویقی خریداری شده از قبل همچون بسته تشویقی شبانه و بسته ترافیک ایران تا زمان خريداري شده، به اعتبار خود باقی خواهند ماند.

بی‌تردید شرکت شاتل تمام تلاش خود را برای تامین رضایت کاربران به کار خواهد گرفت.

Focus Hazy

کاربر سایت
May 30, 2012
385
نام
Adib
اینجا ایرانه، چیز مفت دست کسی نمی دن... هر چی که این ای اس پی ها بگن کار ما به نفع مردمه زر مفته تنها کسی که سود می بره خودشونن...
من الان نتم پارس انلاینه نا محدود یک ماهه... والا با ترس و لرز دانلود می کنم. الان عما هفته دوم نتمه... از هفته دیگه سرعت میشه 800 بایت بر ثانیه...
کلا مردم رو خر فرض می کنن(البته مردم هم اصولا هستن) میگن نت 1024 kb/s در صورتی که کیلوبیته نه کیلو بایت (1بایت برابر با 8 بیته) الان همین دو هفته پیش 40 درصد پکت لاس داشتم بعد ای اس پی شهر ما اصن پکت لاس نمی دونه چیه...

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,559
نام
کورش
ییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی: در محاسبه مقدار آستانه مصرف منصفانه ماهیانه یا میزان تبادل ترافیک مجاز در ماه در تعرفه‌های اعلامی شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات اینترنت، ترافیک داخلی و بین‌الملل، به‌صورت ترکیبی لحاظ می‌شود.

مهندس فلاح جوشقانی در تشریح نحوه محاسبه ترافیک داخلی و بین‌الملل گفت: به‌عنوان نمونه چنانچه آستانه مصرف منصفانه ۲۰ گیگابایت اعلام‌شده باشد و مشترک صرفاً از ترافیک داخلی استفاده کند ارائه‌دهنده سرویس باید در محاسبات خود ترافیک داخلی را به گونه‌ای محاسبه کند که مشترک بتواند حداقل ۴۰ گیگابایت استفاده کند و چنانچه مشترک صرفاً ترافیک بین‌الملل استفاده کند میزان استفاده تا ۲۰ گیگابایت خواهد بود.

فلاح درباره محاسبه ترافیک مشترکانی که هم از ترافیک داخلی و هم از ترافیک بین الملل استفاده می‌کنند، تصریح کرد:
چنانچه استفاده مشترک هم از ترافیک داخل و هم از ترافیک بین‌الملل باشد، ارائه کنندگان خدمت باید محاسبه را بر مبنای مجموع میزان مصرف داخلی و بین‌الملل انجام داده و در این موضوع نیز، نصف بودن میزان محاسبه مصرف داخلی را رعایت کنند.

اگه این رو تکذیب نکنن شاتل مجبوره تعرفه هاشو عوض کنه مثلا برای سرویس 8 مگ یا باید بنویسه ترافیک کلی 30 گیگ یا اگه مثل الان 90 گیگ رو اعلام کنه باید دست کاربر باشه که 90 گیگ رو چطوری مصرف کنه مثلا میتونه 90 گیگ خارجی استفاده کنه یا 180 گیگ داخلی
درکل روش اعلام ترافیک براساس این مصاحبه باید تصحیح بشه تا کسی گول اعلام 90 گیگ رو نخوره و یا واقعا 90 گیگ ارائه بشه

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,974
نام
محمد حسین
فعلا ببین اینترنت دیده بان هست که حجمشون بین الملل هست
این تفکیک رو باید وزیر جلوشو بگیره،آخه با این حجمای داخلی چه کار باید بکنیم البته الان گفتن تمام سایتهایی که سرورشون تو داخل ایرانه داخلیه.
بیشتر سرورای سایتهای دانلود رو آسیاتکه پس داخلی باید محسوب بشه ولی نمیشن
و فقط همون 500 تا سایت بدرد نخور هست
ولی در هر حال این تفکیکات نباید اعمال بشه.
اگه این رو تکذیب نکنن شاتل مجبوره تعرفه هاشو عوض کنه مثلا برای سرویس 8 مگ یا باید بنویسه ترافیک کلی 30 گیگ یا اگه مثل الان 90 گیگ رو اعلام کنه باید دست کاربر باشه که 90 گیگ رو چطوری مصرف کنه مثلا میتونه 90 گیگ خارجی استفاده کنه یا 180 گیگ داخلی
درکل روش اعلام ترافیک براساس این مصاحبه باید تصحیح بشه تا کسی گول اعلام 90 گیگ رو نخوره و یا واقعا 90 گیگ ارائه بشه
راه در رو گذاشته براشون.
گفته از قدیم براشون گرونتر نشه
برا مثال قدیم 5 گیگ 512 میشد 18900
الان آورده 12 گیگ(4 خارچی و 8 داخلی) میشه 12500
اینجوری میتونن در برن
Instagram post by Mohammad Javad Azari Jahromi • Nov 30, 2017 at 9:03am UTC
برین سراغش
دفعه قبلی ریختیم سرش طرحه عوض شد.بریزیم سرش ،شاید بتونیم این تفکیکه رو جلوشو بگیریم.
در عرض 5 ساعت 1200 تا کامنت براش گذاشتن.
اگه زیاد بشه شاید کاری بشه کرد.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر