خالق Deus Ex : هرگز عنوانی مثل Heavy Rain نخواهم ساخت .

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
درود ...

20111220heavyrain.jpg

آقای Warren Spector خالق عنوان تحسین شده Deus Ex گر چه معتقد است David Cage از بهترین نویسنده های دنیای بازی های کامپیوتریست اما در مورد این که بازی ای به شدت اسکریپت نویسی شده بسازد محتاطانه عمل می کند .
وی در گفتگویی با MCV Pacific گفت :
"Heavy Rain ، عنوانی که هرگز شبیه به آن را نخواهم ساخت ؛ در این بازی هیچ چیز سورپرایز کننده ای وجود ندارد . گیمیرها هیچ چیزی را در این بازی نمی بینند ، هیچ کاری را انجام نمی دهند و از هیچ چیزی پرده بر نمی دارنن ، مگر این که David (ضمن این که وی یک نابغه بلامنازع است.) آن را خلق کرده باشد ."
Spector ضمن این که به شدت این چیدمان 5 سناریو مجزا را آن هم به همراه "حق انتخاب" تحسین می کند معتقد است ، ساختار حاصله خیلی با روند قصه گویی "ساخت داستان شخصی خود" متفاوت نیست .
وی اضافه کرد : "من واقعا این بازی را دوست دارم ، فوق العاده است . سناریو بازی برگرفته از مسائل دنیوی و روزمره ماست که در دل یک درام سطح بالا شکل گرفته است . من هرگز به اندازه نویسنده این عنوان توانایی نوشتن ندارم تا این چنین داستان سینماتیکی را خلق کنم .اما آیا من یک روز به آن سمت می روم که چنین عنوانی را بسازم ؟ جواب قطعا منفیست ."
البته دست کم از این جمله Spector می توان فهید که وی از کار Cage بدش نمی آید :
"اگر تیم شفر بهترین نویسنده بازی نباشد ، دیوید کیج قطعا هست ."
علی رغم این که Spector برای هر دو شیوه ساخت بازی احترام قائل است اما ، عملکرد خودش بر پایه عناوینیست که تا حد امکان خود گیمر در گیم پلی آن نقش داشته باشد .
وی افزود :
"هیچ چیز در آن دسته از بازی ها به وقوع نمی پیوندد ، مگر آن جایی که از پیش طرح ریزی شده باشد ؛ و این همان وسیله این که Tim Schafer برای سناریو نویسی به روش سنتی از آن استفاده می کند ، چیزی که من به خوبی وی قادر به انجام آن نیستم . من دوست داشتم به خوبی او می توانستم داستان نویسی کنم ولی از آن شیوه گیم پلی خوشم نمی آید ."
Spector به تازگی گفته است که سبک گم پلی Sand-Box و Open-Ended (چیزی که در Deus Ex شاهد آن بودیم) را در Epic Mickey 2 شاهد خواهیم بود .

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
يعني من تو اين پست چيزي جز ترول هاي الكي نميبينم !!

براي بنده دوتا فيلم نام ببريد كه دقيقا همين خط داستاني hr رو داشته باشند ! دقيقا ...... چون وقتي ميگيد كپي يعني كپي برداري محض و كاملا متشابه !!

بعدم نمي دونم چرا هركي سليقه اش با يه بازي متفاوت هست دوست داره اون رو يه فكت بدونه و همه هم بايد اون رو قبول كنند !! يعني منم گيم پلي هيلو يا سري زلدا رو دوست ندارم بايد هي برم بگم حالم ازش بهم ميخوره و همش كپي برداري محض هست ؟؟
دوتا فیلم؟
Crash و فیلم تقاطع خودمون :D.

والا من تو صحبت های ممد ندیدم فَکت صادر کرده باشه. شما داری وحید جان فَکت صادر میکنی که هرکسی بگه بالا چشم HR ابروئه داره ترول میکنه.
دیگه واقعیت رو میخوای بپیچونی بپیچون.

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
دوتا فیلم؟

والا من تو صحبت های ممد ندیدم فَکت صادر کرده باشه. شما داری وحید جان فَکت صادر میکنی که هرکسی بگه بالا چشم HR ابروئه داره ترول میکنه.

من تو پست ام چيزي رو ميخوام ثابت كنم ؟؟ :d يا بگم اين هميشه درسته ؟؟

نه دارم ميگم حداقل كاري كه ميتونيم در مورد بازي كه با سليقمون جور نيست بكنيم اينه كه به خودمون القا كنيم كه اين بازي وجود نداره ! نه اينكه هرجا اسم HR اومد بگيم بازي اينه ، بازي اونه !! ما يه بار رفتيم تو تاپيك هيلو ديگه هم نميريم و هرجا هم خبري ازش اومد نميريم بگيم بازي فلان بازي بيساله !!

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
این اومده از توانایی نویسندگی کیج تعریف کرده ، بعد شما میاین تیم شفر رو با کیج مقایسه میکنین ؟
نابغه این به مولا .

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
دوتا فیلم؟

حرف وحید اینه که ما اگر از یه بازی خوشمون نمیاد نباید این توهم برمون داره که کل سازنده های بازی و خود بازی چیز بیخودی هست و همه تو اشتباها جز ما مثلا من خودم از هیلو متنفرم و هیچی توش نمیبینم و وقتی تو تاپیک هیلو4 بعضی تعریف و تمجید ها رو میبینم واقعا شاخ در میارم ولی به خودم اجازه نمیدم که برم بگم این بازی بیخوده سازنده ش بدرد بازی سازی نمیخوره و از اینجور حرفا چون بالاخره این همه ادم که از بازی خوششون اومده حتما یه چیزی دیدن تو بازی در واقع سلایق متفاوته
در مورد کیج هم همینطوره سلیقه من اینو میپسنده ولی شما خوشت نمیاد از بازی ولی نباید گفت که اصلا این شخص بازی بلد نیست بسازه و داستانش کپی و درجه 2-3هست(این حرف دیگه واقعا عجیبه)
درواقع همه چیز سلیقه ای هست و نمیشه صنعت گیم رو به یک سری ژانرها محدود کنیم

soorena

کاربر سایت
Nov 9, 2009
2,694
نام
علی
این اقا نمیتونه بازی مثل HR بسازه چون اصلا نمیتونه این کار رو انجام بده سالها باید به مغزش فشار بیاره تا فقط داستانی مثل HR طراحی بکنه

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
حرف وحید اینه که ما اگر از یه بازی خوشمون نمیاد نباید این توهم برمون داره که کل سازنده های بازی و خود بازی چیز بیخودی هست و همه تو اشتباها جز ما مثلا من خودم از هیلو متنفرم و هیچی توش نمیبینم و وقتی تو تاپیک هیلو4 بعضی تعریف و تمجید ها رو میبینم واقعا شاخ در میارم ولی به خودم اجازه نمیدم که برم بگم این بازی بیخوده سازنده ش بدرد بازی سازی نمیخوره و از اینجور حرفا چون بالاخره این همه ادم که از بازی خوششون اومده حتما یه چیزی دیدن تو بازی در واقع سلایق متفاوته
در مورد کیج هم همینطوره سلیقه من اینو میپسنده ولی شما خوشت نمیاد از بازی ولی نباید گفت که اصلا این شخص بازی بلد نیست بسازه و داستانش کپی و درجه 2-3هست(این حرف دیگه واقعا عجیبه)
درواقع همه چیز سلیقه ای هست و نمیشه صنعت گیم رو به یک سری ژانرها محدود کنیم
یعنی من حق ندارم بیام چندجا بیان کنم HR بازی خوبی نیست؟
چرا شما حق دارید بیاید توی تاپیک ها چندین بار از HR تعریف کنید، ولی من که از بازی خوشم نیمد حق نداشته باشم بیام چند بار بگم این بازی خوب نیست؟ نه جدی چرا؟
من از God Of War متنفرم، سبک بازی، شخصیت اصلی بازی، داستان بازی، محیط بازی کلن هرجور حساب کنی از این بازی بدم میاد. ولی اگر تونستی برو بگرد یه پست توی تاپیک های این بازی گیر بیار من اومده باشم گفته باشم آره بازی اینجوری اونجوریه، بازی خوبه با سلیقه من جور نیست.
خیلیا که میرن از هیلو مینالن دقیقن تیریپ همون آدم هایی هستند که از GT و Forza بدشون میاد، یارو میومد میگفت من توی GT نمیتونم ماشین رو قشنگ سر پیچ ها کنترل کنم بازی آشغاله، هیلو هم همینه وضعش اکثرن اینجا طرف میاد میگه آره نور بنفش داره بازی آشغاله این دقیقن میشه سلیقه.

ولی بحثی که من دارم اینه HR واقعن بازی نبود، یک فیلم بود که بهت این امکان رو میداد که انتخاب کنی کدوم سکانس رو نگاه کنی همین. یه مدت این مدل بازیا باب بود که هنرپیشه ها قشنگ بازی میکردن بعد تو کلید هارو میزدی الان یه بازی ایرونی هم این تیپی ساختن این دقیقن همون طوری بود.
داستان که کپی از هالیوود بود. گیم پلی هم که کاملن بسته.
ربطی به سلیقه نداره این.

بیایم با Deus HR ( چه اسم ها بهم میخورن :D ) مقایسه کنیم که هر مرحله اش رو میتونستی حداقل به چهار یا پنج روش بری؟

SoRoS

کاربر سایت
Apr 10, 2012
151
بابا طرف فقط ميگه به عنوان يه گيم دست گيمر توش زياد باز نيست،حرف بدي هم نزده
cod هم اخرت اسكريپت نويسيه!! يعني توش شما فقط مسيري كه طراح بازي تعيين كرده پيش ميريد كه به خودي خود بد نيست
اسپكتور كلا بازي سازي هستش كه دوست داره دست گيمر رو تو بازياش باز بزاره به طوري كه هر گيمر تجربه ي متفاوتي از بازيش داشته باشه،نمونش هم deus ex و thief

..............

کاربر سایت
May 7, 2011
572
چه دنیایی شده سازنده بازی ضایع deus ex میاد از عنوان عظیمی مثل Heavy Rain انتقاد میکنه

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
همین مونده بود داستان Deus Ex رو هم زیر سوال ببرید!

..............

کاربر سایت
May 7, 2011
572
همین مونده بود داستان Deus Ex رو هم زیر سوال ببرید!

این بازی خودش زیر سوال رفته است
گرچه داستانش قابل قبول هست (خیلی هم خوب نیست) اما گرافیک و گیم پلی و محیط های بازی انقدر خسته کننده است که اصلا نمی تونه حس داستان بازی رو منتقل کنه
صداگذاری و شخصیت های بازی هم ماشاالله شبیه هویج هستن

SoRoS

کاربر سایت
Apr 10, 2012
151
چه دنیایی شده سازنده بازی ضایع deus ex میاد از عنوان عظیمی مثل Heavy Rain انتقاد میکنه
چه دنيايي شده كه ديگه به deus ex ميگن ضايع!!!:|
محض اطلاعتون بگم كه deus ex يكي از بازيهاي جريان ساز اين صنعت بوده،هر چيزي كه شما نميتوني از گيم پليش سر در بياري ضايع نيست

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
آقای Warren Spectorهرگز نمیتونه بازی مثل heavy rain رو درست کنه
در e3 2012 امسال لحظه ای که بازی جدید دیوید کیج به نمایش دراومد همه طرفداران ps3 از beyond خوششون اومد
به نظرم که heavy rain بهترین بازی دنیاست
من که اصلا از deus ex خوشم نیومد

قطعا اینطوری که میگین هست ! چون ایشون بهترش رو درست کرده و علاقه ای به خلق bullcrap ندارن.

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,303
نام
بابک
جفت این بازی ها نمرشون 89/100 هست استفاده از هر کدوم برای کوبوندن دیگری بی نتیجه هست.:d

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
دیگه فقط همینمون مونده بود اینجا Deus Ex به دست سونی فن ها و عشاق دیوید قفس زیر سوال بره که رفت!! با کارمک شوخی کردید، گفتیم عیب نداره، اطلاعاتی از دهه 80-90 ندارید؛ دیگه خواهشا با Deus Ex شوخی نکنید!!

Awards and Greatest games lists

Deus Ex has earned a number of awards and many nominations, including over 40 "Game of the Year" and/or "Best in Class" awards in magazines and websites.[SUP][89][/SUP] This includes awards from the British Academy of Film and Television Arts, IGN, GameSpy, PC Gamer, Computer Gaming World, and The Adrenaline Vault, among many others.[SUP][8][/SUP][SUP][81][/SUP][SUP][90][/SUP] Deus Ex was also awarded "Excellence in Game Design" and "Game Innovation Spotlight" at the 2000 Game Developers Choice Awards and won in the "Computer Innovation" and "Computer Action/Adventure" categories at the Interactive Achievement Awards.[SUP][9][/SUP][SUP][91][/SUP][SUP][92][/SUP] It has additionally received many "Best Story" accolades, including first prize in the 2006 Gamasutra "Quantum Leap" awards for storytelling in a video game.[SUP][93][/SUP][SUP][94][/SUP]
Deus Ex has appeared in a number of "Greatest Games of All Time" lists and Hall of Fame features, placing in the top thirty for most, and in the top ten for many. This includes IGN's "100 Greatest Games of All Time" (#40, #21 and #34 in 2003, 2005 and 2007 respectively), "Top 25 Modern PC Games" (#4 in 2010) and "Top 25 PC Games of All Time" (#20 and #21 in 2007 and 2009 respectively) lists;[SUP][83][/SUP][SUP][95][/SUP][SUP][96][/SUP][SUP][97][/SUP][SUP][98][/SUP][SUP][99][/SUP] GameSpy's "Top 50 Games of All Time" (#18 in 2001) and "25 Most Memorable Games of the Past 5 Years" (#15 in 2004) lists;[SUP][100][/SUP][SUP][101][/SUP] GameSpy's "Hall of Fame";[SUP][82][/SUP] PC Gamer's "Top 100 PC Games of All Time" (#2, #2, #1 by staff and #4 by readers in 2007, 2008, 2010 and 2010 respectively) and "50 Best Games of All Time" (#10 and #27 in 2001 and 2005) lists;[SUP][84][/SUP][SUP][85][/SUP][SUP][86][/SUP][SUP][87][/SUP][SUP][102][/SUP][SUP][103][/SUP] PC Zone's "101 Best PC Games Ever" (#1 in 2007) list;[SUP][45][/SUP] Yahoo! UK Video Games' "100 Greatest Computer Games of All Time" (#28) list;[SUP][104][/SUP] Edge's "The 100 Best Videogames"[sic] (#29 in 2007) and "100 Best Games to Play Today" (#57 in 2009) lists;[SUP][105][/SUP][SUP][106][/SUP] and GameFAQs' "Top 100 Games of All Time" (#67 in 2005) list.[SUP][107][/SUP] It was also named the second-best game of the decade by Gamasutra.[80
دیگه باید واسه یکی از بازی هایی که همیشه میره تو لیست بهترین های تاریخ هم با بعضی ها سر و کله بزنیم!! یواش یواش دارم به این نتیجه میرسم 2012 خبرایی هست واقعا!!

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر