جیم رایان از مدیریت پلی‌استیشن کناره‌گیری می‌کند

RED_BEARD39

Ghost of Sparta
کاربر سایت
May 16, 2009
6,360
نام
Ǝـــحـــســـان
آخرین ویرایش:

Los Galacticos

⚡️Rebel⚡️
Gold User
Feb 4, 2020
1,049
امیدوارم شخصی که جایگزینش میشه بتونه پلی استیشن رو از این وضعیتی که درش هست بیاره بیرون و حداقل دو سه تا استودیوی جدید بخره و چند تا انحصاری خفن معرفی کن.

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,762
نام
مراد حلیمی
با این بودجه های عجیب و غریب چه تضمینی هست که دوباره ماجرا های تلو پارت 2 تکرار نشه ؟
با این روند بخش PS تا چند سال دیگه دوام میاره ؟
باید یه راه حل برای تضمین سود دهی بخش PS پیدا کنیم
تغییر استراتژی و راهبرد به این اهمیت صرفا با فروش کم (اونم بدون ضرر) یک بازی اتفاق نمی افته.
اگر فقط مشکل همین یه تلو بود نهایتا تو بازیهای دیگه سینگل رویشون رو عوض میکردن که همین کارم دارن میکنن و داستان بازیهاشون اونطور پیچ و تاب نداره و در حد تغییرات مدیای گیم هست.

پارت 2 هم درسته فروشش در حد نسخه اول نبود ولی بازم بد نبود فروشش. سونی هم بنظرم یاد گرفت که همچین داستانی برای مدیای گیم سنگینه و داستان ها رو مناسب مدیای بازی کرده

.

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,357
تغییر استراتژی و راهبرد به این اهمیت صرفا با فروش کم (اونم بدون ضرر) یک بازی اتفاق نمی افته.
اگر فقط مشکل همین یه تلو بود نهایتا تو بازیهای دیگه سینگل رویشون رو عوض میکردن که همین کارم دارن میکنن و داستان بازیهاشون اونطور پیچ و تاب نداره و در حد تغییرات مدیای گیم هست.

پارت 2 هم درسته فروشش در حد نسخه اول نبود ولی بازم بد نبود فروشش. سونی هم بنظرم یاد گرفت که همچین داستانی برای مدیای گیم سنگینه و داستان ها رو مناسب مدیای بازی کرده

.
چی شده بزرگوار ؟ اصلا خوندی من چی نوشتم ؟
گفتم رکورد شکنی Animal Crossing: New Horizons و همزمانی اش با ابر موجی که لیک های تلو ایجاد کرد یه شوک بزرگ برای مدیران سونی بود
ماجرا های تلو / از کنترل خارح شدن بودجه فرست پارتی ها / موفقیت عجیب و غریب بازی های نینتندو با یک سوم تا یک دهم بودجه بازی ps / اوج گرفتن فورتنایت / خرید های مایکروسافت عوامل تغییر سیاست سونی بودن

• Smile
Reactions: Thonkeyes

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,654
امیدوارم شخصی که جایگزینش میشه بتونه پلی استیشن رو از این وضعیتی که درش هست بیاره بیرون و حداقل دو سه تا استودیوی جدید بخره و چند تا انحصاری خفن معرفی کن.
تنها وضع بد اینه که نمایشی از انحصاری های جدید نداریم و این خبر گس ها نگرانمون کرده که اینده چی میشه وگرنه بنظرم تعداد انحصاری هایی که تا الان منتشر شده خوبه و تا الان کم کاری ای نبوده.

Los Galacticos

⚡️Rebel⚡️
Gold User
Feb 4, 2020
1,049
تنها وضع بد اینه که نمایشی از انحصاری های جدید نداریم و این خبر گس ها نگرانمون کرده که اینده چی میشه وگرنه بنظرم تعداد انحصاری هایی که تا الان منتشر شده خوبه و تا الان کم کاری ای نبوده.
انحصاری زیاد منتشر شده ولی انحصاری بدرد بخور و تاپ بعد از گاد دیگه چیزی نداشتیم. باید تا پایان نسل حداقل 3-4 تا دیگه انحصاری خفن داشته باشیم.

• Like
Reactions: mohsen2019

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,239
نام
یونس
چی شده بزرگوار ؟ اصلا خوندی من چی نوشتم ؟
گفتم رکورد شکنی Animal Crossing: New Horizons و همزمانی اش با ابر موجی که لیک های تلو ایجاد کرد یه شوک بزرگ برای مدیران سونی بود
ماجرا های تلو / از کنترل خارح شدن بودجه فرست پارتی ها / موفقیت عجیب و غریب بازی های نینتندو با یک سوم تا یک دهم بودجه بازی ps / اوج گرفتن فورتنایت / خرید های مایکروسافت عوامل تغییر سیاست سونی بودن
کوروش جان قطعا مدیران سونی از تلو با داستان دارک و رده سنیش انتظار فروشی مثل اسپایدرمن و آنچارتد ندارن
اینکه میگی ۱ میلیارد ضرر زده منطقی نیست هرجوری حساب کنی پارت ۲ بازی موفقی بوده مسلما به تازگی پارت ۱ نبود ولی اینکه بگیم ضرر زده هم دیگه اغراق بزرگیه
حالا هر فکری در مورد داستان داشته باشیم بلاخره الان ترند روز دنیا همینه دست و من و شمام نیست
فروش چنین بازی هایی رو نمیشه با هم مقایسه کرد
نینتندو بازیش هاش سنگین میفروشن چون تمرکزش فقط رو بازی های خودش و خواسته فن بیسیشه حاشیه نمیره دقیقا همونی که فن ها میخوان رو بهترین حالت ارائه میدن
و ترتیب ریلیز بازیهاشون هم جوریه که ی ای پی اشباع نمی کنن

رددیت نینتندو رو ببین تقریبا همه از عملکردش راضین

چیزی که سونی رو دنبال گس انداخته فرست پارتی هاش نیست میخواد حاشیه سودش رو بالا ببره
ولی به چه قیمتی؟ اینش مهمه وگرنه کسی انتظار نداره سونی سراغ گس نره همه کمپانی ها دارن تلاششونو در گس میکنن

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
به نظر من مهم‌ترین چیزی که یک گیمر یا فراتر از اون یک انسان همیشه باید مدنظر قرار بده اینه که اول از همه فن خودش باشه. به هرحال یکسری دلایل از همون اول وجود داشته که خیلی از ماها طرفدار سونی شدیم و مسلما چون باباهامون فن سونی بودن ما فن سونی نشدیم :D اصلی‌ترین دلیل این انتخاب پرستیژ سونی و اون بازی‌هایی بوده که به طور صددرصد باب میل ما بودن و ما بهترین اون بازیارو فقط توی این پلتفرم می‌تونستیم پیدا کنیم. از سوتک و ایکو و آنچارتد گرفته تا جرنی و تلو و گاد او وار:x اگر فردا روزی سونی فعلی دچار استحاله بشه و به یک چیز کاملا متفاوت تبدیل بشه طبیعتا من دیگه دلیلی نمیبینم که دوسش داشته باشم و فنش باشم. حداقل بنده به شخصه سونی رو به خاطر بازی‌های داستان‌محوری دوس دارم که جدا از لذت بردن از داستانشون، شخصیتایی دارن که تا مدت خیلی زیاد داخل ذهن من زنده هستن و تو موقعیت‌های خاص زندگیم شاید برام الهام‌بخش بودن=(( شاید بعدها این سونی با اولویت قرار دادن بازی‌های گس به سود و درآمد خیلی خیلی بیشتری هم رسید ولی وقتی اون زمان، امثال این بازی‌های داستانگو وجود نداشته باشن به کفش چپم هم نیست اون حجم از درآمد چون به اون بازی‌های سرویس‌محور علاقه‌ای ندارم و اگر خدای ناکرده علاقه می‌داشتم باز هم ناشرهایی وجود دارن که تو این حوزه خیلی از سونی جلوترن و خب می‌رفتم سمت اونا. مخلص کلام اینکه سونی رو ما به خاطر امثال تلو 2 ها و اون ریسک خفنشون دوس داریم و اگر اینا وجود نداشته باشن سونی هم قطعا اون ارزشش رو نداره برای ما.

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,357
کوروش جان قطعا مدیران سونی از تلو با داستان دارک و رده سنیش انتظار فروشی مثل اسپایدرمن و آنچارتد ندارن
اینکه میگی ۱ میلیارد ضرر زده منطقی نیست هرجوری حساب کنی پارت ۲ بازی موفقی بوده مسلما به تازگی پارت ۱ نبود ولی اینکه بگیم ضرر زده هم دیگه اغراق بزرگیه
حالا هر فکری در مورد داستان داشته باشیم بلاخره الان ترند روز دنیا همینه دست و من و شمام نیست
فروش چنین بازی هایی رو نمیشه با هم مقایسه کرد
نینتندو بازیش هاش سنگین میفروشن چون تمرکزش فقط رو بازی های خودش و خواسته فن بیسیشه حاشیه نمیره دقیقا همونی که فن ها میخوان رو بهترین حالت ارائه میدن
و ترتیب ریلیز بازیهاشون هم جوریه که ی ای پی اشباع نمی کنن

رددیت نینتندو رو ببین تقریبا همه از عملکردش راضین

چیزی که سونی رو دنبال گس انداخته فرست پارتی هاش نیست میخواد حاشیه سودش رو بالا ببره
ولی به چه قیمتی؟ اینش مهمه وگرنه کسی انتظار نداره سونی سراغ گس نره همه کمپانی ها دارن تلاششونو در گس میکنن
ضرر زدن شاخ و دم داره ؟
فروش پارت 2 از بالای 20 میلیون به 10 میلیون رسید
نسخه فرعی احتمالی ( ساخت اش هم مثل اب خوردن بود و احتمالا 10 میلیون نسخه فروخت ) هم نابود شد

چی میگی بزرگوار ؟ داستان دارک چیه ؟
TLOU اولین بازی داستان محور سونی بود که به فروش 10 میلیونی رسید / TLOU اولین بازی تاریخ سونی بود که به فروش 15 میلیون نسخه ای رسید

مدیران سونی بر اساس فروش نسخه اول / فروش احتمالی نسخه ای دوم ( بالای 20 میلیون نسخه ) بودجه دادن
و گرنه بازی در حد GOT بودجه می گرفت

--------
گفتم مدیران سونی نه مدیران بخش PS
مدیران و سهام دار های سونی ( تصمیم گیرنده اصلی هم هستن ) سوال می پرسن

ما سالی 23 تا 25 میلیارد دلار در صنعت گیم هزینه می کنیم / نینتندو فقط 8 میلیارد دلار هزینه می کنه
چرا نینتندو یک سوم ما هزینه می کنه بعد 3 برابر ما سود می کنه ؟

Remastered

کاربر سایت
May 9, 2014
427
نام
سياوش

.
دیگه از شما بعیده تحت تاثیر حرفای روی هوای یک کاربر خاص که برای همه شناخته شده هست قرار بگیرید
فروش پارت ۲ توی دوسال ۱۰ میلیون نسخه بوده که فروش واقعا عالی هست
The Last of Us Part 2 Has Sold Over 10 Million Copies - IGN
پارت دو فقط روی pS4 عرضه شد فقط روی یک پلتفرم
فروشش دست کمی از نسخه اول نداشت توی دوسال
توی این یه سال خورده ای هم اماری از پارت ۲ منتشر نشده که تا الان چه قد شده فروشش
نسخه اول اگه امار بیشتری داره به خاطر اینه که دقیقا به فاصله یک سال روی ps4 نسخه ریمسترش عرضه شد ینی هم ps3 و هم ps4 عرضه شد
تا اونجا که یادم یک سال بعد عرضه نسخه ریمستر امار فروش کلی نسخه اول ۱۲ میلیون بود که ۸ تاش برای ps3 بود ۴ تاش روی ps4
اخرین امار لست ۱ فکر کنم سال ۲۰۱۹ بود که بعد از ۶ سال فروشش به ۲۰ میلیون رسید اونم با شرایطی که گفتم ینی روی دو تا کنسول
فروش لست ۲ در شرایط یکسان اگه بیشتر از نسخه اول نباش کمتر نیست

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,749
نام
علی
ضرر زدن شاخ و دم داره ؟
فروش پارت 2 از بالای 20 میلیون به 10 میلیون رسید
نسخه فرعی احتمالی ( ساخت اش هم مثل اب خوردن بود و احتمالا 10 میلیون نسخه فروخت ) هم نابود شد

چی میگی بزرگوار ؟ داستان دارک چیه ؟
TLOU اولین بازی داستان محور سونی بود که به فروش 10 میلیونی رسید / TLOU اولین بازی تاریخ سونی بود که به فروش 15 میلیون نسخه ای رسید

مدیران سونی بر اساس فروش نسخه اول / فروش احتمالی نسخه ای دوم ( بالای 20 میلیون نسخه ) بودجه دادن
و گرنه بازی در حد GOT بودجه می گرفت

--------
گفتم مدیران سونی نه مدیران بخش PS
مدیران و سهام دار های سونی ( تصمیم گیرنده اصلی هم هستن ) سوال می پرسن

ما سالی 23 تا 25 میلیارد دلار در صنعت گیم هزینه می کنیم / نینتندو فقط 8 میلیارد دلار هزینه می کنه
چرا نینتندو یک سوم ما هزینه می کنه بعد 3 برابر ما سود می کنه ؟
کاری با کلیت بحث مقایسه سود نینتندو و سونی ندارم.
اما شما وقتی میتونی سازنده ای رو شماتت کنی و بهش خورده بگیری و آی فلان و بهمان راه بندازی و بگی تو باعث ضرر و تاثیرات منفی یا سودهی کم تر از حد پیش بینی شده شدی که اون اثر از لحاظ کیفی ناموفق بوده باشه و اون بودجه رو با ناتوانی یا کم‌ کاری حیف و میل کردی نه Tlou p2 ای که همبن الان هم تو همه زمینه ها از استاندارد بازی های روز جلوتره، جوایز رو درو کرده ، بهترین بازی سالش شده ، برای بخش قابل توجهی از گیمرها بهترین بازی عمرشون شده و کلی اتفاقای خوب دگ که رقم زده!
تلوپ دو پرچمدار، آبرودار، چشمه امید و روح خوش رنگ و لعاب دمیده شده در سبک بازی های داستانی خطی هست.
به قاطعیت میگم هیچ احدالناسی نمیتونه این بازی رو زیر سوال ببره.
فروش حداقل ده میلیونی برای بازی در چنین سبک و سیاق با اون همه داستان ها و کثافت کاری هایی که براش ساختن بنظرم نتیجه بخش بوده.
واقعا نمیشه رو آوردن سونی به گس یا کم شدن درآمدش رو به تلوپ ربط داد
بعضی بازی ها فارغ از فروش و سودشون هم جایگاه خودشون رو دارن. این بازی فراتر از این سودآوری ها اعتبار داده به سونی.
کوروش کبیر نظراتت همیشه برای من محترم بوده و در هشتاد درصد موارد برخلاف جوی که علیه تو هست من با نظراتت موافقم و شما رو خیلی انسان متشخصی میدونم که ختی یه بار هم بی احترامی به کسی ازت ندیدم اما هیچوقت در مورد موضوع تلو باهات هم نظر نبودم!

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,357
کاری با کلیت بحث مقایسه سود نینتندو و سونی ندارم.
اما شما وقتی میتونی سازنده ای رو شماتت کنی و بهش خورده بگیری و آی فلان و بهمان راه بندازی و بگی تو باعث ضرر و تاثیرات منفی یا سودهی کم تر از حد پیش بینی شده شدی که اون اثر از لحاظ کیفی ناموفق بوده باشه و اون بودجه رو با ناتوانی یا کم‌ کاری حیف و میل کردی نه Tlou p2 ای که همبن الان هم تو همه زمینه ها از استاندارد بازی های روز جلوتره، جوایز رو درو کرده ، بهترین بازی سالش شده ، برای بخش قابل توجهی از گیمرها بهترین بازی عمرشون شده و کلی اتفاقای خوب دگ که رقم زده!
تلوپ دو پرچمدار، آبرودار، چشمه امید و روح خوش رنگ و لعاب دمیده شده در سبک بازی های داستانی خطی هست.
به قاطعیت میگم هیچ احدالناسی نمیتونه این بازی رو زیر سوال ببره.
فروش حداقل ده میلیونی برای بازی در چنین سبک و سیاق با اون همه داستان ها و کثافت کاری هایی که براش ساختن بنظرم نتیجه بخش بوده.
واقعا نمیشه رو آوردن سونی به گس یا کم شدن درآمدش رو به تلوپ ربط داد
بعضی بازی ها فارغ از فروش و سودشون هم جایگاه خودشون رو دارن. این بازی فراتر از این سودآوری ها اعتبار داده به سونی.
کوروش کبیر نظراتت همیشه برای من محترم بوده و در هشتاد درصد موارد برخلاف جوی که علیه تو هست من با نظراتت موافقم و شما رو خیلی انسان متشخصی میدونم که ختی یه بار هم بی احترامی به کسی ازت ندیدم اما هیچوقت در مورد موضوع تلو باهات هم نظر نبودم!
بزرگوار من کی و کجا خود بازی زیر سوال بردم ؟
بحث من سر کیفیت بازی نبوده و نیست و نخواهد بود :-??
بحث سر چی بوده ؟ بحث همیشه سر تصمیم احمقانه دراکمن بوده :-??
قبل از لانچ بازی سر داستان بحث می کردیم
1696259400813.png
اگه تئوری ما عملی می شد ( در اون صحنه چوب گلف دینا جایگزین می شد ) تمام مشکلات حل می شد :-??
داستان بازی با کشمکش بین جوئل ( دینا به خاطر جوئل کشته می شه ) و الی ( به خاطر دروغ و مرگ دینا ناراحت ) یه لول بهتر می شد

آخرین ویرایش:

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,279
نام
علیرضا
آقا خودتون کلاهتون قاضی کنید.
اصلا منطقی هست که ناشری به عظمت سونی بیاد بخاطر کم کاری یه بازی ۱۲ تا گس بده بیرون ؟
یا مثلاً چون یه بازی فروش کم کرده از انتظاراتشان متحول شده باشن و بگن نه دیگه بسه بیایم گس بسازیم جبران شه؟

یک کلام ختم کلام....پای TLoU از این ماجرا بکشید بیرون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر