جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,110
نام
محمد علی
کانال Gamers Nexus که ظاهرا ارتباط خوبی با سخت‌افزارسازها داره، احتمال جمع کردن EVGA رو مطرح کرده.

توی این چند سالی که من پیگرشون هستم، خیلی کم چرت گفتن (حداقل من مورد خاصی یادم نیست)

-------
مقایسه‌ای از 4060ti و 3060ti

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
مدل جدیدی از تلویزیون Odyssey G9 قیمت خورد
Samsung 57" 8K Ultra HD 240Hz 1ms GTG Curved VA LED FreeSync Gaming Monitor
البته قیمتش به دلار کاناداس و تقریبا 2480 دلار امریکا مِشه
و مثل اینکه 11 سپتامبر هم عرضه میره
البته شاید این اطلاعات پیش از این در تایپک درج شده بوده ولی من نگشتم ببینم بوده یا نبوده

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
گویا ترکیب نسل جدید اینتل از قرار زیر هست
View attachment 300416

پزدازنده 7800x3d هم قیمتش به زیر 400 دلار افت کرده
اگر این درست باشه که فاتحه.
14900k اگر TDP اش 150 وات باشه یعنی رسما روی PL2 اه 350 وات حساب کنید و واتر کولر با رادیات حداقل 360mm.
اینا با این وضع 14900KS رو بدن فقط با LN2 می شه خنکش کرد :D

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
14900k اگر TDP اش 150 وات باشه یعنی رسما روی PL2 اه 350 وات حساب کنید و واتر کولر با رادیات حداقل 360mm.
اینی که اطلاعات درز کرده همیشه درست گفته تقریبا احتمالا همینه با این حساب core i5 ارزش خریدش حتی از قبل بیشترم می شه
من الان بهترین 360 بازار دارم با خمیر گریزلی اصل در بهترین حالت برای زیر 90 نگه داشتن تا 200w جواب می ده تازه من فن هاش کنار نصب کردم که دمای کارت گرافیک نره داخلش
برای بیشتر از 200w باید رقت سراغ کاستوم ها مگه واتر 360 بیاید پمپش بذارید مکس 3500 با فن های 3500 تنظیم کنید بعدشم موقع تست از اتاق فرار کنید :D

آخرین ویرایش:

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,110
نام
محمد علی

اینی که اطلاعات درز کرده همیشه درست گفته تقریبا احتمالا همینه با این حساب core i5 ارزش خریدش حتی از قبل بیشترم می شه
من الان بهترین 360 بازار دارم با خمیر گریزلی اصل در بهترین حالت برای زیر 90 نگه داشتن تا 200w جواب می ده تازه من فن هاش کنار نصب کردم که دمای کارت گرافیک نره داخلش
برای بیشتر از 200w باید رقت سراغ کاستوم ها مگه واتر 360 بیاید پمپش بذارید مکس 3500 با فن های 3500 تنظیم کنید بعدشم موقع تست از اتاق فرار کنید :D
سیستم من 13700k و 3080ti ـه. کولر Galahad 360 بستم و کیس هم تهویه عالی داره. نمیگم بهترین کولر بازاره اما کولر معقولیه. با خمیر خوب، پردازنده زیر بار بنچمارک مصنوعی راحت میرفت روی ۱۰۰ درجه و خلاص
کانتکت فریم خریدم و روش بستم و دما کم شد به ۹۰ و خرده‌ای رسید. یه کمی هم اندرولت کردم و PL اش رو کم کردم و دما روی ۹۰ بسته شد.
البته در استفاده‌ی واقعی خیلی وضع بهتره و دما تا اون حد نمی‌رسه.

مشکل اینه که زیر گیم سنگین که CPU و GPU هر دو دارن توان بالایی مصرف می‌کنن، خود کیس خروجی هواش شبیه سشوار می‌خورد توی صورت من:D
۲-۳ ساعت که توی یه اتاق نسبتاً کوچک این سیستم روشن باشه، کاملا حس میشه که دمای اتاق یا حداقل دور و بر خود کیس کمی تغییر کرده

احتمالا با این وضع در آینده نه تنها برای خود کیس‌های دارای محصولات اینتل لازمه که کولر خوبی تهیه بشه، بلکه باید کولر اتاق رو هم افزایش توان داد. چون جمع مصرف واقعی CPU‌ و GPU ممکنه بالای ۵۰۰ هم بره و انگار که یه بخاری برقی کوچک توی اتاق روشنه:D

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
سیستم من 13700k و 3080ti ـه. کولر Galahad 360 بستم و کیس هم تهویه عالی داره. نمیگم بهترین کولر بازاره اما کولر معقولیه. با خمیر خوب، پردازنده زیر بار بنچمارک مصنوعی راحت میرفت روی ۱۰۰ درجه و خلاص
کانتکت فریم خریدم و روش بستم و دما کم شد به ۹۰ و خرده‌ای رسید. یه کمی هم اندرولت کردم و PL اش رو کم کردم و دما روی ۹۰ بسته شد.
البته در استفاده‌ی واقعی خیلی وضع بهتره و دما تا اون حد نمی‌رسه.

مشکل اینه که زیر گیم سنگین که CPU و GPU هر دو دارن توان بالایی مصرف می‌کنن، خود کیس خروجی هواش شبیه سشوار می‌خورد توی صورت من:D
۲-۳ ساعت که توی یه اتاق نسبتاً کوچک این سیستم روشن باشه، کاملا حس میشه که دمای اتاق یا حداقل دور و بر خود کیس کمی تغییر کرده

احتمالا با این وضع در آینده نه تنها برای خود کیس‌های دارای محصولات اینتل لازمه که کولر خوبی تهیه بشه، بلکه باید کولر اتاق رو هم افزایش توان داد. چون جمع مصرف واقعی CPU‌ و GPU ممکنه بالای ۵۰۰ هم بره و انگار که یه بخاری برقی کوچک توی اتاق روشنه:D
به نظرم 13700 برای گیم پول اضافی و خنک کردنشم سخته
من برای همین رفتم سراغ 13600 دمای اون خیلی بهتره برای همین تونستم اورکلاکشم بکنم در حالی که 13700 باید دان کلاک کنی که در نهایت عملکردشون یکی می شه
من فکر نمی کنم با کانکتک فریم اوضاع بهتر بشه برای همین نبستم چندین تا کلیپم دیدم می گفتن تاثیری نداره حالا شایدم بعدا حوصله کردم خودم تست کنم البته من دمام زیر 90 هست مکس توی گیم نهایت 73 4 می شه اونم فقط برای اسپایدرمن
من چی بگم با 4090 که مصرف کل تا 700 هم می ره قشنگ اتاقم می شه جهنم اگه در ببندم تازه من امپ حرفه ای با 5 تا SSD با 4 هاردم دارم که اونا هم گرما تولید می کنن قشنگ می رم توی بازی اگه در ببندم دما سنج دارم دمای اتاق از 25 فقط در عرض چند دقیقه می شه 30 :D (البته با کولر خاموش)

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
ایسوس روگ علی که پاشم به ایران باز شده با قیمت فضایی 50 تومن بعد از کلی مشکلاتش یک مشکل اساسی دیگه هم پیدا کرده اونم اینکه بعد از مدتی می زنه میکرو اس دی می سوزونه گویا حتی خود اسلاتش برن می شه

علتشم اینکه نابغه ها اومدن کنار سیستم کولینگ دستگاه اسلات مموری گذاشتن و حرارت دستگاه باعث برن شدن مموری می شه

El sigloBlanco

کاربر سایت
Sep 29, 2010
2,242
نام
فراز
ایسوس روگ علی که پاشم به ایران باز شده با قیمت فضایی 50 تومن بعد از کلی مشکلاتش یک مشکل اساسی دیگه هم پیدا کرده اونم اینکه بعد از مدتی می زنه میکرو اس دی می سوزونه گویا حتی خود اسلاتش برن می شه

علتشم اینکه نابغه ها اومدن کنار سیستم کولینگ دستگاه اسلات مموری گذاشتن و حرارت دستگاه باعث برن شدن مموری می شه
البته ایسوس گفته با تنظیم دما تو اپدیت جدید حل میشه

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
البته ایسوس گفته با تنظیم دما تو اپدیت جدید حل میشه
من فکر کنم دستگاه باید باز بشه مد بشه زیاد کردن دور فن هم صداش زیاد می کنه هم فکر نکنم اونقدریم تاثیر بذاره
الان من 5 تومن پول میکرو اس دی دادم بسوزه کی جوابگو هست؟ البته هنوز دستگاهش نخریدم :))

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
  • Same Architecture as Raptor Lake (Raptor Cove P-Cores + Gracemont E-Cores)
  • Same Process Node as Raptor Lake (Intel 7 aka 10nm++)
  • Higher Clock Speeds (+200 MHz Per "K" SKU)
  • Support For Faster DDR5 Memory DIMMs
  • Much Higher Power Consumption (Close To 300W)
  • Compatibility With Existing LGA 1700 / 1800 Socket Motherboards
نسل جدید اینتل توی BENCHLIFE تایید شد
فقط 200 مگاهرتز بیشتر شده بوست با همون میزان کش با حرارت و مصرف بیشتر با یکم کورهای بیشتر البته
کلا 5 تا 10 درصد فقط کارایی بهتر شده 14600 هم گویا همون 6 8 باقی مونده فقط بوست از 5.1 به 5.3 رسیده

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر