جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,104
نام
محمد علی
انویدیا ماه قبل قابلیتی برای تبدیل ویدیوهای استریم SDR به HDR‌برای کارت‌های RTX معرفی کرد که روی ویدوهای در حال پخش کار می‌کنه. چند وقت بعد نسخه مود شده MPC اومد که از این قابلیت استفاده می‌کرد و هر ویدویی رو می‌تونست HDR کنه.
حالا جماعت مودر اومدن این قابلیت رو برای بازی‌ها هم فعال کردن و نصبش و راه اندازیش هم ساده است. توی ردیت هم ملت از نتایج نسبت به AutoHDR ویندوز راضی تر هستن.
DF هم مقاله (و ویدیویی:) از این مود منتشر کرده و کلا راضیه:

RTX HDR: Nvidia's AI video enhancement tool works for games too - and it beats AutoHDR

اگر مانیتور HDR‌ خوب دارید، بزنید به بدن.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
طبق شایعات انویدیا کانکتور برق کارت گارفیک های سری 5000 دوباره تغییر خواهد کرد.
🏃‍♂️
این کابل جوابگوی بیشتر از 500 وات نیست البته برای طراحی جدید تست ها خوب بوده اما برای قبلی ها نمی کشه

صد البته درست جا نرفتنش هم بی تاثیر نیست اما در کل این طراحی مناسب 600 وات یا بیشترش نیست اصلا

• Like
Reactions: m.a.t

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,736
طبق شایعات انویدیا کانکتور برق کارت گارفیک های سری 5000 دوباره تغییر خواهد کرد.
🏃‍♂️
مثل اینکه شایعه درست نیست و اینکه سری جدید احتمالا آخرسال 2024 عرضه میشه

https://www.techpowerup.com/319242/...ut-16-pin-pcie-gen-6-power-connector-standard

ur friends at Hardware Busters have reliable sources in the power supply industry with equal access to the PCIe CEM specification as NVIDIA, and say that the story of NVIDIA adopting a new power connector with "Blackwell" is likely false. NVIDIA is expected to debut the new GPU series toward the end of 2024, and if a new power connector was in the offing, by now the power supply industry would have some clue. It doesn't. Read more about this in the Hardware Busters article in the source link below.​
NVIDIA RTX 50-series "Blackwell" to Debut 16-pin PCIe Gen 6 Power Connector Standard [Most Likely Fake] - Hardware Busters

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
برید همین الان ورژن جدید GeForce Experience که به اپ Nvidia تغییر نام داده رو دانلود کنید

Download NVIDIA App

این App قرار ـه به مرور زمان جایگزین کنترل پنل منسوخ و قدیمی Nvidia بشه . فعلا یـ سری قابلیت های کنترل پنل رو اوردن Screen Overlay رو هم زدن باز طراحی کردن و کلی اپشن جدید واسه مانیتور کردن اضافه کردن + یـ عالمه تغییر دیگه

آخرین ویرایش:

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,104
نام
محمد علی
برید همین الان ورژن جدید GeForce Experience که به اپ Nvidia تغییر نام داده رو دانلود کنید

Download NVIDIA App

این App قرار ـه به مرور زمان جایگزین کنترل پنل منسوخ و قدیمی Nvidia بشه . فعلا یـ سری قابلیت های کنترل پنل رو اوردن Screen Overlay رو هم زدن باز طراحی کردن و کلی اپشن جدید واسه مانیتور کردن اضافه کرد .
به علاوه توی درایور 551.61 دو قابلیت مهم RTX HDR و Dynamic Vibrance رو اضافه کرده که اولی اسمش مشخصه و چند پست قبل یه ماد برای فعال سازی غیر رسمیش معرفی شده بود.
دومی هم ظاهراً چیز جالبیه و با AI رنگ و روی بازی‌ها رو بهبود می‌ده (احتمالا شبیه ReShade ولی خودکار)
برم هر دو رو امتحان کنم:D

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,675

Download NVIDIA App

این App قرار ـه به مرور زمان جایگزین کنترل پنل منسوخ و قدیمی Nvidia بشه . فعلا یـ سری قابلیت های کنترل پنل رو اوردن Screen Overlay رو هم زدن باز طراحی کردن و کلی اپشن جدید واسه مانیتور کردن اضافه کرد .
یکی از دلایلی که رفتم سمت AMD خط خورد :D

موند VARM بالا و قیمت معقول تر، شاید سری 6000 رو رفتیم RTX :-"

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,250
نام
سروش

Download NVIDIA App

این App قرار ـه به مرور زمان جایگزین کنترل پنل منسوخ و قدیمی Nvidia بشه . فعلا یـ سری قابلیت های کنترل پنل رو اوردن Screen Overlay رو هم زدن باز طراحی کردن و کلی اپشن جدید واسه مانیتور کردن اضافه کردن + یـ عالمه تغییر دیگه

به به نیاز به لاگین هم نداره مثل nvidia exprience اشغال :D
فقط الان بتا هست صبر میکنم حوصله باگ اینا ندارم :D

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
686
یکی از دلایلی که رفتم سمت AMD خط خورد :D

موند VARM بالا و قیمت معقول تر، شاید سری 6000 رو رفتیم RTX :-"
دیر تصمیم گرفتی
من با ۲۵ تومن یه rtx 3090 گرفتم که خودت بهتر میدونی 24 گیگ vram داره😁
هنوز نرسیدم امتحانش کنم
6900xt هم کارت خوبی بود بدون ری تریسینگ خیلی خوب فریم میده ولی با ری تریسینگ اف فریم ها زیاد میشه و تغییرات فریم حین بازی جاهایی که ری تریسینگ زیاد میشه کلا ضد حال میشه

یه سوالی هم از دوستان دارم
از موقعی که آپگرید کردم cpu رو به 13700k در حین بازی البته نه همه بازیها به طور مثال ratchet and clank این مشکل رو داره بعد از چند دقیقه بازی کردن با ارور مواجه میشم و کلا بازی بسته میشه یه دفعه ش هم سیستم کلا ری استارت شد
یا سر شیدر کامپایل the last of us حداقل ۲ مرتبه با ارور مواجه میشم و گیم بسته میشه
تو اینترنت سرچ کردم گویا ایراد از سمت پردازندهای اینتل سری 13700k و 13900k هست
با پردازنده قبلیم که 11500 بود اصلا این مشکل رو نداشتم
Is your Intel Core i9-13900K crashing in games? Your motherboard BIOS settings may be to blame — other high-end Intel CPUs also affected (Updated)

Recent high-end Intel CPUs are crashing Unreal Engine games

Possible solutions for Intel's gen 13 and gen 14 Core desktop processors crashing in Unreal Engine games
امیدی هست این مشکل حل بشه از طریق آپدیت بایوس مادربرد ؟
واقعا خیلی ضد حاله این همه پول آپگرید سیستم بدی بعد وسط گیم بازی کرش کنه واقعا ضد حال اساسی ه😐
از اینتل بعید بود همچین خرابکاری😐

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: m.a.t and NHM

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,104
نام
محمد علی
به علاوه توی درایور 551.61 دو قابلیت مهم RTX HDR و Dynamic Vibrance رو اضافه کرده که اولی اسمش مشخصه و چند پست قبل یه ماد برای فعال سازی غیر رسمیش معرفی شده بود.
دومی هم ظاهراً چیز جالبیه و با AI رنگ و روی بازی‌ها رو بهبود می‌ده (احتمالا شبیه ReShade ولی خودکار)
برم هر دو رو امتحان کنم:D
من روی Tunic و Hi-Fi Rush تستش کردم
به نظرم روی تونیک عملکردش از AutoHDR بدتر بود و رنگ‌ها زیادی اشباع می‌شد (البته قابل تنظیمه ولی من به تنظیمات پیش‌فرض دست نزدم)
روی Hi-fi rush خیلی بهتر بود.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
اینتل طی قرارداد 15 میلیارد دلاری، قرار بود برا ماکروسافت چیپ بسازه
Intel's New Custom Chip Deal With Microsoft Worth $15 Billion

مشخص شده اینتل تا سال 2025 قراره 100 میلیون cpu ai بده ماکرو

2024-02-27_22-48-08.jpg

ماکرو گفته بود که 2024 رو سال pc های هوشمند خواهد کرد
Microsoft are making 2024 the year of the AI

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
دیر تصمیم گرفتی
من با ۲۵ تومن یه rtx 3090 گرفتم که خودت بهتر میدونی 24 گیگ vram داره😁
هنوز نرسیدم امتحانش کنم
6900xt هم کارت خوبی بود بدون ری تریسینگ خیلی خوب فریم میده ولی با ری تریسینگ اف فریم ها زیاد میشه و تغییرات فریم حین بازی جاهایی که ری تریسینگ زیاد میشه کلا ضد حال میشه

یه سوالی هم از دوستان دارم
از موقعی که آپگرید کردم cpu رو به 13700k در حین بازی البته نه همه بازیها به طور مثال ratchet and clank این مشکل رو داره بعد از چند دقیقه بازی کردن با ارور مواجه میشم و کلا بازی بسته میشه یه دفعه ش هم سیستم کلا ری استارت شد
یا سر شیدر کامپایل the last of us حداقل ۲ مرتبه با ارور مواجه میشم و گیم بسته میشه
تو اینترنت سرچ کردم گویا ایراد از سمت پردازندهای اینتل سری 13700k و 13900k هست
با پردازنده قبلیم که 11500 بود اصلا این مشکل رو نداشتم
Is your Intel Core i9-13900K crashing in games? Your motherboard BIOS settings may be to blame — other high-end Intel CPUs also affected (Updated)

Recent high-end Intel CPUs are crashing Unreal Engine games

Possible solutions for Intel's gen 13 and gen 14 Core desktop processors crashing in Unreal Engine games
امیدی هست این مشکل حل بشه از طریق آپدیت بایوس مادربرد ؟
واقعا خیلی ضد حاله این همه پول آپگرید سیستم بدی بعد وسط گیم بازی کرش کنه واقعا ضد حال اساسی ه😐
از اینتل بعید بود همچین خرابکاری😐
من یک سال هستش که از 13900KS روی سیستم استفاده می کنم. تا حالا مشکل crash بازی نداشتم بخاطر سی پی یو. اخیرا هم shader ها رو کامپایل کردم برای TLOU Remake و مشکلی پیش نیمد.
شما تنظیمات بایوس رو چک کن و ببین احیانا Auto OC چیزی روشن نباشه توسط مادربورد. این موارد نو بازی ها باعث unstable شدن میشه.

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
686
من یک سال هستش که از 13900KS روی سیستم استفاده می کنم. تا حالا مشکل crash بازی نداشتم بخاطر سی پی یو. اخیرا هم shader ها رو کامپایل کردم برای TLOU Remake و مشکلی پیش نیمد.
شما تنظیمات بایوس رو چک کن و ببین احیانا Auto OC چیزی روشن نباشه توسط مادربورد. این موارد نو بازی ها باعث unstable شدن میشه.
مشکل از رم بود که با فعال کردن xmp روی سرعت ۶۴۰۰ این مشکل پیش می اومد
اینتل کارش درسته
بایوس مادربرد ورژن جدید اومد اپدیت کردم کلا مشکل برطرف شد
الان دیگه هیچ مشکلی با 6400 نداره و هیچ کرشی ندارم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر