جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,102
نام
محمد علی
تهیه کننده فف۱۶ یا همون Final Fantasy XVI داشتن SSD رو برای انجام بازی روی PC ضروری دونسته.

An SSD is "a must" for Final Fantasy XVI on PC, says game director

گفتن روی بهینه‌سازی بازی خیلی جانفشانی می‌کنیم اما دیگه از روی موانع سخت‌افزاری نمی‌تونیم بپریم و همینه که هست.

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,455
.
دارندگان کارتهای سری 2000 و 3000 انودیا با این روش میتونید از تکنولوژی فریم جنریشن که داخل برخی بازیها گذاشتند استفاده کنید که در حدود 70 تا 100 درصد افزایش فریم ریت خواهید داشت.

آموزش نصب:

فایل
dlssg-to-fsr3-0.60 (DLSSTweaks Edition) را از این سایت دریافت کنید:

dlssg-to-fsr3 (Replace Nvidia DLSS-G Frame Gen with AMD FSR3 Frame Gen)

فایل zip. دانلود شده را اکسترکت کنید.

روی فایل «DisableNvidiaSignatureChecks.reg» دوبار کلیک کنید و «Run» را انتخاب کنید. در چند دیالوگ بعدی روی "YES" کلیک کنید.

محل نصب بازی خودتون که فایل EXE بازی در اون قرار داره رو پیدا کنید مثلا برای Cyberpunk 2077، این پوشه حاوی Cyberpunk2077.exe است. یا مثلا بازی Alan Wake 2 هم به همین ترتیب.

سپس فایلهای "dlssg_to_fsr3_amd_is_better.dll" و "nvngx.dll" را در محل نصب بازی کپی کنید.

بازی را اجرا کنید.
حواستون باشه داخل بازی تنظیمات اپسکیل رو همون DLSS باشه و روی FSR سوییچ نکنید.

لینک ویدوی آموزش نصب:

آخرین ویرایش:

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,364
.
دارندگان کارتهای سری 2000 و 3000 انودیا با این روش میتونید از تکنولوژی فریم جنریشن که داخل برخی بازیها گذاشتند استفاده کنید که در حدود 70 تا 100 درصد افزایش فریم ریت خواهید داشت.

آموزش نصب:

فایل

روی فایل «DisableNvidiaSignatureChecks.reg» دوبار کلیک کنید و «Run» را انتخاب کنید. در چند دیالوگ بعدی روی "YES" کلیک کنید.

محل نصب بازی خودتون که فایل EXE بازی در اون قرار داره رو پیدا کنید مثلا برای Cyberpunk 2077، این پوشه حاوی Cyberpunk2077.exe است. یا مثلا بازی Alan Wake 2 هم به همین ترتیب.

سپس فایلهای "dlssg_to_fsr3_amd_is_better.dll" و "nvngx.dll" را در محل نصب بازی کپی کنید.

بازی را اجرا کنید.

لینک ویدوی آموزش نصب:

لیست بازی هایی که میشه ازش استفاده کرد رو از کجا پیدا و تست کنیم؟
چون Cyberpunk2077 و Alan Wake 2 هنوز ندارم

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,455
لیست بازی هایی که میشه ازش استفاده کرد رو از کجا پیدا و تست کنیم؟
چون Cyberpunk2077 و Alan Wake 2 هنوز ندارم
بازیهایی که فریم جنریشن ساپورت میکنند
A Plague Tale: Requiem
Alan Wake 2
Atomic Heart
Bright Memory: Infinite
Call Of Duty: Modern Warfare 3
Cyberpunk 2077
Conqueror's Blade
Dakar Desert Rally
Deliver Us Mars
Desordre: A Puzzle Game Adventure
Destroy All Humans! 2 - Reprobed
Diablo IV
Dying Light 2
F1 22
F1 23
FIST: Forged In Shadow Torch
Fort Solis
Forza Horizon 5
Hitman: World of Assassination
Hogwarts Legacy
Icarus
Immortals of Aveum
Jurassic World Evolution 2
Jusant
Justice
Loopmancer
Lords of the Fallen
Marvel's Midnight Suns
Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
Marvel's Spider-Man Remastered
Microsoft Flight Simulator
Mount & Blade II: Bannerlord
Naraka: Bladepoint
Need For Speed Unbound
Perish
Portal with RTX
Ratchet & Clank: Rift Apart
Redfall
Remnant II
Returnal
RoboCop: Rogue City
Sackboy: A Big Adventure
Slender: The Arrival
Synced
The Finals
The Lord of the Rings: Gollum
The Talos Principle 2
The Witcher 3: Wild Hunt - Game of the Year Edition
Tower of Fantasy
Warhammer: Vermintide II
Warhammer 40,000: Darktide
Warhaven
WRC Generations

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,102
نام
محمد علی
.

آموزش نصب:

فایل

بازی را اجرا کنید.

لینک ویدوی آموزش نصب:

من تستش کردم.
روی سایبرپانک با تنظیم همه‌چی تا خشتک بالا، فریم بدون FG و با DLSS Quality حدود ۴۷ فریم می‌گرفتم و با این میره روی حدود 90 فریم
الن ویک ۲ با همه چی روی ته و Path Tracing‌و ... ‌و همون کیفیت DLSS فریم ۲۷ و با این میره روی 56-57 فریم

هر دوی این‌ها اصلا حس افزایش فریم نمیدن. به خصوص روی الن ویک اصلا نتیجه خوب نیست و مقدار زیادی گوستینگ و شیمرینگ و از این چیزایی که اسمش رو نمی‌دونم اضافه میشه:D

روی رچت و کلنک که با DLSS و تنظیمات تا انتها، حدود ۷۰ فریم می‌گرفتم، با این میره روی ۱۴۰ فریم و مشکلات تصویری بالا دیده نمیشه. من هیچ تجربه‌ای از DLSS3 ندارم. اما این تجربه FG اصلا برام راضی کننده نبود.
شاید لازمه فریم بالای ۵۰-۶۰ باشه که نتیجه مطلوب بده.

ar-15

کاربر سایت
Jan 27, 2023
465
من تستش کردم.
روی سایبرپانک با تنظیم همه‌چی تا خشتک بالا، فریم بدون FG و با DLSS Quality حدود ۴۷ فریم می‌گرفتم و با این میره روی حدود 90 فریم
الن ویک ۲ با همه چی روی ته و Path Tracing‌و ... ‌و همون کیفیت DLSS فریم ۲۷ و با این میره روی 56-57 فریم

هر دوی این‌ها اصلا حس افزایش فریم نمیدن. به خصوص روی الن ویک اصلا نتیجه خوب نیست و مقدار زیادی گوستینگ و شیمرینگ و از این چیزایی که اسمش رو نمی‌دونم اضافه میشه:D

روی رچت و کلنک که با DLSS و تنظیمات تا انتها، حدود ۷۰ فریم می‌گرفتم، با این میره روی ۱۴۰ فریم و مشکلات تصویری بالا دیده نمیشه. من هیچ تجربه‌ای از DLSS3 ندارم. اما این تجربه FG اصلا برام راضی کننده نبود.
اگه میشه رزولوشن و مدل گرافیک هم بگو

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,455
من تستش کردم.

ببین مشخصا این چون ماد هست هنوز جای کار داره و قطعا رسمی که پچ بشه تو همه بازیها نتیجه بهتری خواهید گرفت ولی در مورد فریم جنریشن حتما Vsync رو Off کن حتی اگر شده از کنترل پنل انودیا Force Off کن و اگر میتونی روی TV یا مانیتوری که VRR یا G-Sync ساپورت میکنه تست کن.
واسه این میگم که چون تو ویدیوهایی که تو یوتیوب هست قشنگ نرم شدن تصویر مشخصه بنابراین یه مقدار روش کار کن شاید درست بشه

آخرین ویرایش:

dizzy

کاربر سایت
Dec 24, 2017
617
من تستش کردم.

در اینده بهتر میشه احتمالن ولی با چیزایی که من شنیدم کلیت fg همینه باید base frame بالا باشه که تفاوت دیده بشه . fsr 3 توی forspoken هم اصلن خوب نبود

• Like
Reactions: m.a.t

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,102
نام
محمد علی
ببین مشخصا این چون ماد هست هنوز جای کار داره و قطعا رسمی که پچ بشه تو همه بازیها نتیجه بهتری خواهید گرفت ولی در مورد فریم جنریشن حتما Vsync رو Off کن حتی اگر شده از کنترل پنل انودیا Force Off کن و اگر میتونی روی TV یا مانیتوری که VRR یا G-Sync ساپورت میکنه تست کن.
واسه این میگم که چون تو ویدیوهایی که تو یوتیوب هست قشنگ نرم شدن تصویر مشخصه بنابراین یه مقدار روش کار کن شاید درست بشه
دستت درد نکنه.

یه مقدار ذوق تست داشتم و فرتی تست کردم:D. ولی بعدا سر فرصت این کارها که گفتی رو هم تست می‌کنم.
تا جایی که می‌دونم مانیتورم VRR داره و احتمالا فعال هم هست.
فقط روی رچت که فریم پایه بالا بود، به نظر میومد با FG بهتر شده.

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,862
نام
Sajjad
ربطی به ماد بودن اینا نداره
به گفته چندتا چنل یوتیوب از جمله Hardware Unboxed، این FGها به دلیل اینکه لیتنسی رو بالا میبرن با وجود اینکه عدد فریم ریت بالاتر هست ولی اون حس روون تر شدن رو بهت نمیده. البته برای زمانی که در حالت عادی 60 فریم میگیری تو بعضی بازی ها اوکیه ولی برای فریم 30 استفاده ازش اصلا توجیهی نداره
بعد این FSR FG هم خیلی ضعیف تر از DLSS هست (حتی از FG اینتل هم ضعیف تره) و آرتیفکت های زیادی ایجاد میکنه

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,735
آخرین ویرایش:

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,735
کمال همنشین مثل اینکه بر amd اثر کرده و 7600xt رو با 16gb vram روانه بازار میکنه
Gigabyte leak lists unreleased AMD Radeon RX 7600 XT with 16GB of memory - VideoCardz.com
Screenshot (2010).png
--------------------------------------------------------------------------------------
طبق اطلاعات لو رفته 4080s از vram سریعتر با سرعت 23gb/s استفاده میکنه

Screenshot (2009).png

تغییرات سری super نسبت به سری عادی به صورت زیر هست

Screenshot (2008).png

به جز 4070s بقیه کارتها نسبت به سری عادی خودشون افزایش مصرف نداشتن و همشون با کاتکتور 16 پین عرضه میشن

NVIDIA GeForce RTX 4080 SUPER to feature 23 Gbps GDDR6X memory, full RTX 40 SUPER specs leaked - VideoCardz.com

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر