جایگزینی نام خلیج عرب به جای خلیج فارس

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,028
نام
آریا
کسی حرف از دولت زد ؟!
هر چند وقت یک بار یک چیزی مُد میشه .. الان هم چند سالیه که "ایرانی بودن" و "میهن پرستی" و اینها مُد شده . الان هم سرگرمی جدید همینه .. دو روز دیگه هم همه یادتون میره و میرید سراف چیز دیگه .. حالا این اسم رو هم برداشتند چی میشه؟!
post_thanks.gif

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
با 100.000.000 امضاء هم چیزی عوض نمیشه؟ مگه جایی نوشته که اگه شما 1 میلیون امضاء جمع کنید میتونید چیزی رو عوض کنید؟ همین الان میشه چند برابر این امضاء از مردم جهان جمع کرد که اصلاً ایران رو از روی نقشه برداریم .. اگه شما منطقتون اینه ، از فردا دیگه ایران روی نقشه دنیا نیست !
نتونستم برای تشکر از این پست جلوی خودم رو بگیرم :biggrin1:.

jeyowich

کاربر سایت
Oct 4, 2006
355
نام
م.مهدي
کاسپین اسم پارسی هستش میتونی بری تحقیق کنی
کسپین البته الان شده قزوین . یه قومی بودن در مناطق شمالی ایران همون تهران گیلان قزوین اونورا ا :biggrin1:
البته یه زمانی مال ما بود فکنم الان اسمشو بزارن دریای روس بهتره

اونا تونستن پارس رو فارس بکنن
خوب این باز مثل همون بالایه دیگه . تو زبونشن نمیچرخید:biggrin1:

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
کاسپین اسم فارسیه
این اسم مصحف یونانیه و هیچ کاری به زبون قوم پارسی/سغدی/باختری/کیمری/مادی نداره.:eek:

هر چند وقت یک بار یک چیزی مُد میشه .. الان هم چند سالیه که "ایرانی بودن" و "میهن پرستی" و اینها مُد شده . الان هم سرگرمی جدید همینه .. دو روز دیگه هم همه یادتون میره و میرید سراف چیز دیگه .. حالا این اسم رو هم برداشتند چی میشه؟!
تایید میشه باید اسم این کار رو هم گذاشت Pan Phakism:D
اونقدر هم اطلاعاتشو ناز تاریخ مملکتشون این میهن پرستها کم هست که میگن ایران 7300 سال قدمت داره! پدر بزرگ من هم 120 سالش بود توی 20 سالگی فوت کرد. دقیقا همین منطق رو میرسونه این حرف.
سرزمین 7300 ساله:lol:

Dark Light

کاربر سایت
Oct 10, 2005
177
نام
�* THE LAST WITH PAGAN BLOOD �*
:D

.اگه شما ایرانی هستید به نظرم باید با این قضیه مخالف باشی.
همون طور که سر هر اشتباه دولت ناراحت می شی و می خوای اعتراض کنی.

ما ایرانی هستم فقط از لحاظ محدودیه جغرافیایی خیلی چیزامون عربیه یه مثال کوچک میزنم نمونش اسم قشنگ شما و .....خیلی چیزای دیگه که اینجا جای بحث ش نیست

دولت که اره میزاره ما اعتراض کنیم تو دلمون

آخرین ویرایش:

stop the game

کاربر سایت
Nov 24, 2006
411
نام
عماد
انگار مثلا یه ادم بیکار اومده و حوس کرده اسم خلیج رو عوض کنه که با 2 تا امضا بشه عوضش کرد!!!!
طرف کم کسی نیست
ما هرچی بگیم امریکا فلان....
ولی باز بابا امریکاسسسسسسس!!!
کم چیزی نیست
بی گدار به اب نمیزنه کشوری که برا هر کار کوچیکی برنامه میریزه انقدر بیکار نیست که
منتظر نظر دادن ما باشه و اگه یه میلیون امضا جمع شد بگه ببخشید ما اشتباه کردیم!!!
اون کارشو کرده پروندشو بسته و حالا که همه چی توموم شده اعلام کرده حرفشو
حالا هی بالا پایین بپریم که بیاین امضا بدیم
(ماشالا دولت ما هم که بلده.فردا یه صندوق میندازن وسط
میدون ونک روش می نویسن محل جمع کمک های مالی برای تعویض نام خلیج فارس) !!!!
انگار میخوان برن ثبت احوال اسم عوض کنن!!!!
مردم ما هم که اکثرا ساده!!!!
زیادی گیر ندیم یهو دیدی شد اسمش Afghan gulf ها!!!!!

در اخر این که این بحث ها برا ما نیست اگه قرار کاری بشه باید همو دولت مردایی که
دم از هر چیزی میزنن انجام بدن نه ما

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
کسی حرف از دولت زد ؟!

با 100.000.000 امضاء هم چیزی عوض نمیشه؟ مگه جایی نوشته که اگه شما 1 میلیون امضاء جمع کنید میتونید چیزی رو عوض کنید؟ همین الان میشه چند برابر این امضاء از مردم جهان جمع کرد که اصلاً ایران رو از روی نقشه برداریم .. اگه شما منطقتون اینه ، از فردا دیگه ایران روی نقشه دنیا نیست !
من نمی دونم کجای حرف من اینه که باید چیزی عوض شه؟؟؟؟؟:eek:
من در جواب پستون گفتم باید مخالف این قضیه باشیم.چه تغییر کنه چه نکنه.
دز ضمن میهن پرست بودن چیزه خوبه اما غرب زده بودن به نظرم چیز جالبی نیست.چقدر خوبه که توی مملکت ما ایران پرست بودن مد شه.الان شما می تونی به همین تاپیک نگاه کنی و ببنی کدوم یکی مد شده.خیلی ها دارن از اصلشون جدا می شن.

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
من نمی دونم کجای حرف من اینه که باید چیزی عوض شه؟؟؟؟؟:eek:
من در جواب پستون گفتم باید مخالف این قضیه باشیم.چه تغییر کنه چه نکنه.
دز ضمن میهن پرست بودن چیزه خوبه اما غرب زده بودن به نظرم چیز جالبی نیست.چقدر خوبه که توی مملکت ما ایران پرست بودن مد شه.الان شما می تونی به همین تاپیک نگاه کنی و ببنی کدوم یکی مد شده.خیلی ها دارن از اصلشون جدا می شن.

شما مخالف این هستید که این اسم رو در Google Earth گذاشتند .. پس باید برش دارند .. این میشه تغییر !!!

مُد هم اصولاً فکر پشتش نیست .. یک چند وقت هست و بعد میره .. مثل موسیقی ایران که یک مدت پاپ بود .. بعد شد راک اند رول .. الان هم رَپ . مثل مسافرت توی تعطیلات عید که چند سال گذشته به طرز وحشتناکی شمال کشور مُد شد .. بعد کیش و الان هم خارج(دوبی - ترکیه - مالزی ... ). میهن پرستی از روی مُد هم در حد همین چهار تا امضاء و اسم فرزندان و غیره باقی میمونه و آخرش هم ... دو روز دیگه

اولاً که این که دوستان انگلیسی چیزی نوشته اند دلیل بر غرب زده بودن نیست. انگلیسی زبان همه گیر دنیا است که (تقریباً) در هر جایی میشه توسط اون ارتباط برقرار کرد.

ثانیاً شما به این نکته توجه نمیکنید که چون من یا هر کس دیگه ای توی این کشور به دنیا اومده باشه دلیلی نداره که ازش خوشش بیاد یا بهش افتخار کنه یا "اصل" اش باشه. که حالا قرار باشه از "اصل" اش جدا بشه.

ثالثاً من برای چی باید از این اسم "حلیج عربی" ناراحت بشم؟ مگه کل فرهنگ ایرانی به این یک اسمه که حالا چون اومده وای فرهنگمون به باد رفت و من شب خواب نداشته باشم. این همه سال که اسمش "خلیج فارس" بود ما چه گُلی به سر اون و خودمون زدیم؟ یا حالا که قراره بمونه قراره چه اتفاق میمون و مبارکی در این خلیج اتفاق بیفته؟ اصلاً کدوم فرهنگ ؟!!! من توی رفتار ملت خودمون فرهنگی نمیبینم.. از همه بازرتر "رانندگی" این که دیگه ربطی به اعراب و دولــت و غیره نداره که ..یا ما هنوز توی یک "صف" نمیتونیم وایسیم، همیشه میخوایم بپیچونیم بریم جلو صف.

یک کلام ختم کلام "همه این ها پُز است" .

freegame

کاربر سایت
Nov 2, 2007
593
نام
farshad
ما که دینمون برای عرب های ملخ خور هست دیگه چه اسمی باید عوض شه همون خلیج عربی بهتره

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
کسانی که اینجا تب وطن پرستی شون عود کرده لطفا تشریف برند یک نگاهی به تراز بازرگانی و اقتصادی کشور عزیزمون در ظرف یکسال گذشته بندازند و لذت ببرند ... چه افتخاری از این بیشتر ..

خوشبختانه الان وضعیت کشورمون به گونه ایه که به هر بخشش که نگاه کنی افتخار آمیزه و وطن پرستان میهن میتونند با آرامش و بدون دغدغه به این آب و خاک افتخار کنند ... مشکل وطن پرستان فقط اون اسم Arabian Gulf بر روی نقشه ی Google Earth هستش که اگر اون اسمم حذف بشه دیگه همه چیز روبراه و مرتبه :laughing: معمولا در ایران وطن پرستی فقط به همین چیزا خلاصه میشه

زیاد خودتون را نارحت نکنید اسم خلیج فارس که هیچ حتی اگر کشور ایران از روی نقشه ی جهان برداشته بشه هیچ اتفاق خاصی برای دنیا نمی افته ... فقط فوق فوقش چند تا بشکه ی نفت و گاز کمتر ...

من اصلا نمی دونم ما ایرانی ها تو این صده های اخیر چه خدمتی به این دنیا کردیم که حالا این همه ادعا هم می کنیم .... غیر از اینکه مصرف کننده ی دستاورد های کشور های دیگه بودیم هنر دیگه ای هم داشتیم .... بیشتر امکاناتی که امروزه در اختیار قرار داریم متعلق به همین غربی هاست ... حالا چطوره که دستاورداشون که الان ما داریم از خیلی هاش استفاده می کنیم خوبه (مثل همین اینترنت ، کامپیوتر ، تلویزیون ، سینما و ...) ولی فرهنگشون ایراد داره :laughing: و ما باید به فرهنگ غنی و اصیل خودمون بچسبیم :laughing:
ناسیونالست بودن فقط به حرف زدن نیست و کلا به اعتقاد من ناسیونالیست بودن چیز خوبی نیست البته بماند که در ایران همیشه منافع و اعتقادات شخصی (از مذهب گرفته تا ...) بر منافع ملی ارجحیت داشته ... پس بریزید دور این حرفا را

ثانیاً شما به این نکته توجه نمیکنید که چون من یا هر کس دیگه ای توی این کشور به دنیا اومده باشه دلیلی نداره که ازش خوشش بیاد یا بهش افتخار کنه یا "اصل" اش باشه. که حالا قرار باشه از "اصل" اش جدا بشه.

well said

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
شما مخالف این هستید که این اسم رو در Google Earth گذاشتند .. پس باید برش دارند .. این میشه تغییر !!!

مُد هم اصولاً فکر پشتش نیست .. یک چند وقت هست و بعد میره .. مثل موسیقی ایران که یک مدت پاپ بود .. بعد شد راک اند رول .. الان هم رَپ . مثل مسافرت توی تعطیلات عید که چند سال گذشته به طرز وحشتناکی شمال کشور مُد شد .. بعد کیش و الان هم خارج(دوبی - ترکیه - مالزی ... ). میهن پرستی از روی مُد هم در حد همین چهار تا امضاء و اسم فرزندان و غیره باقی میمونه و آخرش هم ... دو روز دیگه

اولاً که این که دوستان انگلیسی چیزی نوشته اند دلیل بر غرب زده بودن نیست. انگلیسی زبان همه گیر دنیا است که (تقریباً) در هر جایی میشه توسط اون ارتباط برقرار کرد.

ثالثاً من برای چی باید از این اسم "حلیج عربی" ناراحت بشم؟ مگه کل فرهنگ ایرانی به این یک اسمه که حالا چون اومده وای فرهنگمون به باد رفت و من شب خواب نداشته باشم. این همه سال که اسمش "خلیج فارس" بود ما چه گُلی به سر اون و خودمون زدیم؟ یا حالا که قراره بمونه قراره چه اتفاق میمون و مبارکی در این خلیج اتفاق بیفته؟ اصلاً کدوم فرهنگ ؟!!! من توی رفتار ملت خودمون فرهنگی نمیبینم.. از همه بازرتر "رانندگی" این که دیگه ربطی به اعراب و دولــت و غیره نداره که ..یا ما هنوز توی یک "صف" نمیتونیم وایسیم، همیشه میخوایم بپیچونیم بریم جلو صف.

یک کلام ختم کلام "همه این ها پُز است" .
بابا چرا یه موضوع به این کوچیکی رو بزرگش می کنید.
من مثلا الان با کشتار مردم فلسطین مخالفم اما این دلیل نمی شه که اسرائیل به حرف من گوش کنه.من مخالفتم رو بیان می کنم و این جز اختیارات منه.
2- در مورد غرب زدگی منظورم اینه که مردم ایران تا یکی انگلیسی حرف می زنه یا چهار تا اصطلاح میاد اون رو ادم با کلاسی می دونند یا هر کسی بشینه اهنگ های راک گوش کنه ادم باحالی و الان این رفتار توی جامعه مد شده نه میهن پرستی.
3-من با حرفتون تا حدودی موافقم و فرهنگ ایرانی به خلیج فارس نیست.اما در کل یه نوع تحریف به حساب میاد و هیچ تحریفی به نظر من بدون نیت نیست و من رو به شدت یاد جنگ های صلیبی میندازه.(در جنگ های صلیبی ایران با خرید صلاح به دولت عثمانی حمله کرد و باعث شد که انگلستان و دیگر کشور های اروپایی نجات یابند.)

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
واقعا شما از این خلیج فارس چی بهتون رسیده
من که خیری ازش ندیدم وقتی دم مرز، اون طرف نقشه ایران زندگی کنید
همه چیز رو یادتون میره وطن ، مهین ، پر ستش ر**ر ، دولت ، اسم ایران ، شور ملی و یا هر کوفت دیگه

وقتی هر روز ببنی که یک هواپیمایی USA بالای سرت داره حرکت میکنه
و هر روز برای شناسایی میاند لب مرز دیگه هر جور احساس داری نسبت به ایران از بین میره.

عموی من خودش توی شرکت نفت کار میکنه میگه ما هر وقت منبع جدیدی از گاز و نفت پیدا میکنم
یک لوله میکشیم و اون رو می سوزونیم، این کاری هستش که ایران سالهاست داره انجام میده
این هم از خاکی که برای اون این همه شهید دادید .

اینقدر بودجه ندارند که بتونید دستگاه های لازم برای استخراج تهیه کنند اینقدر نفت توی خلیج هست
که اینها فقط کارشون سوزوندن هستش .

ایران و عمارت قرار داد داره که روزی 500 هزار متر مکعب هر کشور برداره اون سهم خودش رو بر میداره
ولی ایران بیشتر از 90 هزار توان نداره و بقیه اون رو آتیش میزنه .

اینقدر از خلیج فارس دم نزنید که همش توسط خود اون کسایی که توی گوش ملت کردند حق مسلم هستش
داره از بین میره، بزار حداقل دست یک ملت باشه که قدرش رو بدونند نه دست ایرانی جماعت .

این خرمشهر و آبادان با این همه منبع نفت گاز هنوز بعد از 30 سال خرمشهر گاز کشی نشده
توی خرمشهر هم یک رودخانه هستش که بهش شط میگند ، آخرین باری که توی گوگل دیدم اون رو شط عرب
معرفی کرده بود .

از این بابت اصلا حس خاصی نداشتم .

چون اصلا ارزش نداره که برای ثابت کردن حقانیت .... کاری کرد.

تا بعد حق نگهدار

Hooshi

کاربر سایت
May 8, 2007
1,082
نام
Houshang
زیاد خودتون را نارحت نکنید اسم خلیج فارس که هیچ حتی اگر کشور ایران از روی نقشه ی جهان برداشته بشه هیچ اتفاق خاصی برای دنیا نمی افته ... فقط فوق فوقش چند تا بشکه ی نفت و گاز کمتر ...

زکی!
فوقه فوقش؟!
مسينکه شما يادت رفته که 65/6% زخيره نفت دنيا تو خاور ميآنست!همين کامپيوتری که من و شما داريم توش تايپ ميکنيم از نفت درست شده!
کشوری که تو گاز دوم هست فوقش چند تا پلايشگاه کم ميشه؟!
هرچند اين ايراد از ما نيست و از دولت هست!دولت ما متاسفانه روهانيت رو با سياست دراميخته کاری که به هيچ وجه نبايد انجام ميگرفت!
من کاملا با پارسيا موافقم!همين رپ که شما گفتی!تا 2 3 سال پيش کسی نميدونست رپ چيه!
از وقتی يکی اومد رپ خوند همه از دم شدن رپر!کارشون به جايی کشيده که همکلاسی من ميخواد بره رپ بخونه!
و جالبيش اينه که از پدر و مادرش هم به Support خوبی ميشه!:laughing:

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر