توضیحات یوشیدا درباره وضعیت PS Vita

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
ps_vita.jpg

Yoshida رئیس استدیو های سونی در آخرین مصاحبه خود درباره Vita توضیح میدهد و معتقد است آینده این کنسول بیشتر به عناوین Indie یا مستقل بسته خواهد بود.

در مصاحبه ای با سایت Polygon او به این موضوع اشاره میکند که هدف Vita آوردن یک تجربه ی بصری فوق العاده بر روی یک کنسول دستی بود, اما حالا کسی دیگر جذب آن نشده و رویکرد جدیدی نیاز است:
هنگامی که ما Vita را با عنوان Uncharted عرضه کردیم, تجربه گرافیکی همانند PS3 در دستانتان هیجان انگیز بود اما حالا با گذشت زمان و آشنایی با PS4 انتظارات مشتریان بالاتر رفته است
او در ادامه قدرت سازندگان مستقل برای آوردن عناوینشان به Vita ستود و سبک آن را مناسب این کنسول دانست.او همچنین از عرضه بیشتر عناوین Cross-platform و دیجیتالی خبر داد.

در آخر, در جواب این سوال که ما در آینده شاهد عناوین First party کمتری برای Vita خواهیم بود جواب مثبت داد.

منبع

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
کسی که فکر میکنه به ویتا بی توجهی میشه لازم نیست بخره.نمیخواد شما واسه سونی دلسوزی کنید
بعضی ها هم که اصلا رنگ ویتا رو از نزدیک ندیدن یه جوری از شکست این کنسول حرف میزنن انگار چه خبره
آخه کنسول دستی رو چرا با اسمارت فون مقایسه میکنید؟کنسول دستی برای گیم و گیمر هاست.اسمارت فون رو الان دست هر کسی میتونید ببینید که داره باهاش اسفالت بازی میکنه.کسی که اسفالت و انگری بردز بازی میکنه نباید اسم خودشو گیمر بذاره.
تکبیر!!!

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
امیدوارم این آخرین کنسول دستی سونی باشه چون کلا سیاستهاش در مورد کنسول دستی اشتباهه بیشتر بدرد کنسول خانگی میخوره تا دستی

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,825
نام
بردیا دلوشی
بنظر من ویتا هیچگونه مشکلی نداره !

تا حالا کلی انحصاری اومده و خواهدم آمد !

همین که Fredom wars , Gravity rush 2 , Demon gaze برای ویتا میاد که هرکدوم 100 ها ساعت گیم پلی دارن برای این 4-5 ماه بنظرم خیلیم خوبه !
تازه کلی بازی انحصاری دیگه هم تو راه هست !

کسی که Persona 4 Golden رو بازی کنه میفهمه ارزش ویتا چقدره !

واقعا ناراحت میکنه آدم رو که همه فکر میکنن که کنسول دستی باید کود و آنچارتد و جی تی ای داشته باشه !

Sabaton

کاربر سایت
Jul 14, 2011
437
اما سونی از لحاظ 3rd party هیچ پولی خرج نکرد فقط همین که Batman و Rayman و NFS و . . . اینا یه پورت داغون از بازیشون روی ویتا بزنن
کاری با سایر بازی ها ندارم ولی اینکه ریمن رو بگیم یه پرت داغون روی ویتا بوده خیلی بی انصافیه/:)
و نشون از اینه که این بازی رو اصلا روی ویتا ندیدی:| ;)

اتفاقا 2 تا نسخه ریمن تو این برهوت پلتفرمر برای ویتا , از بهترین ها و سرگرم کننده ترین ها بودند >:d

--------------------------------------------------------
بردیا من کاری به کسایی که Cod و... دوست دارند, ندارم ولی برای موفقیت کنسول دستی فقط اتکا به بازی های ژاپنی و JRPG
کمی دور از منطقه چون معمولا این دست بازی ها طرفدار های خاص خودشون رو دارند.
انتظار خودم از ویتا بازی های پلتفرمر خوب و انحصاری مثل پاتاپون,لوکو روکو و ...(و البته گاو اختصاصی) بود که متاسفانه هیچ کدوم برآورده نشد :-<

Victor Sullivan

کاربر سایت
Apr 11, 2013
791
نام
پارسا
به نظر من که هم حرف درستی زده هم غلط :d
درست از این بابت که میگی ایندی باید روش بیاد چون واقعا حرف درستیه در اصل روی کنسول دستی هرگر نباید انتظار گزافیک و 10000000 ضلعی و از اینجور چیزا دشته باشی چون اگه انتظار اینا رو دارین باید برین سراغ pc و کنسول های خانگی
اما با قابلیت هایی ک ویتا داره مثل تاچ پد و صفحه ی لمسی و ... واقعا بازی های ایندی روش خوب جواب میده و البته اگه پر از نواوری و خلاقیت باشه
غلط هم به این منظور که داره به این اشاره میکنه که ما کنسول رو رها میکنیم هر کی دلش خواست بیاد براش بازی بسازه :|

LORD PSYCHO

کاربر سایت
Jun 15, 2014
37
=))
این بود کنسولی که میخواست 3ds رو بکشه ؟
جالبه که به مولتی پلیر و گرافیک ویتا افتخار میشد تقریبا هر دوتاش داره از بین میره
ps vita بزرگترین fail سونی یعد از psx بود همش هم تقصیر خودش شد یک ساپورت درست و درمون براش نگذاشتن
saman008 بیا که پیش بینی هات داره اشتباه از آب در میاد
اون از wiiu با بازی های خوفی که براش داره میاد این از ویتا

بله در زمینه بازی خیلی از 3DS ضعیف تره . ولی قطعا در سخت افزار و قدرت خیلی جلو تره

.:Frantic:.

کاربر سایت
Aug 29, 2007
1,578
نام
AmirHosein
مقایسه اسمارت فون و تبلت با کنسول دستی مقایسه درستی نیست. متاسفانه همین تفکر شما از وقتی که اسمارت فون های اکسپریا تولید شد باعث شد سونی کنسول دستی به این قدرت رو بیخیال بشه. یه نگاه به کنسول دستی 3DS و فروش فوق العاده اش و بازیهای عالی اون نشون میده که که کنسول دستی خیلی برتری نسبت به اسمارت فون داره و مهمترین اونها بازیهای بی نظیر کنسول های دستی هست که توی هیچ اسمارت فونی پیدا نمیشه و متاسفانه سونی در این زمینه شدیدا کوتاهی کرده
3DS رو با PSVita مقایسه نکن! چرا؟! چون نینتندو از لحاظ بازی ساپورت کامل میکنه 3DS رو. همون اول پست من رو میخوندی نوشتم که سونی بلد نیست و نمیتونه مدیریت کنه رو کنسول دستیش. هرچی استودیوی خوب بوده و داشته واسه PSP قبلاً بازی میساخته الان داره واسه PS4 بازی میسازه نمونش همین R&D !! یه Bend بود که Uncharted ساخت و دیگه ازش خبری نشد الانم که داره رو یه عنوان معرفی نشده واسه PS4 کار میکنه. خب وقتی خود سونی همچین رفتاری درقبال کنسول خودش داره دیگه نباید از مصرف کننده انتظاری داشته باشه. اینم از مصاحبه ی یوشیدا که رسماً داره میگه رو انحصاری حساب نکنید و به همون بازیهای indie دلتون رو خوش کنید.

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
من امیدوارم که PSVita آخرین کنسول دستی سونی باشه. چون نه خودش میتونه درست مدیریت کنه نه کسی میره طرفش. وقتی میشه رو اسمارت فون بازیهای بسیار بهتر و سرگرم کننده تری رو بازی کرد با قیمت های 1 دلار و 2 دلار یا اکثراً Free دیگه چه کاریه که بری چندبرابر پول بازی بدی!!

3DS رو با PSVita مقایسه نکن! چرا؟! چون نینتندو از لحاظ بازی ساپورت کامل میکنه 3DS رو. همون اول پست من رو میخوندی نوشتم که سونی بلد نیست و نمیتونه مدیریت کنه رو کنسول دستیش. هرچی استودیوی خوب بوده و داشته واسه PSP قبلاً بازی میساخته الان داره واسه PS4 بازی میسازه نمونش همین R&D !! یه Bend بود که Uncharted ساخت و دیگه ازش خبری نشد الانم که داره رو یه عنوان معرفی نشده واسه PS4 کار میکنه. خب وقتی خود سونی همچین رفتاری درقبال کنسول خودش داره دیگه نباید از مصرف کننده انتظاری داشته باشه. اینم از مصاحبه ی یوشیدا که رسماً داره میگه رو انحصاری حساب نکنید و به همون بازیهای indie دلتون رو خوش کنید.

شما انگار حرف خودت یادت رفته. !! بولدش کردم تا ببینی. کسی 3DS رو با ویتا مقایسه نکرد. شما داری با اسمارت فون مقایسه میکنی منم مثال 3DS رو زدوم و گفتم سونی هم میتونست مثل نینتندو از کنسولش حمایت کنه و نکرد.

.:Frantic:.

کاربر سایت
Aug 29, 2007
1,578
نام
AmirHosein
شما انگار حرف خودت یادت رفته. !! بولدش کردم تا ببینی. کسی 3DS رو با ویتا مقایسه نکرد. شما داری با اسمارت فون مقایسه میکنی منم مثال 3DS رو زدوم و گفتم سونی هم میتونست مثل نینتندو از کنسولش حمایت کنه و نکرد.
نه یادم نرفته :| هنوزم میگم ، الان اکثراً اسمارت فون دارن،وقتی میبینی رو اسمارت فون بازیهای خوب و متنوع داری دیگه نیازی نمیبینی که بری پول یه کنسول دستی بدی که از فقر بازی رنج میبره. این یه مقایسه ی سادست حالا شما میخوای بگو ربطی ندارن.
3DS هم قضیش کلاً فرق میکنه. IP های نینتندو یه عقبه و فن بیسی دارن که فروششون تضمین شدست، واسه همین کمپانی روشون سرمایه گذاری میکنه. این چیزی نیست که سونی بتونه با حمایت یکی دوساله بهش برسه و با دوتا آنچارتد وضعیت رو عوض کنه.

franticfixer

کاربر سایت
Mar 5, 2011
395
یه چند ماه پیش وسوسه شده بودم ویتا بگیرم شدیدا. چه شانسی آوردم نگرفتم! ! کنسول با این حرفو به زحمت ایزدی رفته حساب میشه رسما

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Topgear Stig

کاربر سایت
May 24, 2013
44
نام
Nima
سلام.
به نظر مندرسته که بازی های Indie لذت خاصی تو این کنسول داره بازی کردنش نسبت به Smart phone ها یا Tablet ها ولی نه در این نسل و زمان و شاید اگر 3 تا 4 ساله پیش بود خیلی بیشتر این نظر به چشم میومد ولی الان بالاخره همه میتونن اونا رو تجربه کنن و چیزه خاصی نیست که شما حتما به کنسوله 200 و خورده ای دلاری براش بخوای...گذشته از اینها سونی کمپانی بزرگیه و شرط میبندم هیچکس انتظاره همچین حرفی رو از مدیر این بخش نداشت، اگر نمیتونه وقتی چیزیو میسازه ساپورتش کنه خوب بیجا میکنه اونو میسازه و میفروشه بعد از 2، 3 سال میگه نمیتونیم ساپورتش کنیم!درست فروش فوقالعاده ای نداشته ولی بلاخره مردم با امید رفتن کنسول رو خریدن و وظیفه سونی هم به عنوان سازندش اینه که برایه کنسولش ( چه PS4 چه Vita) بازی انحصاری و با کیفیت بسازه اونم برایه همچین کنسولی که اینقدر پتانسیل داره...من خودمم یکی از مدعیان خرید این کنسول بودم حالام خوشحالم که نخریدمش...واقعاً تو ذوق زد...

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,163
نام
سبحان
من که به آینده ویتا امیدوارم.نمیدونم چرا ولی حس میکنم سونی یدفعه واسه ویتا اقدام میکنه و کلی بازی میده و آمار فروششم کلی میزنه بالا

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
شما وفتی دوتا کنسول توی بازار داری، باید بلد باشی مدیریت کنی که هر دوتا رو ساپورت کنی، کاری که نینتندو میکنه الان. ولی سونی اینچیزا حالیش نیست متاسفانه:D تمرکزش روی PS4 ه و حتی اون استودیو هایی که واسه کنسول قابل حمل بازی میساختن هم اورده واسه PS4 بازی بسازن(Ready At Dawn)، هر کی هم برای PS Vita بازی ساخت هم ساخت، مبارکش باشه:|
من نمیدونم PSP اونهمه فرانچایز خفن داشت، چرا واسه PS Vita ادامشون نمیده؟ الان من مطمئنم هر کی که PS Vita داره منتظر یه Locoroco یا Patapon جدیده، یا حداقل یه ایده جدید که از تاچ پد پشتی دستگاه ساپورت کنه! اون اوایل Sound Shapes واسش اومد، چرا سونی این رو واسه کنسولش زد؟ چرا به عنوان انحصاری PS Vita ادامه نداد؟

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
درسته واقعا خودممم نا امید شدم ..... با این حرف یوشیدا .... ولی اینا که میگم خوشحالیم نخریدیم و پولمون رو هدر ندادیم ... خداییش تا وقتی ویتا از نزدیک ندیدید ... از این نظر ها ندید ... ویتا واقعا فوق العاده است

من ویتا رو به عنوان کنترل ps4 هم شده نگه میدارم ... واقعا کیفیت کنترل و خوش دستی ویتا بی نظیره ... به خصوص انالوگ ها ... به شکل افسانه ای نرم و روون و بهترین کیفیت رو برای یه شوتر دارن از وقتی با ویتا کار کردم ... واقعا دست گرفتن کنترل های دیگه برام به شدت سخت و بد فرم شده ... ویتا بازی هم نداشته باشه بازم به عنوان ریموت ارزشمنده ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر