تفاوت ناچیز گرافیکی در دو نسخه Xbox 360 و PS3 بازی GTA V

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
باو با سایت و نظر و... چه کار دارین؟!
عکس ها رو نگاه کنید؛ عملا فرقی نداره من نمی‌دونم این بحث ها برای چیه!

HOSΣIN

کاربر سایت
Mar 15, 2012
2,932
نام
HOSΣIN
شفافیت بالا توی نسخه ی Xbox که تایید شده پس درش حرفی نیست. اختلافه گرافیکی هم که موجود نیست. متای نسخه ی 360 هم بالاس. پس عملا بخوایم گزینه ی درست رو انتخاب کنیم ناخودآگاه 360 خواهد بود. خب این بحث ها هم الکیه و به قول امیرحسین میدونیم این بحث ها برای چیه و آخرش چیه.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
خوبی ؟ میزونی ؟ اون جمله رو میدونی معنیش چی میشه ؟ میشه لطف کنی معنی اون جمله رو بنویسی ؟ اونو من از خودم گفتم ؟! با فونت بزرگ در گوشه سمت چپ این جمله نوشته شده .... معنیش کاملا مشخصه ، DF نسخه PS3 رو ترجیح میده .

ضمنا قبلا هم اینو گفتم ، در PS3 یک Option وجود داره بنام RGB Full Range که بصورت پیشفرض روی Limited هست و باعث میشه کلا کنتراست پایین باشه ، اونو باید به Full تغییر بدی که خیلیا اینکار رو نمیکنن . دلیل پایین بودن کنتراست PS3 در خیلی از مقایسه ها همین گزینه هست که طرف تغییر نداده .
معنیش مشخصه ولی این چیز را در مورد تکسچر میگه . شما کل مقاله را ول کردی چسبیدی به یه بند ?!

برتری 360 توی زمینه ها مختلف بیشتره مثلا محیطهای بسته 360 بهتره مخصوصا تو عکسی که گذاشته تو اینه نگاه کنید بیشتر مشخصه رزولوشن پاینتر نسخه ps3 . از سایه های ابجکتها گفته که مساوین ولی مثلا گفته درختها سایه های بهتری تو نسخه 360 داره .از فریم ریت گفته که باز 360 بهتره .از cut-scenes گفته که باز 360 بهتره .

سوم اینکه در مورد محیطهای باز من نمیدونم df چطوری مقایسه کرده ؟ چون تو مقایسه خودش محیطها شسته تر به نظر میاد تو نسخه 360 که احتمال میدم هیچ تنظیماتی نکرده ممکنه نور پس زمینه تو 360 بیشتر باشه و یا برمیگرده به تنظیمات خود tv که باید تنظیمش کرد . من تو سایتهای دیگه مقایسه را دیدم دقیقا عکس این مطلب را دیدم ! یعنی رنگها تو نسخه 360 غنای بیشتری داشته و کنتراست بهتذ و جزئیات بهتر به نظر میاد که میتونی بری به مقایسه سایت cvg نگاه کنی . یا مثلا سایتهایی که مقدار ابجکتیو بودن 360 را بیشتر دونستند مثل پوشش درختها که دوستمون بالا گیفش را گذاشته فرقش هم کم نیست !

آخرین ویرایش:

splendor

کاربر سایت
Dec 14, 2012
355
نام
منوتو
من هر دو نسخه PS3 و X360 را خونه یکی از اقوام نزدیکم تست کردم. واقعا هیچ فرقی ندارن. شفافیت و ... هم زیاد چشم گیر نیست. فقط اختلاف شاید توی این باشه که یک تلویزیون با یه تلوزیون دیگه از لحاظ روشنایی و کنتراست و کیفیت فرق بکنه وگرنه هیچ تفاوتی نیست بین شون.

یه چیزی را هم می گم همه فن های دو کنسول بپذیرن: خدا وکیلی راک استار جفا کرده در حق PC که واسه اش منتشر نکرده. چون کیفیت این بازی رو کنسول اصلا جالب نیست. (خود بازی عالیه ولی گرافیکش افتضاحه) . واقعا برای کنسول هایی که حدود 7 8 سال از عرضه شون میگذره انتظار بیشتری هم نباید داشت. ولی شاید به نظر من این کار راک استار نه به خاطر پایریت و انحصار و اینجور مزخرفات بلکه به خلاص شدن از صحبتهایی نظیر اینکه گرافیک بازی پایینه و ... حاضر نشده واسه PC هم منتشر کنه، تا کسی خورده نگیره که چرا نسخه PC هم بی کیفیته.
البته بعدا شاید یه پورت PC بده بیرون با همین کیفیت کنسولی که دیگه بدرد خودش می خوره!

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
با توجه به سابقه PS3 توی اجرای بازی های مولتی پلتفورم با محیط های عظیم ، اصلاً انتظار نداشتم نسخه PS3 بازی GTA V در سطح نسخه 360 باشه ، چه برسه به اینکه DF اون رو به عنوان نسخه مورد نظرش انتخاب کنه ! :D
این حرف ها کلیشه ای شده ولی دیگه وقتی زیباترین Sandbox این نسل میتونه روی PS3 به این شکل اجرا بشه ، نشون میده که اگه سازنده وقت و هزینه صرف کنه و استعدادش رو هم داشته باشه ، میشه سختی های کار با PS3 رو کنار زد و حتی توی یه بازی مولتی پلتفورم با این سبک و ابعاد هم به اینجا رسید.

PooyaGH

کاربر سایت
Oct 19, 2011
352
من هر دو نسخه PS3 و X360 را خونه یکی از اقوام نزدیکم تست کردم. واقعا هیچ فرقی ندارن. شفافیت و ... هم زیاد چشم گیر نیست. فقط اختلاف شاید توی این باشه که یک تلویزیون با یه تلوزیون دیگه از لحاظ روشنایی و کنتراست و کیفیت فرق بکنه وگرنه هیچ تفاوتی نیست بین شون.

یه چیزی را هم می گم همه فن های دو کنسول بپذیرن: خدا وکیلی راک استار جفا کرده در حق PC که واسه اش منتشر نکرده. چون کیفیت این بازی رو کنسول اصلا جالب نیست. (خود بازی عالیه ولی گرافیکش افتضاحه) . واقعا برای کنسول هایی که حدود 7 8 سال از عرضه شون میگذره انتظار بیشتری هم نباید داشت. ولی شاید به نظر من این کار راک استار نه به خاطر پایریت و انحصار و اینجور مزخرفات بلکه به خلاص شدن از صحبتهایی نظیر اینکه گرافیک بازی پایینه و ... حاضر نشده واسه PC هم منتشر کنه، تا کسی خورده نگیره که چرا نسخه PC هم بی کیفیته.
البته بعدا شاید یه پورت PC بده بیرون با همین کیفیت کنسولی که دیگه بدرد خودش می خوره!
گرافبكش افتضاحه مطمئني ديدي بازيو؟!
:-o

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
در کل مقایسه گرافیکی GTA خیلی سخته مخصوصا اینکه واقعا هر دو نسخه مساوین . ولی چیزی که برام عجیبه مقایسه های متفاوت سایتهاست یعنی یکی یه چیزی را میگه ولی اون یکی سایت میری عکس قضیه را میبینی . این فکر کنم دلیلش همون عظیم بودن محیط هست و لوکیشن های بسیار متفاوت از هر زوایه بازی به همین خاطر نمیشه نتیجه کامل گرفت .

مثلا این یکی از مقایسه ها که بالا هم اشاره کردند محیطها تو نسخه 360 بیشتر ابجکتیو به نظر میان مثلا پوشش درختها را دقت کنید یا اینکه کیفیت سایه ها تو نسخه 360 بهتر . ولی خب مثلا سایتهایی گفتند DD تو نسخه PS3 بهتر به نظر میاد که اونم به نظر من با تنظیمات میشه حلش کرد ولی مثلا من عکس این قضیه را تو ویدئو مقایسه CVG دیدم !

مقایسه با گیف :

ewskqq1vi3mxus5yzh.gif

آخرین ویرایش:

Playst@tion

کاربر سایت
Mar 7, 2011
140
نام
!H@D
خب؛ مقایسه EuroGamer حجت رو برای اهل فن تمام کرده:d:d:d
من جای شما باشم میرم از بازی لذت ببرم، نه اینکه بیام اینجا بزور از کیفیت بازی روی کنسولم دفاع کنم...
خدایی ما چرا بلد نیستیم حال کنیم؟! همش خود آزاری...
اصولا ما خیلی آدمای خوشبختی هستیم! چون در دوره ای زندگی میکنیم که میتونیم از بازی هایی مثل GTA V لذت ببریم:d:d:d
So Let's Play
Just Let's Play

Phil Spencer

کاربر سایت
Sep 9, 2013
47
نام
هومن
خوبه که PC همیشه تو گرافیک حرف اول رو میزنه و این مشکلات رو نداره...بی صبرانه منتظر تاییدش رو PC هستم اما توصیه می کنم که به این تفاوتای کوچیک توجه نکنید تا از بازی دلسرد نشید...

MRM_3000

کاربر سایت
Apr 18, 2009
682
نام
Morteza
توی این چند تا عکس به نظر من نسخه PS3 جزئیات و نورپردازی بهتری داره به تکسچرهای روی زمین و نورپردازی روی کوه ها توجه کنین یا سایه محیط اطراف :
1280x-1

1280x-1

توی این تصویر هم باز جزئیات روی ps3 بهتره به جزئیات ماشین روی هر دو نسخه دقت کنین کاملا مشخصه:
1280x-1
1280x-1

توی این دو عکس هم باز تفاوت تکسچرهای زمین خیلی به چشم میاد :
1280x-1

1280x-1

ولی خوب در کل تفاوت ها ناچیز هستن و توی هر نسخه از یه لحاظ از دیگری برتری های ناچیزی وجود داره.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر