تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

MAHDIPSP

کاربر سایت
Jul 27, 2008
86
سلام دوستان یک مشکل عجیب در سیستم دارم دمای CPU به طور وحشتناکی بالا میری و سیستم خاموش میشه و در حالت عادی سستم نرمال است ولی بیشتر در زمان اجرای بازیها اتفاق میوفته
فن CPU را هم عوض کردم اما تاثیر ان فقط در زمان خاموش شدن است چون در فن قبلی تا به دمای حداکثر برای خاموش شدن (بالای 100) میرسد تقربیا 30-45 دقیقه بود ولی الان با فن جدید بین 45-90 دقیقه است
در قسمت SETUP سیستم حالت الارم را روی 60-90 درجه میزارم اما موقعی که از این درجه هم بالا تر میره اما الارم نمیده لطف کنید کمک کنید
MAIN: M55 GIGA
CPU :5600 X2 AMD

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
سلام دوستان یک مشکل عجیب در سیستم دارم دمای CPU به طور وحشتناکی بالا میری و سیستم خاموش میشه و در حالت عادی سستم نرمال است ولی بیشتر در زمان اجرای بازیها اتفاق میوفته
فن CPU را هم عوض کردم اما تاثیر ان فقط در زمان خاموش شدن است چون در فن قبلی تا به دمای حداکثر برای خاموش شدن (بالای 100) میرسد تقربیا 30-45 دقیقه بود ولی الان با فن جدید بین 45-90 دقیقه است
در قسمت SETUP سیستم حالت الارم را روی 60-90 درجه میزارم اما موقعی که از این درجه هم بالا تر میره اما الارم نمیده لطف کنید کمک کنید
خمیر سیلیکون رو درست نصب میکنین؟ خمیر چیزی مونده اصلا؟
اون خمیر خیلی مهمه و انتقال گرما رو از CPU به Heatsink رو فراهم میکنه, اگه اون نباشه, انتقال حرارت باید از طریق هو انجام بشه که اصلا به خوبیه اون خمیر گرما رو منتقل نمیکنه.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
سلام به همه
کارت گرافیک zotac gtx 260 دارم که تازه گرفتم. دیروز که COD4 رو باهاش بازی میکردم خیلی داغ شد. با اینکه این بازی آنچنان هم سنگین نیست
2 تا سوال داشتم:
1. چطور میتونم دمای واقعی کارت رو بفهمم؟ نرم افزار میخواد؟
2.از چه دمایی به بالا خطرناکه و برای کاهش دما چه باید کرد؟
فکر کنم به جای 2 تا سوال شد 4 تا :cheesygri
1- با نرم افزار GPU-Z میتونی دمای GPU و خود کارت و دور فن رو همزمان با اجرای بازی چک کنی،فک نمیکنم کارتت مشکلی داشته باشه
2-این کارتا معمولا تحت فشار تا 85-90 هم بالا میرن که عادی هست.
با نرم افزاری مثل Riva Tuner میشه دور فن کارت رو در صورت لزوم بیشتر کرد.

سلام.
من یک مشکل عجیب دارم.
وفتی کامپیوتر رو روشن میکنم مونیتور تصویر نداره و چراغش هم چشمک میزنه(مثل موقعی که استند بای هست) و کیبرد هم روشن نمیشه.در ضمن مونیتورم کاملا سالمه رو لپ تاپ امتحانش کردم مشکلی نداره.ممنون میشم کمکم کنید
مشکل شما از تنظیمات هست،یه کم دیگه صبر کنی مشکلش رو با هم حل میکنیم.
شما CPU ی سیستم مشکل حرارتی داره،حالا یا با Cooling مشکل داری یا مادربرد دما ها رو درست Monitor نمیکنه
شما اول خمیر سیلیکون روی CPU رو کامل پاک کن و یه لایه ی نازک از خمیر جدید روش بزار و بعد فن رو روی سوکت محکم کن ببین مشکل حل میشه یا نه،اگر نشد باید روی یه سیستم دیگه CPU رو تست کنی
این مشکل حتی میتونه از ولتاژ غیر استاندارد پاور هم باشه.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,055
نام
محمد امین
من الان یک مدتی هست پورت USB کامپیوترم از کار افتاده مثلا وقتی MP3 بهش وصل میکنی برق داخل MP3 میره اما هیچ چیزی تو سیستم نشون نمیده.. انگار که چیزی وصل نیست..

دیگه دارم دیونه میشم..

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
من الان یک مدتی هست پورت USB کامپیوترم از کار افتاده مثلا وقتی MP3 بهش وصل میکنی برق داخل MP3 میره اما هیچ چیزی تو سیستم نشون نمیده.. انگار که چیزی وصل نیست..

دیگه دارم دیونه میشم..
شما بايد درايور MP3 رو هم نصب كنيد.

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
سلام دوستان ممکنه اشکال تو پاور باعث کمی سرعت PC بشه؟ من پاورم فنش ضعیفه باید با دست بچرخونم تا راه بیوفته میگم ممکنه مشکل از اون باشه::cheesygri
بعدشم من ANti virus ندارم و همش به نت وصلم مشکل از اون هم ممکنه باشه؟
اخه جوری نیست سرعت کم که به ویروس بخوره :biggrin1:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید

دیگه دارم دیونه میشم..
اگر هیچ وسیله ی USB دیگه ای رو نمیشناسه که خب احتملا درایورهای مادربرد کار نمیکنن و باید ویندوز رو از اول نصب کنی،البته از ویروس هم میتونه باشه

سلام دوستان ممکنه اشکال تو پاور باعث کمی سرعت PC بشه؟ من پاورم فنش ضعیفه باید با دست بچرخونم تا راه بیوفته میگم ممکنه مشکل از اون باشه::cheesygri
بعدشم من ANti virus ندارم و همش به نت وصلم مشکل از اون هم ممکنه باشه؟
اخه جوری نیست سرعت کم که به ویروس بخوره :biggrin1:
اشکال توی پاور باعث Reset و BSOD میشه، این مشکلی که شما میگی بیشتر به ویروس میخوره ،مطمئن باش بدون آنتی ویروس سیستمت حتما ویروسی شده.

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
آخه فقط شامل MP3 نمیشه.. رم ریدر و فلش هم نمیخونه..!!
شما اول سيستمتو با يك آنتي ويروس قوي ترجيحاً نود 32 آخرين ورژن كه فكر كنم 4 باشه اونو به همراه آپلديتش نصب كن بعد به طور كامل اسكن كن و در آخر هم ويندوز رو مجدداً نصب بكن.
يا اينكه اول ويندوز رو عوض كن و بعد آنتي ويروس رو نصب كن چون اينطوري بهتر جواب مي گيرين.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,055
نام
محمد امین
شما اول سيستمتو با يك آنتي ويروس قوي ترجيحاً نود 32 آخرين ورژن كه فكر كنم 4 باشه اونو به همراه آپلديتش نصب كن بعد به طور كامل اسكن كن و در آخر هم ويندوز رو مجدداً نصب بكن.
يا اينكه اول ويندوز رو عوض كن و بعد آنتي ويروس رو نصب كن چون اينطوري بهتر جواب مي گيرين.

اگر هیچ وسیله ی USB دیگه ای رو نمیشناسه که خب احتملا درایورهای مادربرد کار نمیکنن و باید ویندوز رو از اول نصب کنی،البته از ویروس هم میتونه باشه
ویندوزم چند بار عوض کردم ولی بازم نشد.. خودم هم احساس میکنم که از ویروس باشه ولی چندین بار هر چی ویروس بوده رو نابود کردم.. حتی ویروسها مخفی که عقل جن هم بهشون نمیرسه..

در کل این نمای از Device Mananger

http://upload.iranblog.com/6/1246181341.jpg

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
ویندوزم چند بار عوض کردم ولی بازم نشد.. خودم هم احساس میکنم که از ویروس باشه ولی چندین بار هر چی ویروس بوده رو نابود کردم.. حتی ویروسها مخفی که عقل جن هم بهشون نمیرسه..

در کل این نمای از Device Mananger

http://upload.iranblog.com/6/1246181341.jpg
خب اگر ویندوزت رو عوض کردی دیگه از ویروس و نرم افزار نیست،درایورات هم که نصبه،یا خود مادربرد مشکل پیدا کرده و یا فقط سیم پورتای USB جلوی کیس مشکل پیدا کرده یا ترتیب رنگها درست نیست

بجز این چیز دیگه ای نمیتونه باشه.

koosha

کاربر سایت
Jul 14, 2006
109
نام
کوشا
یه مشکل تو سیستمم پیش اومده. مادربرد P5Q-PRO و گرافیک ZOTAC GTX 260 دارم. وقتی برنامه EPU-6 Engine رو اجرا میکنم گرافیک رو شناسایی نمیکنه. میگه به این صفحه http://event.asus.com/mb/six_engine/ رجوع کنید و یا برنامه ASUS smart doctor رو نصب و فعال کنید. تو صفحه ای که گفته، لیست کارتهایی هست که این نرم افزار پشتیبانی میکنه. گشتم کارتم توش بود. فکر کنم فقط کارت گرافیکهای ASUS رو پشتیبانی میکنه. مشکل از کجاست؟
به نظر شما لزومی داره که این نرم افزار رو نصب کنم؟ مشکلش حل میشه؟ کسی میدونه این نرم افزار کارش چیه؟
آخه کارت گرافیک واسه energy saving خیلی مهمه و کارت در حالتی که کار خاصی انجام نمیده هم کلی از انرژی پاور رو میبلعه. ممنون میشم راهنمایی کنید

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,055
نام
محمد امین
خب اگر ویندوزت رو عوض کردی دیگه از ویروس و نرم افزار نیست،درایورات هم که نصبه،یا خود مادربرد مشکل پیدا کرده و یا فقط سیم پورتای USB جلوی کیس مشکل پیدا کرده یا ترتیب رنگها درست نیست

بجز این چیز دیگه ای نمیتونه باشه.

از سیم نمیتونه باشه چون پورتهای پشتی هم از کار افتاده..

میگم نمیشه از قسمتی دیگه ای از مادربرد پورت USB گرفت حالا به صورت رسمی هم نباشه اشکال نداره.. :biggrin1:فقط کارم راه بیوفته..

ممنون از شما

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
یه مشکل تو سیستمم پیش اومده. مادربرد P5Q-PRO و گرافیک ZOTAC GTX 260 دارم. وقتی برنامه EPU-6 Engine رو اجرا میکنم گرافیک رو شناسایی نمیکنه. میگه به این صفحه http://event.asus.com/mb/six_engine/ رجوع کنید و یا برنامه ASUS smart doctor رو نصب و فعال کنید. تو صفحه ای که گفته، لیست کارتهایی هست که این نرم افزار پشتیبانی میکنه. گشتم کارتم توش بود. فکر کنم فقط کارت گرافیکهای ASUS رو پشتیبانی میکنه. مشکل از کجاست؟
به نظر شما لزومی داره که این نرم افزار رو نصب کنم؟ مشکلش حل میشه؟ کسی میدونه این نرم افزار کارش چیه؟
آخه کارت گرافیک واسه energy saving خیلی مهمه و کارت در حالتی که کار خاصی انجام نمیده هم کلی از انرژی پاور رو میبلعه. ممنون میشم راهنمایی کنید

کارتای گرافیکی سری 200 در حالت Idle مصرف انرژی خیلی کمتری نسبت به کارتای دیگه دارن، بخاطر اینکه درایور بصورت اتوماتیک فرکانس GPU/Memory رو خیلی پایین میاره(در حالت دو بعدی)
برنامه ی Smart Doctor هم برای مدیریت کاربری کارتای گرافیک ASUS هست واسه تنظیم دور فن،اورکلاک و غیره.
پس نگران مصرف کارت گرافیک نباش و برنامه ی EPU-6 Engine هم ضروری نیست ولی مفید هست.
از سیم نمیتونه باشه چون پورتهای پشتی هم از کار افتاده..

میگم نمیشه از قسمتی دیگه ای از مادربرد پورت USB گرفت حالا به صورت رسمی هم نباشه اشکال نداره.. :biggrin1:فقط کارم راه بیوفته..

ممنون از شما
پس اینطوری کلا مادربردت مشکل پیدا کرده،شایدم تنظیمات بایوس تغییر داده شده سهوا،
اگر نه که یا تراشه ی USB HUB مجزا خراب شده یا خود تراشه ی ICH که در هر دو حالت باید بدی گارانتی یا تعمیر.

galaxyboy

کاربر سایت
Mar 24, 2008
451
سلام بچه ها من می خواستم یه تایپک واسه این موضوع بزنم ولی نمیزارن میگن باید 20 روز از عضویتت بگذره
از عضویت من 20 روز گذشته ولی از فعال سازیم نه من پارسال عضو شدم ولی امسال فعال کردم
خوب بگذریم من می خوام یه پرینتر رنگی لیزری بخرم با سرعت بالا باشه و رنگش هم مقرون به صرفه باشه چی پیشنهاد میکنین؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر