تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,230
نام
Мojtaba
شرمنده این سوال رو اینجا میپرسم.
بعد از آپدیت ویندوزم به ویندوز 11 مدتیه پس از روشن کردن سیستم وقتی میخوام File Explorer یا هر کدوم از فولدر ها رو باز کنم قشنگ 30 ثانیه طول میکشه تا صفحه بالا بیاد بعضا حتی بیشتر هم طول میکشه. من این مشکل رو اصلا روی ویندوز 10 نداشتم .
کلا همه درایو های من SSD هست به جز دو تا که یکی هارد درایو هست دیگری یک هارد اکسترنال هست.
تو ویندوز 10 وقتی میخواستم داخل هر کدوم از این هارد درایو ها بشم کمی طول میکشید تا بالا بیاره ولی نه دیگه 30 ثانیه. احساس میکنم بعد از روشن شدن سیستم به یک باره همه درایو ها رو لود میکنه. راه حلی هست برای این مشکل ؟؟

آخرین ویرایش:

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,604
منم یه سوال فنی داشتم نمیدونم کجا جوابشو بگیرم
برای سیستم بدون گرافیک مجزا 13600K (گرافیک مجتمع خود CPU) پخش کردن فیلم X265 مشکله؟

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
شرمنده این سوال رو اینجا میپرسم.
بعد از آپدیت ویندوزم به ویندوز 11 مدتیه پس از روشن کردن سیستم وقتی میخوام File Explorer یا هر کدوم از فولدر ها رو باز کنم قشنگ 30 ثانیه طول میکشه تا صفحه بالا بیاد بعضا حتی بیشتر هم طول میکشه. من این مشکل رو اصلا روی ویندوز 10 نداشتم .
کلا همه درایو های من SSD هست به جز دو تا که یکی هارد درایو هست دیگری یک هارد اکسترنال هست.
تو ویندوز 10 وقتی میخواستم داخل هر کدوم از این هارد درایو ها بشم کمی طول میکشید تا بلا بیاره ولی نه دیگه 30 ثانیه. احساس میکنم بعد از روشن شدن سیستم به یک باره همه درایو ها رو لود میکنه. راه حلی هست برای این مشکل ؟؟
یه مشکل میتونه HDD turn off باشه که بعد از مدت که هارد idle باشه، ویندوز خاموشش میکنه. زمانشو زیاد کن و یا کلا قطع کن.
Q&A: How can I stop my PC’s hard drive from shutting down?

یه باگ هم ویندوز ۱۱ داشت که البته چندماهی میشه رفع شده، توی مثلا سرچ ویندوز وقتی میخواستی سرچ کنی تا ابد لودش طول میکشید. مطمئن شو آپدیته ویندوزت.

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,230
نام
Мojtaba
یه مشکل میتونه HDD turn off باشه که بعد از مدت که هارد idle باشه، ویندوز خاموشش میکنه. زمانشو زیاد کن و یا کلا قطع کن.
Q&A: How can I stop my PC’s hard drive from shutting down?

یه باگ هم ویندوز ۱۱ داشت که البته چندماهی میشه رفع شده، توی مثلا سرچ ویندوز وقتی میخواستی سرچ کنی تا ابد لودش طول میکشید. مطمئن شو آپدیته ویندوزت.
ممنون دستت درد نکنه همین روش رو رفتن روی 20 دقیقه بود به نظرم جوابش همین بود . سرچ ویندوز هنوز طول میکشه البته بهتر از قبل شده آپدیت هم کردم ویندوز .
مشکل قطعا مربوط به خود ویندوز نیست. اپلیکیشن ناسازگار، ایمیج ویندوز دستکاری شده و نرم افزارهای قدیمی میتونن علت مشکل باشن. از اول آخرین نسخه ویندوز 11 و آخرین درایورها رو نصب کنید.
ممنون از پاسخ گویی . فعلا همین پاور رو تنظیماتش رو دستکاری کردم تا خاموش نکنه درایو ها رو فک کنم جواب بده.

• Like
Reactions: U n i t e d

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,604
مشکل برای این پردازنده تعریف شده نیست :)
خیر از پس اجرای بدون مشکل X265 هم برمیاد.
مرسی از پاسخگویی تون
فقط یه سوال دیگه از نظر دیتیل و ینجور چیزا فرقی بین فیلمی که فرضا با (13600k (uhd770 با کارت گرافیک هست ؟
یکی هم حس میکنم تصویر میپره بعضی اوقات

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
مرسی از پاسخگویی تون
فقط یه سوال دیگه از نظر دیتیل و ینجور چیزا فرقی بین فیلمی که فرضا با (13600k (uhd770 با کارت گرافیک هست ؟
یکی هم حس میکنم تصویر میپره بعضی اوقات

بله، انکودینگ ویدیو اگر سخت افزاری باشه، بسته به انکودر مربوطه بین اینتل و انویدیا و ای‌ام‌دی تفاوت کیفیت پردازش و پخش وجود داره.
اگر نرم افزاری باشه و به نرم افزار پخش وابسته باشه خیر فرقی نخواهد کرد. چون فقط روی CPU اجرا میشه.

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,664
نام
milad
ببخشید اینجا میپرسم چاره ای نیست تنها تاپیک فعال در این موارده
بازی هایی که میخوام ۶۰ فریم تجربه کنم از داخل تنظیمات گزینه ای نداره و مجبوری با ۷۵ فریم نرخ مانیتور اجرا میشه حالا از داخل برنامه انویدیا کنترل max frame rate بازی مورد نظر رو که تو ۶۰ لاک می کنم بازی دچار لگ میشه که فکر کنم دلیلش نرخ مانیتور باشه که همچنان ۷۵ هرتز اجرا میکنه حالا چه کار کنم فقط یه بازی بصورت ۶۰ فریم تمیز اجرا بشه یعنی هم بازی هم نرخ مانیتور فقط تو یه بازی مورد نظر هرد تو ۶۰ قفل بشن ؟؟؟؟ مانیتور هم قابلیت g sync نداره

.PinkFloyd.

کاربر سایت
Jun 23, 2010
226
نام
Ali
بازی هایی که میخوام ۶۰ فریم تجربه کنم از داخل تنظیمات گزینه ای نداره و مجبوری با ۷۵ فریم نرخ مانیتور اجرا میشه حالا از داخل برنامه انویدیا کنترل max frame rate بازی مورد نظر رو که تو ۶۰ لاک می کنم بازی دچار لگ میشه که فکر کنم دلیلش نرخ مانیتور باشه که همچنان ۷۵ هرتز اجرا میکنه حالا چه کار کنم فقط یه بازی بصورت ۶۰ فریم تمیز اجرا بشه یعنی هم بازی هم نرخ مانیتور فقط تو یه بازی مورد نظر هرد تو ۶۰ قفل بشن ؟؟؟؟ مانیتور هم قابلیت g sync نداره
سلام
شاید freesync داشته باشه مانیتور و فعال باشه ؟
از پنل nvidia قسمت change resolution چک کنید میشه تغییر داد
1683836449528.png

Hadi MP

کاربر سایت
Jul 21, 2016
48
بهترین راه انجام قفل فریم ریت برای هرگونه بازی بدون تنظیمات داخلی گیم و ویندوز استفاده از MSI Afterburner و Riva Tuner. داخل Riva برنامه یا بازی مورد نظر ADD که کردین از سمت راست فریم ریت لیمیت بزنید به هر فریمی که خواستین. حتی 1 فریم هم بالاتر نمیره. برای اعمال کلی روی گزینه Global Default که هست Frame rate limit 60 اعمال کنید.:-"

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام.
من امروز مودم tp link خریدم حالا برای آپگرید کردن فریمور نمیدونم از کدوم منطقه فریمورش رو دانلود کنم ؟
الان نوشته ساخت چین .
از طرفی اون وسط بعد مدل زده eu .
و از طرفی دیگه سمت راست زده امارات .
سوال دومم هم باید فریمور ها رو به ترتیب بریزم یا میشه آخرین فریمور رو ریخت؟
چون تو سایت خودش که خیلی ترسونده
سلام
نمیدونم الان دیگه جواب این پست ب کارتون میاد یا نه ولی برای تجهیزات TP-LINK معمولا ورژن سخت افزاری و پارت نامبر دستگاه مهمه و مهم نیست ک ساخت کجا باشه ، بطور مثال برای شما زده (VR400(EU و ورژن سخت افزاریش هم 3 هستش یعنی شما تو صفحه پشتیبانی دستگاه اون بالا باید ورژن 3 رو انتخاب کنید و بعد دنبال فریمور جدیدش باشید.
اون اطلاعاتی هم ک سمت راست عکس زده و از امارات اسم برده منظورش ب داشتن تائیدیه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات امارات هستش و یعنی یه دستگاه مجاز برای فروش و استفاده تو امارات هستش.
شما باید آخرین فریمور رو بگیرید و نیازی ب نصب ترتیب بندی شده نیست.
در آخر معمولا تا زمانی ک دستگاه مشکل خاص نرم افزاری نداشته باشه نیازی ب آپدیت فریمورش نیست مگر اینکه مشکل یا باگ امنیتی داشته باشه ک خود سازنده اعلام کنه و تاکید اولویت نصب براش بذاره.

• Like
Reactions: mac man and Erebor

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
462
سلام دوستان
من یه مشکل به نظر ساده دارم که چند مرتبه پرسیدم ولی بر طرف نشده.
کسی اینجا کامپیوترش رو با استفاده از کارت صدا به سیستم صوتی ۵.۱ وصل نکرده که منم راهنمایی کنه؟
با کارت صدای کریتیو audigy5 rx به یه سیستم صوتی ۵.۱ سونی وصل میکنم ولی فقط صدای ۲.۱ میگیرم.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
سلام دوستان
من یه مشکل به نظر ساده دارم که چند مرتبه پرسیدم ولی بر طرف نشده.
کسی اینجا کامپیوترش رو با استفاده از کارت صدا به سیستم صوتی ۵.۱ وصل نکرده که منم راهنمایی کنه؟
با کارت صدای کریتیو audigy5 rx به یه سیستم صوتی ۵.۱ سونی وصل میکنم ولی فقط صدای ۲.۱ میگیرم.
با چی وصلش کردین؟ چون سیستم سونی که می دونم انالوگ 5.1 نداره فقط می تونید از اپتیک وصل کنید که باید DOLBY LIVE برای کارت صدا روشن کنید تا درست بشه البته نمی دونم مدل شما دارتش یا نه

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
462
با چی وصلش کردین؟ چون سیستم سونی که می دونم انالوگ 5.1 نداره فقط می تونید از اپتیک وصل کنید که باید DOLBY LIVE برای کارت صدا روشن کنید تا درست بشه البته نمی دونم مدل شما دارتش یا نه
با کابل اپتیکال وصل کردم. این دالبی لایو که گفتی نمیدونم تو کدوم قسمته ولی مشکلم اینه که وقتی از قسمت تنظیمات صدا رو دستگاه پخش کنندم پروپرتیز میزنم، توی تب advanced کلا برام دو کاناله نشون میده. عکس رو بی زحمت ببین
IMG_20230516_184521.jpg
IMG_20230516_184630.jpg
IMG_20230516_184612.jpg
ولی وقتی از قسمت supported formats روی دالبی کلیک میکنم و تست میگیرم صدا از هر پنج کانال پخش میشه. ولی غیر ازاین جای تست کلا صدام دو کاناله هست.
مشخصه وقتی توی تست صدا از تمام کانالا پخش میشه پس کارت و اسپیکر سالمه و مشکل از یه جای تنظیمات هست که من بلد نیستم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر