تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,230
نام
Мojtaba
الان یک هفته است ویندوز 10 رو ارتقا دادم به 11.
یک مشکلی که دارم هر 5 یا 6 ساعت در حد یک ثانیه تصویر کشیده میشه. مثل خش سی دی که تصویر بریده بریده میشد. نمی دونم چرا این مشکل هست تو ویندوز 10 اصلا همچین داستانی نبود.
کسی میدونه چیکار باید بکنم کل یوتیوب رو هم شخم زدم نتونستم دلیلی برای این مشکل پیدا کنم.

sendo

کاربر سایت
Jul 15, 2015
2,102
نام
سالار
دوستان من دیروز سیستم رو جمع کردم امروز صبح هم ویندوزش رو نصب کردم
از صبح سیستم روشن بود تقریبا
یهویی خاموش شد و دیگه روشن نمیشه
پاور کیس رو که میزنم فن سی پی یو واسه نیم ثانیه روشن میشه و دوباره سیستم خاموش میشه
ممنون میشم کمک کنید

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,729
نام
Javad
دوستان من دیروز سیستم رو جمع کردم امروز صبح هم ویندوزش رو نصب کردم
از صبح سیستم روشن بود تقریبا
یهویی خاموش شد و دیگه روشن نمیشه
پاور کیس رو که میزنم فن سی پی یو واسه نیم ثانیه روشن میشه و دوباره سیستم خاموش میشه
ممنون میشم کمک کنید
کل کابل های پاور رو جدا کن سیم سبز با سیم مشکی با یه تیکه سیم به هم وصل کن ببین پاور روشن میشه یا نه !
این مورد رو شک دارم ولی ، بعد سیم رو دربیار بزن به سیم خاکستری و سبز اگر روشن شد پاور پس اوکیه ، اگر فن پاورت کم دور یا لک لک کرد پاور مرخصه !

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,932
کسی کیس master tech داشته میدونه چطور میشه رنگ led و سرعت فنشو‌ تنظیم کرد؟؟؟ فقط روز اول تنظیم کردم الانم یکی دست زده بهم ریخته یادم نمیاد باید چیکار کنم هر چی نزدیک فن ریموتشو میگیرم دکمه میزنم فایده نداره
photo_۲۰۲۳-۰۲-۲۳_۱۹-۴۰-۳۰.jpg

M2Terrorism

کاربر سایت
Aug 15, 2010
614
نام
Mohammad Ali
سلام
چند وقته کامپیوتر موقع روشن شدن یک بار خاموش میشه و دوباره روشن میشه
گزینه Shutdown ویندوز رو هم که میزنم فقط صفحه سیاه میشه و باید با دکمه خاموش کنم سیستم رو

cheofox

کاربر سایت
Feb 24, 2023
230
سلام
چند وقته کامپیوتر موقع روشن شدن یک بار خاموش میشه و دوباره روشن میشه
گزینه Shutdown ویندوز رو هم که میزنم فقط صفحه سیاه میشه و باید با دکمه خاموش کنم سیستم رو

1- مربوط به تنظیمات اورکلاک هست

2- مربوطر به درایور های اینتل یا ای ام دی و پچ های آپدیت ویندوز هس

• Like
Reactions: M2Terrorism

cheofox

کاربر سایت
Feb 24, 2023
230
کسی کیس master tech داشته میدونه چطور میشه رنگ led و سرعت فنشو‌ تنظیم کرد؟؟؟ فقط روز اول تنظیم کردم الانم یکی دست زده بهم ریخته یادم نمیاد باید چیکار کنم هر چی نزدیک فن ریموتشو میگیرم دکمه میزنم فایده نداره
View attachment 285394

باسه این کار باید حتما با 4 پین وصل کنی

همه چی رو ریموت هست fan speed غیره و ذالک

فقط یه سیم هست که رسیور مادون قرمز ریموت باید در دید ریموت باشه تا عمل کنه

• Like
Reactions: Cait Sith

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,932
باسه این کار باید حتما با 4 پین وصل کنی

همه چی رو ریموت هست fan speed غیره و ذالک

فقط یه سیم هست که رسیور مادون قرمز ریموت باید در دید ریموت باشه تا عمل کنه
ممنون
سیمه کجاست؟ همون روی فنهاست؟ با همین ریموت یکی زده رنگای led و فن اسپید رو بهم ریخته
هر چی دکمه میزنم فایده نداره چون یه بار اول پارسال تنظیم کردم همون بود اونم خود فر‌وشنده ش گفت چیکار کنم

moeinclip

کاربر سایت
Aug 31, 2009
300
View attachment 285394
برای مدل کیس من که از رو قسمتی که شیشه داره ریموت کار نمیکنه اما از از بالاش که هواکش داره میگیرم کار میکنه
مدلم هم آپاچیه از همین برند

آخرین ویرایش:
  • Like

cheofox

کاربر سایت
Feb 24, 2023
230
ممنون
سیمه کجاست؟ همون روی فنهاست؟ با همین ریموت یکی زده رنگای led و فن اسپید رو بهم ریخته
هر چی دکمه میزنم فایده نداره چون یه بار اول پارسال تنظیم کردم همون بود اونم خود فر‌وشنده ش گفت چیکار کنم
دوست من روی کانکتور های LED strip ها را نگاه کن باید یه سیم مجزا باشه ... که سرش یه برجستگی کوچک سیاه رنگ هست . این گیرنده ریموت شما هست ..
این ریموت ها مغمولا ضعیف هستند و باید گیرنده مادون قرمز در دید مستقیم مستقیم ریموت باشه تا عمل کنه
میگردم اگر استریپ های خودم را دور ننداخته باشم عکس باست میگیرم میزارم تو این تاپیک

• Like

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
831
نام
Arya Faraji
سلام مطمئن نیستم تاپیک مناسب برای سوالم همین باشه ولی چون فعال هست میپرسم.
من چند وقت پیش بعد از سالیان سال یه سیستم جمع کردم کارت گرافیک دست دوم خریدم
MSI 3070 Suprim X
هست. الان ۵ ماهه استفاده میکنم جدیدا متوجه شدم که بعد از نیم ساعت گیم زدن دما به ۸۰ میرسه و فن ها می‌رن رو دور زیاد که صداش میاد واقعا بعد سریع کم میشه دما رو ۷۵-۷۶ باز این چرخه تکرار میشه.
گیمی که امتحان کردم Overwatch2 هست همه تنظیمات بالاترین حد ممکن، فریم هم ۱۲۰، رزولیشن 2K
دیشب با همون تنظیمات رزولیشن رو گذاشتم رو ۱۰۸۰ بالاترین دما شد ۷۴.
لازم به ذکره که تو پروفورمنس گیم هیچ مشکلی وجود نداره یعنی تو همون دمای ۸۰ هم ۱۲۰ فریم قفل رو داره به من میده لگ و چیز خاصی هم نیست.داخل افتربرنر هم وقتی پاور ۱۰۰ هست دما رو ۸۳ هست یعنی من الان دما رو اونجا بیارم پایین دیگه از ۱۰۰ درصد کارت نمی‌تونم استفاده کنم، داخل گوگل سرچ کردم این دما ها طبیعی به نظر میرسید ولی گفتم اینجا هم سوال کنم.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
نمونه بارز یک ایرانی که هیچی نمیدونه و صحبت میکنه : ))
چیو قراره بدونم شما سوختن کارت گرافیک رو داری ربط میدی به یه بازی صرفا چون این دو اتفاق همزمان افتاده
مطمئن باش کارته مشکلی به هم زده بوده و بهرحال این اتفاق میافتاده.

• Like
Reactions: XboxLiveVirus

amir*

کاربر سایت
Jan 26, 2011
446
MSI 3070 Suprim X
هست. الان ۵ ماهه استفاده میکنم جدیدا متوجه شدم که بعد از نیم ساعت گیم زدن دما به ۸۰ میرسه و فن ها می‌رن رو دور زیاد که صداش میاد واقعا بعد سریع کم میشه دما رو ۷۵-۷۶ باز این چرخه تکرار میشه.
گیمی که امتحان کردم Overwatch2 هست همه تنظیمات بالاترین حد ممکن، فریم هم ۱۲۰، رزولیشن 2K
لازم به ذکره که تو پروفورمنس گیم هیچ مشکلی وجود نداره یعنی تو همون دمای ۸۰ هم ۱۲۰ فریم قفل رو داره به من میده لگ و چیز خاصی هم نیست.داخل افتربرنر هم وقتی پاور ۱۰۰ هست دما رو ۸۳ هست یعنی من الان دما رو اونجا بیارم پایین دیگه از ۱۰۰ درصد کارت نمی‌تونم استفاده کنم، داخل گوگل سرچ کردم این دما ها طبیعی به نظر میرسید ولی گفتم اینجا هم سوال کنم.
فریم .رزولیشن با دما رابطه مستقیم داره.
شما نگران دمایی فریم رو روی 60 بزار دما پایینتر بیاد.اگه 1080 ی 2k نزار!
لیمیت دما بزاری به اون دما برسه فرکانس کاری رو میاره پایینتر ممکنه باعث لگ بشه!
شما میخوای دمات پایین بیاد سرچ کن مدل کارتت رو فرکانس بوست پایین بکش یا داون کلاک کن.
من کارتم LHR ه وقتی خریدم ولتاژ رو نتونستم تغییر بدم فرکانس پایه رو پایینتر کردم بوستم کنسل شد با این کار 10-12 درجه دما خوابید.(با اموزش یوتیوب هم مدل کارتم)

• Like
Reactions: pvt.miller

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,101
نام
محمد علی
MSI 3070 Suprim X
یه سرچی بزن ببین توی بنچمارک‌ها و نتایج خلق الله دمای متعارف این کارت چنده
اگر خیلی بالاتر بود، معمول‌ترین مساله اینه که نیاز به تعویض خمیر سلیکون و پدهای روی دم و تشکیلات کارت هست.
کنترل ولتاژ و فرکانس هم ممکنه اطلاعاتی بهت بده. ممکنه به هر دلیلی بایوس خاصی روی کارت فلش کرده باشن یا هر چیز دیگه‌ای که باعث دستکاری ولتاژ و فرکانس شده باشه.

• Like
Reactions: pvt.miller

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر