تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

dukenukem22

کاربر سایت
May 25, 2013
693
سلام.

من حدود 1 ماهه که سیستمو عوض کردم. سیستم قبلیم یه core 2 duo 2.2ghz بود با یه مادربرد p5b با یه کارت 5850 و 4 گیگ رم. خب همونجور که مشخصه cpu خیلی ضعیفی داشتم و همین امر باعث میشد که گاهی اوقات که بار سنگینی رو pc میومد، با blue screen مواجه شم.
سیستمی که الان گرفتم، مادر بردش b85 plus هستش، 8 گیگ رم داره، کارتم 290x هست و پردازنده هم 4790k .
منتها مشکلم اینه که هنوزم بعضی موقع ها که از بازی سنگین بیرون میام. یا مثلا" چند تا تورنت دانلود میکنم و چند ساعت بازی میکنم، با blue screen مواجه میشم که برام عجیبه. درصد رم و cpu یی که تو شدید ترین حالت ممکن رو این سیستم استفاده میشه، هیچ وقت از 40% بالاتر نمیره! و خب خیلی عجیبه که با این همه قدرت و ظرفیت بلا استفاده بلو اسکرین میگیرم. آخرین بلو اسکرینی که گرفتم چند دقیقه پیش بود که بعد ریست شدن سیستم این detail رو بهم داد:

Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Locale ID: 1033

Additional information about the problem:
BCCode: 3b
BCP1: 00000000C0000005
BCP2: FFFFF96000194283
BCP3: FFFFF880082B9020
BCP4: 0000000000000000
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
D:\Windows\Minidump\092214-21340-01.dmp
D:\Users\Prince\AppData\Local\Temp\WER-40029-0.sysdata.xml

Read our privacy statement online:
Windows 7 Privacy Statement - Microsoft Windows

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
D:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

میشه راهنماییم کنین که مشکل از کجاس؟

آخرین ویرایش:

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام.

من حدود 1 ماهه که سیستمو عوض کردم. سیستم قبلیم یه core 2 duo 2.2ghz بود با یه مادربرد p5b با یه کارت 5850 و 4 گیگ رم. خب همونجور که مشخصه cpu خیلی ضعیفی داشتم و همین امر باعث میشد که گاهی اوقات که بار سنگینی رو pc میومد، با blue screen مواجه شم.
سیستمی که الان گرفتم، مادر بردش b85 plus هستش، 8 گیگ رم داره، کارتم 290x هست و پردازنده هم 4790k .
منتها مشکلم اینه که هنوزم بعضی موقع ها که از بازی سنگین بیرون میام. یا مثلا" چند تا تورنت دانلود میکنم و چند ساعت بازی میکنم، با blue screen مواجه میشم که برام عجیبه. درصد رم و cpu یی که تو شدید ترین حالت ممکن رو این سیستم استفاده میشه، هیچ وقت از 40% بالاتر نمیره! و خب خیلی عجیبه که با این همه قدرت و ظرفیت بلا استفاده بلو اسکرین میگیرم. آخرین بلو اسکرینی که گرفتم چند دقیقه پیش بود که بعد ریست شدن سیستم این detail رو بهم داد:

Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Locale ID: 1033

Additional information about the problem:
BCCode: 3b
BCP1: 00000000C0000005
BCP2: FFFFF96000194283
BCP3: FFFFF880082B9020
BCP4: 0000000000000000
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
D:\Windows\Minidump\092214-21340-01.dmp
D:\Users\Prince\AppData\Local\Temp\WER-40029-0.sysdata.xml

Read our privacy statement online:
Windows 7 Privacy Statement - Microsoft Windows

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
D:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

میشه راهنماییم کنین که مشکل از کجاس؟
سلام. این راهنمایی رو از اینجا بخون : http://forum.bazicenter.com/showthread.php?p=3432444
توضیخ اقا دانیال هست.
ضمنا میتونم بگم این مشکل علاوه بر رم و سی پی یو میتونی از جاهای دیگه از جمله پاور و سیستم عامل هم باشه. (مثلا اینکه یه ویندوز غیر از اون دیسکی که داری بریز اگه به ویندوز شک داری) و مثلا پاورت یا هاردت مشکل نداشته باشه.

Sent from my HTC Desire 816 dual sim

fosil

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,040
نام
آرین
سیستم رو با safemode بالا بیارید
اگه همه چیز عادی بود و مشکل موس تو حالت safemode نداشتید clean boot انجام بدید
طریقه انجام clean boot:
ویندوز 8 . 8.1

msconfig>System Configuration>Services >Hide all Microsoft services >Disable all

Startup tab>
Open Task Manager

Startup tab in Task Manager>
for each startup item, select the item and then click Disable

Task Manager
رو ببندید

On the Startup tab of the System Configuration dialog box, tap or click OK

========================

ویندوز 7 و ویستا

Click Start, type msconfig.exe in the Start Search box, and then press Enter to start the System Configuration utility

On the General tab, click the Selective startup option, and then click to clear the Load startup items check box. (The Use Original Boot.ini check box is unavailable.)

On the Services tab, click to select the Hide all Microsoft services check box, and then click Disable all

Click OK, and then click Restart

========================

اگر مشکل حل نشد:

درایور موستون رو اپدیت کنید

به سایت کمپانی تولیدکننده موستون برید و درایور چیپستش رو دانلود و نصب کنید

اگه موستون وایرلس هست اینا رو انجام بدید:

1. موس رو روی USB های دیگر مادربرد امتحان کنید
2. باتری ها رو عوض کنید
3. موس رو روی یه سیستم دیگه امتحان کنید
4. موس رو با نرم افزار
Mousinfo diagnostic tool تست کنید
http://www.microsoft.com/hardware/en-us/downloads

برای باز کردن Mousinfo diagnostic tool این راه ها رو برید:

• Windows Vista or Windows 7
    1. Click Start

VistaStartButton.jpg

.
    2. Click All Programs.
    3. Click Accessories.
    4. Click Run.
    5. In the Open box, type mousinfo, and then click OK.

5. هر نرم افزاری که با موستون ناسازگاری داره رو پاک کنید (مثل نرم افزارهای لاجیتک یا تاچ پد)

• Windows Vista or Windows 7
  • Open Programs and Features in Control Panel. To do this, follow these steps:

1. Click Start
    2. In the Start Search box, type appwiz.cpl.
    3. Press ENTER

نرم افزار IntelliPoint software رو پاک و مجددا نصب کنید

ممنون.یعنی مشکل از موس نیست؟؟چون قبلا با همین موس مشکلی نداشتم.

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
سلام
دوستان من یه مانیتور s23a560h دارم که رفته رو یک حالتی به نام store mode و هی کنتراست و رنگ را هر 1 دقیقه عوض میکنه دوستان کسی را حلی چیزی نمیشناسه که این حالت را خاموش کنم ( با ریست تنظیمات اینها هم فایده نداره):(
فلش رو به پایین رو یه بار بزنید تا به منوی تغییر روشنایی وارد شید، به تنظیمات روشنایی کاری نداشته باشید و در عوض کلید منو رو فشار و نگه دارید تا صفحه تاریک بشه، وقتی تصویر بدون متن نمایش داده شد به این معنیه که شما از حالت store mode خارج شدید.

ممنون.یعنی مشکل از موس نیست؟؟چون قبلا با همین موس مشکلی نداشتم.
به نظر مشکل نرم افزاریه، راه حل های گفته شده رو امتحان کنید و ببینید چه نتیجه ای میگیرید.

GabrielBelmont

کاربر سایت
Dec 28, 2012
47
سلام دوستان من یه مانیتور سامسونگ S22B375H دارم امروز بعد از یه سال تصمیم گرفتم یه ویندوزی بریزم برای سیستمم و از وقتی که ویندوز رو ریختم نمیدونم چرا مانیتور رنگ سفید خیلی درخشان نشون میده مثل حالتی که فرکانس کمتر از 60 هرتز باشه چشم ادمو بدجور اذیت میکنه البته فقط تو رنگ سفید تنظیماتش رو هم نگاه کردم رو 60 هرتز هست البته نمیدونم چرا وقتی وقتی مثلا میزاری رو 50 هرتز هیچ تغییری رو حس نمیکنی لطفا راه حلی برای این مشکل دارید لطفا بگید ممنون

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
سلام
دوستان من يه لپتاپ 1558 دل دارم ان اخيرا يه دفعه خاموش ميشه!! بنظرتون مشكل از چي ميتونه باشه؟ از دكمه پاور يا كارت گرافيك؟ كارت گرافيك رو براي اين ميگم كه چند روز پيش دو سه باري ارور داد! قطعاتش هم نيست متاسفانه....

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام من یه کارت شبکه tp link خریدم متاسفانه وقتی میام نصب کنم ارورمیده باید چیکار کنم ؟ اشکال از کجاست

41964781506311321823.png
سلام. اگه تونستی نصب رو ادامه بده ببین شاید ادامه داد. ضمنا میتونی دستی هم انجام بدی. اگه مشکل نرم افزاری باشه. مثلا اموزش تنظیم دستی رو سرچ کن.

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
سلام
دوستان من يه لپتاپ 1558 دل دارم ان اخيرا يه دفعه خاموش ميشه!! بنظرتون مشكل از چي ميتونه باشه؟ از دكمه پاور يا كارت گرافيك؟ كارت گرافيك رو براي اين ميگم كه چند روز پيش دو سه باري ارور داد! قطعاتش هم نيست متاسفانه....
ممکنه حرارت سیستمتون بالا رفته باشه که علتش تجمع گرد و غبار در لابه لای فن و دریچه هاست، لپ تاپ رو با فشار هوا تمیز کنید
هاردتون رو از سیستم جدا کنید و رو یه سیستم دیگه عیب یابی کنید
احتمال دیگه هم فن CPU هست، ممکنه دریچه هاش مسدود شده باشه یا از کار افتاده یا ضعیف شده باشه
کارت گرافیک هم ممکنه مشکل گرمایشی داشته باشه و حرارتش بالا باشه

ببخشید دوستان یه سوال داشتم : کابل های افزایش طول صدا ، کیفیت صدای هدفون رو کاهش میدن یا نه ؟
اگر از کابل های با کیفیت استفاده کنید روی کیفیت صدا هیچ تاثیری نداره ولی بسته به طول کابل روی حجم صدا تاثیرگذاره(که اثر طول کابل به حجم صدا خیلی کمه)، ولی اگر از کابل های ارزون قیمت بخواید استفاده کنید روی کیفیت صدا هم اثر داره(که این هم به اون صورت محسوس نیست)
کلا خیلی رو این قضیه حساسیت بخرج ندید.

سلام من یه کارت شبکه tp link خریدم متاسفانه وقتی میام نصب کنم ارورمیده باید چیکار کنم ؟ اشکال از کجاست

41964781506311321823.png
- از خاموش بودن Airplane mode و روشن بودن wireless communication اطمینان حاصل کنید: روی آیکون
3cc188ef-4806-4847-96e3-be9fe02b7535_92.jpg
کلیک کنید و چک کنید airplane mode خاموش باشه

- به Network and Sharing Center برید و چک کنید کارت شبکه فعال شده باشه:
Search>network and sharing>network and Sharing Center>Change adapter settings>Press and hold or right-click the network adapter, and then tap or click Enable

-
کارتتون رو ریست کنید:
Search>network and sharing>network and Sharing Center>Change adapter settings>Press and hold or right-click the network adapter, and then tap or click Disable>Press and hold or right-click the adapter again, and then tap or click Enable
بعد از ریست شدن سعی کنید مجددا به شبکه وصل شید

- درایور کارت شبکه رو آپدیت کنید(به 32 و 64 بیت بودن سیستم عامل دقت کنید)

- اگر مشکل حل نشد کارت شبکه رو عوض کنید
[FONT=WOL_Reg]
[/FONT]
[FONT=WOL_Reg]
[/FONT]

آخرین ویرایش:

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,430
دوستان من یه پاور green 600A-Eu دارم که متاسفانه فنش شکست الانم به شرکت گرین زنگ زدم گفتن حدود 60 تومن برای نصب دوباره فن هزینه میخان و تازه 1 هفته هم پاور پیششون میمونه
میخام یه فن Enermax Twister Magma Advance Case Fan بخرم بعد یه جوری داخل قسمت پاور کنم بعد از قسمت بیرون پاور کابلشو نصب کنم که بسیار فن بیصدایی هم هستش
به نظرتون این کار شدنیه یا باید حتما فن خودش نصب بشه؟

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
دوستان من یه پاور green 600A-Eu دارم که متاسفانه فنش شکست الانم به شرکت گرین زنگ زدم گفتن حدود 60 تومن برای نصب دوباره فن هزینه میخان و تازه 1 هفته هم پاور پیششون میمونه
میخام یه فن Enermax Twister Magma Advance Case Fan بخرم بعد یه جوری داخل قسمت پاور کنم بعد از قسمت بیرون پاور کابلشو نصب کنم که بسیار فن بیصدایی هم هستش
به نظرتون این کار شدنیه یا باید حتما فن خودش نصب بشه؟
من یه پاور معمولی داشتم. ولی حتی اونم فنش دو حالت داشت. یعنی دور کند و تند داشت که باید خودکار توسط پاور تنظیم بشه. پس احتمالا مال شما هم همینطوره و احتمالا باید برقش از داخل وصل بشه و چه بهتر که فن مدل خودش باشه.

prometheus

کاربر سایت
Jun 26, 2012
623
نام
امیرحسین
دوستان وقتي ويندوز عوض ميكنم تو قسمت complete installation گير ميكنه و بايد ريستارت كنم ( حتي نزديك ٢ ساعت منتظر بودم ولي چيزي نشد)
اين مشكل هم فقط تو ويندوز 7 و تو 8 مشكلي ندارم
ويندوز 7 هاي زيادي امتحان كردم ولي نميشينه رو سيستم
مشكل از كجاست ؟
سخت افزاريه يا نه؟

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
دوستان وقتي ويندوز عوض ميكنم تو قسمت complete installation گير ميكنه و بايد ريستارت كنم ( حتي نزديك ٢ ساعت منتظر بودم ولي چيزي نشد)
اين مشكل هم فقط تو ويندوز 7 و تو 8 مشكلي ندارم
ويندوز 7 هاي زيادي امتحان كردم ولي نميشينه رو سيستم
مشكل از كجاست ؟
سخت افزاريه يا نه؟

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
مشکل نرم افزاریه=>

- هارد رو اپتیمایز کنید SSD / HDD : Optimize for Windows Reinstallation - Windows 7 Help Forums
از دستور cleanall در CMD استفاده کنید

- از بوت شدن سیستمتون با رایتر یا فلش اطمینان حاصل کنید

- وقتی ویندوز نصب تمامی مراحل نصب ویندوز رو تموم کرد(copying, expanding, installing features, and then installing updates) سیستم رو ریستارت میکنه، قبل از ریستارت شدن دی وی دی ویندوز رو از رایترتون خارج کنید(یا USB که از روش ویندوز نصب شده رو قطع کنید)

- وقتی برای اولین بار ویندوز پس از نصب ریستارت شد نذارید به ویندوز وارد بشه و با زدن F8 به حالت safe mode وارد شید، منتظر بمونید تا به پیغام "WINDOWS CANNOT CONTINUE SETUP IN SAFE MODE, CLICK OK TO RESTART" برسید

- به هیچوجه سیستمو ریستارت نکنید(OK رو نزنید) و مراحل زیر رو دنبال کنید:
- SHIFT+F10 بزنید تا COMMAND PROMPT بالا بیاد
- به COMPMGMTLAUNCHER وارد شید
- به device manager وارد شید و:
1. تمام درایورهایی که مثلث زرد دارن و
2. تمام درایورهای قطعاتی که ناشناختن رو قطع(disable ) کنید

- وقتی مراحل بالا تموم شد alt+F4 بزنید تا خارج شید

- حالا کلید OK رو که در پیغام "WINDOWS CANNOT CONTINUE SETUP IN SAFE MODE, CLICK OK TO RESTART" هست رو بزنید تا ویندوز به حالت عادی بالا بیاد، حالا باید ویندوز آخرین مرحله نصب رو که اوندفعه گیر میکرد با موفقیت تموم کنه

بعد از اتمام نصب دوباره درایور های قطعاتتون رو در device manager فعال کنید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر