تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

sepehral

کاربر سایت
Feb 11, 2014
15
سلام راستش من کارت گرافیکم مدل asus gtx 590 هستش و سی پیوم هم i7 2600k هستش ایا به نظرتون لازم به اورکلاک هستن؟
برای روونی و در کل اجرای بازیها ؟
پیشنهاد میکنین؟
و سوال دیگه که داشتم به نظرتون با این سیستم تقریبا خوبی که دارم از ویندوز 8 استفاده کنم یا 7
میخوام روون باشه ودر کل واسه بازی بیشتر میخوام
پاورتون و سیستم خنک کننده تون هم بگید. ضمن اینکه قطعا تاثیر اندکی خواهد داشت.حتما از ویندوز 8.1 استفاده کنید، که بسیار سریع تر شده هم دراجرای نرم افزار ها و هم بازی ها و به صورتی میشه گفت که از سیستم شما بهترین پرفورمنس رو استخراج میکنه

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
دوستان کمک!
این بایوسو چجوری میشه آپدیت کرد! از کجا میشه آخرین آپدیتشو دانلود کرد؟ من یک آپدیت دانلود کردم با این نرم افزاری که مال گیگابایته میخوام آپدیت کنم ارور میده چیکار کنم؟
کامپیوتر نمیدونم چیکاره وسط بازی یک دفعه هنگ میکنه دیگه با هیچ کوفت و ذهر ماری نمیاد بیرون و باید ری استارت کنی! ری استارتم که بکنی یا کلا مانیتور هیچی رو نشون نمیده یا هم اگه بده توی قسمت بوت میمونه میگه Disk Read Error و تا وقتی که کامپیوترو خاموش نکنی و یکی دو دقیقه باز استراحت نکنه بالا نمیاد!

قبلا مال من اینطوری میشد که از آخر اینقدر اینطوری شد که کلا نابود شد و دکمه روشنشو که میزدم کامپیوتر روشن میشد و صدا میکرد اما انگار نه انگار روشن شده و هیچی روی مانیتور نمایش داده نمیشد!
بردم تعمیرگاه گفتم لابد نابود شده دیگه! بعد گفت چیز خاصی نیست بایوسش باید آپدیت بشه و بعد یک روز رفتم گرفتم دیدم مثل آدم داره کار میکنه! باز یک مدت زیادی درست بود الان دوباره به همون روز افتاده :|
چیکارش کنم یکی روش دقیق آپدیت کردن بایوسو بگه من یک بار پی سیمو بردم پیش تعمیرکارش کلی از خودم خجالت کشیدم که بعد از 8-9 سال PC داری میدمش دست یک تعمیرکار :|

پ.ن:
الان زدم با اون نرم افزاره Gigabyte آپدیت بوسیله اینترنت! بعد خودش آپدیت کرد و ری استارت کرد و اومد بالا!
دیگه درست آپدیت شده یعنی؟ از کجا میشه فهمید آپدیت شده؟

آخرین ویرایش:

paradaimix

Dancing for Dessert Studio
کاربر فعال
Oct 7, 2012
2,253
دوستان کمک!
این بایوسو چجوری میشه آپدیت کرد! از کجا میشه آخرین آپدیتشو دانلود کرد؟ من یک آپدیت دانلود کردم با این نرم افزاری که مال گیگابایته میخوام آپدیت کنم ارور میده چیکار کنم؟
کامپیوتر نمیدونم چیکاره وسط بازی یک دفعه هنگ میکنه دیگه با هیچ کوفت و ذهر ماری نمیاد بیرون و باید ری استارت کنی! ری استارتم که بکنی یا کلا مانیتور هیچی رو نشون نمیده یا هم اگه بده توی قسمت بوت میمونه میگه Disk Read Error و تا وقتی که کامپیوترو خاموش نکنی و یکی دو دقیقه باز استراحت نکنه بالا نمیاد!

قبلا مال من اینطوری میشد که از آخر اینقدر اینطوری شد که کلا نابود شد و دکمه روشنشو که میزدم کامپیوتر روشن میشد و صدا میکرد اما انگار نه انگار روشن شده و هیچی روی مانیتور نمایش داده نمیشد!
بردم تعمیرگاه گفتم لابد نابود شده دیگه! بعد گفت چیز خاصی نیست بایوسش باید آپدیت بشه و بعد یک روز رفتم گرفتم دیدم مثل آدم داره کار میکنه! باز یک مدت زیادی درست بود الان دوباره به همون روز افتاده :|
چیکارش کنم یکی روش دقیق آپدیت کردن بایوسو بگه من یک بار پی سیمو بردم پیش تعمیرکارش کلی از خودم خجالت کشیدم که بعد از 8-9 سال PC داری میدمش دست یک تعمیرکار :|

کلا آپدیت بایوس ریسک هست. اگه مشکل خاصی نداشتد لزومی نداشته بایوس رو آپدیت کنید. آپدیت مادربورد های مختلف متفاوت هست ولی معمولا اکثرا یه نرمافزار برای این کار دارند. تو قسمت Bios Information مشخصات Bios Version، Build Date و ME Version رو نوشته.

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,572
نام
بهنام
به برق وصلش میکنی یا با باتری؟ چون لپ تاپا با باتری معمولا رو حالت power save کار میکنن واسه همین گرافیک اصلی رو را نمیندازه!!
با برق دیگه عزیز
البته فکر میکنم مشکل از اون بازی بود ک اتو عوض نمیکرد کارت گرافیک رو

reza_juve

کاربر سایت
Feb 17, 2011
227
پاورتون و سیستم خنک کننده تون هم بگید. ضمن اینکه قطعا تاثیر اندکی خواهد داشت.حتما از ویندوز 8.1 استفاده کنید، که بسیار سریع تر شده هم دراجرای نرم افزار ها و هم بازی ها و به صورتی میشه گفت که از سیستم شما بهترین پرفورمنس رو استخراج میکنه

پاورم 1050 گرین هست
خب به نظرتون میخواد اور کلاکشون کنم؟

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
با برق دیگه عزیز
البته فکر میکنم مشکل از اون بازی بود ک اتو عوض نمیکرد کارت گرافیک رو
سلام.
توی ویندوز 7 که میدونم روی برنامه مورد نظر کلیک راست میکنی و از run with graphics processor کارت nvidia (یا غیره) رو انتخاب میکنی .
موفق باشی.

amin987654321

کاربر سایت
Sep 12, 2010
356
نام
امین
سلام
دوستان از دیروز نمی دونم چی شده که هیچ سایتی برام باز نمشه (فقط بازیسنتر باز میشه )
یه صفحه زرد میاد که نوشته try agin البته چیلتر شکن باز میشن
مشکلش از کجاست و چطوری می تونم حلش کنم؟

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,572
نام
بهنام
سلام.
توی ویندوز 7 که میدونم روی برنامه مورد نظر کلیک راست میکنی و از run with graphics processor کارت nvidia (یا غیره) رو انتخاب میکنی .
موفق باشی.
ممنون مشکل حل شده
داخل ویندز 8 هم اگر بازی رو خودبخود شناخت ک هیچی اگر نه از کنترل پنل nvidia و بعد 3d settings و بعد داخل تب program settings کزینه ی add رو انتخاب میکنید و بعد بازی مورد نظر رو انتخاب میکند و بعد گزینه ی (use global setting (auto select nvidia gpuرو انتخاب میکنید

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام
دوستان از دیروز نمی دونم چی شده که هیچ سایتی برام باز نمشه (فقط بازیسنتر باز میشه )
یه صفحه زرد میاد که نوشته try agin البته چیلتر شکن باز میشن
مشکلش از کجاست و چطوری می تونم حلش کنم؟
اگر تنظیمات مرورگرتون بهم ریخته و امتحان نکردید :

firefox > options > advanced > Network > Connections > Settings < No Proxy / or Auto
--
Chrome > Setting > Show Advanced ... > Network > Change Proxy Setting > Lan Setting
تیک همه گزینه ها رو بردارین یا فقط تیک گزینه Auto رو انتخاب کنید.
--
IE >Tools > internet Option > Connection > Lan Setting
تیک همه گزینه ها رو بردارین یا فقط تیک گزینه Auto رو انتخاب کنید.
--
ضمنا اینجا مربوط به سخت افزار هست.

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
دوستان سلام
من دیروز یک هارد 1 ترابایت western digital خرید با مدل WD1002FBYS
که تا 2015/6/1 هم گارانتی داره

اوردمش خونه خیلی عالی پارتیشین بندی شد و ویندوز نصب شد
خیلی نسبت به هارد Maxtor ام که 320 گیگ بود و 4 ساله ازش استفاده میکنم سریعتر بود ( مکستورم 16 مگ بافر بود )
سرعت بالا اومدن ویندوز و باز شدن نرم افزار ها و همه چیز به طور محسوسی بالا رفته

اما مشکل من با صدای زیاد هارد موقع کار کردنه
اول فکر میکردم این صداها رو اون maxtor ام تولید نمیکنه
اما دیدم هر دو تا تو موقعیت های مشابه صداهای خوندن و نوشتن رو میدن اما ماله این Wd خیلی بالاتره ( بیشتر نیست نویزش بالاتره )
اگه بخوام به db بگم مثلا ماله maxtor رو بدم 10db این wd رو میتونم بدم 40db

جدا از این که مکستور 4 ساله داره شدیدا استفاده میشه برای بازی و هی پاک کردن و ریختن اطلاعات و ...

بردم اونجا یکی دیگه هم داشت اونم همینطوری بود صداش
میگفت اینا مدلشون اینطوریه مشکل سلامتی و کار کرد ندارن

شات هم از hd tune گذاشتم از این wd

میخواستم بدونم طبیعیه ؟

صدای بالاش یه تنه جبران silent بودن کیس و پاور و gpu ام رو کرده

جالبه موقع بازی اصلا صدا نمیده اما موقع defrag کردن یا همین تست random access read صداش به اوج میرسه
فرقش با maxtor ام اینه که درایو ویندوزم تو مکستور 10 گیگ بود و اینجا 50 گیگ دادم که فکر نکنم ربطی داشته باشه چون تو bios خود مین هم که میرم صداش خیلی بالا میره

حالا صداش به کنار ممکنه مشکل تولید کنه تو اینده ؟
( لان بخوام بفرستم گارانتی رفت و برگشت و اخر سال بودن و هزینش و از اون ورم سیستم رو لازم دارم و تمام اطلاعاتم رو تو این فرستادم )

آخرین ویرایش:

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
دوستان سلام
من دیروز یک هارد 1 ترابایت western digital خرید با مدل WD1002FBYS
که تا 2015/6/1 هم گارانتی داره

اوردمش خونه خیلی عالی پارتیشین بندی شد و ویندوز نصب شد
خیلی نسبت به هارد Maxtor ام که 320 گیگ بود و 4 ساله ازش استفاده میکنم سریعتر بود ( مکستورم 16 مگ بافر بود )
سرعت بالا اومدن ویندوز و باز شدن نرم افزار ها و همه چیز به طور محسوسی بالا رفته

اما مشکل من با صدای زیاد هارد موقع کار کردنه
اول فکر میکردم این صداها رو اون maxtor ام تولید نمیکنه
اما دیدم هر دو تا تو موقعیت های مشابه صداهای خوندن و نوشتن رو میدن اما ماله این Wd خیلی بالاتره ( بیشتر نیست نویزش بالاتره )
اگه بخوام به db بگم مثلا ماله maxtor رو بدم 10db این wd رو میتونم بدم 40db

جدا از این که مکستور 4 ساله داره شدیدا استفاده میشه برای بازی و هی پاک کردن و ریختن اطلاعات و ...

بردم اونجا یکی دیگه هم داشت اونم همینطوری بود صداش
میگفت اینا مدلشون اینطوریه مشکل سلامتی و کار کرد ندارن

شات هم از hd tune گذاشتم از این wd

میخواستم بدونم طبیعیه ؟

صدای بالاش یه تنه جبران silent بودن کیس و پاور و gpu ام رو کرده

جالبه موقع بازی اصلا صدا نمیده اما موقع defrag کردن یا همین تست random access read صداش به اوج میرسه
فرقش با maxtor ام اینه که درایو ویندوزم تو مکستور 10 گیگ بود و اینجا 50 گیگ دادم که فکر نکنم ربطی داشته باشه چون تو bios خود مین هم که میرم صداش خیلی بالا میره

حالا صداش به کنار ممکنه مشکل تولید کنه تو اینده ؟
( لان بخوام بفرستم گارانتی رفت و برگشت و اخر سال بودن و هزینش و از اون ورم سیستم رو لازم دارم و تمام اطلاعاتم رو تو این فرستادم )

مدل دقیق هارد قبلیتم میزاشتی بهتر بود!! این هارده سرعتش 7200ـه و شاید به خاطر اینکه سرعتش از قبلی بیشتره صداشم بلندتره!!

خیلی وقته که کمی که کامپیوتر تکون میخوره هارد تق تق میکنه و سیستمم هنگ میکنه!! کمی که تو نت گشتم دیدم که از نشانه های بدسکتوره!! راهی هست که بدون فرمت کامل هارد این بدسکتورو فیکس کنم؟

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
دوستان مشکل Disk Read Error ـم حل نشد چیکار کنم؟
توی یک سایتی یکی همین مشکلو داشت که با آپدیت بایوس حل شده بود منم اینکارو کردم اما درست نمیشه که نمیشه هر روز بدتر میشه!
الان یک بازی اجرا میکنم 5 مین نمیگذره کامپیوتر نابود میشه :( چیکار کنم؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
مدل دقیق هارد قبلیتم میزاشتی بهتر بود!! این هارده سرعتش 7200ـه و شاید به خاطر اینکه سرعتش از قبلی بیشتره صداشم بلندتره!!

خیلی وقته که کمی که کامپیوتر تکون میخوره هارد تق تق میکنه و سیستمم هنگ میکنه!! کمی که تو نت گشتم دیدم که از نشانه های بدسکتوره!! راهی هست که بدون فرمت کامل هارد این بدسکتورو فیکس کنم؟

بله، نشونه ی بدسکتور و خراب شدن هارد هست، همون که کیس رو تکون می دی نشون میده که چجوری با سیستم رفتار کردی که هاردت خراب شده!

دوستان مشکل Disk Read Error ـم حل نشد چیکار کنم؟
توی یک سایتی یکی همین مشکلو داشت که با آپدیت بایوس حل شده بود منم اینکارو کردم اما درست نمیشه که نمیشه هر روز بدتر میشه!
الان یک بازی اجرا میکنم 5 مین نمیگذره کامپیوتر نابود میشه :( چیکار کنم؟

مشکل شما هم یا از خود هارد هست که داره عمرش به سر میاد یا کابل دیتای اون که به مادربرد وصل هست خراب شده.

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
بله، نشونه ی بدسکتور و خراب شدن هارد هست، همون که کیس رو تکون می دی نشون میده که چجوری با سیستم رفتار کردی که هاردت خراب شده!

نه تکون اونجوری که نه!! میز کامپیوترم مدلش شل و وله واسه همین موسو هم که تکون میدم کل میز تکون میخوره!!!
مدتی هست که واسه خاموش کردنش و اینا رعایت کردم، انگار درست شده!

hellguord

کاربر سایت
Aug 8, 2010
192
نام
hadi
اقایون خسته نباسید
میخواستم بدونم در حالت عادی استفاده از رمم 48 الی 52 درصد هست میخواستم بدونم نرمال هست ؟
بعد بعضی مواقع میگه low on memory
در حالی که من 4 گیگ رم باس 1600 دارم کاره خاصی هم با پی سی بجز فیلم دیدن انجام نمیدم ولی بشدت هارد داخلیم پره
چیکار باید کنم ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر