تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
چون سوالم مربوط به مادربورد ميشد رو اينجا مي‌پرسم. البته كمي به مادربورد مربوطه.
تو نرم افزار ASUS AiSuite3 وقتي Dual Intelligent Processors 4 رو نصب مي‌كنم يه پنجره‌ي كوچيك سمت راست مونيتور مياره كه فايل اجراييش EPUshortcut هست. هيچ جايي رو براي غيرفعال كردن اين پنجره تو خود نرم افزارش پيدا نكردم و اين پنجره‌ي كشويي خيلي رو مخمه.

suite02.png

راهي هست كه بشه حذفش كرد؟
ممنون.

خب چیزی رو که بدردت نمی خوره از اول نصب نکن، مگه مجبوری؟!

EPU رو باید از داخل بایوس غیرفعال کنی که دیگه برنامش هم کار نکنه.

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
خب چیزی رو که بدردت نمی خوره از اول نصب نکن، مگه مجبوری؟!

EPU رو باید از داخل بایوس غیرفعال کنی که دیگه برنامش هم کار نکنه.
خود برنامه‌ش بدرد بخوره فرشيدجان. اين پنلش رو مخه:d
جالبه كه تو ويندوز قبليم با همين مشخصات و بدون هيچ تغييري همچين چيزي نبود.

amir2100

Tech Team
کاربر سایت
Sep 28, 2011
457
نام
امیررضا
سلام ...
یه سوال در مورد تاچ پد لپتاپ داشتم چند روزی میشه که نمیشه با تاچ پد درگ کرد ! همون که دوتا ضربه میزنی ایکونارو جا به جا میکنی...
به نظرتون سخت افزاریه یا نرم افزار ؟ باید چیکار کرد ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
من یه اکسترنال گرفتم مدله Seagate Expansion.کامپیوترم ضعیفه ولی سرعته ریختن تو هارد خیلی پایینه. رو یک مگه.عادیه یا مشکل از هارده؟؟

خب خیلی سرعت پایینه
اگر پورت USB شما نسخه ی 1.1 باشه که سرعتش باید حدود 6 مگ باشه، اما USB 2.0 باید به 30 مگ هم برسه، USB 3.0 هم تا 300 مگابایت جا داره!

ممنون از جوابت! یادم رفته بود، امروز اتفاقی دیدمش!!:D
درایور صدا یا بلوتوث؟

هر دو رو آپدیت کن، کاری نداره که.

سلام

خود برنامه‌ش بدرد بخوره فرشيدجان. اين پنلش رو مخه:d
جالبه كه تو ويندوز قبليم با همين مشخصات و بدون هيچ تغييري همچين چيزي نبود.

تو ویندوز قبلی حتما نسخه ی قدیمی تری بوده یا مادربرد قدیمیتر بوده، نمیشه که هم کار کنه و هم پنلش بالا نیاد! می تونی بصورت دستی از برنامه ی Msconfig حذفش کنی.
من خودم هیچ وقت ابزار اضافی رو نصب نمی کنم.چرخه های سیکل کاری پردازنده رو می دزدن!

سلام ...
یه سوال در مورد تاچ پد لپتاپ داشتم چند روزی میشه که نمیشه با تاچ پد درگ کرد ! همون که دوتا ضربه میزنی ایکونارو جا به جا میکنی...
به نظرتون سخت افزاریه یا نرم افزار ؟ باید چیکار کرد ؟

درایورش از کار افتاده، از سایت سازنده دانلود و نصب کنید.

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ
یک کارت 5770 x.f.x هست که دماش بیش از حد بالاست و کولرش ظاهرا مشکل داره !!! 2 سوال ؟! اگر بخوام خمیر کولر رو عوض کنم باید از چه خمیری استفاده کنم ؟! دوم هم در صورت نیاز تعویض کولر باید از چه کولری استفاده بشه ؟!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
یک کارت 5770 x.f.x هست که دماش بیش از حد بالاست و کولرش ظاهرا مشکل داره !!! 2 سوال ؟! اگر بخوام خمیر کولر رو عوض کنم باید از چه خمیری استفاده کنم ؟! دوم هم در صورت نیاز تعویض کولر باید از چه کولری استفاده بشه ؟!

هیچ کارت گرافیکی در بازار داخلی کولر جداگانه و سازگار نداره که بخواین کولینگش رو عوض کنید. اگرم چیزی پیدا بشه واسه این کارت ارزش خرید نداره! تنها کاری که میشه کرد تعویض فن کولینگ موجود با یه فن قویتر هست.
تعویض خمیر سیلیکون هم تفاوتی ایجاد نخواهد کرد، چون برخی از تراشه های این نسل خودشون دمای حرارتی بالات ر از بقیه ی تراشه ها داشتن .

Sanomas

کاربر سایت
Jun 7, 2013
21
پس مشکل از فنش بود، دیگه نیازی به بازبینی نیست، مشکلتون برطرف شده.

سلام...

البته هنوز مشكل داره و درست بعد از فريز كردن سيستم در بازي و يا حين پخش ويدئو صداي فن هاي سيستم (به خصوص پاور) به شدت بالا ميره...همون طور كه قبلا هم گقتم اين مشكل بيشتر در ويندوز XP هست و جديدا به كرات در حين بازي Tomb Raider Underworld سيستم هنگ مي كنه در صورتي كه همين بازي در ويندوز 7 هيچ مشكلي نداشت...

كارت گرافيك به طور حتم مشكل سخت افزاري داره ولي ارزش تعمير رو نداره...سيستم با وجود قديمي بودن هنوز سرعت مناسبي داره و بيشتر مناسب كارهاي روزمره ام هست.

همان طوري كه آقا فرشيد هم گقتند من هم تصور نمي كنم كولر مشكلي داشته باشه ولي اگر شما همچنان اصرار بر تعويض خنك كننده كارت گرافيك داريد مي تونيد از خنك كننده Deep Cool V95 استفاده كنيد كه قابل نصب به روي كارت شماست، قيمت مناسبي داره و گزينه خوبي براي خنك كنندگي بهتر هست...

بر طبق تجربه شخصي خمير سيليكون مرغوب هم تنها تفاوت كمي در درجه حرارت نسبت به انواع معمول داره...صرفا هزينه داره...پيشنهاد من هم به شما باز از برند Deep Cool مدل Z5 هست.

vahid19

کاربر سایت
Feb 24, 2014
1
سلام من یک سیستم قدیمی با Cpu e5500 و main p5g41 و رم 2 دارم.اخیرا چون برای مانیتور احتیاج به خروجی DVI داشتم با توجه به قدیمی بودن سیستم یک کارت 5450 نصب کردم اما بعد از نصب کارت و درایورش سیستم خیلی ناپایدار شده ،زمان startup زیاد شده پروسس های درایور کارت بدون انجام کار سنگین cpu usage بالایی دارند حالا سوالم اینه که تمام سری این کارت ها اینقدر مزخرفن یا نه؟ و با توجه به این سیستم حداقل کارتی که این مشکلات را نداشته باشه چیه؟

pro gamer89

کاربر سایت
May 11, 2010
773
نام
حسین
دوستان شرمنده شاید این سوالم مربوط به اینجا نمی شه ولی خاهشا راهنمایی کنن استادات بزرگوار:
من یه مودم با سیم یا همون عادی دارم حالا می خوام یه مودم بی سیم بگیرم که موبایلها و تب لت و لپ تابم رو ساپورت کنه . من تصمیم دارم که مودم با سیم رو برای کنسول هام بزارم دوتا کنسول دارم و مودم بی سیم دیگه بخرم برای بقیه وسیله های دیجیتالی ذکر شده . حالا این امر امکان پذیر هست ؟یعنی تو منزل دوتا مودم داشته باشم یه بی سیم یه کابلی
سوال دومم اینه که مودم بی سیم چه مارک و مدلی رو پیشنهاد می کنید ؟ و مودم روتر چی هست ؟چه فرقی با بقیه مودم ها داره ؟ممنون میشم دوستان عزیز جواب یدن

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,063
نام
AmiR
سلام...
یه سیستم اومده برام مین بردش ایسوز P5kpL 1600 ـه و دو تا رم 1 گیگ کینگ استون روشه که میشه رو هم 2 گیگ :D
طرف دوتا رم 1 گیگ دیگه با باس های مشابه خریده (یکیش کینگ مکس و یکیش کینگ استون) و میخواد بندازه رو سیستم ...
من با این همه ادعام نتونستم سیستم رو ردیف کنم تا شنبه باید درستش کنم...
مشکلش اینه که رم ها رو با هر ترتیبی که میزارم 4 تاش همزمان عمل نمیکنه و تصویر نمیده ولی وقتی که یکیشو بر میدارم درست میشه و همه چیش اوکی میشه...
مشکلش چطوری حل میشه؟ من که دیگه نمیکشم:|:d
عکس رم ها:

آخرین ویرایش:

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
هر دو رو آپدیت کن، کاری نداره که.
آخه قبلن که درایور صدا رو آپدیت کرده بودم صدای سیستم کلن قطع شده بود که دوباره مجبور شدم نسخه قدیمیو نصب کنم!!

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
مدل پاورم silk way sw-600w-plusـه! در چه حده؟ ینی اگه یه وقت بخام سیستممو ارتقا بدم تا چه گرافیک و سی پی یوهایی میهوره حدودا؟

آخرین ویرایش:

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,572
نام
بهنام
درود
خب دوستان من ی لپ تاپ asus مدل n56vv-a خریدم خب همینطور ک میدونید این مدل دوتا کارت گرافیک داره, بعد درایور ها و ... رو نصب کردم و تمام بعد ی بازی خیلی ساده (world of warcraft) رو اجرا کردم خب از این قطعات توقع داشتم بتونه بازی رو روی ulter ب صورت 60 فریم اجرا کنه ک نه تنها اینطور نشد بلکه روی low هم ب 60 فریم نرسید فکر میکنم از کارت گرافیک اصلی ک 750m هست استفاده نمیکنه یعنی اتوماتیک عوض نمیکنه کارت گرافیک رو
توی NVIDIA Control Panel هم ک میرم بخش 3D setting اونجا global settings ب صورت auto select هست ولی توی program settings 'گزینه ی use global settings خاموش هست و خود ب خود روی integrated graphics هست
ممنون میشم راهنمایی کنید و بگید ک الان اتوماتیک کارت گرافیک هارو عوض میکنه یا نه

reza_juve

کاربر سایت
Feb 17, 2011
227
سلام راستش من کارت گرافیکم مدل asus gtx 590 هستش و سی پیوم هم i7 2600k هستش ایا به نظرتون لازم به اورکلاک هستن؟
برای روونی و در کل اجرای بازیها ؟
پیشنهاد میکنین؟
و سوال دیگه که داشتم به نظرتون با این سیستم تقریبا خوبی که دارم از ویندوز 8 استفاده کنم یا 7
میخوام روون باشه ودر کل واسه بازی بیشتر میخوام

آخرین ویرایش:

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
درود
خب دوستان من ی لپ تاپ asus مدل n56vv-a خریدم خب همینطور ک میدونید این مدل دوتا کارت گرافیک داره, بعد درایور ها و ... رو نصب کردم و تمام بعد ی بازی خیلی ساده (world of warcraft) رو اجرا کردم خب از این قطعات توقع داشتم بتونه بازی رو روی ulter ب صورت 60 فریم اجرا کنه ک نه تنها اینطور نشد بلکه روی low هم ب 60 فریم نرسید فکر میکنم از کارت گرافیک اصلی ک 750m هست استفاده نمیکنه یعنی اتوماتیک عوض نمیکنه کارت گرافیک رو
توی NVIDIA Control Panel هم ک میرم بخش 3D setting اونجا global settings ب صورت auto select هست ولی توی program settings 'گزینه ی use global settings خاموش هست و خود ب خود روی integrated graphics هست
ممنون میشم راهنمایی کنید و بگید ک الان اتوماتیک کارت گرافیک هارو عوض میکنه یا نه

به برق وصلش میکنی یا با باتری؟ چون لپ تاپا با باتری معمولا رو حالت power save کار میکنن واسه همین گرافیک اصلی رو را نمیندازه!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر