تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام...من تو بازی که میرم صفحه قرمز رنگ میشه یکم!
اینطور نبود یه دفه انیطور شد....البته یکم نه بشتر!

مانیتور رو با کابل RGB وصل کردی به PC؟
اگه آره که کابل مانیتور یا از پشت کیس شل هست یا قطعی پیدا کرده.

farhad-g

کاربر سایت
Nov 21, 2012
165
نام
فـــــــرهـــــــاد
سلام دوستان ! امید وارم تاپیک نخوابیده باشه جوابمو بگیرم !

1- من کلی خروجی از پاورم اومده بیرون ! ( به جز اونایی که جای مشخصی دارن ! ) بقیه فرقی میکنه که کدومو مثلا به دی وی دی رایتر وصل کنم و کدومو به فن اضافه و .... ؟

و اما سوال اصلی! :d :
من این سیتم رو یک سالی بود که انداخته بودم کنار ( نمیدونم چی شد خراب شد ! این کامپیوتری ها هم نتونستن بفهمن و درست کنن ! ) حالا که دوباره سیستم رو سرهرم کردم وقتی دکمه پاور رو میزنم سیستم خود به خود خیلی سریع روشن و خاموش میشه ! و تا برق رو قطع نکنم همین طوری ادامه پیدا میکنه ! مشکل از کجا میتونه باشه ؟
با تشکر !

reza_juve

کاربر سایت
Feb 17, 2011
227
سلام چند مدت پيش كامپوترم يهو هنگ ميكرد يا صفحه مانيتور خاموش ميشد كه حتما بايد ريستش ميكردم نه ويروس داشت ويندوزم كه عوض كردم همينجور ميشد فن سي پيو رو عوض كردم درست شد الان بعد چند ماه دوباره همونجور شده منتها هنگ نميكنه فقط صفحه مانيتور خاموش ميشه و بايد ريست كنم گاهي اوقات بعد لودينگ ويندوز تو صفحه مشكي ميمونه بايد ريست بشه بازم داخل كيس باد گرفتم تميز كردم چنروزي خوب بود دوباره همونجور شده ايندفعه ويندوزمو عوض نكردم ويندوزه ٨ روشه به نظرتون مشكل از كجاست ممنون ميشم واقعا كمكم كنيد

farzadwar

کاربر سایت
Jan 22, 2010
1,086
نام
farzad
سلام عزیزان و اساتید محترم
یه چند وقتی هست که با این مشکل دارم دستاپنجه نرم میکنم و اما مشکل:
یکسالی هست که وقتی کیس را روشن میکنم کیس روشن میشه ولی صفحه بالا نمیاد منظورم همون صفحه اول و یا همون بوته در ضمن من از مانیتور هم ااستفاده نمیکنم و کیس را با کابل hdmi و با تبدیل به تلویزیون ال سی دی خودم وصل کردم و استفاده چندمنظوره دارم ازش
برای اینکه صفحه اول بالا بیاد و بتونم وارد ویندوز بشم گاهی اوقات باید از پشت کیس را به مراتب و چندین مرتبه خاموش کنم و در روزای اخیر هم یه تجربه بهم ثابت شده و اونم اینه که وقتی کیس را روشن کردم و صفحه نیومد یه 5 دقیقه یا بیشتر صیر میکنم تا بقول معروف گرم بشه و بعد از پشت خاموش میکنم و دوباره روشن که میشه 100% بهم تصویر میده.
بعضی مواقع کیس روشن میشه تصویر نمیده و خودش خاموش میشه و بعد از 5 الی 10 ثانیه دوباره خود به خود روشن میشه ولی اینبار با صفحه میاد بالا
کارای زیادی کردم که این مشکل برطرف بشه ولی متاسفانه نشد که نشد از جمله باتری روی مادربورد را به گفته دوستان تعویض کردم نشد پاورم را عوض کردم نشد و ...
خواهشا دوستان مجرب و عزیز اگه در رابطه با این مشکل راه حلی اساسی به نظرشون میرسه بنده را کمک کنن

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,797
نام
حامد
من هم همین مشکل رو دارم. مشکل از پاور هست. من هم هر وقت کیسم رو روشن میکنم بوت نمیشه و باید حتما یه بار کلید پاور رو خاموش و روشن کنم تا بوت بشه. نمیدونم مشکل از کجای پاور باشه ولی 100% از پاوره. چون با پاور دیگه تست کردم. و همین پاور رو روی یه سیستم دیگه هم گذاشتم و همینطور بوده!

rezab

کاربر سایت
Mar 7, 2011
650
نام
Reza
بچه ها کسی میدونه هارد اکسترنالی که ضربه خورده رو بشه متوجه شد بدسکتور گرفته یا نه؟ یا مشکل دیگه ای نداره؟و کلا تست سالم بودن یه هاردو میخوام.ممنون.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
بچه ها کسی میدونه هارد اکسترنالی که ضربه خورده رو بشه متوجه شد بدسکتور گرفته یا نه؟ یا مشکل دیگه ای نداره؟و کلا تست سالم بودن یه هاردو میخوام.ممنون.

با برنامه ی HD TUNE PRO می تونی میزان سالم بودن هاردت رو بررسی کنی. البته برنامه ی Chkdisk خود ویندوز هم می تونه کمک کنه.

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
دمای 95 درجه چقدر خطرناکه برای کارت گرافیک؟
یه 760gtx تا بیخ اورکلاک شده و دمای هدف 95 درجه انتخاب شده چون نمیخوام کلاک boost کم بشه ودائم رو boost باشه .قدرت کارت بسیار بالا رفته ولی دما بسیار بالاست.خود کارت اتومات نمیزاره دما از 95 بالاتر بره و خودش کلاک و ولتاژ رو در صورت بالا رفتن از این حد کم میکنه و روی 95 نگه میداره در furmark.

پشت برد کارت گرافیک رو هم خنک نگه داشتم با یه فن
.امکان داره ای سی رگلاتور ولتاژ اسیب ببینه یا کار به ریبال gpu بکشه؟
کارتم خودش رفرنس هست و در حالت عادی تا 85 یا 86 بالا میره دماش.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دمای 95 درجه چقدر خطرناکه برای کارت گرافیک؟
یه 760gtx تا بیخ اورکلاک شده و دمای هدف 95 درجه انتخاب شده چون نمیخوام کلاک boost کم بشه ودائم رو boost باشه .قدرت کارت بسیار بالا رفته ولی دما بسیار بالاست.خود کارت اتومات نمیزاره دما از 95 بالاتر بره و خودش کلاک و ولتاژ رو در صورت بالا رفتن از این حد کم میکنه و روی 95 نگه میداره در furmark.

پشت برد کارت گرافیک رو هم خنک نگه داشتم با یه فن
.امکان داره ای سی رگلاتور ولتاژ اسیب ببینه یا کار به ریبال gpu بکشه؟
کارتم خودش رفرنس هست و در حالت عادی تا 85 یا 86 بالا میره دماش.

قطعات کارتهایی در این رده معمولا برای چنین سطح دمایی یا بالاتر انتخاب می شن و بعیده در کوتاه مدت آسیبی ببینن، اما به هر حال تضمینی نیست که چنین دمایی در طولانی مدت هم هیچ آسیبی به هیچ بخشی از مدار تغذیه یا GPU وارد نشه، حتی در مورد کارتی مثل R9 290 که رسما اعلام شده برای دمای هدف 95 درجه طراحی شده باز هم امکان آسیب بر اثر دمای زیاد وجود داره.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
آقا جدیدا هارد من یه مشکلی پیدا کرده که نمیدونم دقیقا چیه ولی هی تو ویندوز ارور میده اینم عکسش:
http://up.gamesroom.ir/images/dxq1wz5l7jen67bctm7n.jpg
من الان دقیقا چی کار باید بکنم؟ چه مشکلی داره هارد؟

دقیقا که نمیشه گفت چه مشکلی داره، اما خود ویندوز به هر دلیلی-مثل اشتباه و مشکل در خواندن و یا نوشتن از هارد شما- داره این پیغام رئ نمایش میده و می گه حواستون جمع باشه و زودتر یه بکآپ تهیه کنید قبل از اینکه اطلاعاتتون رو از دست بدید

با برنامه ی HD TUNE PRO چک کنید ببینید هارد سلامت فیزیکی داره یا نه اگر جایی رو نتونست بخونه می تونه از کابل هارد یا حتی پاور باشه و اونا رو هم باید بررسی کنید. اگر اونا هم مشکل نداشتن دیگه از خود هارد هست و باید ببرید گارانتی.

sajad021

کاربر سایت
Nov 29, 2012
524
نام
❤Sajad♛B!zar❤
سلام بر اساتید.مخصوصا امیر جون آقا فرشید
اساتید من یه مشکلی رو مانیتورو منو اذیت میکنه چند مدته.
اونم اینه که وقتی مانیتور روشنه/دقیقا سمت راست مانیتور پایین خیلی بیش از حد داغ میشه.ولی وسط مانیتور و سمت چپ مانیتور یخه یخه.
آیا مشکلی هست؟؟؟
در ضمن اینم مشخصات مانیتور
s20V315B plus samsung

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام بر اساتید.مخصوصا امیر جون آقا فرشید
اساتید من یه مشکلی رو مانیتورو منو اذیت میکنه چند مدته.
اونم اینه که وقتی مانیتور روشنه/دقیقا سمت راست مانیتور پایین خیلی بیش از حد داغ میشه.ولی وسط مانیتور و سمت چپ مانیتور یخه یخه.
آیا مشکلی هست؟؟؟
در ضمن اینم مشخصات مانیتور
s20V315B plus samsung

ممکنه اون موقعیت جایی باشه که برد کنترلر مانیتور و یا مبدلهای دیگه در اون نقطه قرار داشته باشه، مطمئن نیستم اما فکر نمی کنم مشکل خاصی باشه، بهتره از پشتیبانی سام سرویس هم سوال کنید.

AlCapoN

کاربر سایت
Sep 17, 2012
497
نام
MEtti
سلام..من یه هارد 2ترا اداپتوری 2 هفتس که خریدم...
اکبند
جدیدا یه یه مشکلی خوردم...اینکه وفتی مثلا فیلم نگاه میکنم یه دفه قطع میشه بعد 4 ثانیه خودش وصل میشه که باعث میشه فیلم هنگ کنه و من Kmp رو ببندمو از اول باز کنم
هر 1 ساعت 1 بار وفتی فیلم میذازم اینطور میشه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر