تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

mohsenfff

کاربر سایت
Jan 25, 2006
242
نام
محسن
سلام.
ویندوز رو حتما باید تو ssd نصب کرد تا نتیجه خوبی بگیری ، نرم افزار هم خود به خود فایلهاش (پروژه در حال اجرا) تو c (درایو ویندوز یعنی) open میشه !!
درباره نصب کردن photoshop تو ssd نظری ندارم.
سلام
مطمئنی؟چون ظرفیت هارد من بیشتر از 64 گیگ نیست امکان داره تمام حجم هارد رو ویندوز بگیره

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان، آقا ما یه لپتاپ n46vz به تازگی خریدیم، ولی سرعت هاردش عجیب پایینه و نوسان داره. یه فایل رو کپی می کنم از 20 مگ میاد رو 2 مگ بر ثانیه گاهی 0 میشه. خلاصه سرعت usb 1 از این بیشتر بود!
دیسک درایوراش برا ویندوز7 بود رو ویندوز 8 نتونستم درایورا رو با آتوپلی دیسکه نصب کنم. ممکنه از اون باشه؟!

ممکنه از همون درایورهای اشتباه یا غیر بهینه باشه، ممکن هم هست که هارد شما مشکل سخت افزاری داشته باشه اگه سرعت خیلی پایین هست
یه بار هاردش رو کامل پارتیشن کن و ویندوز رو بدون نصب هیچ درایوری از اول بریز و ویندوز رو تست کن، بدون درایور که نباید مشکلی داشته باشه، با برنامه هایی مثل HD Tach یا HD TUNE Pro هم هاردت رو تست کن ببین ایرادی نشون میده یا نه

دوستان من یه هارد 64 گیگ ssd گرفتم .میخواستم بدونم چطوری میشه بهترین استفاده رو از این هارد برای سیستم عامل و برنامه فتوشاپ بکنم
آیا ویندوز رو در هارد ssd نصب کنم؟ آیا لازمه فتوشاپ در این درایو نصب بشه یا به نظرتون بهتره این برنامه ها رو یه جای دیگه نصب کنم و کش رو تنظیم کنم که بیاد روی ssd?

سلام
مطمئنی؟چون ظرفیت هارد من بیشتر از 64 گیگ نیست امکان داره تمام حجم هارد رو ویندوز بگیره

شما ویندوز رو از اول روی SSD نصب کنی فقط حدود 250 گیگ رو اشغال می کنه، بشرط اینکه Virtual Memory رو روی یه هارد دیگه تنظیم کنی
یک یا دو برنامه ی پرکاربرد و ضروری رو هم روی SSD نصب کنی مشکلی ایجاد نمی کنه، فقط در نظر داشته باش که اگه ظرفیت خالی SSD خیلی کم بشه سرعتش هم افت می کنه.

@rmen@

عضو جدید
Jul 31, 2008
88
نام
Armin
سلام
یکی از دوستان لبتاب dell p10f داره. دی وی دی رایترش خرابه....یکی جدید میخو.اد گیر میاد؟؟؟؟و اگر گیر میاد چند قیمت؟؟؟ ممنون :)

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام
بله ، همینطور که آقا فرشید گفتن باید حداقل ویندوز رو توی اون نصب کنی ، وگرنه چه توفیقی داره ! پس میخواستی توی 64 گیگ چی بریزی ...
الان میتونی ویندوز رو بریزی داخل اون و بقیه فایلها و برنامه هاتو بریزی توی هارد معمولی ! ویندوز های 7 و 8 هم چون بعد از یه مدت بخاطر آپدیت و hibernate و این چیزا فضا اشغال میکنند ، یه مقدار بیشتری خالی بذار... ولی تمام حجم رو نمیگیره.کمتر از نصف بعد از یه مدت تازه ...
موفق باشی.

Biohazard

کاربر سایت
Dec 16, 2008
927
نام
مجتبی
سلام.
از دیشب لپتاپم یه مشکلی پیدا کرده! روشن که میکنم اصلا بالا نمیاد. حتی مارک لپتاپ هم که قبل Windows باید بیاد نمیاد. فقط روشن میشه! از LED هم فکر نکنم باشه چون با HDMI به TV هم وصل میکنم هیچی نشون نمیده:(
به نظرتون چه مشکلی پیدا کرده؟ مدل لپتاپ هم Asus n53sn .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام.
از دیشب لپتاپم یه مشکلی پیدا کرده! روشن که میکنم اصلا بالا نمیاد. حتی مارک لپتاپ هم که قبل Windows باید بیاد نمیاد. فقط روشن میشه! از LED هم فکر نکنم باشه چون با HDMI به TV هم وصل میکنم هیچی نشون نمیده:(
به نظرتون چه مشکلی پیدا کرده؟ مدل لپتاپ هم Asus n53sn .

ممکنه از باطری دستگاه باشه، درش بیار مستقیم وصل کن ببین بالا میاد یا نه،
اگر بازم نشد دیگه باید ببری تعمیرگاه،

COH master

کاربر سایت
Oct 29, 2011
544
نام
علیرضا
درود درود....بچه ها چرا بعضی وقتها کیس رو روشن میکنم مانیتور روشن نمیشه؟؟ دیشب کیس رو باز کردم رم و گرافیک رو دوباره جا زدم...کابلهای مانیتور رو هم چک کردم خداروشکر از اون به بعد تا الان مشکل رفع شده البته فعلا!!!........مشکل از چی بود؟؟ ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
درود درود....بچه ها چرا بعضی وقتها کیس رو روشن میکنم مانیتور روشن نمیشه؟؟ دیشب کیس رو باز کردم رم و گرافیک رو دوباره جا زدم...کابلهای مانیتور رو هم چک کردم خداروشکر از اون به بعد تا الان مشکل رفع شده البته فعلا!!!........مشکل از چی بود؟؟ ممنون

مانیتور روشن نمیشه فقط یا کلا کیس بوت نمیشه؟( یعنی صدای بیپ Buzzer رو می شنوید یا نه؟)
اگر اصلا بوت نمیشه می تونه از بایوس مادربرد باشه یا از پاور غیر معتبر یا ضعیف.

COH master

کاربر سایت
Oct 29, 2011
544
نام
علیرضا
مانیتور روشن نمیشه فقط یا کلا کیس بوت نمیشه؟( یعنی صدای بیپ Buzzer رو می شنوید یا نه؟)
اگر اصلا بوت نمیشه می تونه از بایوس مادربرد باشه یا از پاور غیر معتبر یا ضعیف.

بوت میشه....کیس روشن میشه بوت میکنه اما مانیتور روشن نمیشه...از زمانی که کیس رو باز کردم و قطعات رو دوباره جا زدم مشکل تا الان رفع شده. میخواستم بدونم مشکل از کجا بوده...دمتون گرم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
بوت میشه....کیس روشن میشه بوت میکنه اما مانیتور روشن نمیشه...از زمانی که کیس رو باز کردم و قطعات رو دوباره جا زدم مشکل تا الان رفع شده. میخواستم بدونم مشکل از کجا بوده...دمتون گرم

از جا نرفتن کارت گرافیک می تونسته باشه یا درست متصل نبودن کابل مانیتور، مخصوصا اگر 15 پین VGA بوده باشه،
اگر بدون دست زدن به کیس باز هم اینطوری بشه بعد میشه به پاور شک کرد.

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
یکی از دوستام یه فلش hp داره هر بار که به کامپیوترم وصلش میکنم خاموش میشه!!!(ویندوزمم 8ـه) رو کامپیوتر خودش و یکی دیگه تست کرد ولی مشکلی نداشت! با فلشای دیگه مشکلی ندارم! فقط همون فلش!!
مشکلش چیه به نظرتون؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
یکی از دوستام یه فلش hp داره هر بار که به کامپیوترم وصلش میکنم خاموش میشه!!!(ویندوزمم 8ـه) رو کامپیوتر خودش و یکی دیگه تست کرد ولی مشکلی نداشت! با فلشای دیگه مشکلی ندارم! فقط همون فلش!!
مشکلش چیه به نظرتون؟

چند حالت می تونه داشته باشه
یا سیستم شما ویروسی هست و سیستم اونا آنتی ویروس داره که ویروس رو قبل از باز کردن فلش پاک می کنه
یا سیستم اونا آلوده هست که با باز کردن فلش هیچ واکنشی نشون نمیده و ویروس توی حافظشون رزیدنت هست

یا اصلا پورت USB شما درست به مادربرد وصل نشده و جابجا خورده، یا درایورش نصب نیست، یه حالت بعیدش هم اینه که فلش مربوطه اورجینال نباشه و با سیستم شما ناسازگار باشه.

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
چند حالت می تونه داشته باشه
یا سیستم شما ویروسی هست و سیستم اونا آنتی ویروس داره که ویروس رو قبل از باز کردن فلش پاک می کنه
یا سیستم اونا آلوده هست که با باز کردن فلش هیچ واکنشی نشون نمیده و ویروس توی حافظشون رزیدنت هست

یا اصلا پورت USB شما درست به مادربرد وصل نشده و جابجا خورده، یا درایورش نصب نیست، یه حالت بعیدش هم اینه که فلش مربوطه اورجینال نباشه و با سیستم شما ناسازگار باشه.

وقتی که تازه دکمه روشن pc رو زدم تست کردم بازم خاموشش کرد! ویروس اونجا هم کار میکنه؟

reza_juve

کاربر سایت
Feb 17, 2011
227
سلام ببخشید مادربورد من p8z68 v pro هست که خودش بلوتوث داره رو ویندوز سون درست کار میکنه ولی وقتی ویندوز 8 نصب میکنم بلوتوثش چنروزی هست ولی بعدش ایکونش که میره هیچ انگار اصلا نیست چیکار کنم درست بشه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
وقتی که تازه دکمه روشن pc رو زدم تست کردم بازم خاموشش کرد! ویروس اونجا هم کار میکنه؟

نه! دیگه به پورت USB مربوطه
این پورت جلوی کیس هست؟؟ اگر هست که حتما اشتباه وصل شده، اگر نیست یا فلش خرابه یا با مادربرد شما سازگاری نداره.

سلام ببخشید مادربورد من p8z68 v pro هست که خودش بلوتوث داره رو ویندوز سون درست کار میکنه ولی وقتی ویندوز 8 نصب میکنم بلوتوثش چنروزی هست ولی بعدش ایکونش که میره هیچ انگار اصلا نیست چیکار کنم درست بشه؟

از درایورش هست، باید درایور جدیدش رو از سایت ASUS دانلود و نصب کنید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر