تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
سلام

دوستان من این سیستم جدیدی که بستم , مادربوردش giga Z77-D3H هست و دو تا رم dual channel 2*4GB 1600 گرفتم و بستم روش , جمعا 16GB. منتها وقتی روی تنظیمات Bios که میرم , فرکانس رم ها روی 1333 به صورت دیفالت هست و فقط در صورتی روی 1600 میاد که پروفایل XMP رو تغییر بدم و روی profile1 بذارم. وقتی این کار رو میکنم , با ریست سیستم ناپایدار میشه و دوباره ازم میخواد که به تنظیمات دیفالت برگردم !

ولتاژ رم ها رو از 1.5 روی 1.65 ام اوردم ولی بازم مشکل درست نشد !

bios مادربوردم f18 هست و آپدیت جدیدش بتا هست و هنوز رسمی نشده ! خلاصه از دوستان اگر کسی میتونه بنده رو راهنمایی کنه. چونکه اصلا تا حالا با مادربورد گیگابایت کار نکردم !

سوال اصلی اینجاست, وقتی رم ها 1600 هست و مادربورد هم ساپورت میکنه این فرکانس رو :

Support for DDR3 2800(OC)/1600/1333/1066 MHz memory modules

چرا به صورت دیفالت فرکانس رم روی 1600 قرار نمیگیره ؟!! الان باید برای رفع مشکل چیکار کنم ؟

رم ها ام , corsair XMS3 1600 هستن.

سلام
قاعدتا روی پروفایل XMP وقتی قرار می گیره، نباید مشکلی باشه.
ضمنا ولتاژ رو هم اصلا بالاتر از 1.65 نبرید!

بایوس قبل تر رو نصب کنید. به عبارتی Downgrade کنید!

ممنون
فقط میشه بگین این فایل هایی که الان دارم رو چجوری کپی کنم؟

- - -ویرایش - - -

ممنون ...
فقط میشه بگین فایل هایی که توش هست رو چطوری کپی کنم؟ چون سر بعضی ها همون ارور رو میده ...

خب شما اگر بد سکتور هاردت soft باشه و بتونی حلش کنی، می تونی فایل هات رو کپی کنی.
این نسخه از bad copy رو هم امتحان کن.

آخرین ویرایش:

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,717
نام
امیر
سلام
قاعدتا روی پروفایل XMP وقتی قرار می گیره، نباید مشکلی باشه.
ضمنا ولتاژ رو هم اصلا بالاتر از 1.65 نبرید!

بایوس قبل تر رو نصب کنید. به عبارتی Downgrade کنید!

مرسی . ولی مشکل از رم ها بود. 2 تاش dual channel بودند و 2 تاشون 4 GB معمولی که فروشنده به جای dual به من داده بود. وقتی روی پروفایل xmp میگذاشتم , نا هماهنگی بوجود میومد و ارور میدادند. با تعویض اون دو تا رم , مشکل حل شد.

amir2100

Tech Team
کاربر سایت
Sep 28, 2011
457
نام
امیررضا
سلام...
من از دیروز به محض اینکه کیس رو روشن میکنم و ویندوز بالا میاد فن کارت گرافیک با دور بالا میچرخه و صدا میده انگار که دارم crysis 3 تو تنظیمات بالا بازی میکنم تا حالا اینطوری پیش نیومده بود.چیکار کنم؟
ویندوز تازه عوض کردم گذاشتم ۸ بعد از ۲ سال عوض نکردن ویندوز.تو ویندوز ۷ با نرم افزار afterburner اورکلاک عادی کرده بودم ...

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
سلام...
من از دیروز به محض اینکه کیس رو روشن میکنم و ویندوز بالا میاد فن کارت گرافیک با دور بالا میچرخه و صدا میده انگار که دارم crysis 3 تو تنظیمات بالا بازی میکنم تا حالا اینطوری پیش نیومده بود.چیکار کنم؟
ویندوز تازه عوض کردم گذاشتم ۸ بعد از ۲ سال عوض نکردن ویندوز.تو ویندوز ۷ با نرم افزار afterburner اورکلاک عادی کرده بودم ...
سلام
اینکه فن کارت گرافیک در بوت ویندوز با دور بالا می چرخه، عجیب نیست. البته برای 2-3 ثانیه هستش و بعدش سریع دور فن به حالت عادی بر می گرده. من 5850 و 480 هم داشتم این طور می شد.
شما باید دمای کارت گرافیک تون در ویندوز و خصوصا در حالت LOAD چک کنید.
نرم افزار HW Monitor رو دانلود و نصب کنید. سپس دمای کارت گرافیک و سایر قطعات رو چک کنید.
اگر دمای GPU در حالت LOAD نرمال(مانند سایر مدل های مشابه) باشه. مشکلی نخواهد بود.

hamham.com

کاربر سایت
Nov 27, 2011
88
نام
حامد
سلام به همه ي دوستان
من يه لب تاپ سري گيمينگ msi دارم، GX640...٢سال تقريبا دارمش..ولي هيچوقت نتونسم گرافيكش رو اپديت كنم...از هرجايي گرفتم نشد..هر آپديتيم كه ميريزم نميشه..كلا سيستم قاطي ميكنه، رو حالت standby كه ميذارم وقتي دوباره ميخوام بالا بيارم صفحرو بالا نمياره...سياه ميشه...مثلا وقتي به برق وصله باش كار ميكنم ، شات دان ميكنم از برق بكشم دوباره روشن كنم ديگه بالا نمياره..يعني روشنه ها تصوير بالا نمياره، صفحه سياهه...نميدونم چيكار كنم CD خودشم گم كردم ..فقط با دراور گرافيك اصليه خودش خوب كار ميكنه كه اونم قديميه و بازياي الان رو خوب ساپورت نميكنه... ممنون ميشم كمك كنين

masoud_5april

کاربر سایت
May 13, 2013
573
نام
مسعود
راستیتش دوستم امروز که سیستمش رو روشن کرده از داخل کیسش یه صدای بوق کوتاه میاد و اصلا تصویر مانیتورش بالا نمیاد،میخواستم ببینم چطور باید بفهمیم مشکل از چیه ؟
البته اینم که من دارم میپرسم چون خودش کامپیوتر نداره دیگه.
ممنون

snake*

کاربر سایت
Aug 8, 2013
42
سلام به همه ي دوستانمن يه لب تاپ سري گيمينگ msi دارم، GX640...٢سال تقريبا دارمش..ولي هيچوقت نتونسم گرافيكش رو اپديت كنم...از هرجايي گرفتم نشد..هر آپديتيم كه ميريزم نميشه..كلا سيستم قاطي ميكنه، رو حالت standby كه ميذارم وقتي دوباره ميخوام بالا بيارم صفحرو بالا نمياره...سياه ميشه...مثلا وقتي به برق وصله باش كار ميكنم ، شات دان ميكنم از برق بكشم دوباره روشن كنم ديگه بالا نمياره..يعني روشنه ها تصوير بالا نمياره، صفحه سياهه...نميدونم چيكار كنم CD خودشم گم كردم ..فقط با دراور گرافيك اصليه خودش خوب كار ميكنه كه اونم قديميه و بازياي الان رو خوب ساپورت نميكنه... ممنون ميشم كمك كنين
شما فک کنم مشکل منو دارین منم وقتی درایور جدید رو نصب میکردم فریم بشدت افت میکرد تنها راه اینه که شما باید درایور قبلی رو حذف کنین و سپس درایور جدید رو نصب کنین دقت کنینکه حتما درایور قبلی حذف بشه کامل

hamham.com

کاربر سایت
Nov 27, 2011
88
نام
حامد
شما فک کنم مشکل منو دارین منم وقتی درایور جدید رو نصب میکردم فریم بشدت افت میکرد تنها راه اینه که شما باید درایور قبلی رو حذف کنین و سپس درایور جدید رو نصب کنین دقت کنینکه حتما درایور قبلی حذف بشه کامل

والا من پاك نميكردم!! ولي وقتي ويندوز عوض ميكنم يه درايور ديگه جز اون اصلي مال خودش رو ميريزم باز اينجوري ميشه...

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
پیرو پست ها قبلیم،
1 2
من کلاً سیستم رو یه گردگیری کردم.
P7P55D-E PRO +i7-870+Coolermaster V8
از خمیرحرارتی Nactua NT-H1 هم استفاده کردم.

الان با ضریب 19 و فرکانس 3187 دمای کاری از 67 بالا نرفت ولی وقتی ضریب رو روی 21 تنظیم کردم این شد.

پ.ن
با کاهش ضریب به 20 نتیجه این شد.

آخرین ویرایش:

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
دمای 75 مناسبه ها:D
آخه دوستان گفتن بالای 69 نره.
البته بعد از اجرای چند تا بازی از قبیل اینها دما از این بالاتر نرفت.
FIFA 13
Sniper:Ghost Warrior 2
NFS:MW2012
Call of Duty :MW2

آخرین ویرایش:

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
سلام

دوستان مشکل پیدا کردم من با PC گرامی:| من معمولا از پی سی برای دانلود استفاده میکنم یه شب هم که دانلود گذاشتم برق رفت و از فردا صبح روشنش که میکنم وارد محیط ویندوز نمیشه و گیر میکنه! حتی با F2 خواستم ویندوزش رو عوض کنم بازم نشد و گیر کرد! بنظرتون مشکل از کجا میتونه باشه؟ احیانا فن CPU مشکل نداره؟ چون خاموش هم میشه بعضی وقتها بشکل خودجوش!

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
سلام

دوستان مشکل پیدا کردم من با PC گرامی:| من معمولا از پی سی برای دانلود استفاده میکنم یه شب هم که دانلود گذاشتم برق رفت و از فردا صبح روشنش که میکنم وارد محیط ویندوز نمیشه و گیر میکنه! حتی با F2 خواستم ویندوزش رو عوض کنم بازم نشد و گیر کرد! بنظرتون مشکل از کجا میتونه باشه؟ احیانا فن CPU مشکل نداره؟ چون خاموش هم میشه بعضی وقتها بشکل خودجوش!
سلام
مشخصات کامپیوتر؟
ویندوزت چیه؟
اصلا mem ok میده سیستم؟
تنظیمات bios روی default بگذار و دیسک ویندوز رو بوت کن و دوباره نصبش کن.

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
سلام
مشخصات کامپیوتر؟
ویندوزت چیه؟
اصلا mem ok میده سیستم؟
تنظیمات bios روی default بگذار و دیسک ویندوز رو بوت کن و دوباره نصبش کن.
مشخصاتش خیلی به روز نیست...ویندوز XP روش نصبه....تو تنظیمات گذاشتم با سی دی ویندوز بوت بشه ولی بازم افاقه نمیکنه بعیده ربطی به تنظیمات بایوس داشته باشه.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
مشخصاتش خیلی به روز نیست...ویندوز XP روش نصبه....تو تنظیمات گذاشتم با سی دی ویندوز بوت بشه ولی بازم افاقه نمیکنه بعیده ربطی به تنظیمات بایوس داشته باشه.
خاموش شدن یا ریست شدن سیستم می تونه از پاور هم باشه.
نصب ویندوز تا کجا پیش میره؟
ممکن هستش مشکل از دیسک نصب ویندوز باشه.
در درجه بعدی ممکن هستش که هارد Bad Sector داشته باشه و ویندوز روش نصب نشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر