تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

soheilmhz

کاربر سایت
Jan 18, 2013
4
سلام دوستان من ی مشکل کاملا عجیب غریب دارم.اوایل وقتی دو وی دی میذاشتم بعضی اوقات(هر وقت روز)سیستم ریست می شد.بعدش این ریست ها بیشتر شد و ربطب به دو وی دی گذاشتن نداشت.بعدش دیگه شروع کرد به ریست شدن فقط تو شب!دی وی دی رو کندم،رم ها برداشتم،جابجاشون کردم،کابل ها رو عوض کردم،فن سی پی یو مو بهتر کردم،پاورمم تازه خریدم.دیگه مخم نمیکشه که واسه چی اینجوریه.

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
دوستان من موس و کیبورد PS2 رو که وصل میکنم و سیستمو خاموش میکنم چراغشون روشن میمونه؟ مشکل از چیه؟ برا USBها اینجوری نیست..........

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام دوستان من ی مشکل کاملا عجیب غریب دارم.اوایل وقتی دو وی دی میذاشتم بعضی اوقات(هر وقت روز)سیستم ریست می شد.بعدش این ریست ها بیشتر شد و ربطب به دو وی دی گذاشتن نداشت.بعدش دیگه شروع کرد به ریست شدن فقط تو شب!دی وی دی رو کندم،رم ها برداشتم،جابجاشون کردم،کابل ها رو عوض کردم،فن سی پی یو مو بهتر کردم،پاورمم تازه خریدم.دیگه مخم نمیکشه که واسه چی اینجوریه.
مشخصات سیستم شما چیه ؟! دقیقا از کی یه همچین مشکلی داری ؟
دوستان من موس و کیبورد PS2 رو که وصل میکنم و سیستمو خاموش میکنم چراغشون روشن میمونه؟ مشکل از چیه؟ برا USBها اینجوری نیست..........
چیز مهمی نیست !

3RR0r

کاربر سایت
Nov 14, 2010
60
اساتید یک سوال خیلی مهم
من دیشب cpu خودم رو دراوردم تا یک بورد دیگه رو تست کنیم ولی cpu از دستم افتاد و 10-12 از پینهاش کج شد من با دقت زیاد با ابر بانک و یه دانه خلال دندون همه رو درست کردم و cpu رو جا زدم سر جاش
cpu هم مدل athlon x4 651k بود چون cpu هم دستم امانت بود این کار که مشکلی پیش نیاره براش تو کارای و ... تو اینده یا اگه اور شد کلا مشکلی ایجاد میکنه ؟

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
اساتید یک سوال خیلی مهم
من دیشب cpu خودم رو دراوردم تا یک بورد دیگه رو تست کنیم ولی cpu از دستم افتاد و 10-12 از پینهاش کج شد من با دقت زیاد با ابر بانک و یه دانه خلال دندون همه رو درست کردم و cpu رو جا زدم سر جاش
cpu هم مدل athlon x4 651k بود چون cpu هم دستم امانت بود این کار که مشکلی پیش نیاره براش تو کارای و ... تو اینده یا اگه اور شد کلا مشکلی ایجاد میکنه ؟
در صورتی که سیستم بالا بیاد خیر

djamir

کاربر سایت
Jul 8, 2011
613
نام
امیر
سلام به همه من یه هارد 80 گیگ ساتا دارم که کل ظرفیتش پریده سیستم detekt میکنه تو device manager میاد ولی تو هیچ کدوم از نرم افرارهای پارتیشن بندی نمیاد مشکل از چی میتونه باشه

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام به همه من یه هارد 80 گیگ ساتا دارم که کل ظرفیتش پریده سیستم detekt میکنه تو device manager میاد ولی تو هیچ کدوم از نرم افرارهای پارتیشن بندی نمیاد مشکل از چی میتونه باشه
شما رو My Computer یا Computer راست کلیک کن تو لیست Manage رو انتخاب کن یه صفحه ی جدید باز میشه تو ستون سمت چپ Disk Management رو انتخاب کن یه لحظه اطلاعات رو Refresh میکنه و بعد دیده میشه تو این صفحه برو رو مشخصات این هارد 80GB ببین وضعیتش به چه صورته حجمش شناخته شده ، Offline یا Online و...

kartal1911

کاربر سایت
Oct 2, 2011
196
سلام به همگی دوستان
عرض کنم که امروز رفتم پی سی رو روشن کردم دیدم که هی روشن خاموش میشه
یعنی برق میاد فن سی پی یو و هارد کار میکنه بعد 4 ، 5 ثانیه برق میره بعد میاد دوباره ...
CPU : Core 2 Duo E6550
MB : Giga P35-DS3L
Power : CoolerMaster 390w
من گفتم شاید از پاور باشه ولی یه پاور دیگه زدم دوباره همین طور شد
حالا نمی دونم احتمال 80% مادر بورد هست
حالا اگه کسی از مادر برد سر در میاره راهنمایی کنه که این مین برد چه مرگشه
ممنون از همگی

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام به همگی دوستان
عرض کنم که امروز رفتم پی سی رو روشن کردم دیدم که هی روشن خاموش میشه
یعنی برق میاد فن سی پی یو و هارد کار میکنه بعد 4 ، 5 ثانیه برق میره بعد میاد دوباره ...
CPU : Core 2 Duo E6550
MB : Giga P35-DS3L
Power : CoolerMaster 390w
من گفتم شاید از پاور باشه ولی یه پاور دیگه زدم دوباره همین طور شد
حالا نمی دونم احتمال 80% مادر بورد هست
حالا اگه کسی از مادر برد سر در میاره راهنمایی کنه که این مین برد چه مرگشه
ممنون از همگی
شما کارت گرافیک و RAM هارو در بیار بعد تست بزن اگه باز همین مشکل پیش اومد CPU رو هم برای اطمینان از سلامتش رو یه سیستم دیگه تست کن !
به نظر میاد مشکل از Main باشه !

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
سلام دوستان.من امروز یه سیستم گرفتم که مشخصاتش تو پروفم هست. وقتی اومدم خونه روشنش کردم یه یه ساعتی روشن بود داشت یه سری اطلاعت رو رو هارد کپی میکرد.بعد یهو خاموش شد .وقتی روشنش کردم صدای فنها به شدت زیاد شد بعد سریع خاموش یه صدای تقی هم داد و بوی سوختگی هم بلند شد. دوستان لطفا راهنمایی کنید کلی پول سیستم دادم.مشکل از چیه. چه قطعه ای سوخته. حالا خوشبختانه همه قطعات گارانتی دارن.

MZN84

کاربر سایت
Jan 30, 2006
64
نام
محمد
اون بوی سوختگی به احتمال زیاد برای خازن بوده که یا از پاور هستش یا مین.محفظه خروجی هوای پاور رو بو کن ببین بوی بد سوختگی میده.اگه دسترسی نداری به پاور، در کیسو باز کن و مین و بقیه قطعات رو خوب چک کن تا خرابی ظاهری مشاهده نشه.بعد برو سراغ پاور.دیگه هم به برق نزن.شاید نوسان طرف شما باشه که چنین مشکلی پیش اومده.به احتمال زیاد از پاور هستش.بده گارانتی.

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
محفظه خروج هوا بوی سوختگی میده.بقیه قطعات هم خرابی ظاهری ندارن. پاور روو ترسیدم باز کنم.احتمالا از پاور باشه.ولی پاور از همون اول اکبند بود.
امکان داره از اسمبل اشتباه طرف باشه؟

MZN84

کاربر سایت
Jan 30, 2006
64
نام
محمد
محفظه خروج هوا بوی سوختگی میده.بقیه قطعات هم خرابی ظاهری ندارن. پاور روو ترسیدم باز کنم.احتمالا از پاور باشه.ولی پاور از همون اول اکبند بود.
امکان داره از اسمبل اشتباه طرف باشه؟

از این نوع اتفاقات برای پاور نو بعضی مواقع می افته.
فکر نکنم از اسمبل باشه.چون گفتین داشتین استفاده میکردین بعد خاموش شد نشون دهنده کیفیت پایین قطعات و طراحی پاور هستش.
در هر صورت چون گارانتی داره اصلا بازش نکنین و حتما بدین به شرکتی که براتون گارانتی کرده.
باز هم جهت اطمینان به کسی که آشنا هست به اسمبل نشون بدین تا یکبار فقط اسمبل رو چک بکنه.به برق اصلا نزنین که شاید آسیب به قطعات اصلی بزنه.

djamir

کاربر سایت
Jul 8, 2011
613
نام
امیر
شما رو My Computer یا Computer راست کلیک کن تو لیست Manage رو انتخاب کن یه صفحه ی جدید باز میشه تو ستون سمت چپ Disk Management رو انتخاب کن یه لحظه اطلاعات رو Refresh میکنه و بعد دیده میشه تو این صفحه برو رو مشخصات این هارد 80GB ببین وضعیتش به چه صورته حجمش شناخته شده ، Offline یا Online و...
اینجوریه
viewer.php
[/URL][/IMG]

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر