تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
sلام دوستان
من یه چند روزیه شدید افت فریم دارم
به نظر شما اگه کارت گرافیکمو (8400 gs ) ارتقا بدم درست میشه ؟

شاید از اول هم افت فریم داشتید دقت نکرده بودید، کارت 8400 اصولا برای بازی نیست که بخواد جوابگو باشه، باید دست کم 150 تومن براش کنار بزارید.

v.atrina007

کاربر سایت
Nov 15, 2011
280
نام
vahid
سلام دوستان . یه مشکلی جدیدا دارم وقتی سیستمو روشن میکنم گاهی اوقات مانیتور تصویر نداره تا زمانی که به welcome میرسه تصویر میاد .به نظر اساتید محترم مشکل از چی هست

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
سلام دوستان . یه مشکلی جدیدا دارم وقتی سیستمو روشن میکنم گاهی اوقات مانیتور تصویر نداره تا زمانی که به welcome میرسه تصویر میاد .به نظر اساتید محترم مشکل از چی هست

شاید از تنظیم نبودن مانیتور برای ورودی RGB یا DVI باشه که باعث میشه مانیتور دنبال سیگنال سرچ کنه و دیر تصویر بده، از تنظیمات خود مانیتور نوع ورودی رو دقیقا روی همون کابلی که وصل کردید قرار بدید.
برای مانیتورهای قدیمی این مشکل بیشتر پیش میاد.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
منظورتونو از تنظیم نبودن ورودی نفهمیدم:dاما مانیتور رو با کابل اچ دی وصل کردم. مدلشم lg w2261vp

مانیتور خودش قابلیتی داره که چک می کنه ببینه سیگنال تصویری رو از روی کدوم ورودی داره، شما ورودی تصویر رو روی HDMI بزار از تنظیماتش که دیگه برای Detect سیگنال معطل نشه.

hosseinkarimi

کاربر سایت
Aug 12, 2011
179
نام
H O 33 E I N
مشکل فن کامپیوتر

سلام دوستان
من یه مشکل واسم پیش اومده
فن کامپیوترم هی صدا میده و کند میچرخه
قبلا یکم روغن چرخ :d بهش میزدم درست میشد
میگم الآنم اگه بزنم اشکالی که نداره ؟
ممنون

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
دوستان یه مدته بعضی وقتها زمان بالا اومدن سیستم بعد خوندنه درایو ارور میده و میگه " تو خوندن هارد اروری هست بزن الت و شیفت و کنترل تا ریست شی "!! بعدش با باز کردنه کیسو زدن تو سر هارد و اتصالاته موجود برای یه مدت درست میشه .... دقیقا مشکل از کجاست ؟

v.atrina007

کاربر سایت
Nov 15, 2011
280
نام
vahid
دوستان یه مدته بعضی وقتها زمان بالا اومدن سیستم بعد خوندنه درایو ارور میده و میگه " تو خوندن هارد اروری هست بزن الت و شیفت و کنترل تا ریست شی "!! بعدش با باز کردنه کیسو زدن تو سر هارد و اتصالاته موجود برای یه مدت درست میشه .... دقیقا مشکل از کجاست ؟

منم این مشکلو داشتم .کابلی(sata) که از هارد به مادربرد وصل میشه رو عوض کن و یکی دیگه بخر.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
سلام دوستان
من یه مشکل واسم پیش اومده
فن کامپیوترم هی صدا میده و کند میچرخه
قبلا یکم روغن چرخ :d بهش میزدم درست میشد
میگم الآنم اگه بزنم اشکالی که نداره ؟
ممنون

باید اول با اسپری خشک گرد و غبار رو تمیز کنی و بعد محورش رو روغن کاری کنی.

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,882
نام
صابر
اقا من یه مشکلی دارم ! وقتی سیستمم بوت میشه ( همون اوایل که اسم میم برد رو مینویسه ) گاهی اوقات هنگ میکنه و باید سیستم رو ریاستارت کنم ! گاهی ا.قات باید 3 بار ریاستارت کنم تا بره وارد لودینگ ویندوز بشه ! یکی از دوستان گفت ممکنه سرعت هاردت بالا باشه !؟
حالا دقیق نمیدونم چیه ! ؟

کسی میتونه کمک کنه ؟!

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
اقا من یه مشکلی دارم ! وقتی سیستمم بوت میشه ( همون اوایل که اسم میم برد رو مینویسه ) گاهی اوقات هنگ میکنه و باید سیستم رو ریاستارت کنم ! گاهی ا.قات باید 3 بار ریاستارت کنم تا بره وارد لودینگ ویندوز بشه ! یکی از دوستان گفت ممکنه سرعت هاردت بالا باشه !؟

کسی میتونه کمک کنه ؟!
درود
این مشکل می تونه چندین حالت داشته باشه
احتمال داره یکی از رم هات خوب کار نمی کنه !!!!
بهترین کار این هست که تک تک قطعات را روی یک سیستم دیگه تست کنی تا دقیق متوجه بشی مشکل از کجاست

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید

کسی میتونه کمک کنه ؟!

شاید موقع Detect کردن یکی از درایوا یا هاردت گیر می کنه، مخصوصا اگر دیسک فلش به USB متصل باشه، می تونه از خرابی کنترلر هارد هم باشه که مادربرد نمی تونه اطلاعاتش رو بدست بیاره، حتی از خرابی یاضعف پاور هم می تونه باشه.

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,882
نام
صابر
شاید موقع Detect کردن یکی از درایوا یا هاردت گیر می کنه، مخصوصا اگر دیسک فلش به USB متصل باشه، می تونه از خرابی کنترلر هارد هم باشه که مادربرد نمی تونه اطلاعاتش رو بدست بیاره، حتی از خرابی یاضعف پاور هم می تونه باشه.

اخه تازه سیستم بستم بعید میدونم قطعات مشکل داشته باشن ! چند وقت پیش هم اگه یادت باشه گفتم هاردم خرابه و میزنه میزان اطمنان صفر درصد ،رامین در جریان هست ! رفتم یه هارد دیگه گرفتم ! با مارک وسترن ! پاور هم که قربونش برم برای خودش قولی هست یه دو ماهی میشه که از اک بودن درومده !

اخه یه نفر بهم گفت سرعت هاردت بالاست ! ایا اصلا میشه سرعت هارد رو نرمال کرد ! یا نمیشه ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر