تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام خسته نباشید. من یه هارد اکسترنال 250 گیگ مارک توشیبا داشتم که داده بودم یکی از دوستانم و اون فرمتش رو NTFS کرده بود ، من اومدم از طریق گزینه فرمت معمولی این هارد رو به FAT 32 تبدیل کنم که متاسفانه این وسط نفهمیدم چه اتفاقی افتاد که بعد از اتصال دوباره هارد به کامپیوتر اصلا آیکنش رو توی My Computer نشون نمیده. چراغش روشن میشه ، توی اون قسمت Safley Remove پایین صفحه هم علامتش ظاهر میشه و مشخصاتش رو مینویسه اما دیگه توی My Computer ظاهر نمیشه میخواستم بدونم آیا راه حلی برای تعمیرش وجود داره؟

شما روی My Computer کلیک راست می کنی، گزینه ی Manage رو اجرا می کنی و سمت چپ از بخش Disk Management دیسک خودت رو انتخاب می کنی، پارتیشن رو Remove یا Delete می کنی و دوباره با فرمت FAT 32 پارتیشن می کنیش.

ممنون از راهنماییتون.فقط اگر ممکنه در مورد این هوای فشرده که قبلا هم راجبعه ش گفتین بیشتر توضیح بدین که اصلا چی هست و از کجا میشه تهیه اش کرد؟ و آیا تمیزی خاک cpu هم با این وسیله ممکنه؟ ممنون

دستگاهی هست بنام Blower که کارش تولید هوای فشردس ، توی فروشگاههای لوازم جانبی هم پیدا میشه از 20 تومن هم قیمت داره به بالا، مخصوص اینکار هست
باهاش کل قطعات رو میشه مثل روز اول نو و تمیز کرد.

درود !
فرشید جان خمیر سیلیکون کجا ها میفروشن !؟

فروشگاههای لوازم جانبی و لوازم متفرقه.

• Like
Reactions: Quantic Dream

kayne

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,098
نام
مصطفی
دوستان من یه سیستم با این مشخصات خریدم :

vga : 460 gtx 1GB evga
cpu :AMD phenom II x4 965 processor 3.4 Ghz
ram : 4 GB
power : ACbel : 560

این power هیچ برچسب و لیبلی روش نیست .......رو جعبش نوشته Acbel 560 ولی رو خود پاور هیچ مشخصاتی نیست .
چند وقت پیش سیستمم یه صدا داد و بوی سوختگی ازش اومد بردم مغازه گفتن power سوخته ، بعد بردم همون جایی که سیستمم رو خریده بودم طرف گفت این مدل Acbel 560 این مشکل داره و به خاطر فنش هست که میسوزه و خودمون سره این مدل خیلی ضرر کردیم ،یه مدل بالاتر یا پایین ترش این مشکل رو نداره و برام عوض کرد . گفتم green بده گفت این خیلی از GReeN بهتره و قابل مقایسه نیست و از این حرفا.........
حالا به نظرتون چیکار کنم برم یه پاور بخرم؟ یا همین روش باشه؟؟
کسی راجع به این مدل اطلاعات داره ؟؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان من یه سیستم با این مشخصات خریدم :

vga : 460 gtx 1GB evga
cpu :AMD phenom II x4 965 processor 3.4 Ghz
ram : 4 GB
power : ACbel : 560

این power هیچ برچسب و لیبلی روش نیست .......رو جعبش نوشته Acbel 560 ولی رو خود پاور هیچ مشخصاتی نیست .
چند وقت پیش سیستمم یه صدا داد و بوی سوختگی ازش اومد بردم مغازه گفتن power سوخته ، بعد بردم همون جایی که سیستمم رو خریده بودم طرف گفت این مدل Acbel 560 این مشکل داره و به خاطر فنش هست که میسوزه و خودمون سره این مدل خیلی ضرر کردیم ،یه مدل بالاتر یا پایین ترش این مشکل رو نداره و برام عوض کرد . گفتم green بده گفت این خیلی از GReeN بهتره و قابل مقایسه نیست و از این حرفا.........
حالا به نظرتون چیکار کنم برم یه پاور بخرم؟ یا همین روش باشه؟؟
کسی راجع به این مدل اطلاعات داره ؟؟
تا اونجا که من می دونم پاورهای ACbel خیلی معتبر هستن و بعیده توی این مدل مشکل فن داشته باشن، من تا حالا نشنیده بودم و باور هم نمی کنم، بدلیل اینکه پاورای ACbel اصل امکان نداره که Label نداشته باشن، خودم تا حالا پاور اصلی بدون برچسب ندیدم
چون از نزدیک باهات آشنا هستم بازم تاکید می کنم توصیه های ایمنی رو جدی بگیر! اگر اون پاور اصل بود و خیلی بهتر از Green بود!! همچین بلایی سرش نمی اومد! واقعا تعجب می کنم که چرا حرفهای دروغ رو براحتی باور می کنی، اما حرف من رو که بارها قبل از خرابی سیستم بهت اخطار داده بودم هنوز باور نداری!!!!!

• Like
Reactions: kasra_s_741

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
سلام به عزیزان فعال بازیسنتر

از همین دیروز مشکلی واسم بوجود اومده، والا دیروز صبح اومدم کامپیوترم رو روشن کردم و وارد ویندوز شدم ولی دیدم موس کار نمیکنه(چراغ موس روشن بود) بعدش ریستارت کردم و دیدم کار میکنه!؟ از اون به بعد هر وقت سیستمو روشن میکنم با اولین ورود به ویندوز(فرق نمیکنه XP باشه یا 7) موس کار نمیکنه و تا ریستارت نکنم قابل استفاده نیست، مشکل چیه؟ موس ایراد پیدا کرده؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام به عزیزان فعال بازیسنتر

از همین دیروز مشکلی واسم بوجود اومده، والا دیروز صبح اومدم کامپیوترم رو روشن کردم و وارد ویندوز شدم ولی دیدم موس کار نمیکنه(چراغ موس روشن بود) بعدش ریستارت کردم و دیدم کار میکنه!؟ از اون به بعد هر وقت سیستمو روشن میکنم با اولین ورود به ویندوز(فرق نمیکنه XP باشه یا 7) موس کار نمیکنه و تا ریستارت نکنم قابل استفاده نیست، مشکل چیه؟ موس ایراد پیدا کرده؟
ماوس شما USB هست یا PS2؟
ممکنه ناسازگاری با بایوس باشه،با آپدیت بایوس شاید برطرف بشه.

acdc

کاربر سایت
Jan 1, 2009
85
نام
کوروش
سلام به دوستان قدیمی خودم!!
یک سوال از شما داشتم!!
من جدیدا به یک مشکلی برخوردم و اونم صفحه مرگ ویندوز هست،که جدیدا بسیار این اتفاق می افتد،system dump memory میزنه،یعنی مال ram هست؟ایراد پیدا کرده؟
ممنون!!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام به دوستان قدیمی خودم!!
یک سوال از شما داشتم!!
من جدیدا به یک مشکلی برخوردم و اونم صفحه مرگ ویندوز هست،که جدیدا بسیار این اتفاق می افتد،system dump memory میزنه،یعنی مال ram هست؟ایراد پیدا کرده؟
ممنون!!
از خیلی چیزا می تونه باشه،فقط به رم مربوط نیست
از مشکلات نرم افزاری گرفته تا مشکل درایورها، هارد و غیره

مشخصات سیستم و مواقعی که صفحه آبی رو معمولا می بینید بگید.

acdc

کاربر سایت
Jan 1, 2009
85
نام
کوروش
از خیلی چیزا می تونه باشه،فقط به رم مربوط نیست
از مشکلات نرم افزاری گرفته تا مشکل درایورها، هارد و غیره

مشخصات سیستم و مواقعی که صفحه آبی رو معمولا می بینید بگید.

سلام اقا فرشید عزیز!!
درست می فرماید،
این مشخصات سیستم
Cpu : intel core I7 920
Motherboard : asus p6T deluxe v2
VGA : Geforce GTX 260
Ram : 3Gb ddr 3
HDD : 500Gb

معمولا زمانی که به طور مثال یک بازی سنگین رو اجرامیکنم(تو اجرا شدن مشکلی نیست)،یا اینکه همینجوری داریم یک فایل باز میکنم،این اتفاق میافتد،امکان داره یعنی مال هارد باشه؟
یا ویندوز!!
ممنونم!

mehdish

کاربر سایت
Mar 23, 2009
506
نام
مهدی
کارت گرافیک من inno3d 9600gso هست الان یه چند ماهیه فن کارت صدای بلندی تولید می کنه راهی داره درستش کنم یا جایی معرفی میکنید درست کنن ممنون;)

Last edited by a moderator:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام اقا فرشید عزیز!!
درست می فرماید،
این مشخصات سیستم
Cpu : intel core I7 920
Motherboard : asus p6T deluxe v2
VGA : Geforce GTX 260
Ram : 3Gb ddr 3
HDD : 500Gb

معمولا زمانی که به طور مثال یک بازی سنگین رو اجرامیکنم(تو اجرا شدن مشکلی نیست)،یا اینکه همینجوری داریم یک فایل باز میکنم،این اتفاق میافتد،امکان داره یعنی مال هارد باشه؟
یا ویندوز!!
ممنونم!
تا از اول ویندوز و درایور های اصلی سیستم رو نریزی مشخص نمی کنه،
اصلش مدل دقیق رم بود که نگفتی.
درود
شاید جاش اینجا نباشه ببخشید
کارت گرافیک من inno3d 9600gso هست الان یه چند ماهیه فن کارت صدای بلندی تولید می کنه راهی داره درستش کنم یا جایی معرفی میکنید درست کنن ممنون;)

مشخصه دیگه،فنش کثیف شده و خاک گرفته،
می تونی باز کنی و باد بگیری و روغن کاری بکنیش، صداش می افته.

Last edited by a moderator:

Harry Potter

کاربر سایت
Nov 25, 2005
834
نمیدونم اینجا جاش هست یا نه، ولی من به درایور کارت کپچر Snazzi Video CD Creator احتیاج دارم، توی سایت خودش درایورش نیست، فکر کنم چون یکم قدیمیه برداشته، نوشته Not available!
درایور ماله XP یا 7 باشه فرقی نداره، ولی 7 بود که چه بهتر. کلی گشتم پیدا نکردم...

ممنون:)

rahsa

کاربر سایت
Sep 15, 2010
18
GTS450 EVGA

سلام دوستان من یه گرافیکه GTS450 EVGA گرفتم درایور رو نصب کردم DEAD SPACE 2 رو هم باهاش بازی کردم همه چی عالی بود ولی ولی یهو صفحه شطرنجی شد وHANG کرد. الان حتی وقتی تو بازی نیستم هم مثلا بعد نیم ساعت تو ویندوز صفحه شطرنجی میشه بعضی وقتا RESTART میشه ممکنه از پاور باشه؟ پاورم از این ارزوناست (RHOMBUS 550W) تو کاتالوگ کارت گرافیک گفته حداقل 400وات و 22آمپر تو 12 ولت . مال من نوشته 18 آمپر تو 12 ولتمشخصات سیستم:CPU ATHLON 5200 2.7 DUBLE COREM.B: ASUS M2A-MX GRAPHIC ONBOARD RAM: 2*1GB

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان من یه گرافیکه GTS450 EVGA گرفتم درایور رو نصب کردم DEAD SPACE 2 رو هم باهاش بازی کردم همه چی عالی بود ولی ولی یهو صفحه شطرنجی شد وHANG کرد. الان حتی وقتی تو بازی نیستم هم مثلا بعد نیم ساعت تو ویندوز صفحه شطرنجی میشه بعضی وقتا RESTART میشه ممکنه از پاور باشه؟ پاورم از این ارزوناست (RHOMBUS 550W) تو کاتالوگ کارت گرافیک گفته حداقل 400وات و 22آمپر تو 12 ولت . مال من نوشته 18 آمپر تو 12 ولتمشخصات سیستم:CPU ATHLON 5200 2.7 DUBLE COREM.B: ASUS M2A-MX GRAPHIC ONBOARD RAM: 2*1GB
حیف نیس کارت گرافیکت رو به پاور تقلبی وصل کردی؟؟!
حالا اگه اون پاور زده باشه کارت گرافیکت رو نیم سوز کرده باشه هم باید پاور رو عوض کنی و هم کارت گرافیک رو،

مرتب توصیه می کنیم پاور اوریجینال بخرید ولی دوستان توجه نمی کنند.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر