تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
معمولا خروجیه HDMI که رو لپتاپ ها (و یسری از کارت گرافیک ها) هستش صدا رو انتقال نمیدن شما واسه صحت این موضوع باید مشخصات چیپ VGA لپتاپ رو دقیق چک کنی ببینی قابلیت انتقال صدا رو هم داره یا نه ، اگه نداشته باشه باید از خروجیه 3.5mm یا spdif در صورت وجود استفاده کنی.
مشخصات سیستم :
cpu:5400 adm 2 core
vga:8600gt silent(asus)
ram:2 gig 667
mbord:m2n xplus(asus) a
power :golden 500w
win 7 32b
پاور رو از یه سیستم دیگه برداشتم (نو نیست . )خواستم اول امتحان کنم ببینم اگه مشکل از پاور باشه برم یه پاور green بگیرم.
خوب با توجه به توضیحاتی که دادی یعنی با تعویض پاور مشکل تا حدودی حل شده ولی هنوز رفع نشده ، بهتره با یه پاور قویتر و بهتری تست کنی هرچند با توجه به مشخصات سیستمت یه 350W هم کارتو راه میندازه در نهایت یه کارت گرافیک دیگه درحد و اندازه کارت خودت پیدا کن ببین چی میشه.

آخرین ویرایش:

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
میشه بیشتر توضیح بدین؟ خروجی لپ تاپ که به کارت گرافیکش وصل نیست، به مادربرد وصله، درسته؟ پس مادربرد باید این صدا رو بذاره روی پورت HDMI.

راه حلی واسه این موضوع هست غیر از کابل جدا؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
نه منظورم از کارت گرافیک به لپتاپ نبود (منظور روی pc بود) ، اون HDMI اولین کارش دادن خروجی تصویر هستش بعد مزایای دیگه که همون صدا باشه ، توی کارت گرافیک هایی که خروجیه HDMI دارن یه ورودی صدا (از داخل) روشون میذارن که شما با یه کابلی که تو جعبه خود کارت هستش از روی مینبرد یجورایی یه پل میزنی به کارت گرافیک بهتر بگم صدا رو از مین میرسونی به کارت گرافیک تا شما بتونی از خروجیه HDMI کارت همزمان هم صدا و هم تصویر رو انتقال بدی به صفحه نمایشگرت ، تو نوت بوک ها هم یه همچین وضعیتی هستش با این تفاوت که دیگه کار منو شما نیس خود سازنده اینکارو انجام میده (با توجه به مدل) که با بررسی مشخصات اون مدل از لپتاپ شما میتونی متوجه این قضیه بشی.
نه دیگه تو لپتاپ راهی نیست.

آخرین ویرایش:

Kirk_Hammett

کاربر سایت
Jul 3, 2006
387
نام
حمید
مادر بورد من 2 تا جای Sata داره که الان جفتش اشغاله یکیش DVD-Writer یکیشم یه هارد

الان من میخوام یه هارد دیگه بگیرم باید چه کار کنم ؟ :d

راهی هست ؟

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
مادر بورد من 2 تا جای Sata داره که الان جفتش اشغاله یکیش DVD-Writer یکیشم یه هارد

الان من میخوام یه هارد دیگه بگیرم باید چه کار کنم ؟ :d

راهی هست ؟
بله راهی هست!
با یک مبدل IDE به ساتا می شه یک پورت ساتا فراهم کرد.
قیمتش هم 7-8 تومن هست.

Kirk_Hammett

کاربر سایت
Jul 3, 2006
387
نام
حمید
در مورد تبدیل که گفتید الان یکم سرچ کردم نوشتن استفاده نشه بهتره هم سرعتش میاد پایین هم ضرر داره ممکنه هارد بسوزه نظر شما چیه مشکلی پیش میاد اگه از این تبدیل استفاده بشه ؟

الان سیستم من Sata 1 میخوام یه هارد 320 Sata2 بگیرم

راستی یه مدلم هست تبدیل Sata به USB

یه راهنمایی کنید از کدوم تبدیل استفاده کنم ، یا اگه جفتش خوب نیست و ضرر داره و در آینده به مشکل بر خورد می کنم بگید یه فکر دیگه کنم

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
نه سوختن که در کار نیست (چون تو کارم از این تبدیلا زیاد استفاده میکنم مشکلی هم نداشته) ولی خوب سرعت نقل و انتقال اطلاعات میشه در حد همون pata یا ide.
یه راه دیگه هم هست و اونم استفاده از کنترولرهای sata بصورت pci یعنی مثل کارت کپچر یا مودم رو pci میشینه و از اونورش رابط sata به شما تحویل میده که خوب هزینه به مراتب بالاتری داره.
ضرر که نیست چون شما یه هارد sata گرفتی و با تعویض سیستمت در آینده بازم میتونی ازش استفاده کنی.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,770
نام
فرشید
در مورد تبدیل که گفتید الان یکم سرچ کردم نوشتن استفاده نشه بهتره هم سرعتش میاد پایین هم ضرر داره ممکنه هارد بسوزه نظر شما چیه مشکلی پیش میاد اگه از این تبدیل استفاده بشه ؟

الان سیستم من Sata 1 میخوام یه هارد 320 Sata2 بگیرم

راستی یه مدلم هست تبدیل Sata به USB

یه راهنمایی کنید از کدوم تبدیل استفاده کنم ، یا اگه جفتش خوب نیست و ضرر داره و در آینده به مشکل بر خورد می کنم بگید یه فکر دیگه کنم

قیمت این تبدیل PCI به Sata رو ندارید ؟

حالا از این 2 تبدیل شما کدوم رو پیشنهاد می دید :

IDE به Sata

Sata به USB

من هیچ کدوم رو پیشنهاد نمی دم،
متاسفانه تبدیلهای موجود در بازار کیفیت لازم رو ندارن و خیلی وقتها باعث خرابی هارد میشن،خودم موارد متعددی از این قبیل رو دیدم که نتیجه ی استفاده از مبدلهای غیر استاندارد بوده.
حتی کارتهای PCI که پورت SATA دارن هم بعضی وقتا باعث خرابی هارد میشن،مبدلهای معتبر و اوریجینال توی بازار ما کم پیدا میشه.

xbazicenter

کاربر سایت
Oct 31, 2010
2
سلام خسته نباشید
من گرافیک XFX 9800 GT DDR3 512mb دارم. نسخه بازی Call of duty black ops را بر روی Win 7 اجرا کردم. متاسفانه هر 2 ثانیه یه تیک هنگ میزنه!!!
مشکل از کجاست؟
با این توجه که من نسخه های قبلی این بازی رو بر روی win xp با رزولیشن 1920*1080 اجرا می کنم و اصلا مشکلی ندارم.
پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
قیمت این تبدیل PCI به Sata رو ندارید ؟

حالا از این 2 تبدیل شما کدوم رو پیشنهاد می دید :

IDE به Sata

Sata به USB
خوب تو بازار ما فک میکنم فقط با چیپ viaش گیر بیاد که اونم تو مایه های 27 28 تومنی مایشه.(البته اگه گیر بیاد)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,770
نام
فرشید
سلام خسته نباشید
من گرافیک XFX 9800 GT DDR3 512mb دارم. نسخه بازی Call of duty black ops را بر روی Win 7 اجرا کردم. متاسفانه هر 2 ثانیه یه تیک هنگ میزنه!!!
مشکل از کجاست؟
با این توجه که من نسخه های قبلی این بازی رو بر روی win xp با رزولیشن 1920*1080 اجرا می کنم و اصلا مشکلی ندارم.
پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم
این مشکل بازی هست دوست عزیز،

تا فردا صبر کن قراره یه آپدیت جدید برای برطرف کردن مشکلات بازی بیاد.

Kirk_Hammett

کاربر سایت
Jul 3, 2006
387
نام
حمید
الان یه چیزی به ذهنم رسید

بهتر نیست DVD Writer رو از Sata خارج کنم و DVD Writer رو با تبدیل ازش استفاده کنم .

این جوری هارد رو می تونم راحت بزنم به Sata

چون باز از DVD Writer کمتر استفاده می شه تا هارد

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,881
نام
صابر
سلام بر دوستان اقا ما میخوایم از دسکتاپ خودمون عکس بگیریم برای اپلود ولی نمیدونم چه طوری ایا برنامه ای داره اگه داره بزارید برا دانلود خواهشا
شرمنده که اینجا پست دادم چون جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم و نخواستم براش یه تاپیک بزنم :d

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,770
نام
فرشید
الان یه چیزی به ذهنم رسید

بهتر نیست DVD Writer رو از Sata خارج کنم و DVD Writer رو با تبدیل ازش استفاده کنم .

این جوری هارد رو می تونم راحت بزنم به Sata

چون باز از DVD Writer کمتر استفاده می شه تا هارد
چرا،اینطوری بهتره،
البته اگر رایترت با تبدیل توی ویندوز شناخته بشه و کار کنه.

سلام بر دوستان اقا ما میخوایم از دسکتاپ خودمون عکس بگیریم برای اپلود ولی نمیدونم چه طوری ایا برنامه ای داره اگه داره بزارید برا دانلود خواهشا
شرمنده که اینجا پست دادم چون جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم و نخواستم براش یه تاپیک بزنم :d

بالای کیبورد دکمه ی Print Screen رو میزنی و بعد برنامه ی Paint ویندوز رو باز می کنی و Paste می کنی،بهمین راحتی!
حالا فایلت رو به هر فرمتی که میخوای ذخیره کن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر