تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,785
نام
فرشید
سلام، من یه USB Flash دارم که وقتی می خوام Explore کنم یا چیزی روش کپی کنم پیغام Format میده!! الان دیگه کاملا خراب شده یا میشه Repaire کرد؟؟ مدلش هم Sandisk Cruzer 8GB (SDCZ36-008G) هست! لطفا راهنمایی کنید
ممکنه بشه Repair کردش
بسته به این داره که بتونی یه Scandisk و فرمت کامل روش انجام بدی یا نه

بسته به برند فلش شما شاید با یه برنامه ی اختصاصی دوباره از نو بشه Flash کردش.

esi2005

کاربر سایت
Nov 26, 2005
207
نام
احسان
سلام دوستان من به یک مشکل جدی برخوردم با هارد اکسترنالم . واقعا نمیدونم چی کار باید بکنم واقعا همه زندگیم تو این هارد هست اگه خراب بشه خیلی از زحماتم از بین میره دانلود هام موزیک هام ارشیو عکسهایی که گرفتم و...
فایل هام رو میتونم از روی هارد اکسترنال بریزم روی هارد کامپیوترم اما وقتی بخوام فایلی رو از رو کامپوتر بریزم روی اکسترنال و یا فایلی رو بخوام حذف کنم پیغام میده
Can Not Copy File . The disk IS Write-Protected .
remove the Write-Protected Or Use Another Disk.

در ضمن این مشکل رو روی موبایل و USB هم دارم و با همین پیغام خطا رو به رو میشم .
یعنی مشکل فقط مربوط به هارد اکسترنال wd essential نیست. میخوام بدونم چی کار باید بکنم ؟ لطفا منو راهنمایی کنید.
البته من این سوال رو جای دیگه هم پرسیدم نوشته بود که وقتی کار شما با درگاه USB تمام می شود کابل آن را ناگهان بیرون می کشید و درگاه را Safe Stop نمی کنید.
البته خوب من این کار رو نسبت به هیچ کدوم از usb هام نكردم خوب حالا الان بايد چی كار كنم؟
البته این هارد اکسترنالم میدونم که ویروس داره ولی الان دو ساله که باهاش بدون مشکل کار کردم ولی حالا ...

یکم زیادی نوشتم بخشید ... لطفا کمک :(

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,785
نام
فرشید
سلام دوستان من به یک مشکل جدی برخوردم با هارد اکسترنالم . واقعا نمیدونم چی کار باید بکنم واقعا همه زندگیم تو این هارد هست اگه خراب بشه خیلی از زحماتم از بین میره دانلود هام موزیک هام ارشیو عکسهایی که گرفتم و...
فایل هام رو میتونم از روی هارد اکسترنال بریزم روی هارد کامپیوترم اما وقتی بخوام فایلی رو از رو کامپوتر بریزم روی اکسترنال و یا فایلی رو بخوام حذف کنم پیغام میده
Can Not Copy File . The disk IS Write-Protected .
remove the Write-Protected Or Use Another Disk.

در ضمن این مشکل رو روی موبایل و USB هم دارم و با همین پیغام خطا رو به رو میشم .
یعنی مشکل فقط مربوط به هارد اکسترنال wd essential نیست. میخوام بدونم چی کار باید بکنم ؟ لطفا منو راهنمایی کنید.
البته من این سوال رو جای دیگه هم پرسیدم نوشته بود که وقتی کار شما با درگاه USB تمام می شود کابل آن را ناگهان بیرون می کشید و درگاه را Safe Stop نمی کنید.
البته خوب من این کار رو نسبت به هیچ کدوم از usb هام نكردم خوب حالا الان بايد چی كار كنم؟
البته این هارد اکسترنالم میدونم که ویروس داره ولی الان دو ساله که باهاش بدون مشکل کار کردم ولی حالا ...

یکم زیادی نوشتم بخشید ... لطفا کمک :(
خب همه ی فایلاتون رو روی سیستم کپی کنید و بعد هارد اکسترنال رو از اول پارتیشن و فرمت کنید
احتمالا سیستم شما ویروسی هست و بقیه ی دستگاهها رو هم آلوده کرده.

mb-21

کاربر سایت
May 31, 2010
435
نام
محمد
ا سلام امروز مشاهده کردم که در ویندوز7 ایکون دی وی رامم نیست و دی وی دی هم نمی شناسه
مشکل از فایل سی دی رام در درون فایل ویندوز هست
توی سی دی نصب درایور دی وی رام نرم افزار دی وی رام نیست و فقط nero داره
حالا چه کار کنم؟؟
در ایکس پی اینجور نیست
لطفا کمک کنید
دی وی دی رامم اچ پی هست

mb-21

کاربر سایت
May 31, 2010
435
نام
محمد
ا سلام امروز مشاهده کردم که در ویندوز7 ایکون دی وی رامم نیست و دی وی دی هم نمی شناسه
حالا چه کار کنم؟؟
در ایکس پی اینجور نیست
لطفا کمک کنید
دی وی دی رامم اچ پی هست

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,785
نام
فرشید
حالا چه کار کنم؟؟
در ایکس پی اینجور نیست
لطفا کمک کنید
دی وی دی رامم اچ پی هست
درایو DVD-RW و رایتر به هیچ گونه درایور و نرم افزار اضافی احتیاج نداره و ویندوز خودش بصورت خودکار باید بشناستش

اگه شما توی لیست درایوات نداری ربطی به ویندوز نداره اصلا،خود درایوو و اتصالات و تنظیمات بایوس رو چک کن،شاید اونجا ها مشکلی باشه.

moghazzal

کاربر سایت
Oct 30, 2008
152
نام
reza
سلام!من چند وقتیه که یک gtx 470 خریدم ویک مشکل بزرگ باهاش دارم!
کارت تو لود های سنگین مثل فورمارک یا تست unigine heaven سوت می کشه!سوتی که وقتی در کیس بازه کاملا شنیده می شه!معمولا وقتی وارد تست می شم یا از تسست خارج می شم این مشکل به وجود می آد.یادمه 4770 هم این مشکل رو داشت ولی سری 400 هم این مورد رو داره؟؟؟خوب اصولا منبع تغضیه برقه!ولی طبیعیه؟؟:dکارت کاملا پایداره.حتی تو آورکلاک به 750 از 600 هرتس!!البته من آورکلاک بازی نکردم!

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,237
نام
محمد
سلام به همه. اقا من واسه اینکه ps3 رو به نت وصل کنم امروز رفتم یه مودم وایرلس Asus g31 خریدم دوستم اومد خونم مودمو ست کرد با pc حالا مشکلی که دارم اینه که یه بار میتونم کانکت بشم یه بار نمیتونم . الانم به زور با چند بار خاموش روشن کردم و disable enable کردن تونستم وصل شم یه علامت ضربدر بین نتورک و اینترنت میاد وقتی میزنم عیب یابی کنه یه بار میگه دستگاه مودم رو خاموش روشن کنید یه بار میگه valid ip idress ایراد داره یه بار مشکل رو پیدا نمیکنه . و ... همه سیم ها و .. هم چک کردم همشون ok هست الان موندم چه کنم کسی میدونه مشکل از کجاست؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,785
نام
فرشید
سلام به همه. اقا من واسه اینکه ps3 رو به نت وصل کنم امروز رفتم یه مودم وایرلس Asus g31 خریدم دوستم اومد خونم مودمو ست کرد با pc حالا مشکلی که دارم اینه که یه بار میتونم کانکت بشم یه بار نمیتونم . الانم به زور با چند بار خاموش روشن کردم و disable enable کردن تونستم وصل شم یه علامت ضربدر بین نتورک و اینترنت میاد وقتی میزنم عیب یابی کنه یه بار میگه دستگاه مودم رو خاموش روشن کنید یه بار میگه valid ip idress ایراد داره یه بار مشکل رو پیدا نمیکنه . و ... همه سیم ها و .. هم چک کردم همشون ok هست الان موندم چه کنم کسی میدونه مشکل از کجاست؟
یا خط تلفن داخلی شما نویز داره یا مودم با شرکت ISP شما مشکل داره
بهتره با پشتیبانی ISP تماس بگیری تا اونا برای رفع مشکل مستقیم خط تلفن و سرویست رو بررسی کنن و مشکل رو حل کنن.

<^SIleNT^>

کاربر سایت
Dec 31, 2007
356
نام
Ash
دیشب به یه مشکل عجیب برخوردم
دیروز موقع اجرای یه بازی ـه psx2 کامپیوتر هنگ کرد و مجبور به ری استارت شدم و همه چیز به خوبی پیش میرفت تا این که یه بازی دیگه رو اجرا کردم.
مشکلات گرافیکی داشت،یعنی تصویر سیاه و قرمز می شد،مثلا صفحه کامل و خوب لود میشد فقط یه چندتا texture روی صفحه سیاه بود و از این قبیل مشکلات.
بعد از چند دقیقه pc باز هنگ کرد و مجبور به ری استارت کردن شدم،بعدش دیگه تصویر ویندوز رو نمیشد دید،یعنی همون طوری سیاه و قرمز بود،توی safe mode ولی میشد یه چیزایی دید
الان امروز که باز اومدم چک کنم الان میبینم که ویندوز به راحتی بالا میاد و هیچ مشکلی نیست.
مشکل از کجاست؟کارت گرافیک؟الان یه سه سالی میشه که شبانه روز داره کار میکنه...

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,883
نام
صابر
http://myup.ir/images/65857611314111921637.jpg
خوب به این عکس نگاه کنید
نمیدونم چه مشکلی پیش اومده لطفا کمکم کنید وگر نه مجبور میشم ویندوز عوض کنم
پشت ایکن ها سفید شده و وقتی رفرش میکنم انگاری پلک میزنه و در صدوم ثانیه صفحه سیاه میشه و وقتی پنجره ای را تکان میدهم دنباله داره چه طوری میشه این ها رو به حالت اول برگردونم لطفا هرکی میدونه دریغ نکنه PLZ
خیلی مهم

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,964
نام
فرهاد
http://myup.ir/images/65857611314111921637.jpg
خوب به این عکس نگاه کنید
نمیدونم چه مشکلی پیش اومده لطفا کمکم کنید وگر نه مجبور میشم ویندوز عوض کنم
پشت ایکن ها سفید شده و وقتی رفرش میکنم انگاری پلک میزنه و در صدوم ثانیه صفحه سیاه میشه و وقتی پنجره ای را تکان میدهم دنباله داره چه طوری میشه این ها رو به حالت اول برگردونم لطفا هرکی میدونه دریغ نکنه PLZ
خیلی مهم

روی صفحه دسکتاپت راست کلیک کن گزینه اول Arrange icon by برو گزینه lock web items on desktop رو بزن درست میشه :">

Mohammad®eza

کاربر سایت
Oct 15, 2006
1,244
سلام یه سوال داشتم این مشکل صفحه آبی که بعضی موقع ها تو محیط ویندوز میاد و کامپیوتر رو ریست میکنه از چه قطعه هایی میتونه باشه ( یه صفحه آبی پر نوشته پایینش یه عدد سریع تا 100 میره کامپیوتر ریست میشه )
--------------------------------------------
بره یکی از دوستانم این مشکل پیش اومده هر وقت وارد ویندوز میشه این صفحه یا همون دقیقه یا چند دقیقه بعد میاد و ریست میکنه .
من فکر کردم مادربرد هستش به نظر شما مورد دیگه از چه چیزهایی میتونه باشه ؟
-------------------------------------------
ویندوز هم عوض کرده هم 7 و هم Xp، بایوس رو هم آپدیت کرده بازم فرقی نکرده

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر