تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

S L R

کاربر سایت
Jan 3, 2007
1,795
نام
شهاب
سلام دوستان عزیز
برنامه HD Tune Pro برای هارد رو اجرا کردم و رفتم قسمت health ،همه چی OK بود به غیر از Current Pending Sector که در قسمت Status مثله بقیه چیزا ok نبود و warning نوشته بوده و زرد بود! و توضیحات مربوطه نوشته بود:The Drive has unsatble sectors
هارد هم وسترن دیجیتال گرین 2ترا هست!همین دیروز هم خریداری شده!
مشکل چیه و چطور حل میشه؟!
نگرانیم زیاد بابت هارد نیست چون میفرستم گارانتی اگر چیزیش بشه،مشکلم اطلاعاتم هست که نمیخوام از دست بره یه وقت!
ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
سلام دوستان عزیز
برنامه HD Tune Pro برای هارد رو اجرا کردم و رفتم قسمت health ،همه چی OK بود به غیر از Current Pending Sector که در قسمت Status مثله بقیه چیزا ok نبود و warning نوشته بوده و زرد بود! و توضیحات مربوطه نوشته بود:The Drive has unsatble sectors
هارد هم وسترن دیجیتال گرین 2ترا هست!همین دیروز هم خریداری شده!
مشکل چیه و چطور حل میشه؟!
نگرانیم زیاد بابت هارد نیست چون میفرستم گارانتی اگر چیزیش بشه،مشکلم اطلاعاتم هست که نمیخوام از دست بره یه وقت!
ممنون
اولین راهکار اینه که اول توی قسمت RUN توی Start Menu بری و "CMD" رو تایپ کنی

بعد " :CHKDSK X" رو بزنی و تمام درایوها رو چک کنی، شاید مشکل حل بشه . اینجا X حرف درایو هست.

S L R

کاربر سایت
Jan 3, 2007
1,795
نام
شهاب
اولین راهکار اینه که اول توی قسمت RUN توی Start Menu بری و "CMD" رو تایپ کنی

بعد " :CHKDSK X" رو بزنی و تمام درایوها رو چک کنی، شاید مشکل حل بشه . اینجا X حرف درایو هست.
ممنون از پاسخ
ولی متاسفانه فرقی نکرد!کماکان 9 سکتور unsatble داره!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
ممنون از پاسخ
ولی متاسفانه فرقی نکرد!کماکان 9 سکتور unsatble داره!
پس احتمالا ایراد واقعی هست، بهتره فایلات رو بک آپ بگیری و هارد رو از اول پارتیشن کنی، شاید مشکل حل بشه.

• Like
Reactions: S L R

Sanbox

کاربر سایت
Oct 28, 2009
132
نام
ساسان
بله، همون اسپری ، بهتره فن رو با دقت باز کنی و بعد تمیز کنی، چون برای روغنکاری محور باید به پشت فن هم دسترسی داشته باشی.

دمنده هم باشه برای تمیز کردن خوبه، بشرط اینکه فن رو با چسب ثابت کنی که نچرخه.
کارت رو در آوردم، تمام پیچ‌های پشتش رو باز کردم، قاب شل شده ولی درنمیاد. وسطش گیره. باید پیچ‌های هیت سنک رو هم باز کنم؟ هست سینک یعنی به قاب وصله؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
کارت رو در آوردم، تمام پیچ‌های پشتش رو باز کردم، قاب شل شده ولی درنمیاد. وسطش گیره. باید پیچ‌های هیت سنک رو هم باز کنم؟ هست سینک یعنی به قاب وصله؟
اگه بخوای سینک رو هم باز کنی کار سخت میشه، چون باید از روی GPU و خمیر سیلیکون ما بین اونا هم کنده بشه که باید موقع جدا کردن دقت کنی به سطح خود GPU آسیب نرسه، چون GPU ها برخلاف CPU ها در مقابل ضربه و فشار آسیب پذیر هستند.

اگر فکر می کنی سخته ببرش تعمیرگاه برات تمیزش کنن.

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
سلام دوستان.
آقا مدتی هست که از وایمکس داتک استفاده میکنم ، یک مودم Outdoor دارم که ازش یک کابل شبکه اومده و وارد POE شده و از POE هم کابلی به Apple Air Express وصل کردم که اینترنت رو با WiFi واسه همه دیوایس هام Share کنه.
یه مشکلی که داره اینه که همش اینترنت قطع میشه و من مجبورم POE رو از برق بکشم و کل کابل ها رو جدا کنم و دوباره بزنم تا درست شه ! با خوده شکرت تماس گرفتم گفتند که مشکل اینه که POE رو به روتر متصل کردی و بعضی مواقع باعث هنگ کردن POE میشه !

حالا به نظر شما درست گفتند یه نه ؟ اگه آره لطف کنید اگه راه حلی هست بگید.
بینهایت سپاسگذارم.

WILD GOAT

کاربر سایت
Mar 1, 2009
305
درود
امروز داشتم با سیستم کار میکردم که وسط کارم مانیتور 1هو انگار که همه ی رنگا قاطی شده باشه شد و سیستم ریست شد و بعد از اینکه دسکتاپ بالا اومد هنوز 1 ثانیه هم نشده بود که دوباره همونطوری شد و این همینطور ادامه داشت تا اینکه نزدیک نیم ساعت سیستم رو خاموش گذاشتم و 2باره روشن کردم که الان داره کار میکنه . ولی مشکل چی میتونه باشه؟شاید 2باره پیش اومد. در ضمن وسط خوندن یه فایل PDF بودم که اینطور شد.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
سلام دوستان.
آقا مدتی هست که از وایمکس داتک استفاده میکنم ، یک مودم Outdoor دارم که ازش یک کابل شبکه اومده و وارد POE شده و از POE هم کابلی به Apple Air Express وصل کردم که اینترنت رو با WiFi واسه همه دیوایس هام Share کنه.
یه مشکلی که داره اینه که همش اینترنت قطع میشه و من مجبورم POE رو از برق بکشم و کل کابل ها رو جدا کنم و دوباره بزنم تا درست شه ! با خوده شکرت تماس گرفتم گفتند که مشکل اینه که POE رو به روتر متصل کردی و بعضی مواقع باعث هنگ کردن POE میشه !

حالا به نظر شما درست گفتند یه نه ؟ اگه آره لطف کنید اگه راه حلی هست بگید.
بینهایت سپاسگذارم.

بله، احتمالش هست از POE باشه، بهتره دستگاهی رو که باPOE متصل کردی با آداپتور خودش تغذیه کنی و یا POE رو از مسیر شبکه خارج کنی و یه مدت تست کنی ببینی مشکل حل میشه یا نه.

درود
امروز داشتم با سیستم کار میکردم که وسط کارم مانیتور 1هو انگار که همه ی رنگا قاطی شده باشه شد و سیستم ریست شد و بعد از اینکه دسکتاپ بالا اومد هنوز 1 ثانیه هم نشده بود که دوباره همونطوری شد و این همینطور ادامه داشت تا اینکه نزدیک نیم ساعت سیستم رو خاموش گذاشتم و 2باره روشن کردم که الان داره کار میکنه . ولی مشکل چی میتونه باشه؟شاید 2باره پیش اومد. در ضمن وسط خوندن یه فایل PDF بودم که اینطور شد.

مشکل نوسان ولتاژ پاور یا خرابی کارت گرافیکت می تونه باشه، اگر پاور تقلبی داری بهتره سریعتر عوضش کنی تا به بقیه ی قطعات آسیب نزنه. شاید هم تا حالا گرافیکت خراب شده باشه.

Morgoth

کاربر سایت
Jan 15, 2009
1,656
نام
پوريا
سلام
من امروز این سیستمو گرفتم

CPU: Intel Core i5 2400
Motherboard: Asus P8P67 Revision B3
VGA: EVGA GTX 560 ti 1GB
Power Supply: Thermaltake Lite Power W0355 600Watt
RAM: Patriot DDR3 2x2GB (4GB) 1333MHZT
HDD: Western Digital 500GB Caviar Green
Case: Green Magnum 2
Monitor: Samsung Syncmaster P23700 23" Full HD
DVDRW: Pioneer 24x sata

اومدم مانیتورو (P23700) وصل کردم به کیس بعد یه مدت تصویرش به شدت تیره شد و برای دیدن تصویر باید کلی زور می زدم.خاموش روشن کردم مانیتور رو تصویر درست شد و بعد چند ثانیه دوباره رفت
بعد وصل کردم مانیتورو به لپ تاپ, مشکل بالا بر قرار بود بازم.
مشکل از مانیتوره؟
اگه نه چجوری می شه برطرف کرد؟

آخرین ویرایش:

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
بله، احتمالش هست از POE باشه، بهتره دستگاهی رو که باPOE متصل کردی با آداپتور خودش تغذیه کنی و یا POE رو از مسیر شبکه خارج کنی و یه مدت تست کنی ببینی مشکل حل میشه یا نه.

فرشید جان Air Express که خودش به برق متصل میشه ، بعدشم یعنی چی POE رو از مسیر خارج کنم ؟ یعنی سوکت لن رو از مودم مستقیم بزنم به Air Express ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
سلام
من امروز این سیستمو گرفتم

CPU: Intel Core i5 2400
Motherboard: Asus P8P67 Revision B3
VGA: EVGA GTX 560 ti 1GB
Power Supply: Thermaltake Lite Power W0355 600Watt
RAM: Patriot DDR3 2x2GB (4GB) 1333MHZT
HDD: Western Digital 500GB Caviar Green
Case: Green Magnum 2
Monitor: Samsung Syncmaster P23700 23" Full HD
DVDRW: Pioneer 24x sata

اومدم مانیتورو (P23700) وصل کردم به کیس بعد یه مدت تصویرش به شدت تیره شد و برای دیدن تصویر باید کلی زور می زدم.خاموش روشن کردم مانیتور رو تصویر درست شد و بعد چند ثانیه دوباره رفت
بعد وصل کردم مانیتورو به لپ تاپ, مشکل بالا بر قرار بود بازم.
مشکل از مانیتوره؟
اگه نه چجوری می شه برطرف کرد؟

شاید مانیتور خرابه، با فروشنده تماس بگیر، احتمالا می گه ببری گاگرانتی سام سرویس.

فرشید جان Air Express که خودش به برق متصل میشه ، بعدشم یعنی چی POE رو از مسیر خارج کنم ؟ یعنی سوکت لن رو از مودم مستقیم بزنم به Air Express ؟

به خوش کاری ندارم، می گم اگه واسه مودمت یا هر چیز دیگه ای داری POE استفاده می کنی دیگه استفاده نکن، از آداپتور خودشون استفاده کن، اگر برای مودم WIMAX داری از POE استفاده می کنی بجاش آداپتور خودش رو وصل کن و POE رو کامل از مدار شبکه خارج کن، سوکت رو مستقیم بزن به روتر اپل.

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
به خوش کاری ندارم، می گم اگه واسه مودمت یا هر چیز دیگه ای داری POE استفاده می کنی دیگه استفاده نکن، از آداپتور خودشون استفاده کن، اگر برای مودم WIMAX داری از POE استفاده می کنی بجاش آداپتور خودش رو وصل کن و POE رو کامل از مدار شبکه خارج کن، سوکت رو مستقیم بزن به روتر اپل.

یجورایی مودمم POE سر خوده :d اصلا بهش آداپتوری نداره ! یعنی تو جعبش نیست !‌
شرمنده من زیاد تو این امر وابسته به شبکه وارد نیستم !

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
یجورایی مودمم POE سر خوده :d اصلا بهش آداپتوری نداره ! یعنی تو جعبش نیست !‌
شرمنده من زیاد تو این امر وابسته به شبکه وارد نیستم !
به، پس اینجوری که بدون POE نمیشه

مدل این مودمت چیه دقیقا؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر