بگرد و پیدا کن ! مروری بر سبک Hidden Object

سلام !
احتمالآ همه شما با بازيهاي Hidden Object آشنا هستين. سبکي که شايد اسمش رو نميدونستين ولي مطمئنآ تا حالا يکي دو تا بازي در اين سبک رو امتحان کردين.
Hidden Object Games که يکي از زيرمجموعه هاي سبک Puzzle هست , صفحه اي ثابت رو جلوي بازيکن قرار ميده و در کنارش ليستي طولاني از اشيا و وسايل مختلف هم وجود داره. حالا بازيکن بايد تک تک اين اشيا رو در صفحه مورد نظر (که اغلب خيلي هم شلوغ هست) پيدا کنه تا از ليست خط بخورند.
ويژگي بازيهاي Hidden Object علاوه بر به کار گيري مغز و چشم , فوق العاده سرگرم کننده بودن اونهاست. در اوقات فراغت يکي از بهترين کارهاي ممکن انجام اين بازيها هست تا هم استراحتي کرده باشين و هم مغزتون بعد از چند ساعت بکش بکش فعال بشه !
معمولآ طراحي هاي اين سبک فوق العاده زيبا و دلنشين بوده و با آهنگهاي جالبي هم همراه هستند. البته داستان نقش خيلي زيادي نداره و بيشتر بهانه اي براي جلو بردن بازي هست.

sdsad3he.JPG

من تا الآن اکثرآ سري بازيهاي Mystery Case Files رو در اين سبک انجام دادم که بازيهاي واقعآ زيبايي هستن و پر فروش ترين بازيهاي اين سبک به شمار ميان و نسخه هاي زيادي هم ازشون اومده :
Huntsville
Prime Suspects
Ravenhearst
Madame Fate
Return to Ravenhearst
Dire Grove

به شخصه از Madame Fate و Return to Ravenhearst خيلي خوشم اومد که در ادامه توضيح کوتاهي راجع بهشون ميدم.

کوروش عزيز هم ليست جامع و کاملي از بازيهاي اين سبک بهم معرفي کرد که فعلآ اسامي اونها رو مي نويسم و انشاالله به زودي در مورد هرکدوم توضيحي داده ميشه :

Enlightenus
PuppetShow Mystery of Joyville
Reincarnations Awakening
Drawn The Painted Tower
G.H.O.S.T Chronicles
Curse of the Pharaoh Tears of Sekhmet
Lost Realms Legacy of the Sun Princess
The Mystery of the Mary Celeste
The Mystery of the Bermuda Triangle
Jewel Quest Mysteries 2
Pahelika Secret Legends
HdO Adventure Hollywood
Insider Tales The Stolen Venus
Princess Isabella A Witch's Curse
Mysterious City Vegas
Youda Legend
HdO Adventure Secrets of the Vatican
Real Crimes - The Unicorn Killer
Department 42 The Mystery of the Nine
Nat Geo Adventure Lost City of Z
Kuros
The Clockwork Man
Women's Murder Club Twice in a Blue Moon
Midnight Mysteries - The Edgar Allan Poe Conspiracy
Vampire Saga Pandoras Box

در اين تاپيک با کمک شما راجع به اين جور بازيها و اين سبک پرطرفدار (البته در خارج از ايران !) صحبت مي کنيم و اميدوارم تاپيک خوبي از آب دربياد.
موفق باشین

• Like
Reactions: Alien87

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,966
نام
نـــــــویـــــــــد
امروز The Mystery Of The Crystal Portal رو بازي كردم واقعا عالي بود . ميخكوب كرد مارو پاي PC :biggrin1: خيلي لذت بردم .

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,543
نام
محمد
سلام!
تاپیک چرا خوابید؟! :D
من دارم Mystery Case Files: Dare Grove را بازی می کنم و با اینکه دو تا بازی دیگه رو سیستمم نصبه (Bioshock 2 و Bad Company 2) ولی بیشتر وقت بازی کردنم را برای این بازی میزارم. البته هنوز تمامش نکردم ولی میتونم بگم که یکی از بهترین بازیهای این سبک هست که تا حالا ساخته شده همچنین باید بگم که موسیقی بازی واقعا بی نظیره.
دوستان اگه بیان و نظرشون در مورد بازیهایی که انجام دادند را اعلام کنند خیلی عالی میشه، چون بازی تو این سبک خیلی زیاده و اینجور راحت تر میشه بازیهای خوب این سبک را شناخت.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,021
نام
آریا
چند روز پیش استاد کوروش بازی ای به نام Deadtime Stories رو بهم معرفی کرد که دیدم بد نیست اینجا هم بگم.

DeadtimeStories-4.jpg

بازی فوق العاده زیبایی هست که همون لحظه اول طراحی هنریش بازیکن رو جذب خودش میکنه ! سبک طراحی بازی یه حالت دلنشین و زیبایی داره که توی کمتر بازی Hidden Object ای دیدم. آهنگهاش هم به شدت زیبا و به یاد موندنیه ! گیم پلی که مثل اکثر بازیهای این سبک هست و هر دفعه با یک تصویر طرف هستین که باید آیتمهای مختلف رو توش پیدا کنین , ولی بین این تصاویر معماهای خیلی جالبی هم وجود داره که بعضی هاشون واقعآ سخت هستن ! خودم چند تاشون رو با راهنما رد کردم :D ترکیب معماها و صفحه های HO خیلی عالی کار شده و محیط های بازی هم تنوع خیلی خوبی داره. داستان بازی هم به نظر جالب میاد که البته من همه cutscene هاش رو رد کردم و چیزی ازش نمیدونم !
خلاصه بازی واقعآ زیبایی هست که علاقه مندان به این سبک رو مطمئنآ جذب خودش میکنه !
لینک دانلود :
Code:
http://rapidshare.com/files/381495399/DeadtimeStories.zip

aryasoft2872

کاربر سایت
Nov 25, 2009
584
نام
M.P
با عرض سلام و تشکر از دوستان بابت قراردادن این بازی ها.

اینم بازی شرلوک هلمز و راز قالیچه ایرانی

فقط قبل از دانلود بگم کرکش همراش نیست و کرکی که من پیدا کردم عمل نمی کنه

دانلود از bigfishGames

mojtaba007

کاربر سایت
Dec 9, 2007
490
دوستان بازی Drawn: The Painted Tower را بازی کردم یه بازی فوق العاده میخکوب کننده
توصیه میکنم حتما دانلود کنید

یه خواهشی دارم
لطفا چند تا بازی تو همین سبک که عالی باشند با لینک مستقیم با قابلیت رزیوم بزارید
ممنون میشم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر