بيداري در كنار Sam Lake

MANIX

کاربر سایت
May 18, 2007
2,500
نام
حميدرضا
a_med_SamLake.jpg.jpg

درود.

Alan Wake اين روزها همه را جذب خود كرده . پيشرفتهاي فوق العاده بازي نشان دهنده ي تمركز زياد Remedy روي اين عنوان است.

سايت Eurogamer به تازگي مصاحبه اي با Sam Lake نويسنده ي Alan Wake داشته كه بسيار جذاب شده است.

خب ، آقاي ليك ، Alan Wake شش سال است كه در دست ساخت است. اين براي يك بازي مدتي زياد است.

{خنده}...ميدونم.

چرا انقدر طول كشيد ؟

خب اولين امر ، تعداد ما است. وقتي به سازندگان ديگر نگاه كنيد ، متوجه مي شويد ما در مقابل آنها يك تيم خيلي كوچك هستيم. ما اين روزها فقط 45 نفر را در استوديو داريم . در ابتداي پروژه هم فقط 30 نفر بوديم.

ما تكنولوژي هاي خودمان را براي بازي ساختيم. Engine و برنامه هاي خودمان را استفاده كرديم و البته اين يك بازي جديد است و كركترها مدت زمان زيادي را گرفتند. با وجود تيمي كوچك مثل ما ، اين يكمي زمان مي برد.

ما در ابتداي ساخت ايده هايي داشتيم كه براي آنها برنامه ريزي كرده بوديم و در طول ساخت آن ها را حذف و چيزهاي جديدي را جايگزين كرديم.

طي سفري كه به استوديو شما داشتيم ، آرشيو فيلم ها و كتاب هاي استوديو را پيدا كرديم كه ديدن آنها زمان زيادي مي برد.

خب ما دنبال منابع الهام بوديم و مي خواستيم مردمي ترين آنها را انتخاب كنيم. اين خيلي مهم است كه براي نوشتن داستان ما به بازي هاي ديگر نگاه نكرديم و به فيلم ، كتاب و سريالهاي مورد نظر خود توجه مي كرديم.

ما مي خواستيم چيزي را خلق كنيم كه كسي تا به حال تجربه نكرده باشد.

چگونه بين داستان و گيم پلي بازي رابطه برقرار كرديد ؟

اين دو مكمل هم هستند. ما ابتدا داستان را مي نوشتيم و سپس مكانها و لوكيشن ها را از روي آن ميساختيم و پس از آن نمونه اوليه اي از گيم پلي را طراحي مي كرديم و سر انجام آن را ارتقا مي داديم. در كل داستان مكانيزمي بود كه گيم پلي و تمام بازي را طراحي مي كرد.

در حال حاظر دو نويسنده روي داستان كار مي كنند . خوشبختانه بعد از اين همه مدت ديگر تنها نيستم.{خنده}

همانطور كه گيم پلي ادامه پيدا مي كند بايد ديالوگها هم با آن همراه باشد و كاملا منطقي با هم تعامل كنند ؛ اين يكي از عوامل مهم در Polish كردن بازي بود.

ss_preview_AlanWake_06_Cutout_720p.png.jpg

اولين تصويري كه از اين بازي به ذهنتان خطور كرد چه بود ؟

چيزهاي زيادي بود . وقتي روي Max Payne ها كار مي كرديم من يك فيلم نامه به نام Undertow نوشته بودم و خيلي از ايده هاي آن به Alan Wake راه يافت. در حقيقت من از خودم تقليد كردم. داستان Undertow در مورد دو نفر بود كه به درياچه اي سفر مي كنند و پس از آن اتفاقهاي عجيبي براي آنها مي افتد.

همچنين ما ميدانستيم مي خواهيم يك Thriller بسازيم نه يك Horror. در واقع سبك Horror در مورد خون و خشونت و هيولاها است ولي Thriller چيزي جدا است كه خيلي بهتر براي ما كار مي كرد.

از همان اول مي خواستيم شخصيت داستاني ما يك آدم معمولي باشد . همچنين ما قبلا در Max Payne داستان را با ديالوگهاي صوتي روايت مي كرديم ، پس ما مي خواستيم در Alan Wake هم همين كار را انجام دهيم ، ولي كمي متفاوت تر و اين بار كسي كه داستان را مي گويد خود يك نويسنده است.

Wake مشخص است كه شباهتهايي با خودت دارد ؛ آيا خصوصيات اخلاقي و شخصي خود را در قالب Wake قرار داده ايد ؟

درسته. در كل شما ناخود آگاه خصوصيات اخلاقي خود را در شخصيتي كه خلق مي كنيد وارد مي كنيد. اينطور شخصيت باوپرپذير تر مي شود. مثلا كودكي Alan Wake بر مبناي زندگي خود من نوشته شده كه البته اين ها چيزهاي جزئي هستند.

شخصيت پردازي Alan Wake خيلي خوب وباور پذير و عميق خلق شده است ...

خيلي خوب است كه اين را مي شنوم. از همان ابتدا هم هدف ا اين بوده ؛ ما مي خواستيم شخصي را بسازيم كه خيلي واقعي جلوه كند ، كسي كه گذشته اي دارد ، مشكلات ، ضعف ها و قدرتهايي دارد. كسي كه خوي انساني دارد . در بازيهاي شخصيت هاي خيلي قوي را ميبينيم ، ولي الن مشكلاتي دارد ، مشكلاتي مانند ازدواج و كارش ، و همين چيزها هستند كه به اين شخصيت عمق بخشيده اند.

همچنين اين خيلي مهم هست كه شخصيت اصلي و بازيباز با هم هماهنگ باشند ؛ ما مي خواستيم بازيباز همانند الن احساس سردرگمي داشته باشد و همين قضيه تاثيري زيادي بر كش و قوس هاي گين پلي دارد.

اين چند ساله خيلي با Alan Wake گزرانديد.

{خنده} آره ... همينطوره.

ss_preview_AlanWake_03_Lodge_720p.png.jpg

دوست داريد يك استراحتي به او بدهيد و يا اينكه در جهتي جديد قرارش دهيد ؟

قطعا ما در آينده كارهاي زيادي با الن داريم. از همان ابتدا ما قرار بود Alan Wake را بيشتر از يك بازي بسازيم. حالا چه در يك بازي جديد و يا يك داستان جديد.

با سبك شبيه به سريالهاي تلوزيوني كه ما خلق كرديم ، قطعا فكرهايي براي آينده داريم.

البته نظر مردم هم مهم است كه چطور با اين بازي برخورد كنند و آيا اين كه بازهم Alan Wake مي خواهند يا خير. ما مي خواستيم بازي يك پايان هم داشته باشد و بازيباز سر انجام به هدفي كه در آن در Alan Wake مبارزه كرده برسد. در همين راستا ما درهايي هم براي ادامه دادن آن باز گذاشته ايم .

SOL!D 5NAK3

کاربر سایت
Jul 26, 2008
2,674
نام
meyti
ممنون آقا حميد دستت درد نكنه.
در همين راستا ما درهايي هم براي ادامه دادن آن باز گذاشته ايم .
با اين كار من رو هم خوشحال ميكنيد

راستي قضيه ي اين عكس چيه؟؟

آخرین ویرایش:

T@ntaL 73

کاربر سایت
Apr 10, 2008
952
نام
امید
دستت درد نكنه.perfect
ما مي خواستيم بازي يك پايان هم داشته باشد
اينو من نفهميدم يعني فقط يه پايان داره يا فقط در يه پايان هست كه آلن به هدفش ميرسه ؟!

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,926
نام
نـــــــویـــــــــد
ممنون عالي بود . بعد از ديدن اون تريلر فوق فخن خوندن اين مطالب بيشتر مارو برد فضا :biggrin1: فوق العادست اين بازي .

قضیه همون "مایکل شوماخر"های هست که تو ایران پر شده بود یه زمانی ( چهار لیتری روغن ) :D.

ديويد بكهام هم بود :biggrin1:

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490

حرف قشنگی زد فری
ولی درکل ،الن نویسنده خیلی مشهوری بوده- و درست مثل شوماخر عاقبتش به 4 لیتری روغن که نه ولی کتاب خودش کشیده شده!مثلا تبلیغات خود الن هست که مشهوره اونجا هم:biggrin1:

پ.ن:این کافشن یارو 3 سالیه چشم منو بد جور گرفته!هم خیلی قشنگو با گرافیک و جزئیات بالا طراحی شده هم خیلی ملسه-،باید بپیچونم ازش:biggrin1:
(اون شاتی که دورش ریسه لامپ بسته خیلی نازه:D ته خندست:cheesygri)

اينو من نفهميدم يعني فقط يه پايان داره يا فقط در يه پايان هست كه آلن به هدفش ميرسه ؟!
منظورش اینه که بازی بی سرو ته نباشه و برای دیدن پایان منتظر نسخه ی بعدی نباشی !!!
این بازی یک پایان کلی داره(یعنی پایان داره ،یکی و چنتا) ولی چند تا سوال فنی خفن برات میزارن!که اگه خواستن ادامه بدن ،راه براشون باز باشه!

پ.ن:اصطلاحا میگن داستان رو نبستن هنوز و نخواهند بست بطور کامل

آخرین ویرایش:

MANIX

کاربر سایت
May 18, 2007
2,500
نام
حميدرضا

اين تبليغ كتاب The Sudden Stop است كه Alan قبل از ماجراهاي اين بازي نوشته. داستان اين كتاب راجع به يك پليس سخت كوش هست (شايعاتي وجود داره كه مكس پين بوده). همچنين اين كتاب پرفروش ترين كتاب الن بوده . در كل اين نوع كارها تويه Max Payne هم بود. اگر يادتون باشه فيلمي به نام Prince & Princess هم تويه MP بود. تويه Fall Of Max Payne هم سريال Adress Unknown هم كه يك سريال تخيلي با بازي Sam Lake بود وجود داشت. جالب اينجا است كه اين نشانه ها نوعي استعاره از موقعيت شخصيت هاي بازيهاي Remedy هست.

دستت درد نكنه.perfect

يعني بازي يك Cliff Hanger نيست . البته بازي چند پايان مختلف داره.

StaR

کاربر سایت
Nov 13, 2007
890
نام
امیرحسین
دوست داريد يك استراحتي به او بدهيد و يا اينكه در جهتي جديد قرارش دهيد ؟

قطعا ما در آينده كارهاي زيادي با الن داريم. از همان ابتدا ما قرار بود Alan Wake را بيشتر از يك بازي بسازيم. حالا چه در يك بازي جديد و يا يك داستان جديد.

با سبك شبيه به سريالهاي تلوزيوني كه ما خلق كرديم ، قطعا فكرهايي براي آينده داريم.

البته نظر مردم هم مهم است كه چطور با اين بازي برخورد كنند و آيا اين كه بازهم Alan Wake مي خواهند يا خير. ما مي خواستيم بازي يك پايان هم داشته باشد و بازيباز سر انجام به هدفي كه در آن در Alan Wake مبارزه كرده برسد. در همين راستا ما درهايي هم براي ادامه دادن آن باز گذاشته ايم .
پس در اینده نه چندان دور باید منتظر Alan Wake 2 هم باشیم .

پ.ن : واقعا دوستان ذهن های خلاقی دارند :biggrin1:
Alan ---> ديويد بكهام ---> مایکل شوماخر ! :biggrin1:
......
پ.ن:اصطلاحا میگن داستان رو نبستن هنوز و نخواهند بست بطور کامل
فکر کنم منظورش دیالوگ های بازیه که دارن روش کار میکنن !

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
اين تبليغ كتاب The Sudden Stop است كه Alan قبل از ماجراهاي اين بازي نوشته. داستان اين كتاب راجع به يك پليس سخت كوش هست (شايعاتي وجود داره كه مكس پين بوده). همچنين اين كتاب پرفروش ترين كتاب الن بوده . در كل اين نوع كارها تويه Max Payne هم بود. اگر يادتون باشه فيلمي به نام Prince & Princess هم تويه MP بود. تويه Fall Of Max Payne هم سريال Adress Unknown هم كه يك سريال تخيلي با بازي Sam Lake بود وجود داشت. جالب اينجا است كه اين نشانه ها نوعي استعاره از موقعيت شخصيت هاي بازيهاي Remedy هست.
آخ که من میمیرم برای این تفکرات لیک....
چی می شد MP 3رم خودش می ساخت...

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر