بهترین بازیهای سال 2016

بهترین بازی سال 2016

• Civilization VI

• Dark Souls III

• Dishonored 2

• Doom

• Forza Horizon 3

• Gear of War 4

• Overwatch

• Ratcht & Clank

• Titanfall 2

• Uncharted 4: A Thief's End

• Battlefield 1

• INSIDE

Results are only viewable after voting.

mehdi88

کاربر سایت
Dec 31, 2011
434
@mehdi88
شما داری نسل پنجم را با نسل هشتم مقایسه می کنی؟ :|
نسل پنجم جان کارمک دووم می ساخت که خدای گیمپلی بود و می گفت لازم نیست داستان تو بازی ها باشه. گیمپلی عالی باشه، بقیه چیز ها حله. همین جناب کارمک (یا خدا الان میان میگن جان کارمک را زیر سوال برد!!! :|) چند سال بعد در اومد گفت داستان از نیاز های مهم بازی هاست.
حال نوشتن زیاد ندارم، اما آگه حرف شما درست بود صدای فن های متال گیر، فاینال فانتزی و امثالهم سر نسخه های اخیر در نمیومد(MGS V با اختلاف بهترین گیمپلی سری را داشت.فاینال فانتزی 13 به زعم خیلی ها از بهترین گیمپلی های نوبتی سری برخوردار بود و.... اگه اینطور که شما میگی بود، کل کار های کوجیما بی ارزش بود. و...
من فقط گفتم گیم پلی مهمترین فاکتور هر بازیه ضعیف باشه کل کار میره زیرسوال چجوری از این حرفم برداشت کردی که متال گر و ... بی ارزشن :-??
اینکه بازی داستان قوی داشته باشه خوبه باعث عمق بخشیدن به بازی میشه اما بازی داستان نداشته باشه و گیم پلیش عالی باشه میتونی ادعا کنی بازی بدیه ؟ نمیتونی دیگه الان منتقدا برای چی مافیارو با خاک یکسان کردن مگه داستانش عالی نیست ؟ یا اخرین بازی کیج با اون داستان محشر چرا متاش کم شد ؟ منتقدا هم به درستی میدونن گیم پلی مهمترین چیزه اگه بازی مثل متال گر ، فاینال فانتزی و ... میخوان داستان فوق العاده ای داشته باشن و یجورایی امضای این سری بازیام باشه عالیه اصلا بحثی توش نیست اما اینکه بیای بگی چون آنچارتد داستان داره اورواچ نداره پس انچارتد لایقتره حرف عجیبیه نمیگم شما میگی اما کم ندیدم که میگن بحث من همین بود الان خودم شخصا بهترین بازی سال برام shadow of tactics بود که همین چند روز پیش اومد و تا الان بالای شصت ساعت بازیش کردم بینهایتم ازش لذت میبرم داستانم نداره به اون صورت ارزش بازی کم میشه ؟
کل حرفم همینه داستان قوی ارزش افزودس ارزش اصلی گیم پلیه حتی متال گر و فاینالم اگه همراه داستان عالیشون گیم پلی عالی نداشتن شک نکن نه اینقدر محبوب میشدن نه اصلا متای بالایی میگرفتن .
اورواچ ادعای داستانگویی نداره ادعاش سرگرمیش و گیم پلیشه که هردو عالین حالا فاینال و متال گر و ... علاوه بر گیم پلی عالی و گرافیک عالی ادعای داستان عالیم دارن طبیعتا باید انتظاراتو برآورده کنن

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,984
نام
محمد
اما اینکه بیای بگی چون آنچارتد داستان داره اورواچ نداره پس انچارتد لایقتره حرف عجیبیه
حرف هات را به طور کلی قبول دارم و درسته.
اما این قسمت که نقل قول کردم، من به هیچ وجه همچین چیزی نگفتم. من گفتم که گوتی شدن اورواچ، روند فاصله گرفتن از بازی های با داستان خوب و عالی و تمرکز بر روی بازی های آنلاین گیمپلی محور را شدت می بخشه. و این اصلا خوب نیست.
یه مثال نقض هم بزنم درباره این که میگی اهمیت گیمپلی به مراتب بیشتر از داستان هست :
5 سال قبل کیلزون 3 اومد. با یه گیمپلی عالی. اما داستان آنقدر بد بود که خیلی از منتقدا گفتن نمره بازی را یه تنه می رسونه به زیر 9. درسته گیمپلی مهمه، اما نه اینقدر که شما میگی.
چیزی که یه اثر را تو ذهن فرد زنده نگه میداره، داستانه نه گیمپلی. برای همینم هست که بایوشاک، آخرین ما،ایکو و... هنوز هم ازشون یاد میشه. در حالی که از نظر گیمپلی، خیلی هم تاپ نبودن.

• Like
Reactions: mehdi88

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
15,042
نام
نـــــــویـــــــــد
اما این قسمت که نقل قول کردم، من به هیچ وجه همچین چیزی نگفتم. من گفتم که گوتی شدن اورواچ، روند فاصله گرفتن از بازی های با داستان خوب و عالی و تمرکز بر روی بازی های آنلاین گیمپلی محور را شدت می بخشه. و این اصلا خوب نیست.
یه مثال نقض هم بزنم درباره این که میگی اهمیت گیمپلی به مراتب بیشتر از داستان هست :
5 سال قبل کیلزون 3 اومد. با یه گیمپلی عالی. اما داستان آنقدر بد بود که خیلی از منتقدا گفتن نمره بازی را یه تنه می رسونه به زیر 9. درسته گیمپلی مهمه، اما نه اینقدر که شما میگی.
چیزی که یه اثر را تو ذهن فرد زنده نگه میداره، داستانه نه گیمپلی. برای همینم هست که بایوشاک، آخرین ما،ایکو و... هنوز هم ازشون یاد میشه. در حالی که از نظر گیمپلی، خیلی هم تاپ نبودن.

داداش اومدی ابروشو درست کنی چشمشم کور کردی
بایوشاک و تلو گیم پلی تاپی نداشتن ؟ :D

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,984
نام
محمد
داداش اومدی ابروشو درست کنی چشمشم کور کردی
بایوشاک و تلو گیم پلی تاپی نداشتن ؟ :D
:D
چرا آنقدر همه چیز را سیاه و سفید می گیرین؟ :D
تلو گیمپلیش خوب بود، اما یکم تکراری می شد.(که البته دلیلش ساختار بازی بود.)
بایوشاک هم گیمپلی،برجسته ترین ویژگیش نبود. :D و الا خوب بود برای خودش.
منم صرفا مثال زدم از بازیی هایی که بیشتر داستانشون جاودانشون کرد تا چیز های دیگه.

آخرین ویرایش:

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,796
نام
مراد حلیمی
دوستمون پست بالا توضیح دادن
که اصلا قانع کننده نبود
بازی بهترین سال میشه که باکیفیت ترین محتوا رو داشته باشه نه اینکه بیشترین محتوا رو داشته باشه یا حتما محتوای سینگل پلیر داشته باشه..... .
اورواچ از نظر این منتقدانی که بهش رای دادن با کیفیت ترین محتوا رو داشته و این کاملا منطقی هست......اینکه با اینکار هم فاتحه بازیهای سینگل خوونده میشه و ...... هیچ ربطی نه به اورواچ داره نه به منتقدا ....این جریان هر صنعتی هست و هر محصولی که کیفیت بالاتری داشته باشه در جایگاه بالاتری وایمیسه

راستی لطفا انتخابای منتقدا از انتخابای خواننده ها رو همیشه سوا کنید .....به حد کافی خیلی از منتقدا و سایتا اعتبارشون زیرسوال هست و اضافه شدن رای گیمرای عادی بیش از پیش اوضاع رو شیر تو شیر می کنه

.

mehdi88

کاربر سایت
Dec 31, 2011
434
این حرفت و مثالت وقتایی درسته که اون بازی داستان جز مهمی از خود بازی باشه اونوقت بد باشه و به لذت بازی ضربه بزنه منتقدا از خجالتش در میان اما کسی از اورواچ انتظار داستان نداره .
این حرفم که شتاب میده به آنلاین شدن و ... شاید درست باشه اما بنظرم همه چیز بستگی به تقاضا داره تا وقتی تقاضا باشه بازی ساخته میشه نباشه اون سبک کلا حذف میشه کاریشم نمیشه کرد پای پول که میاد وسط بقیه چیزا میرن تو حاشیه .
بازیای AAA داستان محور اگه میخوان بمونن باید گیم پلی زیر 50-60 ساعتو ببوسن بزارن کنار

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
به نظرم گیم پلی عالی یه بازی عالی رو می سازه ولی داستان عالی یه بازی رو ماندگار می کنه اینکه مثلا مافیا 3 داستان خوب بود منتقدا زدند با خاک یکسانش کردند رو هم قبول ندارم مافیا 3 حتی داستان خوبی هم نداشت شاید چند تا صحنه خوب داشت مثل پایان بازی ولی در کل حرفی برای گفتن نداشت شما همین شماره رو با شماره اول مقایسه کنید متوجه میشید متوجه میشید داستان خوب یعنی چی برای همین هم بازی 21 امتیاز متاش کم شد و یوزر اسکورش از 9.1 رسید به 5

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
جالبه تا Overwatch نزدیک شد شلوغ کاری و زدن به مشرق شروع شد و فاتحه گیم هم خوندن چون قبلا بلیزارد جور دیگه بازی میساخته الان چون بازیش رو کنسولم داده و انلاین هست به دوستان برخورده سال بعدم احتمالا میخوان سر Horizon همین قضیه رو درست کنن اگه متاش بالا بشه

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
بسیار هم عالی و مناسب :) The Last Of Us و Bioshock گیم پلی تاپی نداشتن :)

آدم واقعا میمونه چی بگه و چی جواب بده به همچین دسته افرادی.

• Like
Reactions: Outer Heaven

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,635
نام
محمد
جدا دومیه رو ثبت کرد ؟ مثلا نگفتن تعداد رای دهنده ها کمن ؟ یا تعداد بازی های نظر سنجی کمه؟!!!!
اون بلاگ یه سری قوانین داره، طبق همون قوانین هم سایت ها رو ثبت میکنه یا نمیکنه. من خودم دیشب یه سری از سایت هایی که ثبت نکرده بود رو چک کردم و دیدم واسه یه سریش واقعا حرفش درسته :D مثلا یه سایتی به FH3 جایزه داده که من لینکش رو گذاشتم و این بابا گفت سایته تعداد مقالات گیمش خیلی کمه، رفتم چک کردم دیدم درست میگه. خلاصه اینکه جایی که قبلا اکثر جوایز Uncharted 2 و The Last of Us رو ثبت کرده احتمالا مشکلی با ND نداره و ثبت نکردن جوایز به خاطر همون قوانینی هست که گذاشته.

آخرین ویرایش:

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
به نظرم این حرف ها چرت محض هست که یک بازی انلاین جایزه بهترین بازی سال رو کسب کنه باعث میشه جهت صنعت گیم تغییر کنه ! هر کس الان جای خودش رو داره !

دو نکته هست دوستان اصلا بهش توجه نمیکنند
اول : هر بازی در هر سبک با کیفیت باشه و درست بازاریابی بشه یقینما فروش خوبی تجربه میکنه
یکی الان میاد dishonored 2 رو مثال میزنه خب در سمت مقابل میشه titanfall 2 رو مثال زد که در سبک خودش یکی از بهترین مولتی پلیر ها رو داره ولی تو فروش پوکید ! ( مشکلات بازاریابی رو به سبک بازی پیوند نزنیم تو فروش)

دوم : مخاطب های بازیهای سینگل پلیر واقعا نمردند و جایی نرفتند ! تو همین نسل ده ها بازی داستان محور داشتیم که فروش فوق العاده قوی داشتند و ده ها بازی مولتی پلیر محور که تو فروش نابود شدند داشتیم.

همه چیز به کیفیت بازیها و نحوه بازاریابیشون بر میگرده !

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,035
نام
مازیار
اون بلاگ یه سری قوانین داره، طبق همون قوانین هم سایت ها رو ثبت میکنه یا نمیکنه. من خودم دیشب یه سری از سایت هایی که ثبت نکرده بود رو چک کردم و دیدم واسه یه سریش واقعا حرفش درسته :D مثلا یه سایتی به FH3 جایزه داده که من لینکش رو گذاشتم و این بابا گفت سایته تعداد مقالات گیمش خیلی کمه، رفتم چک کردم دیدم درست میگه. خلاصه اینکه جایی که قبلا اکثر جوایز Uncharted 2 و The Last of Us رو ثبت کرده احتمالا مشکلی با ND نداره و ثبت نکردن جوایز به خاطر همون قوانینی هست که گذاشته.

کاملا درسته ... اتفاقا بر خلاف خیلی دوستان دیگه که تازه با این سایت اشنا شدن ... یا بعضی ها سال به سال نظرشون نسبت بهش عوض میشه .. مثلا سال 2013 از بیخ و بن بی اعتبار و مسخره .. ولی یه سال دیگه میشه مرجع و مسند . من حدودا از 2010 پیگر این سایتم .. کاملا با قوانین و شرایطش اشنام ..
اتفاقا خودمم هر سال کلی لینک میزارم براش برای ثبت کردن ...

بله مثلا قوانینش که مثلا سایت زیاد فعالیت در گیم نداره ..یا یه نفر لیست داده .. یا تعداد بازی های لیست محدوده .. کاملا قابل قبوله و هر ساله هم همین طوریه ...

حالا امسال زده به سرشون چی شده .. بهونه های عجیبی میارن .. مثلا دو تا سایت رو ثبت نکرد به این دلیل : best game of ۲۰۱۶ نه goty ... خوب این مسخره است

مثلا من نفهمیدم چرا این سایت رو ثبت نمیکنه

Top 19 Games of 2016 listed best to the worst – techhgeeks

دلیل: too minor

یا هیچ دلیلی اخرش برای ثبت نکردن گیمفا نیورد .. و باقی هم همینطور ... اگه چیزی عجیب و بدور از روالی رخ نداده باشه ...
من عقلم رو سر کوچه جا نزاشتم ... که یه چیزی بگم که بعدش 10 پست متلک های نرد های bc رو بخونم

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,635
نام
محمد
کاملا درسته ... اتفاقا بر خلاف خیلی دوستان دیگه که تازه با این سایت اشنا شدن ... یا بعضی ها سال به سال نظرشون نسبت بهش عوض میشه .. مثلا سال 2013 از بیخ و بن بی اعتبار و مسخره .. ولی یه سال دیگه میشه مرجع و مسند . من حدودا از 2010 پیگر این سایتم .. کاملا با قوانین و شرایطش اشنام ..
اتفاقا خودمم هر سال کلی لینک میزارم براش برای ثبت کردن ...

بله مثلا قوانینش که مثلا سایت زیاد فعالیت در گیم نداره ..یا یه نفر لیست داده .. یا تعداد بازی های لیست محدوده .. کاملا قابل قبوله و هر ساله هم همین طوریه ...

حالا امسال زده به سرشون چی شده .. بهونه های عجیبی میارن .. مثلا دو تا سایت رو ثبت نکرد به این دلیل : best game of ۲۰۱۶ نه goty ... خوب این مسخره است

مثلا من نفهمیدم چرا این سایت رو ثبت نمیکنه

Top 19 Games of 2016 listed best to the worst – techhgeeks

دلیل: too minor

یا هیچ دلیلی اخرش برای ثبت نکردن گیمفا نیورد .. و باقی هم همینطور ... اگه چیزی عجیب و بدور از روالی رخ نداده باشه ...
من عقلم رو سر کوچه جا نزاشتم ... که یه چیزی بگم که بعدش 10 پست متلک های نرد های bc رو بخونم
در مورد گیمفا نوشته:
Gamefa - their opinions on the nominees for The Game Awards 2016
حالا تو خود مقاله گیمفا که نگاه کنیم همچین چیزی نوشته:
در مراسم امسال TGA 2016 تعداد ۵ عدد کاندید برای این بخش انتخاب شده اند تا در نهایت برترین عنوان سال ۲۰۱۶ از بین ان ها انتخاب شود. ما نیز در گیمفا به کمک اعضای تیم گیمفا این کاندیداها را بررسی کرده ایم و هر یک از اعضای تیم نظر خود را در مورد یکی از کاندیداهای این بخش و این که چه عنوانی را در این بخش شایسته برنده شدن می دانند صحبت کرده اند
یعنی مشخصه طبق چیزی که تو خود مقاله نوشته، جایزه رو حساب نکرده :D

در مورد اون سایتی که گفتید هم نوشته که این سایت سال 2016 تاسیس شده و تازه کاره، برای همین فعلا جوایزش حساب نمیشه. حالا قطعا تمام دلایل که برای رد کردن سایت ها میارن درست نیست ولی اکثر مواقع دلایلشون قانع کننده هست :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر