بهترین بازیهای سال 2015 از نگاه سایتها و مجلات

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,510
نام
محمد
فعلا که توی دو تا لیست برترین های تاریخ که در بالا ذکر شده همچین خبری هم نیست با اینکه بازی تازه تازس:D الان داغید متوجه نمیشید وقتی Uncharted 4 اومد بپایید اینجوری نشید
.
.
.
.
.
.
.
.
wpfjjqvqqj9ano1fwt7s.gif
:D
ما مثل شما نیستم خوشبختانه :D Uncharted 4 که بیاد یه PS4 جور میکنم و ازش لذت می برم. الان هم متوجه شدم دلیل اصلی بحث شما سر قضیه TW3 چیه و دیگه ادامه نمیدم، از اول همین رو می گفتید الکی اینقدر وقت نمیزاشتم :D

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
ما مثل شما نیستم خوشبختانه :D Uncharted 4 که بیاد یه PS4 جور میکنم و ازش لذت می برم. الان هم متوجه شدم دلیل اصلی بحث شما سر قضیه TW3 چیه و دیگه ادامه نمیدم، از اول همین رو می گفتید الکی اینقدر وقت نمیزاشتم :D
خب من به هر دری زدم متوجه نشدید:D گفتم پای Uncharted 4 رو بکشم وسط بلکه مسئله حل شه که خدارو شکر حل شد ممنون از شرکتتون در این بحث مفید:Dدوستان این گفتگو رو الگوی خودتون قرار بدید یعنی هم میشه نظر مخالف داد و هم هر دو طرف شادو شنگول برن دنبال کارشون:D

• Like
Reactions: Skull Knight

dragonslayer

کاربر سایت
Jul 22, 2012
534
نام
محمدرضا
تو بازی سبک Horror احیانا انتظار مطرح شدن مسائل فیزیک کوآنتوم رو دارین؟
RE4 داستان و شخصیت پردازیش برای یه بازی تو سبک خودش فوق العاده بود. من هنوز که هنوزه لیون و اشلی رو فراموش نکردم. غیر از این بود منتقدا قبل من و شما میفهمیدن و کلهم اجمعین دو سه نمره ناقابل از بازی کم میکردن. شخصیت پردازی و داستان اگه تو این سبک لنگ بزنه بازی با سر میخوره زمین اتفاقا. (البته در نوع خودش-نه اینکه انتظار داشته باشین در حد یه بازی rpg...)
صد در صد با @YAKUZA_2 موافقم.
متا رو ملاک قرار بدیم (که باید هم همینکارو کنیم) ویچر3 در حد اینهمه تعریف و تمجید و جایزه نیست. ده ها بازی بهتر ازش هستن یکیشم بدون شک همین TLOU ـه.
بله ، منتقدین در اون زمان افراد فهمیده و با کمالاتی بودن ولی در حال حاضر به طرز کاملا ناگهانی ارزش ها خودشونو فراموش کردن و به افرادی رشوه گیر و فاسد تبدیل شدن و در حال حاضر انتخاباشون موضوعاتی کاملا بی معنی و پوچ و بی ارزش هستش !
بله ، حق با شماست . متا tlou عدد 95 هست و متا witcher3 عدد 92 . این 3 نمره اختلاف بیانگر خیلی چیز هاست ! این 3 نمره اختلاف در متا بیانگر اینه که witcher3 چند level از tlou پایین تره !
بله ، کاملا حق با شماست !

• Like
Reactions: zeus1 and Durance

dragonslayer

کاربر سایت
Jul 22, 2012
534
نام
محمدرضا
من تا وقتی این تاپیک رو ببینم جریان این رکورد جوایز رو نمیدونستم. چون اصلا چنین چیزی واسم مهم نبود و فقط به متا رجوع میکنم و سیستمش رو درست میدونم. از آمارم معلومه سال به سال اعداد و ارقام به صورت کاذب میرن بالا و این سوال پیش میاد که امثال HL2 ، GTA 3، Halo و... زمان خودشون چی کم داشتن این آمار و ارقام به اصطلاح جوایز رو نداشتن؟
الانم بحث من فقط متاست که کامل روشنه.
رشوه و ... بحث بچه گونه ای هست (هر چند بیام به زمین و آسمان سوگند بخورم فن دو تا کنسول دیگه جزو کنسول سونی هم هستم هیچ کس باور نمیکنه اینجا-اصلا فلسفه اینجا با برچسب زدن عجین شده) ولی به نظر من اصلا این مورد (جوایز) ارزش مانور دادن نداره، پس فردا 4-5 سال دیگه با گسترش صنعت ویدیو گیم این ارقام دو برابر میشه و مسخره تر.
در حالیکه متا واقعا عیار یه بازی رو نشون میده...
دوست من ، من هم معتقدم که متا عیار یک بازی رو نشون میده . اما کمی طرز فکرم با این طرز فکر افراطی شما در این زمینه متفاوته . از نظر من متا یک دید کلی از کیفیت بازی ها به گیمر میده ، نه این که چون فلان بازی یک شماره متای بالاتری داره ، حتما چند level از بازی دیگری سطحش بالاتره !
البته ، همین تعداد goty ها هم معیار مهمی میدونم . برای این ایرادی هم که شما به این سیستم شمارش تعداد گوتی ها میگیرید ، قبلا دوستان راه حل ارائه دادن ، شما میتونید تعداد goty ها یک بازی رو به تعداد کل goty ها اون سال نسبت بگیرید .

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
تو بازی سبک Horror احیانا انتظار مطرح شدن مسائل فیزیک کوآنتوم رو دارین؟
RE4 داستان و شخصیت پردازیش برای یه بازی تو سبک خودش فوق العاده بود. من هنوز که هنوزه لیون و اشلی رو فراموش نکردم. غیر از این بود منتقدا قبل من و شما میفهمیدن و کلهم اجمعین دو سه نمره ناقابل از بازی کم میکردن. شخصیت پردازی و داستان اگه تو این سبک لنگ بزنه بازی با سر میخوره زمین اتفاقا. (البته در نوع خودش-نه اینکه انتظار داشته باشین در حد یه بازی rpg...)
متا رو ملاک قرار بدیم (که باید هم همینکارو کنیم) ویچر3 در حد اینهمه تعریف و تمجید و جایزه نیست. ده ها بازی بهتر ازش هستن یکیشم بدون شک همین TLOU ـه.
اصلا داخل اون نمی شم که که سری RE هیچ وقت قدرتش تو داستان نبود و توی 4 هم خودشون فهمیده بودن همه چیز چقدر فانتزی هست، پس نیومدن خیلی جدی بگیرن و داستان رو تا ته به قول خارجی ها Absurd بردن. مانورشون هم روی داستان نبود و وقتی برای پردازش شخصیت نذاشتن، گذاشتن gameplay حرف اول و خارج رو بزنه...
بعد شما چرا تبصره ول میدی وسط یهو؟ الان شد داستان در حد سبک Horror؟ یعنی نمیشه داستان عالی تو این سبک گفت؟ شما احیانا Silent Hill 2 رو بازی کردی؟ حالا برو متا بکش وسط بگو متاش پایینه پس داستانش خوب نیست. اون کوانتوم رو هم خوب اومدی، من با 27 سال درس خوندن نمی دونستم غنای داستان به علم بستگی داره. TLOU فکر کنم در مورد فیزیک هسته ای حرف زده بود داستان قوی داشت احتمالا.

آقا، ملت، حضار گرامی، یکی بیاد واسه من روشن کنه این جوایز witcher چه تاثیری رو این دوستان گذاشته که اینجوری آسمون ریسمون می بافن؟ من تا به حال اینجا ندیدم بازی بیشترین تعداد جوایز بهترین بازی سال رو بگیره بعد یه عده بیفتن وسط کمر همت ببندن چپ بیان راست برن بخوان ارزشش رو بیارن پایین، خداوکیلی 8 سال هست اینجا عضوم تا به حال همچین چیزی ندیدم. اون سالی که Mario Galaxy رکورد زد تو امتیاز ها، با اینکه نینتندو طرفدار نداره و خیلی ها از اینکه یه بازی "بچه گونه" امتیاز بالا گرفته بود شاکی بودن هم ندیدم این جو علیه اش راه بیفته. نمی دونم والا، شاید نسل جدید گیمر و یا اعضای جدید اینجورین، از یه بازی خوششون بیاد بعد یه بازی دیگه بیاد و جای اون رو بگیره و یا رکوردش رو بشکنه احساس می کنن به خاطرشون توهین شده و هر جور هست باید بکوبن بازی رو تا یه وقت خدا نکرده جای بازی مورد علاقه شون رو نگیره. همین میشه که این دوستمون خیلی راحت میاد از "ده ها" بازی بهتر از Witcher حرف می زنه.
==================================================
یه بابایی هم چند صفحه پیش اینو گفته بود، خوندنش الان خالی از لطف نیست :laugh:
"اينهمه دوستان هميشه در صحنه خود كشي كردن اخرم ركورد tlou شكسته نشد ! خسته نباشيد مي گم !"

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
هم witcher , و هم the last of us بازیای بسیاز زیبایی هستن.به شخصه با اینکه فن تاتی داگ هستم و the last of us رو می پرستم ولی از بازی ویچر هم به همون اندازه لذت بردم.البته سال 2013 رقیب قدری مثل gtav بود با متای 97 ونصف جوایز رو درو کرده بود.به امید خدا uncharted 4 باز رکورد witcher رو امسال میزنه:laugh:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
اول بزارید تکلیف این کامنت رو مشخص کنم:D

حدود 5 ماه پیش در توصیه به یک نفر گفتی:

rd71cypvqcbznrq5n1cr.jpg

اما الان اشاره میکنی یه مقداری از TW3 رو رفتم محشر کبری بوده!:D

پس چه جوری 5 ماه پیش به این نتیجه رسیده بودی که بینظیره بینظیر!!!؟:D

تو همون تاپیک گفتم که هنوز کامل بازی نکردم. تو تاپیک خود بازی هم گفتم. تو گروه‌های اجتماعی هم بین دوستانمون گفتم.
دلیلی ندارم دروغ بگم. هنوزم می‌گم بازی بی‌نظیره. متاسفانه شما به قدری خودتون رو درگیرِ دعواهاتون کردید همه چیز رو تو مچ‌گیری و کل‌کل‌های بچگانه می‌بینید.

• Like
Reactions: zeus1 and Durance

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
خیل خب بابا به همه گفتی حالا خوبه بصورت شوخی مطرح کردم! دعوا !؟ خوابنما شدی! البته جالبه بعد از 5 ماه هنوز تازه یه خوردشو رفتی و اینقدر مدعی العمومی که این بازی دریچه تازه ای بسوی آینده گشوده! 5 ماه پیشم بدون تجربش همچین نظری دادی! از نظرم این بحث تموم شدس مگه اینکه در مورد ویژگیهای خود بازی صحبت بشه

بدون تجربه نبود. بازی رو انجام دادم، اما نه کامل.
تاریخ گرفتن تروفیا هم تو اکانتم هست. مجددا میگم دلیلی ندارم که بخوام دروغ بگم. بازی از نظر کارگردانی و دنیا و ... عالیه.
در کل بحثی نبود که بخواد تموم بشه یا ادامه داده شه.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
متا همیشه ملاک بوده-هست این چیزی نیست که من بگم یا کس دیگه.
RE4 میانگین متای 96 کسب کرده و کلی افتخارات دیگه که با یه سرچ به دست میاد، اینکه absurd بوده نظر شماست نه فکت. بازم تکرار میکنم حرفمو، بازی horror فاقد داستان و شخصیت پردازی باشه با مغز میخوره و زمین و نمونه هم زیاد داریم. RE4 داستان و شخصیت پردازی جدیدی رو به این سبک اورد، ستینگ داستان که تو اسپانیا میگذشت با بناهای تاریخی و... حالا اینکه بازی ترسناک باید در حد یه بازی RPG یا اینتراکتیو دراما داستان و شخصیت پردازی داشته باشه هم باز نظر شماست نه فکت.
داشت یادم میرفت در مورد سایلنت هیل2؛ چرا اتفاقا بازیش کردم ولی باز میگم منتقد چی گفته=متا-که این بازی متای 89 گرفته (نسخه PS2) و ضمنا روانشناسانه-ماورایی بودن داستان تو این سبک horror و هر سبک دیگه ای (مثلا اینتراکتیو دراما) یه آپشن هست و نبودش ضعف نیست که بگیم حتما باید داستان بازی این تم رو داشته باشه، کما اینکه خودمون هم دیدیم RE4 هم داستانش مولفه های روانشناسانه-ماورایی سایلنت هیل رو نداشت و کسیم ایراد نگرفت.
RE4 متای 96 عیارش هم دقیقا همینه چون از همه لحاظ واقعا شاهکار تو سبک خودشه و از لحاظ داستان، گیم پلی، گرافیک فوق العاده ظاهر شده این متا رو گرفته. داستان روانشناسانه یا ماورایی چیز الزامی ای نیست تو این سبک پای سایلنت هیل2 رو وسط میکشید. اصلا این چه منطقیه بهش استدلال میکنین موندم. همه بازیا قرار نیست حتما داستانشون دارای چنین تمی باشه.
یه نکته مهم دیگه باز اگه خواستید ده ها بازی با متای بالاتر از ویچر3 میارم اینهمه جایزه نگرفتن. بحث فن tlou بودن یا بازی دیگه نیست، بحث اینه میشه کلی بازی رو دید با متای بالاتر و افتخارات بیشتر اینهمه جایزه نگرفتن به قول معروف آنچه که به عیان است-چه حاجت به بیان است. به هر حال نگید رکورد شکسته شد چون همونطور که گفتم 4-5 سال دیگه این آمار و ارقامی که صرفا به درد نوشتن روی کاغذ میخوره بیشترم میشه. ولی حقیقت متاست، حقیقت نمره هایین که سورسای معتبر میدن نظر فلان کاربر و فلان بلاگ دره پیت و سایت گیم که هزار تا ویزیتور نداره و جایزه هاشون به درد خودشون میخوره و همین زیاد کردن آمار و ارقام. به هر حال از ما گفتن بود...
ﻣﻐﻠﻂﻪ ﻣﻴﻜﻨﻲ ﺩﺭ ﺣﺪ ﺗﻴﻢ ﻣﻠﻲ, ﺣﺎﻻ ﺷﺪ اﻭﻥ ﻣﺎﻭﺭا ﻫﺴﺖ اﻳﻦ ﻧﻴﺴﺖ ﭘﺲ ﻧﻤﻴﺸه ﻣﻘﺎﻳﺴﻪ ﻛﺮﺩ, ﺩﻭ ﺩﻗﻴﻘﻪ ﭘﻴﺶ ﻓﻘﻄ ﺑﻪ ﺳﺒﻚ ﺗﺮﺳﻨﺎﻙ ﻛﺎﺭ ﺩاﺷﺘﻲ ﺣﺎﻻ...ﺑﮕﺬﺭﻳﻢ. اﻭﻥ ﻛﻪ ﻣﻲ ﮔﻲ ﻧﻆﺮ ﻣﻨﻪ ﻓﻜﺖ ﻧﻴﺴﺖ, اﻳﻨﻜﻪ ﺩاﺳﺘﺎﻥ re4 ﻫﻢ ﺑﻲ ﻧﻘﺺ و ﺷﺎﻫﻜﺎﺭﻩ ﻧﻆﺮ ﺷﻤﺎﺱ ﻓﻜﺖ ﻧﻴﺴﺖ. ﺩﺭ ﺭاﺳﺗﺎﻱ اﻳﻨﻜﻪ ﻧﺸﻮﻥ ﺑﺪﻡ ﻛﻼ اﺯ ﻣﺘﺎ و اﻣﺘﻴﺎﺯ ﻓﻘﻄ ﻳﻪ ﻋﺪﺩ ﺭﻭ ﺩﻳﺪﻱ و ﻳﻪ ﺧﻄ اﺯ ﻧﻘﺪ ﻫا ﺭﻭ ﻧﺨﻮﻧﺪﻱ:
The story unfolds through some beautifully rendered and choreographed cinematic cutscenes, as well as through occasional notes you'll find. Yet these aren't the game's strongest suit, nor are they the focus of it, since the dialogue is hammy and thankfully brief. The story's there to give fans of the series something new to ponder, though it mostly exists to create a context for all of Resident Evil 4's action sequences.

. As with past REs, notes and cut scenes move the story along, which is of an endearing B-movie caliber.

تو 90 درصد نقد ها اصل به داستان نپرداختن و خیلی گذرا ازش رد شدن، اکثریت هم گفتن داستان در حدی هست که کنار بازی باشه و بازی رو پیش ببره. اگر خیلی به امتیاز نگاه می کنی و از نظرت هر بازی امتیاز بالا بگیره پس تو همه چیز بهترینه، Mario Galaxy میشه شکسپیر بازی ها و با توجه به بالاترین امتیاز ممکن، از نظر داستانی از همه بازی هایی که تو می خوای نام ببری بهتره، چه برسه به Witcher.
بعد نگیم رکورد شکسته شد چون شما آینده رو واکاوی کردی و فهمیدی که 4-5 سال دیگه این آمار به درد نمی خورن؟ شما بعد روت میشه میای به بقیه گیری میدی میگی فکت صادر نکنید؟

dragonslayer

کاربر سایت
Jul 22, 2012
534
نام
محمدرضا
مغلطه؟ ملاک قرار دادن میانگین متا مغلطه ست؟
سایلنت هیل 2 از لحاظ داستان فوق العاده بود ولی کلا شماره 1 تا 4 این بازی به واسطه همین داستان شاهکار بود. همین بود که Team Silent بعد شماره 4 دیگه سایلنت هیل نساخت و سازنده بازی عوض شد این بازی سقوط کرد کما اینکه فرمول گیم پلیش هنوز دقیقا مثل قدیم بود. حتی به نظرم هوم کامینگ گیم پلیش واقعا خوب بود، باس فایت های خوب، لوکیشنهای مناسب برای گشت و گذار و... یا اوریجینز. همین شد که ادامه دادن همون فرمول گیم پلیِ در "حد نسبتا خوب" برای سازنده های جدید آسون بود و همین کارو هم میکردن ولی داستان رو نمیتونستن دربیارن در نتیجه بازیای بعد شماره 4 میانگین mix میگرفتن. اگه در کنار همون فرمول گیم پلی داستانش رو میتونستن در حد قبلیا دربیارن همون حول و حوش 90 یه چیزی مثل همون 2.
این کوت که نوشتین برای کجاست؟ به هر حال همه منتقدا میدونستن بازی سبکش چیه و... و میدونستن چی رو دارن نقد میکنن. وگرنه شیرین 2-3 نمره کم میکردن. این منتقد عزیز هم میتونسته جای بازی کردن شاهکار RE4 بره سینما فیلم ببینه وقتش هدر نره. (حالا چه نمره ای که حق بازی بوده بهش داده باشه چه نداده باشه) قرار نیست تو RE4 یا همون ماریو گلکسی که گفتین یا Geow یا هر بازی دیگه ای داستان با تم Chaos Theory یا سوپرنچرال یا هر چیِ دیگه باشه که حضور سبز داستان خفن محرز باشه. اجازه بدید کلا از RE4 بکشیم بیرون. البته همین مونده بود RE4 بره زیر سوال، که به حمدالله این اتفاق هم افتاد.
این که در آینده این آمار و ارقام بالاتر میره هم مشخصه، میگید اینطور نمیشه؟ بازی با میانگین 93 میشه معجزه هزاره سوم و tlou killer و از اونورم کلی بازی با میانگین +95 داریم که بعضیا انقلاب کردن تو سبک خودشون. واکنش نشون ندیم کسی ناراحت نشه خوبه؟ از نظر من که مسخره ست ترجیح میدم اصلا این بحث رو ادامه ندم، اصلا مغزم هنگ کرده کجای این قضیه قابل توجیه ـه.
خیر ، ملاک قرار دادن متا مغلطه نیست ، ولی این بحث هایی که شما داری میکنی مصداق همون مغلطست . همون طور که قبلا گفتم متا فقط سطح کلی یک بازی رو نشون میده و لزومی نداره که چون متای یک بازی یکی دو نمره از متای بازی دیگری بالاتر باشه ، حتما بازی اول بازی بهتریه .
اگه بخوایم با دید شما به این مسئله نگاه کنیم که " ده ها " بازی بهتر از خود tlou هم وجود داره . از نظر متا gta 5 از tlou برتری داره . پس حتما tlou هم سطح کیفیش چند level از gta 5 پایین تره ؟
با توجه به این گفته شما که" متا رو ملاک قرار بدیم (که باید هم همینکارو کنیم) ویچر3 در حد اینهمه تعریف و تمجید و جایزه نیست. " ، پس tlou هم در حد اون همه تعریف و تمجید و جایزه نبوده .
اما این طرز فکر شما کاملا اشتباهه . tlou یکی از برترین عناوین سبک action adventure هستش و witcher3 هم یکی از برترین عناوین سبک role playing . هر دو هم کاملا لایق جوایزی که کسب کردن ، بودن .
witcher 3 هم یک انقلاب تو سبک خودش محسوب میشه ، این بازی چنان تحولی توی سبک نقش آفرینی غربی ایجاد کرده که این اندازه تحول از زمان oblivion بی سابقه بوده .
با زیر سوال بردن ارزش ها و موفقیت ها witcher 3 در واقع دارید منطق خودتونو زیر سوال میبرید .

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
خیر ، ملاک قرار دادن متا مغلطه نیست ، ولی این بحث هایی که شما داری میکنی مصداق همون مغلطست . همون طور که قبلا گفتم متا فقط سطح کلی یک بازی رو نشون میده و لزومی نداره که چون متای یک بازی یکی دو نمره از متای بازی دیگری بالاتر باشه ، حتما بازی اول بازی بهتریه .
اگه بخوایم با دید شما به این مسئله نگاه کنیم که " ده ها " بازی بهتر از خود tlou هم وجود داره . از نظر متا gta 5 از tlou برتری داره . پس حتما tlou هم سطح کیفیش چند level از gta 5 پایین تره ؟
با توجه به این گفته شما که" متا رو ملاک قرار بدیم (که باید هم همینکارو کنیم) ویچر3 در حد اینهمه تعریف و تمجید و جایزه نیست. " ، پس tlou هم در حد اون همه تعریف و تمجید و جایزه نبوده .
اما این طرز فکر شما کاملا اشتباهه . tlou یکی از برترین عناوین سبک action adventure هستش و witcher3 هم یکی از برترین عناوین سبک role playing . هر دو هم کاملا لایق جوایزی که کسب کردن ، بودن .
witcher 3 هم یک انقلاب تو سبک خودش محسوب میشه ، این بازی چنان تحولی توی سبک نقش آفرینی غربی ایجاد کرده که این اندازه تحول از زمان oblivion بی سابقه بوده .
با زیر سوال بردن ارزش ها و موفقیت ها witcher 3 در واقع دارید منطق خودتونو زیر سوال میبرید .
ﭼﺮا ﺭاﻩ ﺩﻭﺭﻱ ﺑﺮﻳﻢ, اﻳﻦ ﻧﻜﺘﻪ ﻛﻪ ﻣﻦ اﺷﺎﺭﻩ ﻛﺮﺩﻡ ﺩﻭﺳﺘﻤﻮﻥ اﺯ ﺭﻭﺵ ﺳﺮ ﺧﻮﺭﺩ ﺭﻓﺖ ﭼﻲ? Mario galaxy ﺑﺎ اﻭﻥ اﻣﺘﻴﺎﺯﺵ ﭘﺲ اﺯ ﻧﻆﺮ ﺩاﺳﺘﺎﻧﻲ اﺯ ﻫﺮ ﺑﺎﺯﻳﻲ ﻛﻪ ﺑﺨﻮاﻳﻢ ﻧﺎﻡ ﺑﺒﺮﻳﻢ ﺑﻬﺘﺮﻩ. ﻛﻼ اﺯ ﻧﻆﺮ ﻣﻦ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﺟﺎﻟﺐ ﺑﻮﺩ ﻛﻪ ﺗﻮ اﻳﻦ ﺑﺤﺚ ﻫﺎ ﻫﻴﭻ ﻛﺲ ﻧﻤﻴﺎﺩ اﺯ ﺑﺎﺯﻱ ﻫﺎﻱ ﻧﻴﻨﺘﺘﺪﻭ ﺣﺮﻓﻲ ﺑﺰﻧﻪ ﺑﺮاﻱ ﻣﺜﺎﻝ ﺯﺩﻥ اﺯ ﺑﺎﺯﻱ ﻫﺎﻱ اﻣﺘﻴﺎﺯ ﺧﻔﻦ ﺑﺎﻻ. اﻳﻦ ﺧﻮﺩﺵ ﺧﻴﻠﻲ ﺧﻮﺏ ﻧﺸﻮﻥ ﻣﻴﺪﻩ اﻳﻦ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﭼﻘﺪﺭ ﻓﻜﺮﺷﻮﻥ ﻣﺤﺪﻭﺩﻩ و ﻭاﺳﻪ اﺛﺒﺎﺕ ﺣﺮﻓﺸﻮﻥ ﻫﺰاﺭ و ﻳﻚ ﺟﻮﺭ ﺗﺒﺼﺮﻩ اﺳﺘﺜﻨﺎ ﻣﻴﺎﺭﻥ ﻭﺳﻄ. ﻛﺴﻲ ﺑﺮاﻱ ﺑﺤﺚ ﻓﻘﻄ ﺑﺎﺯﻱ ﻣﻮﺭﺩ ﻋﻼﻗﻪ اﺵ ﺭﻭ ﺁﺩﻡ ﺣﺴﺎﺏ ﻣﻴﻜﻨﻪ و ﺣﺮﻓﻲ اﺯ ﺑﻘﻴﻪ ﻧﻤﻴﺎﺭﻩ ﻣﻌﻠﻮﻣﻪ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﭼﺠﻮﺭﻳﻪ. ﻣﻦ ﺗﺎ ﺣﺎﻻ ﻧﺪﻳﺪﻡ ﻛﺴﻲ اﺯ اﻳﻦ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ اﺳﻤﻲ اﺯ اﻳﻦ ﺳﻪ ﺑﺎﺯﻱ ﺑﻴﺎﺭﻩ:
Metroid prime 2, Zelda ocarina of time و Mario Galaxy ﻛﻪ ﺳﻪ ﺗﺎ اﺯ ﺑﺎﻻﺗﺮﻳﻦ اﻣﺘﻴﺎﺯ ﻫﺎ ﺭﻭ ﺩاﺭﻥ

• Like
Reactions: sadegh93

dragonslayer

کاربر سایت
Jul 22, 2012
534
نام
محمدرضا
skull knight
متاسفانه ، تعصب ، منطق رو برای شما به حاشیه برده .
متای 92 از 79 نقد و همچنین رکورد زنی در تعداد گوتی ها نیز خودش گویای همه چیزه .
حالا شما و دوستان گرامیتون هر چه قدر هم خودتونو به در و دیوار بکوبید و ازانواع سفسطه ها و مغلطه ها استفاده کنید و آسمون رو به ریسمون ببافید ، هیچ چیز از ارزش ها witcher3 کم نمیشه .
امیدوارم با فرا رسیدن سال نو ، یک بازبینی اساسی در رفتارتون انجام بدید و این ترول ها بچه گانه رو کنار بذارید .

دوستان عزیر یه وقت فکر نکنید ایشون فن سونی هستن ها، اصلا و ابدا. ایشون فن هر سه کنسول هستن حتی کنسول نینتندو. اینا برچسب هست که به ایشون خورده میشه.
دوست من ، فکر میکنم که بحث هر چه قدر هم منطقی با این دوستان فایده ای نداشته باشه . بهتره امیدوار باشیم که دوستان ، خودشون بیشتر روی رفتارشون فکر کنن و خودشون اصلاح بشن و این رفتار بچه گانه رو رها کنن .

آخرین ویرایش:

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
بدون تجربه نبود. بازی رو انجام دادم، اما نه کامل.
تاریخ گرفتن تروفیا هم تو اکانتم هست. مجددا میگم دلیلی ندارم که بخوام دروغ بگم. بازی از نظر کارگردانی و دنیا و ... عالیه.
در کل بحثی نبود که بخواد تموم بشه یا ادامه داده شه.
اومدیم و از پایانش خوشت نیومد یا چمیدونم گیم پلی اش از اواسط بازی خسته کننده شد و برات تجربه بدی شد چرا آخه قبل بازی کردن آدم باید بگه بی نظیره، بی نظیر؟ :D

• Like
Reactions: Metal Gear

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
بعد همونطور که گفتم متای 95 از 98 تا نقد خودش گویای همه چیزه، نیازی به وسط کشیدن پای هیچ بازی دیگه ای نیست چون فاقد چنین چیزین بقیه. حالا کل بازیای نینتندو رو میگفتیم احتمالا شما میرفتی سراغ دوران سگا و آتاری میگفتی بعضی بازیهای اونموقع الان نقد میشدن متای 99 میگرفتن و...
شما کلا ای خودت رو می زنی به اون راه یا هر جا رو دوست داری می خونی جواب میدی. من می گم اگر به مت هست، پس داستان اون بازی های نینیتندو از داستان تمام بازی های نام برده شده تو این تاپیک بهتره، حتی ماریو. در حالی که اینجوری نیست، اصلا ماریو داستان داره؟ انگار یادت رفته که بحث از داستان RE4 بود که من این رو گفتم یه متوسط امتیاز ملاک عالی بودن همه چیز تو یه بازی نیست. جمله آخرت هم حرف رو دهن من نذار، من در مورد بازیی که نقد شده حرف زدم نه مثل شما سناریو تخیلی درست کنم.

شما قبله ات شده متا، منم دارم از بازی هایی مثال می زنم که بالاترین متا رو دارن. کلا از ایه شاخه به اون شاخه می پری معلوم نیست چی داری می گی. این رو به من بگو:
آیا با توجه به متا بالاتر، داستان Mario Galaxy از داستان GTA V میشه گفت بهتره؟ گیم پلی چی؟

مثال گیم اسپات چند وقت پیش یه لیست داد توش هیچ اثری از بازی ای به اسم the witcher 3 نبود:
حالا این سایت شد منبع معتبر، همین سایت معظم به TLOU داد 8، ملت هنوز دارن می گن به همین خاطر دیگه اعتبار نداره.

(هر چند بیام به زمین و آسمان سوگند بخورم فن دو تا کنسول دیگه جزو کنسول سونی هم هستم هیچ کس باور نمیکنه اینجا-اصلا فلسفه اینجا با برچسب زدن عجین شده)

سالای آینده این ارقام بالا میره و بازیهایی جز بازیهای انحصاری سونی که همه باهاش لجن هم گوتی میشن اونوقت منتظرم حرفا 180 درجه برگرده بوکمارک اینجا رو بذارم وسط بگم الکی اعتراض نکنین.

دوستان عزیر یه وقت فکر نکنید ایشون فن سونی هستن ها، اصلا و ابدا. ایشون فن هر سه کنسول هستن حتی کنسول نینتندو. اینا برچسب هست که به ایشون خورده میشه.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
نه ماریو داستان نداره شما یه نگاه بنداز ببین اول داری در مورد چه سبک بازی ای صحبت میکنی، سبکی که به گیم پلی متکیه. من خودم ماریو بازی میکنم انقدر غرق گیم پلی میشم دیگه حواسم به داستان و چیز دیگه نیست. سبک ماریو رو هم نباید با horror ـی که در نوع خودش داستان میخواد مقایسه کرد نتیجه گرفت. کلا شما یه گیری به حرف یاکوزا2 دادی اشتباه بود حالا میخوای هی توجیهش کنی. بازیهای میکامی اگه در نوع خودشون داستان نداشتن هیچ وقت به این موفقیت عظیم نمیرسیدن. شما اگه رزیدنت اویل 1 تا 4 رو اگه بازی کرده باشی توشون کلی یادداشت پیدا میکردیم فقط که به همین داستان ربط داشتن و برای قشنگی نبودن. البته اگه انتظار داشتید میکامی داستان بازی RPG پیاده کنه بگه از ده هزار سال پیش چی شد چی نشد و... بحث دیگه ایه.

همین که سایه طرفدارای سونی رو با تیر میزنن گویای هیتریسم و بی منطقیه. من از بازیهای هر سه پلتفرم سونی، مایکروسافت و نینتندو لذت میبرم. البته بیشتر از بازیهای ژاپنی که روی پلتفرمای سونی و نینتندو هستن بیشتر.
هنوز تو همین خطها هستین متاسفانه که فن های سونی خیلی زیادن و زور میگن و... طوری که دو نفر مدیر و تحریریه فن سونی باشن یه لشکر بهشون حمله میکنن. بیخیال این کارا شین. از لحاظ جمعیت اول فنهای PC همه جا اکثریتن بعد فنهای سونی و مایکرو به یه اندازه. و اینم فقط آماره دلیل نمیشه بد یا خوب باشن هر کدوم از این گروهها.
-شما برو برگرد پس یه بار دیگه ببین چی به چی بود. ایشون اومد RE4 رو تپوند وسط :

شما همین TW3 رو بزارید کنار GTAV TLOU UNCHARTED 2 RE4 خیلی از عناصرش شرمنده میشه.داستان/ گیم پلی/ شخصیت پردازی بصورت آشکاری سطحشون تو TW3 از بازیهای فوق پایینتره.

بنده گفتم گفتن اینکه داستان RE4 از Witcher 3 بهتره غیر معقوله. شما اومدی وسط فرمودی:

بعد متا رو کشیدی وسط که با استناد به متا حق با شماس. بنده گفتم ربطی به متا نداره نمیشه فقط به اون استناد کرد و گفت بازی با امتیاز بیشتر همه چیزش از بازی با امتیاز کمتر بهتره (حرفی که اول زدم ) شما شروع کردی به مغلطه هی تبصره ول دادن که نه به سبک ربط داره. من هم نمی دونم شما با چه سیستمی داری نتیجه می گیری که داستان RE4 سبکش ترسناکه، پس میشه گفت از Witcher 3 بهتره چون اون RPG هست. کلا شاهدت هم متا هست. جالب اینجاس که من در مورد خود بازی حرفی نزدم، داستان رو گفتم نه اینکه کدوم از کدوم بهترن. تو سبک ترسناک Silent hill 2 رو مثال زدم اومدی گفتی اون ماورا داره نمیشه مقایسه کرد! این یکی رو نشنیده بودم که خدا رو شکری شنیدم. نمی دونستم RE4 خیلی رئال و واقع گراس.
این داستان های سونی hater رو این چیزا هم زاده خیال شماس و اونایی که فکر می کنن دسیسه ای هست هر چیز غیر سونی باشه تو اینجا حالش گرفته میشه. کلا طبیعی هست که این نسل طرفدار های PS4 بیشترن، مثل کل دنیا. خود به خود هم یه سری تعصب دارن. من یکی تو عمرم اینجا طرفداری کنسول خاصی رو نکردم، الان هم PS4 دارم سراغ X1 نرفتم. رفتار بقیه به من ربطی نداره. اگر هم احساس می کنی به فن های سونی حمله میشه دلیل نمیشه که تقی به توق خورد بپری وسط یه جوری بحث رو بکشی سمت جنگ کنسول ها، همین جور که الان داریم حرف می زنیم آخر هر پستت هر جور شده به بحث یه پاراگراف در مورد سونی اضافه می کنی.

کلا برادر، تابلو هست که واسه چی داری این بحث ها رو می کنی، به جای گیر دادن به ضد سونی ها خودت نیا هیزم آتیش رو زیاد کن. تا فردا صبح هم بگو من فن سونی نیستم، برو ببین تو این 2 صفحه چند بار حرف سونی رو کشیدی وسط بعد خودت می فهمی چرا بهت برچسب می زنن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر