بهترین بازیهای سال 2015 از نگاه سایتها و مجلات

dragonslayer

کاربر سایت
Jul 22, 2012
534
نام
محمدرضا
همین که سایه طرفدارای سونی رو با تیر میزنن گویای هیتریسم و بی منطقیه. من از بازیهای هر سه پلتفرم سونی، مایکروسافت و نینتندو لذت میبرم. البته بیشتر از بازیهای ژاپنی که روی پلتفرمای سونی و نینتندو هستن بیشتر.
هنوز تو همین خطها هستین متاسفانه که فن های سونی خیلی زیادن و زور میگن و... طوری که دو نفر مدیر و تحریریه فن سونی باشن یه لشکر بهشون حمله میکنن. بیخیال این کارا شین. از لحاظ جمعیت اول فنهای PC همه جا اکثریتن بعد فنهای سونی و مایکرو به یه اندازه. و اینم فقط آماره دلیل نمیشه بد یا خوب باشن هر کدوم از این گروهها.
کسی نه با بازی ها انحصاری سونی و نه با طرفداران سونی تو این topic نه قبلا کار داشته و نه الان کار داره . این شما و دوستان شمایید که گاه و بی گاه در تلاشید که بگید که witcher3 در سطح جوایزش نیست . یک دفعه میاید میگید رقبای ضعیفی داره ، یک دفعه دیگه میاید میگید جایزه ها از طرف سایت ها معتبری نبوده ، یک دفعه دیگه کلا اعتبار gotypick رو زیر سوال میبرین .
خیلی جالبه که میاید این جمله رو مینویسید که " متا رو ملاک قرار بدیم (که باید هم همینکارو کنیم) ویچر3 در حد اینهمه تعریف و تمجید و جایزه نیست. " و بر اساس همین جمله میگید که یک بازی با متا 92 و یک بازی با متا 95 نمیتونن هم سطح باشن ، بعد وقتی من بر اساس منطق خودتون میگم که پس دو بازی با متا ها 95 و 97 هم نمیتونن هم سطح باشن ، این جمله رو مینویسید "این منطق شما هم بیشتر شبیه هیتریه " و در واقع دارید اعتراف به هیتر بودن خودتون میکنید .
این که witcher 3 لایق جوایزش نیست ، نظر شماست و قابل احترامه ، ولی نظر من و خیلی دیگه از دوستان این نیست ، اکثر منتقدین هم با شما هم نظر نبودن ، اکثر گیمرها هم با شما هم نظر نیستن ( readers pick ) .
یکی از کاربران جمله خوبی نوشت :
شما نظرتون رو در مورد «ویچر» گفتید و فکر نکنم نیاز به این همه بحث و جدل برای اثبات اینکه این بازی یک سطح پایی تر هست وجود داشته باشه. از نظر شما پایین تر هست و از نظر خیلی اینطور نیست. هرکسی نظرش رو میگه و تمام. ولی اینکه بخواهیم بگیم این آراء اهمیت نداره و فلان بازی معمولی هست و ... میشه ترول نه بحث منطقی.
این که ان قدر روی این نظرتون اصرار میکنید و نظر خودتون رو فکت میدونید و کلا منکر ارزش این آرا میشید ، چیزی جز ترول نمیتونه باشه .

dragonslayer

کاربر سایت
Jul 22, 2012
534
نام
محمدرضا
من صد بار گفتم باید سبک بازی رو دید.
داستان رزیدنت اویل4 هم تو دنیای واقعی اتفاق میوفته نه تو خواب و خیال. مثلا یه استعاره از لیون با یه کلاهخود و قداره نمیاد جلوی چشمش بخواد بکشتنش. مستحضر هستین دیگه؟
خب الان بگم فن سونی هستم راحت میشین؟ من که از سونی پول نمیگیرم، واقعا این فکرا چیه دارین؟ یه حقیقته دارم میگم شما بگو فلان بازی شده 97 یا 99 ببین چند تا نقد داشته؟ بذار برچسب بزنن چه فرقی واسه من داره؟ فقط گفتم که یه سری مسائل روشن شه. یه نمونه بازیای دیوید کیج چون انحصاری کنسول سونی بودن همه حتی HR رو هم مورد عنایت قرار میدادن بعد چند صباحی که بازیای از این دست زیاد شدن شد به به و چه چه و شاهکار... قضیه اظهر من الشمسه کی بی منطقه. نمیگم فن سونی یا هر هر کمپانی دیگه ای توشون بی منطق نیست ولی خب طرف مقابل وضعشون به مراتب بدتره.

اون بازی با متای 97 یا 99 چند تا نقد داره واقعا؟ اگه 98 تا نقد داشت متاش همون 97 یا 99 باقی میموند؟ اون تعداد نقد که گفتمم خیلی مهمه.
بله صد در صد تروله که میگیم بازی با 98 تا نقد چنین متایی که گرفته و واضحا در عمل بازی هست که بیشترین ستایش ازش توسط منتقدین شده. دقیقا مثل بازی فجیع دیوید کیج HR (بی مویی-فاقد گیم پلی و کلا در سطح 0) که البته مدیونید فکر کنید راه روی بازیهای شاهکار دیگه باز کرد.
این بحثی که شما راه انداختی مصداق کامل سفسطه red herring ( شاه ماهی سرخ ) هستش .
Red herring is a kind of fallacy that is an irrelevant topic introduced in an argument to divert the attention of listeners or readers from the original issue
بحث این topic در مورد " برترین بازی ها سال 2015 " هست و شما ادعا کردی که witcher 3 در حد جوایزش نیست ولی توی هر پستت داری بیشتر سعی میکنی که فضای این topic رو به سمت pc vs console و یا Microsoft vs sony پیش میبری ، اخیرا هم که پای دیوید کیج رو هم به بحث کشیدی .
من هم خودم هر ps3 و هم ps4 دارم و هیچ وقت منکر شاهکار بودن tlou نشدم ، نمیتونی به من برچسب سونی هیتر بودن بزنی .
از اون طرف اومدی میگی ، فلان بازی متاش 95 و فلان بازی متاش 93 و این دو بازی خیلی با هم تفاوت سطح دارن و وقتی من طبق منطق خودتون همین بحث رو در مورد دو بازی با متا 95 و 97 میکنم ، یک بهانه جدید میتراشی ، میگی فلان بازی تعداد نقداش کمه و میگی " اون بازی با متای 97 یا 99 چند تا نقد داره واقعا؟ اگه 98 تا نقد داشت متاش همون 97 یا 99 باقی میموند؟ " ، جواب این سوال رو نه من میدونم و نه شما ، پس فکر نکن همچین بهانه هایی میتونه تکیه گاهی برای بحث بی ربطی که راه انداختی ، باشه .
این جا topic بهترین بازی ها 2015 ار نظر سایت ها و مجلاته ، سعی نکن فضای این topic رو به سمت موضوع جنگ کنسول ها ببری . شما ادعا کردی که witcher3 در حد جوایزش نیست ، خوشحال میشم دلایلت رو بدونم . ( البته دلایل واقعی و نه جملاتی مثل " چون متاش 93 هست و 95 نیست ! )

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: zeus1

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
. یه نمونه بازیای دیوید کیج چون انحصاری کنسول سونی بودن همه حتی HR رو هم مورد عنایت قرار میدادن بعد چند صباحی که بازیای از این دست زیاد شدن شد به به و چه چه و شاهکار... قضیه اظهر من الشمسه کی بی منطقه. نمیگم فن سونی یا هر هر کمپانی دیگه ای توشون بی منطق نیست ولی خب طرف مقابل وضعشون به مراتب بدتره.
اگر تونستی رو بحث تمرکز کنی هی چیزای دیگه رو نکشی وسط خیلی خوب میشه.

نمیگم فن سونی یا هر هر کمپانی دیگه ای توشون بی منطق نیست ولی خب طرف مقابل وضعشون به مراتب بدتره.

:eek:، فعلا که شما روی همه رو سفید کردی برادر! یه دشمن فرضی پیدا کردی هی داری بهش حمله می کنی ، من نمی دونم اصلا چرا این حرفا رو می زنی کسی کنسول ها رو نکشید وسط که! حالا یکی یه تاپیک دیگه به سونی پرونده کل تاپیک ها رو تبدیل کن به میدان جنگ کنسول ها!

dragonslayer

کاربر سایت
Jul 22, 2012
534
نام
محمدرضا
من قبلا گفتم واقعا فن کنسول خاصی نیستم ولی سونی و نینتندو رو دوست دارم. به پی سی هم کار ندارم بهش نفرت یا علاقه داشته باشم. (اصلا یک کلمه هم یادم نیست در موردش گفته باشم)
بهتره بیخیال این بحث شیم... قبلا دلایلم رو گفتم چرا... البته هر کس بدون شک گیمر باشه با خودش فکر کنه میفهمه بهترین بازی عمرش که انجام داده چیا بودن. مسلما کسی نیست این بازی رو مثلا به GTA V ارجحیت بده. البته شایدم یه عده باشن ولی چنین مقامی لایق ساخته های استدیوهایی مثل راک استار، ND، بانجی و امثالهمه. در مورد این آمار و ارقام که گفتم زمان بگذره همه چی مشخص میشه.

بیربط نبود! همیشه با بازیهای انحصاری سونی تو این سایت اینطور رفتار شده، این مثال رو زدم که بگم همینطور که قبلا این مورد (حتی چند نفر تا تو بخش اخبار صحبتهای کیج گذاشته میشد کم میموند بیان فحش بدن...) و موارد مشابه رو دیدیم الانم تو این تاپیک داریم چنین خوشحالی ای میبینیم و به محض اینکه یه سال-دو سال-سه سال یا هر وقت دیگه یه بازی جز انحصاری کنسول مورد غضب دوستان این رکورد رو باز اینطوری بشکونه اعتراضات برخلاف الان 100% شروع میشه.
بازم میگم بیخیال بحث. کلا اسم سونی میاد وسط تو این سایت همه حمله میکنن و آدم رو متهم میکنن حالا تاپیک نمرات بازیاش باشه، حرف یکی از مسئولاش باشه یا هر چی.
صبر میکنم تا وقت مناسب بشه بحث کرد الان هر چی میگیم یه چیز دیگه جواب میگیریم. فقط جنگ کنسولها و PC رو نمیدونم از کجا در اوردین؟
من هم اشتیاقی برای ادامه دادن این بحث ندارم ، ولی باید به چند تا نکته اشاره کنم :
1- شما در پست قبلیت باز هم از سفسطه red herring استفاده کردی و یک موضوع کاملا بی ربط رو پیش کشیدی تا از بحث اصلی طفره بری . شما هر چه قدر دوست دارید میتونید از این جور تکنیک ها استفاده کنید ، فقط فکر نکنید بقیه متوجه این جور مسائل نمیشن .
2-راجع به این بخش از پست شما :
" البته هر کس بدون شک گیمر باشه با خودش فکر کنه میفهمه بهترین بازی عمرش که انجام داده چیا بودن. مسلما کسی نیست این بازی رو مثلا به GTA V ارجحیت بده. البته شایدم یه عده باشن ولی چنین مقامی لایق ساخته های استدیوهایی مثل راک استار، ND، بانجی و امثالهمه. "
ششما در جایگاهی نیستید که در مورد اعتبار developer ها مختلف تصمیم گیری کنید و developer هارو رده بندی کنید و نظر شخصی خودتونو فکت بدونید .
شما در بخش دیگه از پستتون نوشتید که " به پی سی هم کار ندارم بهش نفرت یا علاقه داشته باشم. (اصلا یک کلمه هم یادم نیست در موردش گفته باشم)" ، شما وقتی طبق گفته خودتون با pc اصلا کار ندارید ، پس مسلما نمیتونید شناخت دقیقی از طیف وسیعی از بازی ها مثل witcher1 و یا baldurs gate ها و یا مثلا شماره ها قدیمی tes و ... داشته باشید و در نتیجه نمیتونید شناخت دقیقی از طیف وسیعی از developer ها داشته باشید و در نتیجه نظرتون ، که به طرز جالبی فکت هم میدونیدش ، از روی عدم آگاهیه .
3- شاید لحن من کمی تند بوده باشه ، امیدوارم دلخوری و کدورت به وجود نیمده باشه . اون طور که مشخصه ، شما هم دلیلی واقعی و فنی برای ادعاتون ذر مورد witcher 3 ندارید ، پس لطفا با بهانه تراشی ها الکی به این بحث ادامه ندید .

آخرین ویرایش:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
اومدیم و از پایانش خوشت نیومد یا چمیدونم گیم پلی اش از اواسط بازی خسته کننده شد و برات تجربه بدی شد چرا آخه قبل بازی کردن آدم باید بگه بی نظیره، بی نظیر؟ :D

چون تا اینجایی که بازی کردم بی‌نظیره. هر موقع به نظرم بد شد، میام می‌گم بد شد :D

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
591
نام
رایان
با عرض معذرت، شما حوصلتون از این بحثای پوچ و بیهوده سر نرفت؟ TLOU و Witcher دقیقا چیشون شبیه همه که هی سعی میکنین اونا رو با هم مقایسه کنین؟ هر دو شون در سبک خودشون شاهکارن، قبول این موضوع انقدر سخته که حتما باید با استناد به متا و پتا و جوایز طرف مقابل رو پایین بکشین؟ البته هر کس مسلما حق داره نظر شخصی خودشو داشته باشه ولی این که نظر شخصیتون رو به عنوان فکت بخواین صادر کنین بحثش جداست.

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
چون تا اینجایی که بازی کردم بی‌نظیره. هر موقع به نظرم بد شد، میام می‌گم بد شد :D
والا با اون تعریف تو فکر کردم 32 تا پایان بازی رو تجربه کردی :D در کل همیشه تموم کن بازی رو بعد نظر رو پابلیش کن :D

• Like
Reactions: YAKUZA_2

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
من هم اشتیاقی برای ادامه دادن این بحث ندارم ، ولی باید به چند تا نکته اشاره کنم :
1- شما در پست قبلیت باز هم از سفسطه red herring استفاده کردی و یک موضوع کاملا بی ربط رو پیش کشیدی تا از بحث اصلی طفره بری . شما هر چه قدر دوست دارید میتونید از این جور تکنیک ها استفاده کنید ، فقط فکر نکنید بقیه متوجه این جور مسائل نمیشن .
2-راجع به این بخش از پست شما :
" البته هر کس بدون شک گیمر باشه با خودش فکر کنه میفهمه بهترین بازی عمرش که انجام داده چیا بودن. مسلما کسی نیست این بازی رو مثلا به GTA V ارجحیت بده. البته شایدم یه عده باشن ولی چنین مقامی لایق ساخته های استدیوهایی مثل راک استار، ND، بانجی و امثالهمه. "
ششما در جایگاهی نیستید که در مورد اعتبار developer ها مختلف تصمیم گیری کنید و developer هارو رده بندی کنید و نظر شخصی خودتونو فکت بدونید .
شما در بخش دیگه از پستتون نوشتید که " به پی سی هم کار ندارم بهش نفرت یا علاقه داشته باشم. (اصلا یک کلمه هم یادم نیست در موردش گفته باشم)" ، شما وقتی طبق گفته خودتون با pc اصلا کار ندارید ، پس مسلما نمیتونید شناخت دقیقی از طیف وسیعی از بازی ها مثل witcher1 و یا baldurs gate ها و یا مثلا شماره ها قدیمی tes و ... داشته باشید و در نتیجه نمیتونید شناخت دقیقی از طیف وسیعی از developer ها داشته باشید و در نتیجه نظرتون ، که به طرز جالبی فکت هم میدونیدش ، از روی عدم آگاهیه .
3- شاید لحن من کمی تند بوده باشه ، امیدوارم دلخوری و کدورت به وجود نیمده باشه . اون طور که مشخصه ، شما هم دلیلی واقعی و فنی برای ادعاتون ذر مورد witcher 3 ندارید ، پس لطفا با بهانه تراشی ها الکی به این بحث ادامه ندید .
خب منظور دوستان هم از همون اول این بوده دیگه! ولی نمیدونم چرا بعضیا میخوان امسال رو هر جوری شده ربطش بدن به انتخاب دهه اخیر یا حتی تاریخ از نظر همه گیمرا و منتقدین صنعت گیم lol ! بنظرم وقتی راک استار ناتی داگ سانتا مونیکا و دو سه تای دیگه تو این نسل عناوینشون رو منتشر کردن میشه با دید بهتری نظر داد.

برای جلوگیری از برخورد احتمالی:grinning:: دوستان کسی نگفت TW3 بازی خوبی نیست چون در کنار BB و MGSV جز سه تا تجربه برتر خودم تا الان تو این نسل بوده, گرچه قبلش در حال بازی کردن ریمسترهای مختلف بودیم و میشه گفت اینا تازه استارت نسل رو زدن:laughing:

• Like
Reactions: Skull Knight

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
British Academy Games Awards Winners in 2016:

Original Property: Until Dawn

Game Design: Bloodborne

Artistic Achievement: Ori and the Blind Forest

British Game: Batman: Arkham Knight

Debut Game: Her Story

Game Innovation: Her Story

Mobile & Handheld: Her Story

Music: Everybody's Gone to the Rapture

Audio Achievement: Everybody's Gone to the Rapture

Performer: Merle Dandridge / Everybody's Gone to the Rapture

Persistent Game: Prison Architect

Family: Rocket League

Multiplayer: Rocket League

Sport: Rocket League

Story: Life is Strange

Best Game: Fallout 4

Winners: Publishers/Devs/Games
1. Sony Interactive Entertainment - 5 Awards
2. Psyonix - 3 Awards
2. Sam Barlow - 3 Awards
4. Introversion Software - 1 Award
4. Warner Bros. Interactive Entertainment - 1 Award
4. Microsoft - 1 Award
4. Bethesda Game Studios - 1 Award

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
خوبه، واقعا خوشحالم بابت انتخابش، انتخاب های خوبی داشت ، البته جای witcher 3 خالیه در بین عناوین.
این until down رو بازی نکردم ولی هر کسی گرفته خیلی راضی بوده، باید بازی خوبی باشه. از انتخاب fallout 4 هم واقعا خوشحالم :D.
ای کاش کارمک داخل id software میموند.... ای کاش دوباره برگرده به صنعت بازیسازی.

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,733
نام
علی
:
Winners: Publishers/Devs/Games
1. Sony Interactive Entertainment - 5 Awards
2. Psyonix - 3 Awards
2. Sam Barlow - 3 Awards
4. Introversion Software - 1 Award
4. Warner Bros. Interactive Entertainment - 1 Award
4. Microsoft - 1 Award
4. Bethesda Game Studios - 1 Award[/QUOTE
بله ... خوبه تازه انحصاری نداشت مثلا :D

ALBERT WESK3R

THE FATHER OF SURVIVAL HORROR
Gold User
Feb 15, 2016
429
نام
بهزاد
خوبه، واقعا خوشحالم بابت انتخابش، انتخاب های خوبی داشت ، البته جای witcher 3 خالیه در بین عناوین.
این until down رو بازی نکردم ولی هر کسی گرفته خیلی راضی بوده، باید بازی خوبی باشه. از انتخاب fallout 4 هم واقعا خوشحالم :D.
ای کاش کارمک داخل id software میموند.... ای کاش دوباره برگرده به صنعت بازیسازی.

انتیل دان شاهکار هست عجیجم! منم امیدوارم کارمک برگرده ولی فکر نکنم برگرده چون انگیزه ای نداره. شاید این جایزه ها بهش انگیزه بده. برو مراسم را دانلود کن. اگه اشتباه نکنم تیپ توپی زده بود.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر