بهترین بازیهای دهه اخیر میلادی از نگاه کاربران بازیسنتر

بهترین سال دهه اخیر در صنعت گیم:

• 2010

• 2011

• 2012

• 2013

• 2014

• 2015

• 2016

• 2017

• 2018

• 2019

Results are only viewable after voting.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
d16280b4e52d9dfe-600x338.png

سلام!
باورکردنی نیست ولی همونطور که میدونید، یه دهه‌ی میلادی دیگه پر از بازیهای خفن داره به پایان خودش میرسه...سایت‌های مختلف گیمینگ شروع کردن تا برترین بازیهای 2010s خودشون رو انتخاب کنن...
بد نیست کاربرای بازیسنتر هم یه لیست 10 تایی یا حتی بیشتر از بازیهای موردعلاقه‌ی خودشون رو به اشتراک بزارن تا با نظرات و سلیقه‌شون آشنا بشیم و در صورت امکان یه بحث سالم هم شکل بگیره. اگه در مورد هر انتخاب توضیحی هم بدید و حستون رو در موردش بگید خیلی عالی‌ میشه...البته اجباری نیست :D

=====================
لیست‌هایی که تا حالا از سایت‌های مختلف منتشر شده:
The 100 Best Videogames of the 2010s
The 30 best video games of the decade, ranked
The 100 best games of the decade (2010-2019): 10-1
The Young Folks' Top 50 Video Games of the 2010's | The Young Folks
'Dark Souls'? 'The Last of Us'? Top 50 games of the 2010s
GAMINGbible's Greatest Games Of The Decade
Our 15 favorite video games from the 2010s
The 10 Best Games of the Decade
The best video games of the decade - the top 50 games from 2010-2020, ranked - VG247
The 50 Best Video Games of the Decade (2010-2019)
Games of the Decade • Archive • Eurogamer.net
The Best Games of the Decade
Best Video Games of the Decade (2010-19)
The 20 Best Video Games Of The Decade, Ranked
The games of the decade
The 100 best games of the decade
https://www.washingtonpost.com/graphics/2019/video-games/influential-games-of-the-decade
=====================
اگه استقبال بشه، مثل تاپیک بازی‌های موردانتظارِ هر سال که رای‌گیری می‌کنیم، رای‌ها رو جمع میکنم و در نهایت یه لیست نهایی از بازیهای برتر دهه بدست میاد.
خب دیگه توضیح اضافه نمی‌خواد؛ لیست شخصیِ بهترین بازیهایی که از بازه‌ی ابتدایِ سال 2010 تا انتهای 2019 منتشر شدن رو داخل این تاپیک قرار بدید. از اونجایی که سال به پایان نرسیده، تا انتهای 2019 میتونید لیست خودتون رو ویرایش کنید.
اگه لیست جدیدی از بهترین‌های دهه از سایت‌های دیگه منتشر شد هم همین جا قرار میدم تا تاپیک ماهیت خبری هم داشته باشه...یه نظرسنجی هم اضافه کردم!

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
الحق که لقب بهترین بازی دهه برازنده BotW هستش :sunglasses: خوشحالم که به حقش رسیده تا الان. خوشحالتر هم میشدم اگه دارک سولز رتبه دوم میشد:D بنظرم تاثیر دارک سولز روی صنعت گیم در یک دهه گذشته اگه بیشتر از TloU و اسکایریم و ویچر نبوده باشه، قطعا در همون اندازه بوده. ولی همیشه بخاطر طبع نیچ ترش کمتر از چیزی که حقش بوده تحویلش گرفتن. ایشالا که رتبش بالاتر بیاد:D

خدایی نینتندو باید این آئونوما و فوجیبایاشی و تیم مونولیث و اهالی رو رو سرشون بلند کنه
این لعنتی ها، نینتندو و سوییچ و فرنچایز زلدا و اوپن ورلد و همه رو با هم تو یه حرکت احیا کردند

دارک سولز هم به نظرم باز رتبه خیلی خفنی گرفته (5) من فکر می کردم به خاطر هاردکور بودنش بیاد پایین تر... حتی کلی بلادبورن هم تحویل گرفتن... دهه، دهه ی میازاکی بود قشنگ

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,138
نام
طائل
الحق که لقب بهترین بازی دهه برازنده BotW هستش :sunglasses: خوشحالم که به حقش رسیده تا الان. خوشحالتر هم میشدم اگه دارک سولز رتبه دوم میشد:D بنظرم تاثیر دارک سولز روی صنعت گیم در یک دهه گذشته اگه بیشتر از TloU و اسکایریم و ویچر نبوده باشه، قطعا در همون اندازه بوده. ولی همیشه بخاطر طبع نیچ ترش کمتر از چیزی که حقش بوده تحویلش گرفتن. ایشالا که رتبش بالاتر بیاد:D

دارک سولز بزرگترین آفرینش گیم پلی تاریخ رو داره :D از این نظر هم پای رزیدنت اویل 4 هست اصلا اینا لولشون فرق میکنه با بازی های دیگه در یک لیگ دیگه سیر میکنن، بازی هایی که از اینا الهام گرفتن خودشون متاشون 95 و 96 اینا میشه :D

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,537
نام
محمد
300-az-screen-recorder-png.125532
جالبه بهترین بازی تاریخ یعنی The Witcher 3، متای 92 داره :D البته نمیشه هم گفت که نمراتش بی انصافی هست چون موقع عرضه یه سری مشکلات فنی داشت که به تجربه ـش لطمه زد، خودم هم تا اواسط بازی، برام در حد بهترین بازی سال هم نبود :D ولی خب الان با کل متعلقاتش نقد بشه دیگه زیر 100 براش بی انصافی هست!! :D کلا ویچر 3 یه چیزهایی داره که هنوز بعد از چند سال از عرضه، هیچ بازی حتی نتونسته تو ارائه اون موارد نزدیک بهش بشه، چه برسه به اینکه بخواد یه تجربه بهتر ارائه بده.

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
جالبه بهترین بازی تاریخ یعنی The Witcher 3، متای 92 داره :D البته نمیشه هم گفت که نمراتش بی انصافی هست چون موقع عرضه یه سری مشکلات فنی داشت که به تجربه ـش لطمه زد، خودم هم تا اواسط بازی، برام در حد بهترین بازی سال هم نبود :D ولی خب الان با کل متعلقاتش نقد بشه دیگه زیر 100 براش بی انصافی هست!! :D کلا ویچر 3 یه چیزهایی داره که هنوز بعد از چند سال از عرضه، هیچ بازی حتی نتونسته تو ارائه اون موارد نزدیک بهش بشه، چه برسه به اینکه بخواد یه تجربه بهتر ارائه بده.
بهترین بازی تاریخ از دید شما البته ارجاع به بقیه ندید و زیاد جوگیر نشید

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین

لیست دهه نمی دید؟ :D

• Smile
Reactions: mohsenebrahimi

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,537
نام
محمد
بهترین بازی تاریخ از دید شما البته ارجاع به بقیه ندید و زیاد جوگیر نشید
جوگیر شما هستی که حتی نمی دونید اینجا هر کی هر چی میگه، نظرشخصی خودش هست. مجبورت میکنن پست بدی یا بهت حقوق میدن؟ جدی میگم :D
لیست دهه نمی دید؟ :D
صفحات قبل گذاشتم :D

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
جوگیر شما هستی که حتی نمی دونید اینجا هر کی هر چی میگه، نظرشخصی خودش هست. مجبورت میکنن پست بدی یا بهت حقوق میدن؟ جدی میگم :D

صفحات قبل گذاشتم :D
ببین رفیق خیلی حق به جانبی فکر می‌کنی علامه هستی اگه شخصی هست آخر پستت بزن مظر شخصی من پستت خواندم چیزی ندیدم بزنی نظر شخصی کلی گفتی

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,537
نام
محمد
ببین رفیق خیلی حق به جانبی فکر می‌کنی علامه هستی اگه شخصی هست آخر پستت بزن مظر شخصی من پستت خواندم چیزی ندیدم بزنی نظر شخصی کلی گفتی
حالا سفارش میدم مهر «نظر شخصی» برام بسازن ته هر پست یه دونه بزنم :D
واسه کل بازیسنتر میگم
زورت که زیاده :D بریز سر تحریریه ازشون کار بکش یه لیست 200 تایی بازی بدن که کسی ناراحت نشه :D خودتم بالاشون وایسا
من مسئولیتی تو تحریریه ندارم، الان هم تحریریه خودش سردبیر و مسئول داره، اگه صلاح بدونن لیست میزارن :D
باشه پس منم اگه بنویسم جالبه God of war بهترین بازی تاریخ متاش 94 شده دیگه مشکلی نداره؟! :D
وقتی نظر شخصی هست چه مشکلی داره؟ چیزی که من گفتم هم کلش نظر شخصی بود و شاید خیلی ها قبول نداشته باشن.

آخرین ویرایش:

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
حالا سفارش میدم مهر «نظر شخصی» برام بسازن ته هر پست یه دونه بزنم :D

من مسئولیتی تو تحریریه ندارم، الان هم تحریریه خودش سردبیر و مسئول داره، اگه صلاح بدونن لیست میزارن :D
باشه پس منم اگه بنویسم جالبه God of war بهترین بازی تاریخ متاش 94 شده دیگه مشکلی نداره؟! :D

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,377
نام
رامین
TLOU با اینکه بازی خطیه ولی اینقدر خوبه که میتونه بهترین بازی انتخاب بشه ، از نظر من بهترین بازی تاریخه .

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,035
نام
مازیار
دارک سولز بزرگترین آفرینش گیم پلی تاریخ رو داره :D از این نظر هم پای رزیدنت اویل 4 هست اصلا اینا لولشون فرق میکنه با بازی های دیگه در یک لیگ دیگه سیر میکنن، بازی هایی که از اینا الهام گرفتن خودشون متاشون 95 و 96 اینا میشه :D
میشه بازی هایی رو نام ببری که از دارک سولز الهام گرفته و متاش 95-96 شده... اتفاقا همیشه بحث سر این بود که تموم بازیایی که سعی کردن از سولزبورنه اسکی کنن شکست خوردن و در بهترین حالت یه بازی درجه 2 شدن...

این لیست 50 بازی برتر دهه از نظر متاست، حالا جدا از همین بحث.... نکته جالب دیگش اینه که چقدر گرفتن متای +95 سخت و ناممکن شده خصوصا نسبت به دهه قبلی

................

لیست گیمینگ بولت رو نمیدونم کسی گذاشته یا نه، ولی لیست خیلی خوبی دادن...

30. Forza Horizon 4
29. Celeste
28. Journey
27. Telltale's The Walking Dead - Season 1
26. Mario Kart 8
25. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
24. Portal 2
23. Undertale
22. Horizon: Zero Dawn
21. Batman: Arkham City
20. Uncharted 4: A Thief's End
19. Grand Theft Auto V
18. Marvel's Spider-Man
17. Red Dead Redemption
16. Super Smash Bros. Ultimate
15. Divinity: Original Sin II
14. Overwatch
13. Resident Evil 2 (2019)
12. Hollow Knight
11. Super Mario Galaxy 2
10. Persona 5
09. The Elder Scrolls V: Skyrim
08. God of War (2018)
07. Mass Effect 2
06. Dark Souls
05. Bloodborne
04. The Last of Us
03. The Witcher 3: Wild Hunt
02. Red Dead Redemption 2
01. The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Arsalan_xe

کاربر سایت
Apr 11, 2019
600
میشه بازی هایی رو نام ببری که از دارک سولز الهام گرفته و متاش 95-96 شده... اتفاقا همیشه بحث سر این بود که تموم بازیایی که سعی کردن از سولزبورنه اسکی کنن شکست خوردن و در بهترین حالت یه بازی درجه 2 شدن...

این لیست 50 بازی برتر دهه از نظر متاست، حالا جدا از همین بحث.... نکته جالب دیگش اینه که چقدر گرفتن متای +95 سخت و ناممکن شده خصوصا نسبت به دهه قبلی

................

لیست گیمینگ بولت رو نمیدونم کسی گذاشته یا نه، ولی لیست خیلی خوبی دادن...

30. Forza Horizon 4
29. Celeste
28. Journey
27. Telltale's The Walking Dead - Season 1
26. Mario Kart 8
25. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
24. Portal 2
23. Undertale
22. Horizon: Zero Dawn
21. Batman: Arkham City
20. Uncharted 4: A Thief's End
19. Grand Theft Auto V
18. Marvel's Spider-Man
17. Red Dead Redemption
16. Super Smash Bros. Ultimate
15. Divinity: Original Sin II
14. Overwatch
13. Resident Evil 2 (2019)
12. Hollow Knight
11. Super Mario Galaxy 2
10. Persona 5
09. The Elder Scrolls V: Skyrim
08. God of War (2018)
07. Mass Effect 2
06. Dark Souls
05. Bloodborne
04. The Last of Us
03. The Witcher 3: Wild Hunt
02. Red Dead Redemption 2
01. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
Nioh

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,255
یعنی GOW 2018 که یه سری المانهای گیم پلیش تحت تاثیر سولزبورن بوده شکست بوده؟ :think: استاروارز شکست بوده؟ :think: NioH شکست بوده ؟ :think: Hollow Knight شکست بوده؟ :think: و کلی مثال دیگه. کلا ژانر اکشن ادونچرهای هک اند اسلشی تحت تاثیر سولزبورنها بودن در یه دهه اخیر.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر