گزارش بلومبرگ: سونی در حال توقف تولید PSVR2 به دلیل پر شدن انبارهایش است

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
1710740554850.png
به گزارش تاکاشی موچیزوکی از خبرگزاری بلومبرگ و به نقل از افراد مطلع در این موضوع، سونی به علت پر شدن انبارهایش از واحدهای فروخته نشده در حال کاهش و متوقف کردن تولید PlayStation VR2 است.

به استناد به افرادی که در این زمینه مطلع هستند، گروه تولیداتی سونی، تولید PSVR2 را تا زمانی که واحدهای فروش نرفته اش را در بازار به فروش برساند، متوقف کرده. امری که باعث شک و تردید بیشتر در مورد علاقه بازار به این نوع گجت سخت افزاری واقعیت مجازی شده.

و همچنین با استناد به افرادی که نخواسته اند نام شان فاش شود، فروش دستگاه 550 دلاری سونی از زمان عرضه تا کنون به صورت مستمر کاهش یافته و بار واحدهای فروخته نشده مدام در حال افزایش است. به گفته این افراد، از زمان فوریه سال پیش که این دستگاه به بازار عرضه شد تا کنون، سونی بیش از دو میلیون واحد از PSVR2 را تولید کرده است.​

منبع: Sony Hits Pause on PSVR2 Production as Unsold Inventory Piles Up

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
وقتی هیچ برتری نسبت به رقیبات نداری ، انتظار بیجا داری فروشتم خوب باشه ؟ الان چه برتری داری نسبت به رقبات که باید طرف انگیزه پیدا کنه بیاد بخرش؟
باید به دنبال ایدهای نو باشن...الان چه تحولات خوبی داره تو زمینه این VR ها میشه ولی سونی به خاطر ریسک پذیر بودن سمتش نمیاد..تحولات خوبی که تو زمینه VR شده تو این چند سال و من در جریانش بودم اینها بوده.
1-فعال‌شدن حس بویایی در واقعیت مجازی
2-دستکشی که حس لامسه را در دنیای مجازی ایجاد می کند

4836552.jpg

خوب شما وقتی بتونی این تکنولوژی هارو بیاری رو کنسولت اونوقت باید انتظار یک شگفتی داشته باشی...هرچند ممکنه محصول نهایی گرانتر تموم بشه برات ولی ارزش ریسک کردن داره ..باز بهتر از اینه که الان vr هات تو انبار خاک بخوره.
در واقع فکرش رو بکن کلاشینکوف بگیری دستت و حسش کنی تو بازی ، این میشه یک شگفتی تو واقعیت مجازی ..یا این که توی یک محیط جنگلی مرطوب در حال راه رفتن باشی و بوش به مشامت برسه !! والا فکرش هم دیوانه کنندست..هر شخصی رو ترغیب به خرید میکنه.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
کلا VR یک پروژه شکست خوردس فکر کنم از 7 سال پیش تا الان کلی پست همین جا راجبش دادم گفتم که سرمایه گذاری بی جا هست همشونم شکست خوردن اینم روش

اون 3D عینک دار هم هزینه ی کمی در بر داشت هم می شد گاهی ازش لذت برد بی خودی اون حذف کردن VR گران قیمتش بکنن پاچه ملت فکر کردن با تبلیغات بی جا و الکی و زیاد می تونن جاش بندازن که شکست خوردن

• Like
Reactions: Milad.Samavati

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,359
نام
مــاکــان
کلا VR یک پروژه شکست خوردس فکر کنم از 7 سال پیش تا الان کلی پست همین جا راجبش دادم گفتم که سرمایه گذاری بی جا هست همشونم شکست خوردن اینم روش

اون 3D عینک دار هم هزینه ی کمی در بر داشت هم می شد گاهی ازش لذت برد بی خودی اون حذف کردن VR گران قیمتش بکنن پاچه ملت فکر کردن با تبلیغات بی جا و الکی و زیاد می تونن جاش بندازن که شکست خوردن
دلیل اینکه چرا PSVR کم فروخته رو نمیشه تعمیم داد به کل صنعت.
اتفاقا روی PC فروش خیلی بهتره ، نمیگم عالیه.
ولی خیلی با اینکه بگیم شکست خوردست فاصله داره.
هرساله یا هر چندماه تکنلولوژی جدیدی میاد و با سرعت زیاد داره پیشرفت میکنه.

در کل اینکه یک دستگاه بسازی و نخوای روی پلتفرم اصلی که بیشترین فروش رو داره منتشر کنی ، بعد انتظار موفقیت هم داشته باشی خب دیوونه بازیه.

سونی اگه میتونست تصمیم درستی بگیره و حداقل در مورد VR این انحصار کنسولی رو میشکوند و به حرف منتقدها گوش میکرد و از ابتدا برای PC هم منتشر میکرد به راحتی میتونست تو اون بازه ای که تا Quest 3 بیاد چند میلیون فقط روی PC بفروشه.

احتمالا براش مهم نبوده که مثل طفل سرراهی بدترین سناریوی فروش رو براش انتخاب کرد.

• Like
Reactions: m.a.t and Farh@d

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,479
نام
Nightwing

اخه همون 3d هم مشکل داشت٬ کلی باعث سردرد و سرگیجه میشد
کلن اینجور چیزا هنوز جای کار دارن ٬ ولی هنوزم که هنوزه هیچی نتونسته جای لم دادن رو مبل و صندلی و بگیره و شما راحت کارت و انجام بدی

• Like
Reactions: Farh@d

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
دلیل اینکه چرا PSVR کم فروخته رو نمیشه تعمیم داد به کل صنعت.
اتفاقا روی PC فروش خیلی بهتره ، نمیگم عالیه.
ولی خیلی با اینکه بگیم شکست خوردست فاصله داره.
هرساله یا هر چندماه تکنلولوژی جدیدی میاد و با سرعت زیاد داره پیشرفت میکنه.

در کل اینکه یک دستگاه بسازی و نخوای روی پلتفرم اصلی که بیشترین فروش رو داره منتشر کنی ، بعد انتظار موفقیت هم داشته باشی خب دیوونه بازیه.

سونی اگه میتونست تصمیم درستی بگیره و حداقل در مورد VR این انحصار کنسولی رو میشکوند و به حرف منتقدها گوش میکرد و از ابتدا برای PC هم منتشر میکرد به راحتی میتونست تو اون بازه ای که تا Quest 3 بیاد چند میلیون فقط روی PC بفروشه.

احتمالا براش مهم نبوده که مثل طفل سرراهی بدترین سناریوی فروش رو براش انتخاب کرد.
کلا vr یک عده خاص و کمی در بر می گیره اکثرا هم می خرن بعد از یک مدت پرتش می کنن اونطرف یا می فروشن
اوضاع فروش در اینده از اینم بدتر خواهد شد
شکست دیگه چه شکلیه این همه مدل و شرکت اومده که تعدادش بینشون تقسیم کنی فروش هر کدوم ضرر بوده بیشترش
کلا این تکنولوژی با این حجم فوق زیاد از تبلیغات به هیچ جایی عملا نرسیده روی سیب زمینی اینقدر تبلیغ می کردن فروشش بیشتر از اینا می شد

کلا هم سونی شرکت جوگیریه یعنی یکم فن هاش حمایت الکیشون می کنن کلا می زنه توی فاز انحصار طلبی منم برای همین همیشه زیاد ازش انتقاد می کردم شرکت به شدت خوبیه اما به شدت هم جوگیره کاش فن های 2 اتیشه اینقدر نمی داشت که شاخش کنن
ماها یاد گرفتیم که سریع از یک چیزی بت بسازیم و جهت مخالف بی دلیل بکوبیم نمی شه که از هر دو جناح هم بدشون بگیم هم خوبشون
مثلا من اگر طرفدار رونالدو هستم حتما باید از مسی بد بگم یا دنبال سوتی هاش باشم نمی شه از جفتشون تعریف کنم یا از جفتشون بد بگم در صورتی که در واقعیت جفتشون فوتبالیست های فوق العاده هستن و باید جفتشون تحسین کرد هر چند جفتشون نواقصی هم عین همه ی ادم های دیگه داشتن که می شه اونا رو هم نقد کرد
اخه همون 3d هم مشکل داشت٬ کلی باعث سردرد و سرگیجه میشد
کلن اینجور چیزا هنوز جای کار دارن ٬ ولی هنوزم که هنوزه هیچی نتونسته جای لم دادن رو مبل و صندلی و بگیره و شما راحت کارت و انجام بدی
بحث اینکه لاقل 3d هزینه خاصی به مشتری تحمیل نمی کرد و نهایت یک عینک می خواست vr خیلی دم و داستان با فضا لازم داره خیلیم حال ادم بدتر می کنه
اما حداقل 3d های بدون عینک مخصوصا چیزی شبیه new 3ds می شد واقعا یک ساعت هم حتی باهاش کار کرد

هر vr که من تست کردم قشنگ پیکسل ها توش مشخص بودن یعنی کاملا کیفیت تصویر رو نابود می کنه باید خیلی خیلی رزولوشن بالاتر از این حرفا ببرن تا این مشکل پیش نیاد که بار پردازشیش اصلا در حد الان نیست

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Polaris and Destro

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
الان سال 1992 یعنی حدود 30 سال پیش دارن تلاش میکنند VR بسازند.
اون زمان با آمیگا 3000 که سی پی یو 68030 داشت می خواستند VR بسازند
قدرت سی پی یو PS5 حدود 40000 برابر بیشتره باز هم محصول موفقی نشده
نمی دونم چه زمانی این VR میخواد به سرانجام برسه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر