بررسی و مقایسه نمایش های مختلف Watch Dogs

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
Watch_Dogs_box_art.jpg

پس از انتشار جدیدترین تریلر بازی Watch Dogs شرکت Ubisoft مورد انتقادات زیادی به دلیل گرافیک این بازی open-world قرار گرفته است. این عنوان دستخوش تغییرات بسیاری از زمان رونمایی در E3 2012 شده و کیفیت تریلر داستانی منتشر شده همانی است که بر روی PS4, Xbox One و PC دریافت خواهید کرد (در توئیتر رسمی Playstation آمده که این ویدئو متعلق به نسل جدید بوده است).
این بررسی را با یک خبر خوب شروع می کنیم. اینطور که معلوم است Ubisoft یک سری ذرات و افکت دود به بازی اضافه کرده که شما را به یاد بازی The Division می اندازد. حقیقتا این یک پیشرفت قلمداد می شود و شاهد صحنه های زیبایی هستیم. هیچ گونه جای شکی باقی نمی ماند که این افکت های دود بهینه شده بسیار بهتر از گذشته هستند:

علاوه بر این، کیفیت چهره ها به مانند نمایش این بازی در E3 2012 است و حتی اگر کاملا برابر آن نباشد ، نزدیکی بسیاری دارد:
متاسفانه جدیدترین ساخته ارائه شده از این بازی، کمبودهای بسیاری را در بخش فیزیک دارا است. به عنوان مثال نمایش E3 2012 واقع گرایانه تر بود. درختان و چترها تکان میخوردند که دیگر چنین چیزی را شاهد نیستیم. با اینکه حتی یک سری از آیتم ها طی نمایش ماه ژوئن 2013 پرواز میکردند اما درختان را میدیدیم که هیچ گونه تاثیری از باد نمی گرفتند. یک مورد دیگر که بسیار ناامید کننده است، کاهش کیفیت انفجار ها است (فیزیک و گرافیک). در نمایش E3 2012 خرابه های بسیاری از انفجارها به جا می ماند. فقط به اینجا ختم نمی شود و خودروها به همراه دیگر اجسام محیط تحت تاثیر انفجار قرار میگرفتند. در تریلر داستانی انفجار ها بسیار ضعیف کار شده اند:

شهر بسیار بی روح شده است. مشخص نیست که آیا Ubisoft تصمیم گرفته تعداد شهروندان را کم کند یا اینکه تریلر زمان بدی را نشان می داد. در این تصویر شهر انگار خالی از سکنه است:

افکت های آنامورفیک نور حذف شده اند. نمی دانیم که آیا گزینه ای وجود خواهد داشت برای خاموش یا روشن کردن آن اما در کل چنین چیزی در ویدئو جدید وجود ندارد:

دو تصویر زیر را مقایسه کنید. آیا شما هم متوجه حذف ***** مخصوص حالت bullet time در ژوئن 2013 شده اید؟

قبل از تمام کردن این بحث اعضای سایت Gamespot بر روی PS4 این بازی را تجربه کرده اند و به صورت آنلاین به نمایش همگان در آوردند. به طور کلی تریلر داستانی عرضه شده کیفیت بسیار پایین تری نسبت به نمایش E3 2012 دارد. با توجه به وضعیت ضبط ویدئوها در آن موقع (زمان بازی - آب و هوا) نمی توانیم با قاطعیت در رابطه با نورپردازی اظهار نظر کنیم این را هم یادآوری می کنیم که در ساخته جدید ما انعکاس هایی را به مانند E3 2012 شاهد هستیم.
منتظر انتشار Watch Dogs هستیم تا نتایج را مشاهده کنیم. نظر شما درباره کیفیت گرافیکی این بازی چیست؟
DSO

g.o.w

کاربر سایت
Apr 27, 2006
10,278
نام
arman
یعنی قشنگ واضح بود یکی ازین GTA Fanـها میاد همین حرفای تکراری رو می‌زنه.
ببین دوست عزیز، قربون قد و بالات، فدای چشمات، من نگفتم گرافیک بازی واسه کنسول نسل 7ـُم بد بود. ولی گرافیک GTA V از گرافیک WDـه نسل بعدی بهتر نیست. درسته WD افت گرافیکی پیدا کرده، ولی نه اونقدر که در حد یه بازی نسل قبلی (یه بازی خیلی خوب نسل قبلی) باشه. با همه این کم و کاستی‌هاش، از GTA V بهتره. ولی یه عده دیگه زیادی دارن می‌زنن تو سر بازی.
و این که من اصلاً و ابداً نگفتم WD روی 360/PS3 بهتر از GTA به نظر میاد.

اگه یه بازی نسل بعدی، گرافیکش در حد GTA باشه، بهش می‌گن گرافیک خراب. GTA V موقعی گرافیکش قابل ستایش هست که بدونید روی کنسول‌های نسل هفتم اجرا می‌شه. GTA V با همون گرافیک روی کنسول نسل هشت بیاد باید به سازندش گفت "خاک بر سر". الان بحث بر سر اینه که یه عده دارن می‌گن نسخه نسل بعدی WD در حد بازی GTA Vـه نسلِ قبلی افت کرده. در حالی که اصلاً این طور نیست. یه Gifـه فشرده شده از یه گوشه بازی GTA V اصلاً مقایس مناسبی برای مقایسه نیست. WD گرافیک بهتری از GTA V داره و باید هم این طور باشه. خیر سرش روی یه کنسول بسیار قوی‌تر در حال اجرا شدنه.

باز هم از شما دوستانِ GTA دوست عذرخواهی می‌کنم اگه از نوشته من این طور برداشت کردید که بازی مورد علاقتون (که بازی مورد علاقه خودم هم هست) گرافیک خوبی نداره. گرافیکش خداست. در حد بازی‌های دو نسل بعده. منو ببخشید!
ولی گرافیک بازی در حد GTA V خراب نیست
واسه یه بازی نسل قبلی خوبه ولی دیگه زیادی شلوغش نکنید خواهشاً
خودت منظورتو بد رسوندی .
اگه انتظار بیشتری داشتی باید بگم سطح انتظاراتت از از کنسولهای نسل هفت زیادی بالاست که البته با شناختی که ازت دارم بعید می دونم همچین انتظاراتی داشته باشی.
خودمم قبول دارم و صفحه قبل گفتم حتی این گیفها که دوستان گذاشتن هم خوبه فقط امیدوارم از این پایین تر نیاد.

beh1382

کاربر سایت
Nov 27, 2006
796
نام
behrooz

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
یه توضیحی بدم که نمایش e3 روی 2 عدد کارت 680 اجرا شده! که میشه تقریبا 6 برابر قدرت کنسولای نسل جدید! چطور انتظار داشتین همون رو روی ps4 اجرا کنن؟
از همون روز اول معلوم بود مجبورن دیتیل رو بیارن پایین

- - -ویرایش - - -

گرافیک GTA V از گرافیک WDـه نسل بعدی بهتر نیست. درسته WD افت گرافیکی پیدا کرده، ولی نه اونقدر که در حد یه بازی نسل قبلی (یه بازی خیلی خوب نسل قبلی) باشه
به نظر من حرفت کاملا اشتباهه! طراحی محیط gta بهتر از wd هست!:
47392d1379397618-grove-street-gta-v-1271438_10152229503692907_394593875_o.jpg
اینم دقت کن که gta V زرولوشنش 1080 نبود!

Blazkowicz

کاربر سایت
Mar 4, 2014
36
نام
B.J Blazkowicz
یه توضیحی بدم که نمایش e3 روی 2 عدد کارت 680 اجرا شده! که میشه تقریبا 6 برابر قدرت کنسولای نسل جدید! چطور انتظار داشتین همون رو روی ps4 اجرا کنن؟

- - -ویرایش - - -

ایشون در مورد گرافیک تکنیکی گفته نه در مورد طراحی هنری+نوع و بافت شهری شیکاگو و لوس آنجلس خیلی با هم فرق میکنه بنظرم مقایسه این چیزها اشتباهه.:d

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY

- - -ویرایش - - -

کسی انتظار نداره گرافیک روی ps4 در حد e3 2012 باشه ولی در حد اون مراسم معرفی ps4 و e3 2013 هم نیست آخه.....

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin

- - -ویرایش - - -

من از نظر تکنیکی گفتم. WD بهتر GTA V بود. البته اصلاً کار خاصی انجام نداده یوبی‌سافت. یه بازی ساخته رو یه کنسول که 6-7 برابر قوی‌تره و باید هم بهتر از GTA V به نظر بیاد.
این که بازی رزولوشن بالاتر داره هم خودش جز مواردی هست که باعث می‌شه گرافیک تکنیکیش بهتر از GTA V باشه.
بازم می‌گم، یوبی‌سافت هنر نکرده که گرافیک بازیش بهتر از GTA V هست، خیـــر سرشون رو یه سیستم خیلی قوی‌تر بازی رو ساختن و باید هم بهتر باشه. ولی مسلماً در حد یه نسل بهتر از GTA V نیست.

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
کسی انتظار نداره گرافیک روی ps4 در حد e3 2012 باشه ولی در حد اون مراسم معرفی ps4 و e3 2013 هم نیست آخه.....
اتفاقا چرا نبايد انتظار داشت؟
همين الان پسر دوم گرافيك خيلي بهتري رو داره نشون مي ده،
تازه اول نسله چرا اينقدر نا اميدين

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
اتفاقا چرا نبايد انتظار داشت؟
همين الان پسر دوم گرافيك خيلي بهتري رو داره نشون مي ده،
تازه اول نسله چرا اينقدر نا اميدين
به همون دلیل که اول نسلیم انتظاری ندارم چون سازنده های (غیر انحصاری) الان کار خاصی نمیتونن بکنن تو زمینه گرافیک

..:ab:..

کاربر سایت
Nov 3, 2013
1,045
اون روزی که RDR بعدی بیاد همه با هم به گرافیک WD میخندیم و اون موقع یوبی سافت میفهمه بازی OW ساختن یعنی چی بازی نه دموی تکنیکی که باهاش فقط مردمو گول بزنی

Blazkowicz

کاربر سایت
Mar 4, 2014
36
نام
B.J Blazkowicz
انقدر که راکستار و gta برای بعضی ها مقدسه براشون دین و ایمون و خانواده و خدا و کشورشون براشون مهم نیست:|:d
تو رو خدا وضعیت ما رو ببین:|:d

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,479
نام
آرش
اون روزی که RDR بعدی بیاد همه با هم به گرافیک WD میخندیم و اون موقع یوبی سافت میفهمه بازی OW ساختن یعنی چی بازی نه دموی تکنیکی که باهاش فقط مردمو گول بزنی
وقتی نسخه ی یکش اومد به چه بازی ای خندیدیم که حالا بخوایم به WD بخندیم؟!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر