بررسی ، راهنمایی و مطرح کردن Errorها و خرابی های PS3

Saeed.x360

کاربر سایت
Oct 14, 2006
984
نام
سعيد
من همين الان يك سر به Fourm اصلي خود سايت Playstation مراجعه كردم. ديدم تاپيكي زده شده با عنوان PS3 not working since Update 2.0.كه مشكلاتي كه اينها با آپديت كردن فريمور به 2.00 انجام دادن مشكلاتي در بعضي از مدلها بوجود اومده كه مشابه مشكلاتي هست كه شما مطرح كردين. ميتونيد به فروم اصلي پلي استيشن بريد و ببينيد چيزي دستگيرتون ميشه يا نه
من الان متاسفانه وقتشو ندارم ان شاءالله بعدا يك تحقيق جدي انجام ميدم.
http://boardsus.playstation.com/playstation/board/message?board.id=ps3&thread.id=2144203&view=by_date_ascending&page=7
(راستش رو بخوايد من يكم به اين قضيه فريمورها مشكوكم. واقعا چطور سريع بعد از يك يا چند هفته بعد از فريمور 2.00 سوني مياد فريمور 2.01 رو ميزاره. البته اين نظر شخصي من هست.)
موفق باشيد

Saeed.x360

کاربر سایت
Oct 14, 2006
984
نام
سعيد
سلام دوستان عزیز
فکر میکنم این موضوع اینقدر مهم باشه که بخاطرش یه تایپیک زد

دیروز یکی از دوستانم که PS3 داره رو دیدم
خیلی ناراحت بود
میگفت که لنز دستگاهش سوخته (بدون هیچ دلیلی):mad:
خودم خیلی خیلی ناراحت شدم
اومدم تو سایت رو هم دیدم
تو یکی از تایپیکها جناب osos هم به همین مشکل برخورده بود
میخواستم بدونم که کسی میدونه چرا این اتفاق میفته ؟
آیا دلیل بر ضعف فنی کنسوله؟
یا شاید ما ایرانی ها به درستی از کنسول استفاده نمیکنیم :((
در ضمن هر کسی که این مشکل براش پیش اومده بیاد و تو این تایپیک بگه
تا یه آماری بگیریم
و با راهنمایی و کمک همدیگه این مشکل بزرگ رو حل کنیم
اعم ازارائه راه کارهای مناسب جهت استفاده از PS3 که خدایی نکرده این مشکل برای اونایی که میخوان تازه PS3 بگیرن پیش نیاد
معرفی تعمیرکارهای زبده جهت تعمیر دستگاه
و کلا هر کمک و راهنمایی در ارتباط با این موضوع
با تشکر از همکاریهای دوستان
دوست عزيز شما تحقيق كن ببين دوست شما كه اين مشكل براش پيش اومده فريمور دستگاهشو به 2.00 اپديت كرده ؟ نوسان برق يك دليل ميتونه باشه اما زياد هم نميشه روي اين مساله اطمينان كرد.
مهندس این مشکل به مرور پیش میاید. شما هم یه هو رگ گردند بالا زد :).
درسته برای بنده هم اینطور شد. ولی این بار با کمال ناباوری باید بگم ایراد از لنز نیست. در واقع قسمتی از کیت درایو دچار مشکل میشه. کنسول بنده Ace Combat 2 , Crash 1, و ... رو مثل کره اجرا میکرد ولی DVD و بلوری نمیخوند:cheesygri.

پ.ن. یه وقت کنسولتون رو دست این مهنس ها ندید. 4 تا چیز سالم اگر روش باشه می پیچونن و میگن مشکلش حل نمیشه :mad:. از ما گفتن بود :biggrin1:.
فريدون اگه دستگاه تو تاحالا زنده مونده جاي تعجبه !!! شوخي كردم. شما از كي اين مشكل برات پيش اومده ؟ اصلا آنلاين بازي ميكني ؟ دستگاهتو آپديت كردي ؟
من واقعا سره این موضوع خیلی فکر کردم
100 % من احتمال می دم دستگاه هایه Rb(Re Build) شده میاد تو ایران خیلی ها میگن ماله updare یه دفه هست(کسی که از نت از 1.53 میره 2.0 مثلا) یعنی سونی که میبینه دستگاه 1.50 هست میرنه لنر می سوزونه
بعضی ها می گن ماله اپدیت هست ورژن که میره بالا
همه این حرفا شایعه هست
فروشگاه فتحی به مورد بوده طرف ps3 خریده و پول نداشته هیچ بازی بخره 20 گیگ
لنرش می سورنه
نه اپدیت نه هیچ چیز دیگه
در دوبی دستگاه این طوری میاد ایران لطفا حد الامکان J نخرید یا از سری هایه قدیمش بگیرید
لنزاشم که الان اومده
اتفاقا اگه شما به همون فروم اصلي خود سايت پلي استيشن بريد چند نفر كه نه ده ها نفر رو ميبينيد كه با آپديت به 2.00 مشكلاتي براشون پيش اومده(همه نه) كه در 99 درصد اونها يك چيز مشترك بود : نخواندن هيچ نوع ديسكي.
تازه مشكلات شما سهله كسايي بودن كه با آپديت دستگاهشون ديگه روشن نميشده!!!
يكي از يوزرها(اسمشو يادم رفت)كه به Costumer Support سوني زنگ زده بود پس از بيان كردن مشكلش با دستگاه طرف مقابل ازش پرسيده بود كه فريمور دستگاهتونو به 2.00 آپديت كردين؟!! اين يعني اين كه تماسهاي زيادي در اين رابط با سوني صورت گرفته!!

من نميگم مشكلات شما حتما به اين مساله برميگرده. منظورم اين هست كه خيلي مراقب باشيد. هر فريموري كه سوني عرضه كرد بهتر هست چند صباحي صبر كنيد ببينيد آيا اين فريمور مشكلاتي به همراه داشته يا نه ؟

AAKH1361

کاربر سایت
Feb 14, 2007
581
نمی دونم ، شاید به خاطر این نوسانات برق باشه، چون اگه این مشکل جدی بود تا حالا گندش در اومده بود...
توی همین سایت جناب Aakh1361 (اگه درست نوشته باشم!) هم که دستگاهشون همین مشکل براش پیش اومده بود ، میگفتن که نوسان برق خرابش کرده...
من بعد از اون قضیه در این ضمینه کلی تحقیق کردم بلوری دستگاه هم قسمت DVD و CD اش اخر عمرش بوده و از کار افتادنشون همزمان شده بود با رفتن برق که من فکر کردم رفتن برق باعث این مشکل شده
بعد از تحقیق متوجه شدم دلیلش رفتن برق نبود

بخاطر نوسانات برق نبود . برای من هم همچین مشکلی پیش اومده بود .
وقتی درست عمل swap switch برای اجرای بازیهای کپی ps2 رو اجرا نکنی این مشکل پیش میاد .
http://bazicenter.com/forums/showthread.php?t=9076

البته من شنیده بودم اونایی که با ps3 جدیدا online میشن این مشکل براشون پیش میاد . کسانی که لنزشون سوخته اینجوری بوده ؟
xenophile جان این دلیلش نبود (البته مشکل من از قرار نگرفتن درست بلوری در دستگاه نبود)

اصلی ترین دلیل از کار افتادن لنز استفاده از CD و DVD های فله ای هست
همین سی دی ها که شما می خرید 100 تومن و رایت می کنید تو دستگاه قرار می دید مثل سم مهلک برای لنز می مونه و اگر عمر مفید لنز مثلا 5 سال باشه استفاده از سی دی های بی کیفیت اون رو به زیر یک سال میاره !! (بهترین مثال پلی 2)

مثلا خودم 300-400 نوع CD و DVD بازی (از پلی 1 و 2 و نرم افزار هاشون برای پی اس) رو روی دستگاه اجرا کردم و اواخر یعضی از بازی ها رو می خوند و بعضی رو نه و کم کم دیگه هیچ سی دی نخود

اگر تا به حال از سی دی ها معمولی استفاده می کردید دیگه استفاده نکنید چون ممکن هست پلی 3 شما هم به زودی به این سرنوشت دچار بشه ;)
در ضمن قیمت لنز پلی 3 دو بر 70 دلار هست تقریبا 60-65 تومن !

ONLY_PS3

کاربر سایت
Feb 12, 2007
77
نام
امیر حسن
سلام جناب AAKH1361
فرمایشات جنابعالی کاملا متین هست و بنده کاملا تمام گفته هاتونو قبول دارم
بنابراین میتونیم به این نتیجه برسیم که
مثل قضیه لنز PS2 شده
چون بنده خودم اون اوایل که PS2 اومده بود PS2 داشتم و بعد از مدتی (حدود 6 ماه ) لنز دستگاهم
حتی بازی های خودش رو چه اورجینال و چه کپی رو اجرا نمیکرد
فقط موندم چرا سونی باید 7 - 8 - 10 پک و مدل بزنه همیشه تا به اون چیز ایده آلش برسه
و اون گیمرهای بیچاره که زودتر کنسولو میخرن باید بشن موش آزمایشگاهی سونی :mad:
واقعا باعث تاسفه که با اینکه 1 سال هم دیرتر کنسولو داد بیرون بازم باید داستان PS2 تکرار بشه

armanqd

کاربر سایت
Sep 29, 2006
88
این مشکل از لنز دستگاه نیست مشکل از برد درایو دستگاه وبا تعویض برد مشکل هل میشه

من 3 تا از این دستگاه رو تعمیر کردم

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
فريدون اگه دستگاه تو تاحالا زنده مونده جاي تعجبه !!! شوخي كردم. شما از كي اين مشكل برات پيش اومده ؟ اصلا آنلاين بازي ميكني ؟ دستگاهتو آپديت كردي ؟
بله، واقعا. میدونی چند تا بازی روش تموم کردم :biggrin1:.
فکر کنم یه 10 روز شده باشه یا بیشتر :).
نه.
نه.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
درو
مشکل کنسول قشنگ ما هم مشخص شد. لنزش متلاشی شده ( دقیقا مثل Ps2 ها :lol: ).
هیچ اتفاقی هم نمیتونه این کار رو بکنه. در اثر مرور زمان و خاک ..... .

salardevilking

کاربر سایت
Nov 13, 2005
230
نام
سالار
بله متاسفانه. داره قصیده خداحافظی رو میخونه :cheesygri.
چي کار کنم اگه اين شکلي خراب بشه!من سوني رو به خاک سياه ميشونم!(البته هيچ کاري نميتونم بکنم!)البته خيلي وقته اين شکليه ها!
راستي من الان چي کار کنم؟(البته مطمئنم که مال من مشکلي نداره:biggrin1::cheesygri)

juventus2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
74
سلام
درایو من هیچ دیسکی رو اجرا نمیکنه یهو این طور شد داشتم بازی میکردم یک ساعت خاموشش کرده روشنش کردم همین طور داشت لود میکرد ولی چیزی تو xmb نشون نمی ده
دیسک رو هم انگار نمی چرخونه....روزای قبل بعضی وقتا تق تق صدا می کرد...

SNAKE=BIGBOSS

کاربر سایت
Feb 15, 2007
252
نام
NIKNAM
یکی از دوستام تو اردبیل به همچین مشکلی برخورد هم لنزش خراب شد هم هاردش 200هم خرجش شد فکر کنم سونی هم داره میره مثل ایکس باکس سه چراغ بده:laughing:

salardevilking

کاربر سایت
Nov 13, 2005
230
نام
سالار
یکی از دوستام تو اردبیل به همچین مشکلی برخورد هم لنزش خراب شد هم هاردش 200هم خرجش
من هراد رو تاحالا نشنيده بودم معلمو نيشت با دستگاه چي کار کرده!باز به مشکل لنز!:biggrin1:
کر کنم سونی هم داره میره مثل ایکس باکس سه چراغ بده:laughing:
:laughing::laughing::):):cheesygri:cheesygri

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر