برترین ساندترک های صنعت بازی های ویدیویی از نگاه کاربران بازی سنتر

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
معمولا شما وقتی از یک بازی خاص لذت می‌برید، اولین چیزی که در مورد سازندگان آن می‌گویید، اسم شرکت یا استودیو سازنده‌اش می باشد، اما مطمئنا وجود افراد بزرگ و زحمتکش در این استودیوها، عامل اصلی موفقیت یک پروژه است!
در پشت صحنه موفقیت بسیاری از بازی‌های بزرگ، افراد زیادی قرار دارند که حضور تک‌تک آن‌ها در نهایت منجر به ایجاد یک عنوان موفق شده است.
با این وجود، نقش بعضی از افراد در ساخت بازی بسیار پررنگ‌تر از دیگران است!

یکی از محبوب ترین ملاک های ما در زندگی انتخاب سبک های مختلف موسیقی برای گوش دادن است و ما لحظات زیادی از زندگی مان را در حال گوش دادن به موسیقی هستیم و درواقع یکی از مهم‌ترین فاکتورهای زندگیمان است.
از جمله کلیدی‌ترین بخش‌های یک بازیِ ویدیویی که اهمیت وافری دارد، موسیقی متن آن محسوب می‌شود که گاهی بسیار بهتر و حتی ماندگار‌تر از گیم پلی آن بازی در یاد و خاطرتان باقی میماند
بر همین اساس در طول تاریخ گیمینگ بازی‌های متعددی را می‌توانیم برشمریم که از نظر موسیقی متن خود سنگ تمام گذاشته‌اند؛ به شکلی که حتی در برخی از موارد بازی ویدیویی مورد نظر را با موسیقی آن به یاد می‌آوریم!!

1.jpg 2.jpg
(چهره ی تعدادی از آهنگسازان برتر ویدیو گیم)

بعضی از این آهنگ‌ها آنقدر خاطره برانگیزند که برای خودشان هویت مستقل پیدا کرده‌اند.
در چند دهه ی اخیر اثار آهنگسازانی چون میچیرو اوشیما، گوستاوو سانتائولا، آکیرا یامائوکا، موتوی ساکورابا، گِرِک ادمونسون، جسپرکید، بِر مک‌کرری، وودکید، آستین وینتوری، کوجی کوندو، وودی جکسون، نوبوو اوئماتسو، پتری آلانکو، یوکو شیمومورا، مارتین اودونل و... رو در بازی ها شنیدیم و این آثار ناب باعث شد تا آن تجربه برایمان به یک بازی جاودانه تبدیل شود.

به عنوان مثال کار یونیک موتوی ساکورابا در Firelink Shrine در سولز 1 که از همان بدو ورود موسیقی سوزناکی را می‌شنوید، در لوکیشنی ویران شده که بنظر می‌رسد روزگاری به صورت کاخ بوده که شدیدا وجودتان را فرا می‌گیرد و تا ابد در خاطرتان باقی می ماند
و بلعکس، گاهی نیز استفاده نادرست از موسیقی در محیط بازی، باعث از بین رفتن اتمسفر حاکم بر محیط می‌شود!
به هر حال از ان جایی که بحث «ترین‌ها» همیشه در هر عرصه‌ای بین طرفداران داغ بوده است و بازی‌های ویدئویی نیز از این قضیه مستثنی نیستند، قراره در این تاپیک در موردش به بحث و گفتگو بپردازیم

پ.ن:مشابهه تاپیک های گذشت، اینجا هم قانون خاصی نداریم به غیر از اینکه به همدیگه توهین نفرمایید

توجه:
در صورت ایجاد شدن نظر سنجی فقط 5 ساندترک اول لیستتون به عنوان انتخاب های شما محسوب شده و مابقی در آرای نظرسنجی تاثیری نخواهند داشت
پس لطفا بعد از معرفی n ساندترک محبوب (یا منتخب تون) و توضیحاتتون راجب این انتخاب ها ، حتما 5 تای برتر رو با عدد مشخص کنید
تا در زمان جمع اوری آرا اشتباهی پیش نیاد و کمکی به تسریع روند شمارش کرده باشین

ضمنا پیشنهاد میشه جهت سهولت کار سایر عزیزان، در کنار معرفی لیست منتخبتون، لینک ساندتراک ها رو (یوتیوب/آپارات/...) در تگ اسپویلری قرار دهید تا کاربران حین مطالعه ی نظراتتون به موسیقی ها نیز گوش فرا دهند

گاد بلس آس [-o<:D

Deliverer

کاربر سایت
Oct 19, 2016
555
Save room Resident Evil 4
وهم آلود محض. نه تنها بین آهنگای بازیا بلکه یکی از بهترین آهنگای عمرم. همیشه گوش میدم.

یه آهنگیم بود تو بتمن ارکام نایت که موقعی که زیر‌ نظر گرفته بود و می‌خواست وارد نبرد بشه پخش میشد. اونم شورانگیز و بی نظیر بود. من خودمو کشتم نتونستم پیداش کنم. در راه خدا خیرات کنین اینو واسه من :D

آخرین ویرایش:

ShahryR

کاربر سایت
Sep 7, 2012
657
نام
شهریار
بچه‌ها به موارد خیلی خوبی اشاره کردن، ولی من اگه بخوام یکی رو به عنوان بهترین بهترین بهترین انتخاب کنم، Beyond Desolation از گوستاووئه که همچنان روزی دو سه بار گوش می‌کنم.
بعد از اون هم Ezio Family از جسپر کید، Gwyn Lord of Cinder از موتوی ساکورابا، Ludwig the holy blade و خب جمیع آثاری که اوماتسوی بزرگ واسه سری FF زده.

آخرین ویرایش:

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,606
نام
Mehrdad
به به... یک تاپیک اسمشونبری دیگه :D
اقا منم اگه همه رو بگم باید چند صفحه پست بدم :D پس چند تا نمونه معرفی میکنم و بقیه رو فقط اسم بازی هارو مینویسم.. (تا جایی که حضور ذهن دارم )

اول از همه دو نمونه قدیمی :D زمان خودش واقعا خفن بود.. بازی رونج اف شینوبی.. مرحله China Town.. اون یکی هم استریت اف ریج 3.. مرحله محوطه بیرونی کاخ سفید..(اندینگ shiva)

ایشونم که خدای Synthwave و الکترونیک.. Hotline Miami 2

امبینت نیوکلسیکال های خفن زیادی تو بازی ها داریم.. اما به نظرم Skyrim یه چیز دیگست..

اینم یک لیست از بازی هایی که یادم میاد و ساندترکشون رو خیلی دوست دارم..
RE 1-2-3-4..
Warcraft 3 reign of chaos/frozen thrown
C&C Generals
Silent Hill 1-2-3-4
Fallout 3-4
Grand Theft Auto (All)
Heavy rain
Castlevania LOS 1-2
GOW (ALL)
Darksiders 2
Halo 3
Braid
Last Day of June
Witcher 3
Mass Effect 1
Soulsborne
Transistor
The Last Guardian

آخرین ویرایش:

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,599
نام
حسین
خواستم یه لیست بدم بعدم گفتم بیخیال
برام بهترین ساندترک برای بازییه که حتی متاسفانه بازیشم نکردم یعنی bloodborne
آهنگ cleric beast
ولی چیزی که این موزیکو خاص میکنه خوده باس فایت بازیه جیغ ها و ابهتش مو های تنو سیخ میکنه

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,379
نام
Majid
زیاد حافظم نمیکشه چیزایی که یادم میاد:

Skyrim the song of dragonborn:

تعداد View ـش گویای همه چیز هست :x آدم دوس داره شمشیرو ورداره بزنه به دشت و صحرا :-":D

Red Dead Redemption 2 thats the way it is:

عمرا این فراموش بشه به این سادگیا

GTA SA Theme song:

دیگه واقعا کسی هست با این خاطره نداشته باشه؟:D

The last of us Theme song:

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,106
من عاشق موسیقی سری بازی های زیادی هستم، مثل سری الدر اسکرولز، سری Warcraft و خیلی های دیگه. اما موسیقی های هیلو برام در یک لول دیگه ای هستن و باهام عجین شدند :D و با گوش دادنشون دنیایی از نوستالژی و خاطرات خوب میاد جلوی چشمم.

حداقل 20-25 تا ترک دیگه به همین زیبایی هست، فقط این چند تا رو میگذارم زیاد شلوغ نکنم اینجا رو :D ولی واقعا بنظر من خودتون برید بقیه رو گوش کنید، فوق العاده اند.

Unforgotten (Halo 2)
ریمیکش با نام Never Forget برای هیلو 3 هم ساخته شد، ولی این کوتاه تره اینو میگذارم.

-------------------

(Halo (Halo: Combat
موسیقی آیکونیک سری. Old but gold :D

-------------------

Overture (Halo 3: ODST)
حتما تا آخر گوش کنید، فوق العادست.

-------------------

New Alexandria (Halo: Reach)
اینم تا آخر گوش کنید :D یکی دو دقیقه آخرش بی نظیره.

OSTهای ریچ همشون عالی بودن. این ویدیو خلاصه شدشون رو گذاشته. براتون چلنج میگذارم اگه تونستید بگید کدوم بهتره :D فکر کنم یک ساعت طول کشید بالاخره New Alexandria رو انتخاب کردم.

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,606
نام
Mehrdad
Dreadlord

تو عکس پست اصلی.. از بالا دومی ایشون هستند.. martin o'donnell

Capture.PNG
اهنگساز قبلی بانجی که در کنار همکار معروفش Michael Salvatori اهنگسازان اصلی هیلو.. دستینی و.. هستند.. کارشون خیلی درسته.. خودم هیلو 3 رو بیشتر از بقیه دوست دارم .. خیلی بیشتر :D

در مورد Reach هم واقعا همش خوبه.. اما فکر کنم اینو بیشتر دوست دارم :D

Capitan_shepard

کاربر سایت
Jul 9, 2017
1,134
نام
امیر
خوب یکمی داره به دارک سولز کم لطفی میشه فعلا این دو تا رو داشته باشین تا بعد :D
اولی ساندترک gwyn , lord of cinder که احتمالا اکثریت میشناسین و موزیک باس انتهایی دارک سولز یک هست
و دومی هم Secret betrayal که تو فرایند رسیدن به پایان The End of Fire دارک سولز سه نواخته میشه و از یه جایی به بعد این اهنگ رو در فایرلینک شراین میشنوین که کم هم گوشنواز نیست...بسیار اتمسفر ساز و البته وابسته به اتمسفر...بشنوید و لذت ببرید :D
fire keepers are not meant to have eyes . It is forbidden. These will reveal , through the silver light , frightful images of betrayal. A world without fire...Ashen one, is this truly thy wish ?

آخرین ویرایش:

erfank96

کاربر سایت
Jan 20, 2015
299
نام
عرفان
:witcher 3
Blood and wine
heart of stone
A gifted man brings gifts galore
silver for monsters
lady of the lake
Whispers of oxenfurt
و...ادامه دارد

:bloodborne
omen
moon presence
cleric beast

:Prey
The experiment

:little nightmers
the dealth waltz

:AC unity
Chandeliers and carnage

:death stranding
chiral carcass culling

و بخوام بنویسم تا صبح ادامه داره...

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
آهنگای زیبا و خاطره انگیز زیاد تو 20 سال گذشته شنیدم؛ اما اینا اونایی هستن که سریعا تو پاسخ به این سوال یادم میاد؛ رتبه بندی هم نداره همه رتبه دو:p هستن.:D
دیگه ببخشید تعدادش زیاده.
رتبه یک هم چیزی نیست جز::D

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر