بحث پیرامون مجله بازیرایانه

THE THUNDER

کاربر سایت
Jul 9, 2008
311
نام
JRPG Fan Guardian
والا شهاب ما هم قصد جسارت نداشتیم :D
خدا خیرشون بده مطمئنا jrpgباز ماهری هست که نقد همچین بازیی رو به عهده گرفته!
خیلی واضح گفتم چند قسمت رو دیگه چطوری بگم :D
یه اشاره به حضور سورا و کایری و ریکو هم بسه به نظرم
نه اصلا منظورم این نبود! اصلاbbs ربطی به اونها نداره! داستان bbs مال ده سال قبلتره!
من فقط میگم که بهتره جو داستان رو در نظر گرفت!
داستان پیچیده ی kh فضای رنگی و کودکانه ی دیزنی رو میطلبه علاوه بر اون پیش زمینه ای که ما از کودکی درمورد انیمیشنهای دیزنی داشتیم این باور رو تو ذهن مخاطب بوجود میاره که بازی کودکانه ست! اما این کاراکترهای بازی هستن که فضا رو به این صورت بوجود آوردن. اینکه ایشون تو نقدش این رو جزو نکات منفی آورده به نظرم دور از انصافه!

مورد بعدی ((عدم تکراری بودن)) که جزو نکات منفی نقد بازی مطرح شده بود!
والا شهاب از تو چه پنهون من سه ساعتی نشستم فکر کردم که خدایا منظروش از تکراری نبودن چیه؟ تم تکراری؟ داستان تکراری؟ چیش تکراری؟ بعد که نشستم دوباره نقد رو خوندم دیدم یه جا نوشتن که هر کاراکتر داستان مجزایی داره و مراحل تکراری نیست!
خو این کجاش نکته ی منفیه؟ :D وقتی میگم یه نظر به بازیهای قبل (تو ذهن خود منتقد! صرفا برای بهتر شدن کیفیت نقد) بندازه به این خاطره که خیلی سوالها تو داستان kh بی پاسخ موندن! که هر سه کاراکتر باید طوری سناریو رو پیش ببرن که به این سوالها پاسخ داده شه!
من خودم به عنوان کسی که داستان kh رو داره مو به مو دنبال میکنه اگه بخوام نقد کنم بازی رو میگم باید مراحل بیشتر میشدن! نه اینکه بگم چرا تکراری نبودن؟؟

مورد بعدی که کاملا ناجوانمردانه بود امتیازی بود که به موسیقی دادن. kh یه jrpgه و جزو برترینهای این سبکه و مسلما خیلیها عاشق آهنگشن! من به عنوان یکی از طرفدارانش حق داشتم بدونم دقیقا منتقد چی رو نقطه ضعف موسیقی و صداگذاری kh میدونه.

ببین اگه شما نقد ماکان رو خونده باشی ماکان اومده بود نکات مثبت و منفیی رو خودش تجزیه تحلیل کرده بود! اومد گفت صداگذاری آکوا واقعا رو اعصاب بود. و این درست! اما منتقد مجله توضیح زیادی نداد و من مخاطب هاج و واج موندم که الان مشکلش واقعا با صداگذاریه؟ یا موسیقی که تک تک آهنگها با اینکه تو khهای قبلی هم بودن اما بازسازی شدن!

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
داستان پیچیده ی kh فضای رنگی و کودکانه ی دیزنی رو میطلبه علاوه بر اون پیش زمینه ای که ما از کودکی درمورد انیمیشنهای دیزنی داشتیم این باور رو تو ذهن مخاطب بوجود میاره که بازی کودکانه ست! اما این کاراکترهای بازی هستن که فضا رو به این صورت بوجود آوردن. اینکه ایشون تو نقدش این رو جزو نکات منفی آورده به نظرم دور از انصافه!
اون بیشتر برمیگرده به شعور مخاطب سهراب . البته نقد هم اشاره شده که گاه بچه گانه . شاید بخاطر این بود که در بعضی از مواقع حرکات و طرز صحبت برخی شخصیت ها مثل ونتوس بیش از حد بچه گانه میشه .

والا شهاب از تو چه پنهون من سه ساعتی نشستم فکر کردم که خدایا منظروش از تکراری نبودن چیه؟ تم تکراری؟ داستان تکراری؟ چیش تکراری؟ بعد که نشستم دوباره نقد رو خوندم دیدم یه جا نوشتن که هر کاراکتر داستان مجزایی داره و مراحل تکراری نیست!
خو این کجاش نکته ی منفیه؟ :biggrin1: وقتی میگم یه نظر به بازیهای قبل (تو ذهن خود منتقد! صرفا برای بهتر شدن کیفیت نقد) بندازه به این خاطره که خیلی سوالها تو داستان kh بی پاسخ موندن! که هر سه کاراکتر باید طوری سناریو رو پیش ببرن که به این سوالها پاسخ داده شه!
من خودم به عنوان کسی که داستان kh رو داره مو به مو دنبال میکنه اگه بخوام نقد کنم بازی رو میگم باید مراحل بیشتر میشدن! نه اینکه بگم چرا تکراری نبودن؟؟
و اما تکراری بودن . فکر کنم منظور بهزاد از تکراری بودن طراحی بازی بودش . با هر شخصیت توی یک لول اولش با یه سری میجنگیدی . بعد میرفتی Cutscene میدیدی و آخرش هم یا با یه باس بتل میکردی یا یه ارتش از دشمنا ! تمام شخصیت ها هم اینجوری بود و فکر کنم منظور از ذکر تکراری بودن توی نقد همین بود .

مورد بعدی که کاملا ناجوانمردانه بود امتیازی بود که به موسیقی دادن. kh یه jrpgه و جزو برترینهای این سبکه و مسلما خیلیها عاشق آهنگشن! من به عنوان یکی از طرفدارانش حق داشتم بدونم دقیقا منتقد چی رو نقطه ضعف موسیقی و صداگذاری kh میدونه.

ببین اگه شما نقد ماکان رو خونده باشی ماکان اومده بود نکات مثبت و منفیی رو خودش تجزیه تحلیل کرده بود! اومد گفت صداگذاری آکوا واقعا رو اعصاب بود. و این درست! اما منتقد مجله توضیح زیادی نداد و من مخاطب هاج و واج موندم که الان مشکلش واقعا با صداگذاریه؟ یا موسیقی که تک تک آهنگها با اینکه تو khهای قبلی هم بودن اما بازسازی شدن!
در مورد دوبله . خب از اونجایی که خود ِ من بازی رو نقد کردم ( توی یه مجله ای :D ! ) ، توی نقد هم توضیح دادم که دوبله ی ونتوس و آکوا بسیار حس پذیر و زیباست و در عوض زناهرت و ترا فوق العاده ضعیف و اعصاب هستش . اینجا هم فکر کنم زده شده دوبله نا متوازن که کاملا درست هستش و گاهی خیلی خوب است ، گاهی خیلی بد !
موزیک ها هم زیباست . اما در قیاس با KH ها و کلا آثار SE اثری نسبتا متوسط ِ رو به ضعیفی به حساب میاد . اینو خود ِ من هم بهش اشاره کردم که در قیاس با KH های قبلی حرف ِ زیادی برای گفتن ندارد . مطمئنم منظور ایشون هم همین بوده .

THE THUNDER

کاربر سایت
Jul 9, 2008
311
نام
JRPG Fan Guardian
اون بیشتر برمیگرده به شعور مخاطب سهراب . البته نقد هم اشاره شده که گاه بچه گانه . شاید بخاطر این بود که در بعضی از مواقع حرکات و طرز صحبت برخی شخصیت ها مثل ونتوس بیش از حد بچه گانه میشه .
نه ببین ونتوس خب یه بچه ست! حتی وقتی دانل داک بهش کارتهای دیزنی رو میده میگه این مال تو و اون دو تا رو بده به دو تا آدم بزرگ :D
دوبلور ونتوس همون دوبلور راکسزه! تو اگه مقایسه ش کنی با دوبله ای که برای راکسز داشت پی میبری که انصافا سنگ تموم گذاشته! جنس صدای این دوبلور کاراکترهای سرد رو میطلبه اما اینجا ونتوس یه پسر چیرفول بود و خیلی خوب از پسش براومد.
و اما تکراری بودن . فکر کنم منظور بهزاد از تکراری بودن طراحی بازی بودش . با هر شخصیت توی یک لول اولش با یه سری میجنگیدی . بعد میرفتی Cutscene میدیدی و آخرش هم یا با یه باس بتل میکردی یا یه ارتش از دشمنا ! تمام شخصیت ها هم اینجوری بود و فکر کنم منظور از ذکر تکراری بودن توی نقد همین بود .
نه اون بنده خدا نگفت تکراریه! گفت چون ((تکراری نیست)) پس امتیاز منفی میگیره :D
اینی هم که تو میگی سبک بازیه! یعنی ما از همون kh1 پذیرفتیم که kh همچین سبکی برای نبردها داره! کلا شهاب kh رو ما دو تا آیتم رو همون اول پذیرفتیم درموردش! اول اینکه کاراکترهای کودکانه ی دنیای دیزنی الان اینجا تو این دنیا،سرزنوشت ما رو تایین میکنن. یه نمونه ش کینگ میکی به عنوان پادشاه و کی بلید مستر و اصلا پرنسسهای دیزنی به عنوان بنیان اصلی دنیا!
آیتم دوم سبک جنگیدنه! همونطور که به این مورد تو که میرسیم اه اه میکنیم :D موقعی که form های جدید رو استفاده میکنیم از اون حرکات روون ونتوس و بقیه با کی بلید به به و چه چه میکنیم :D

با این حال حرفت کاملا درسته ها! اینی هم که میگی شعور مخاطب نه صرفا شعور بلکه سلیقه! اسمش رو بذار سلیقه خیلی قشنگتره به نظرم :D

موزیک ها هم زیباست . اما در قیاس با KH ها و کلا آثار SE اثری نسبتا متوسط ِ رو به ضعیفی به حساب میاد . اینو خود ِ من هم بهش اشاره کردم که در قیاس با KH های قبلی حرف ِ زیادی برای گفتن ندارد . مطمئنم منظور ایشون هم همین بوده .
خب ببین اصلا درست نیست موسیقی kh رو با آثار دیگه مقایسه کنی! اما اینکه داری با بقیه khها مقایسه میکنی من دو نکته رو بگم:
اول اینکه سرزمینهای موجود در kh سرزمینهای انیمیشنهای دیزنی هستن! حداکثر تلاش انجام شده تا موسیقی اصیل و تم اصلی انیمیشن حفظ شه + تو هر شماره این تم ها بازسازی میشه .
مورد دوم همه دوبله ی کاراکترها هست که نهایت تلاششون رو کردن تا صداهایی رو پیدا کنن که جنسشون به جنس دوبلورهای اصلی انیمیشن بخوره! از سفید برفیی که مال چندین سال پیشه تا همین جک گنجیشکه!

و اینکه در کل خیلی بهتر بود اگه همین نکات مثبت یا منفیش رو میومد شرح میداد تا ما بدونیم چی به چیه! چون به هرحال حق مخاطبه که بدونه منتقدی که داره بازی محبوبش رو نقد میکنه از چه دیدی این بازی رو نقد کرده! و خب اینطوری آگاهی منه مخاطب هم خیلی بالاتر میره!

شهاب نقد خودت رو هم بده بخونم. من از kh هر چی باشه میخونم با جون و دل :D

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
نه ببین ونتوس خب یه بچه ست! حتی وقتی دانل داک بهش کارتهای دیزنی رو میده میگه این مال تو و اون دو تا رو بده به دو تا آدم بزرگ :biggrin1:
دوبلور ونتوس همون دوبلور راکسزه! تو اگه مقایسه ش کنی با دوبله ای که برای راکسز داشت پی میبری که انصافا سنگ تموم گذاشته! جنس صدای این دوبلور کاراکترهای سرد رو میطلبه اما اینجا ونتوس یه پسر چیرفول بود و خیلی خوب از پسش براومد.
به هر حال بعضی از کار های ونتوس و کلا شخصیت های این بازی بیش از حد بچه گانه میشه در برخی اوقات و لازمه گفته بشه . چون توی کشور ما بازی کلا بچه بازی هست ! چه برسه به شخصیت هاش !
نه اون بنده خدا نگفت تکراریه! گفت چون ((تکراری نیست)) پس امتیاز منفی میگیره :biggrin1:
در این مورد من نمیدونم چی بگم چون دقیق باهاش صحبت نکردم ! شاید منظورش خطی نبودن بازی هست که صرفا برای یه RPG با استایل ژاپنی یا کلا JRPG لازمه !
خب ببین اصلا درست نیست موسیقی kh رو با آثار دیگه مقایسه کنی! اما اینکه داری با بقیه khها مقایسه میکنی من دو نکته رو بگم:
اول اینکه سرزمینهای موجود در kh سرزمینهای انیمیشنهای دیزنی هستن! حداکثر تلاش انجام شده تا موسیقی اصیل و تم اصلی انیمیشن حفظ شه + تو هر شماره این تم ها بازسازی میشه .
مورد دوم همه دوبله ی کاراکترها هست که نهایت تلاششون رو کردن تا صداهایی رو پیدا کنن که جنسشون به جنس دوبلورهای اصلی انیمیشن بخوره! از سفید برفیی که مال چندین سال پیشه تا همین جک گنجیشکه!
موسیقی اکثر stage ها که برگرفته از خود ِ دیزنی هست ( که خودم بهش اشاره کردم :D ) منتها دوبله ی بازی جای بحث ِ زیادی داره . ونتوس و آکوا خیلی خوب هستند . اما ترا واقعا یکی از بدترین دوبله ها تو تاریح ِ SE بودش ! مغز آدم رو نابود میکرد جنس ِ صداش و Xenahort هم همینطور .

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
ما بازی نقد می کنیم کتاب داستان که چاپ نمی کنیم. اصولا هیچ مجله معتبری تو دنیا داستان از اول تا اخر نمی گه. اگه کسی داستان متوجه نشد و زبانش هم خوب نبود از فروم می تونه استفاده کنه.

بله درسته که شما متاب داستان چاپ نمکنید. اما به اندازه حداقل هم از داستان نمینویسید . مخصوصا نقاط حساس بازی نه داستان کلی ( مثلا این که پایان اساسین کرید 2 و یا کاستلوانیا اخرش ) . میشد یه توضیحی بدید که بفهمیم چرا اونطوری تموم شد !

در ضمن تو فروم سایت هم مثل مجله هست. نقاط حساس داستان رو نمینویسن که . کلی میگن ! پس نگو برو تو فروم !!!!

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
در ضمن تو فروم سایت هم مثل مجله هست. نقاط حساس داستان رو نمینویسن که . کلی میگن ! پس نگو برو تو فروم !!!!
ببین دوست من ما یک فرق برزگی با بازی نما داریم. بازی نما نقد محور اما ما پیش نمایش محور هستیم. توی این موردی که شما میگی بازی نما مسلما انتخاب بهتری هست چون نقدهاش درباره همه چی بازی حتی نکات جانبی هم صحبت می کنه در صورتی که ما توی پیش نمایش این کار می کنیم با این تفاوت که ما هیچ وقت داستان بازی را خیلی باز نمی کنیم و فقط به نقد رویه داستانی و نوع روایتش می پردازیم.
این چیزی که شما میگی توی فروم بازی سنتر هست. شما کافیه بری توی تاپیک بازی مخصوص و از یک نفر بخواهید که براتون توضیح بده و مسلما کاربر های خوبی هستند که جواب شما را کامل بدند.
نمیدونم آخه چه نیازیه با اون فونت بیایم چندصفحه رو با آچیومنت و تروفی بازیها اختصاص بدیم!
میلاد جان شما مشکلت کلا از بخش اچیمونت هست یا تعداد صفحاتی که بهش اختصاص داده میشه ؟
یه بخشی که هم من هم خیلیا بهش علاقه دارن بخش موج نو هستش که جذابیت بالایی داره.ولی متاسفانه بعضی فیلم هایی که توش پروویو میشن اصلا ارزششو ندارن!همین شماره آخه نارنیا هم شد فیلم که پروویو میذارین ازش!قبل از این که بیاد هم میشد فهمید فیلم آبکییه.الان هم که اوضاش معلومه!امیدوارم توی شماره های بعد بهتر شه.
این یک مورد باهات مخالفم. نارنیا داستان پرطرفداری هست و با توجه به اینکه استودیو پخشش هم عوض شده بود فیلم خبر سازی شده بود. فیلم بهتری هم واقعا نبوده که بخواد بهش پرداخته بشه ( منظورم سطح فیلم نیست منظورم فیلم های مورد علاقه بازیباز ها هست ).
پ.ن : دوستان خواهشا به هم توهین نکنید.

آخرین ویرایش:

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
ببین دوست من ما یک فرق برزگی با بازی نما داریم. بازی نما نقد محور اما ما پیش نمایش محور هستیم. توی این موردی که شما میگی بازی نما مسلما انتخاب بهتری هست چون نقدهاش درباره همه چی بازی حتی نکات جانبی هم صحبت می کنه در صورتی که ما توی پیش نمایش این کار می کنیم با این تفاوت که ما هیچ وقت داستان بازی را خیلی باز نمی کنیم و فقط به نقد رویه داستانی و نوع روایتش می پردازیم.
این چیزی که شما میگی توی فروم بازی سنتر هست. شما کافیه بری توی تاپیک بازی مخصوص و از یک نفر بخواهید که براتون توضیح بده و مسلما کاربر های خوبی هستند که جواب شما را کامل بدند.
میلاد جان شما مشکلت کلا از بخش اچیمونت هست یا تعداد صفحاتی که بهش اختصاص داده میشه ؟

پ.ن : دوستان خواهشا به هم توهین نکنید.

راست میگی شما . شما اکثر چیز ها رو تو پیش نمایش مینویسید . خوب یکم هم از داستان ( یعنی همون نقاط حساس ) رو تو نقد چاپ کنید .

اما نقطه قوت مجله هم همین پیش نمایش هاست که خیلی خوبه .

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,520
نام
میلاد
این یک مورد باهات مخالفم. نارنیا داستان پرطرفداری هست و با توجه به اینکه استودیو پخشش هم عوض شده بود فیلم خبر سازی شده بود. فیلم بهتری هم واقعا نبوده که بخواد بهش پرداخته بشه ( منظورم سطح فیلم نیست منظورم فیلم های مورد علاقه بازیباز ها هست ).
در مورد اون بخش اچیومنت ها من نظری از بابت بودن و نبودنش نمیدم ولی چیزی که منظورمه اینه که این بخش اونقدر پتانسیل نداره که 6 صفحه بهش اختصاص بدن.میتونین به راحتی این بخش رو مثلا به شکل یه ستون کناری در کنار همون نقد بازیش بزارین یا یه همچین چیزی.هم شکیل تره هم ارزش اون صفحه رو به مراتب بالاتر میبره ولی الان اولین حسی که آدم بعد از دیدنشون داره اینه که برای پر کردن صفحات چاپشون کردین!
در مورد فیلم هم انتخاب های به مراتب بهتری وجود داشت.نمیدونم چجوری از خیر هری پاتر گذشتین یا مثلا یکی از انیمیشن هایی که اکران شدن که کمم نبودن.

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
هری پاتر که ماشالا سالی یا دو سال یک بار می اید مثل این هست که ما هر سال پیش نمایش FIFA , PES چاپ کنیم !! به حز TANGLED کارتونی نبوده تو این چند وقته ؟
inception/despicable me/toy story 3/re:after life
اینها که همشون برای حداقل 4 ماه پیش هستند . دیگه چی دربارشون می نوشتیم ؟ در قانی Inception که توی دو -سه شماره قبل داشتیم که 6 صفحه جامع هم بود. شما مطمئنی مجله را دنبال می کنی ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر