بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
616
اینم وضعیت خط جدید منه که مخابرات گرفتم به طور عجیبی یهو از دیروز snr اومد پایین و خطای crc دار شد

View attachment 330702
دقیقا همین وضعه. Snr میاد روی ۶
منم یک هفته استفاده کردم. جمع اوری زدم. ۱۹۵ هم ثبت کردم. ببینم فردا پس فردا اوکی میکنن برم شاتل ببینم اونجا چ بساطیه!

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,208
نام
Soroush
من دیشب حدود ساعتای 11 به بعد، هر 30 ثانیه چراغ DSL مودمم می پرید و نت قطع میشد، باز وصل میشد و سی ثانیه بعد دوباره قطع! پهنای باند دانلود از 6 مگ اومده بود 3 اپلود هم از 1 مگ رفته بود 500، با همین اوضاع، SNR دانلود و اپلودم که همیشه 14 و 11 بود شده بود 7 و 3 !!!
آسیاتک دارم!

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
616
من دیشب حدود ساعتای 11 به بعد، هر 30 ثانیه چراغ DSL مودمم می پرید و نت قطع میشد، باز وصل میشد و سی ثانیه بعد دوباره قطع! پهنای باند دانلود از 6 مگ اومده بود 3 اپلود هم از 1 مگ رفته بود 500، با همین اوضاع، SNR دانلود و اپلودم که همیشه 14 و 11 بود شده بود 7 و 3 !!!
آسیاتک دارم!
علت قطع شدن اینه که برای چند دقیقه یا چند ساعت [ بسته به میزان زمانی که خط دچار ایراد فنی میشه ] ماکزیمم کشش خط میشه برای مثال ۳ مگ و چون خط رو تو روی ۶ مگ بسته بودی مودم دیگه نمیتونه اون سرعت رو حفظ کنه و هی تلاش میکنه که با ریست کردن یه حالت پایدار رو ایجاد کنه که نمیتونه و مدام ریست میشه

• Like
Reactions: hadi_gamer

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
616
اینم وضعیت خط همین الان که مکس ریت رفت روی ۸ و snr هم شد ۱۲

این همه نوسان دلیلش چیه!

Attachments

• Screenshot_20240308_155756_Chrome.jpg
    Screenshot_20240308_155756_Chrome.jpg
    46.4 KB · مشاهده: 6

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,520
من خیلی وقت بود میخواستم اینترنت مخابرات رو عوض کنم ولی قیمت خوب و سرعت خوبی داشت. اما الان دیگه این هم نمیصرفه واقعا. ترافیک اضافه 20 گیگ 47 تومن شده! میخوام برم سمت مبین نت و اینا. چی بگیرم به نظرتون؟ سمت شرق تهران هستم. فقط موقع دانلود بازی چون طرح شبانه رایگان نداره مشکله به نظرم.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Brightman

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
616
من خیلی وقت بود میخواستم اینترنت مخابرات رو عوض کنم ولی قیمت خوب و سرعت خوبی داشت. اما الان دیگه این هم نمیصرفه واقعا. ترافیک اضافه 20 گیگ 47 تومن شده! میخوام برم سمت مبین نت و اینا. چی بگیرم به نظرتون؟ سمت شرق تهران هستم. فقط موقع دانلود بازی چون طرح شبانه رایگان نداره مشکله به نظرم.
اگر adsl درست درمونی داری یعنی ۱۶ مگابیت میکشه برو جشنواره شرکتا رو بگیر. مثلن شاتل یکساله ۱۸ هزار گیگ داره میده قیمتش هم مناسبه برا یکسال

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,520
اگر adsl درست درمونی داری یعنی ۱۶ مگابیت میکشه برو جشنواره شرکتا رو بگیر. مثلن شاتل یکساله ۱۸ هزار گیگ داره میده قیمتش هم مناسبه برا یکسال
والا من 50 مگابایت مخابرات رو دارم که کلا بهم 3.5 تا 4 مگابایت خالص دانلود میده. خطمم فیبرنوری هست که فقط از مخابرات میتونم اینترنت بگیرم. حالا خبرندارم که این محدودیت رفع شده یا نه. برای همین کلا از ADSL میخوام بزنم بیرون.

• Like

Crazy Joker

کاربر سایت
Oct 29, 2010
174
نام
Hossein
توی سایت iranfttx زده منطقه ما رو شاتل پوشش میشه ولی وقتی از شاتل میپرسم میقه پوشش نداریم!!کوچه ما رو چند ماه پیش سوراخ کردن برای فیبر و حتی باکس فیبر شاتل هم زدن سر کوچه اما هیچ فیبری بهش وصل نیست, دکوریه
عین من فقط با این تفاوت که مخابراته.توی نقشه زده تحت پوشش مخابرات ولی وقتی زنگ میزنم مخابرات میگه نه.ظاهرا اون نقشه رو فقط واسه این گذاشتن که بگن یه کاری کردن...دیگه دروغ کنتور که نمی اندازه.اینم مثل همه دروغ هایی که صبح تا شب از اینا میشنویم

• Like
Reactions: mallo

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,750
یه چیزی که الان تست کردم اینکه وقتی زنگ میزنم به خطی که نت روش فعاله crc میندازه رو اپلود!
اتفاقا اون روز منم داشتم این چیزا رو چک میکردم ولی مال من متوجه شدم اگه فقط گوشی تلفن رو بردارم که فقط بوق آزاد بزنه،snr آپلود خیلی خوب میشه ولی به محض قطع شدن بوق دوباره نویز میرفت بالا :|

بعد داشتم فکر میکردم کجای دنیای مردم وقت و انرژی و اعصابشون رو برای این چیزهای مسخره میذارن؟!!! اصلا منِ نوعی چرا باید بشینم ارتباط بوق تلفن با crc اپلود رو بررسی کنم :-??

اینو قبلا تو تاپیک بازی فیفا گفتم....معروفترین استریمر فیفا رکورد مثلا 300 خورده ای بازی بی شکستی داشت یعنی حدود 5-4 ماه موقع بازی اینترنت با ثبات و بدون قطعی بوده.بعد یه بار...فقط یه بار نتش قطع هم نشد فقط از بازی پرید بیرون...شاکی شد همون روز رفت اینترنتش رو عوض کرد و چقدرم تبلیغ منفی برای سرویس دهنده قبلی شد.بعد اینجا میگه ما اصلا بازی تو کَتِمون نمیره،ناراحتی عوض کن :))

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
616
اتفاقا اون روز منم داشتم این چیزا رو چک میکردم ولی مال من متوجه شدم اگه فقط گوشی تلفن رو بردارم که فقط بوق آزاد بزنه،snr آپلود خیلی خوب میشه ولی به محض قطع شدن بوق دوباره نویز میرفت بالا :|

بعد داشتم فکر میکردم کجای دنیای مردم وقت و انرژی و اعصابشون رو برای این چیزهای مسخره میذارن؟!!! اصلا منِ نوعی چرا باید بشینم ارتباط بوق تلفن با crc اپلود رو بررسی کنم :-??

اینو قبلا تو تاپیک بازی فیفا گفتم....معروفترین استریمر فیفا رکورد مثلا 300 خورده ای بازی بی شکستی داشت یعنی حدود 5-4 ماه موقع بازی اینترنت با ثبات و بدون قطعی بوده.بعد یه بار...فقط یه بار نتش قطع هم نشد فقط از بازی پرید بیرون...شاکی شد همون روز رفت اینترنتش رو عوض کرد و چقدرم تبلیغ منفی برای سرویس دهنده قبلی شد.بعد اینجا میگه ما اصلا بازی تو کَتِمون نمیره،ناراحتی عوض کن :))
اره. ورگنگ رو میگی؟ پسر کم سن و ساله ؟

والا گرفتاری شدیم! چون همونطوری که میدونی به شدت روی حرکت بازیکنا و جاگیری شون و حتی گل شدن یا نشدن توپ اثر میزاره کوچکترین کم و زیادی که روی نت و خط میشه

• Like
Reactions: hamid_barca

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,750
اره. ورگنگ رو میگی؟ پسر کم سن و ساله ؟

والا گرفتاری شدیم! چون همونطوری که میدونی به شدت روی حرکت بازیکنا و جاگیری شون و حتی گل شدن یا نشدن توپ اثر میزاره کوچکترین کم و زیادی که روی نت و خط میشه
نه tekks منظورم بود.هر چند که درست میگی ورگنگ الان نفر اوله. ولی معروفترین هنوز تکز هست.

من خودم دهنم سرویس شده تازه رو شاتل پینگ حدود 50 هست ولی باز دیلی رو میشه حس کرد . مخصوصا موقع دفاع خیلی رو اعصابه ~X(

• Like

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
616
نه tekks منظورم بود.هر چند که درست میگی ورگنگ الان نفر اوله. ولی معروفترین هنوز تکز هست.

من خودم دهنم سرویس شده تازه رو شاتل پینگ حدود 50 هست ولی باز دیلی رو میشه حس کرد . مخصوصا موقع دفاع خیلی رو اعصابه ~X(
تکز فیفاهای قبلی واقعا عالی بود. فکر کنم فیفا ۲۱ بود که درو میکرد میرفت جلو و تکنیکای بدردبخوری رو پیاده میکرد و نتیجه هم میگرفت اما امسال جالب کار نکرد و مراحل مقدماتی حذف شد.البته طبیعی هم هست چون این بازی به شدت به مغزِ جوان نیاز داره و هر سال چهره های جدید معرفی میشن توی مسابقات جهانی البته در کنار نت عالی که دارن و متاسفانه همچنان ما از ابتدایی ترین کارای اصلی بازی مثل دفاع کردن بدون تاخیر عاجزیم. چقدر تاسف آوره. حالا فکر کن از این بازی بخای کسب درامد هم کنی دیگه چ فاجعه ای و اعصاب خوردی میشه سر وضعیت خط که معلوم هم نیست مشکلش از کجاست. این دو سه ماهه حس آدم گیج و مبهوتی رو دارم که وسط یه جزیره یهو بهوش میاد. دقیقا نمیفهمم چی داره میشه. یقه کی رو باید گرفت. مشکل از سمت خودمه یا از مخابراته یا زیرساخته یا چی؟ یه اُرگان هم حتی نداریم که حرفتو بفهمه و بگه اوکی چک میکنیم. زنگ میزنی در بهترین حالت اگر شوت نباشه میگه نه همچین مشکلی رو بقیه ندارن. بعد میای اینجا میبینی عه! یه عده دیگه هم دارن از وضعیت مشابه تو حرف میزنن!

اره دیگه. حالا ببینم کی جمع اوری میکنن مخابرات بیام شاتل ببینم چی میشه!

والا من با همین وضعیت افتضاح نت که نوسان سرعت داره ۲ ماه با پارس انلاین FC 24 زدم و ساختم که دیگه شرکته اتصالش به سرورای بازی ترکید و عملن به نارگیلاشون هم نبود

• Sad
Reactions: hamid_barca

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر