بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
140
خب این روشی که اسیاتک داره پیاده میکنه اصلا از نظر عقلی منطقی نیست. ولی از نظر مالی چرا. اینجوری دیگه نیاز نیست بابت هر آی پی به وزارت ارتباطات هزینه پرداخت کنن. ولی خب یه جورایی اینکار مثل این میمونه که لقمه رو دور دهنت بچرخونی بعد بخوری.
کلا isp های خونگی pat میکنن اکثرا و اینکه شما نگفتی رو tdlte هستین من isp های خونگی رو میگم ( گفتین اما بحث من عمدتا روی isp های خونگیه)

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
140
حالا توی نت اینجوریه

46.x.y.z ( روتر ISP فیزیکی یا Virtual)-------------------------- wanروتر سرویس گیرنده با ایپی مثلا 46.143.100.128/25--- lan روتر سرویس گیرنده بارنج مثلا 192.168.1.1/24---------- گوشی یا کامپیوتر با آی پی مثلا 192.168.1.5/24
(تا وقتی که 127 آی پی موجود پر نشه روتر خونه با نت کار میکنه, بعدش میره سمت پت چون که 127 تا ای پی اینترنتی داره)

• Like
Reactions: J. Constantine

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
140
یه آی پی رو Nat میکنن، ازش چندین رنج میگیرن و از اون رنج ها به هرکسی یدونه ای پی میدن. شما الان توی اینترنت بزن What Is My IP؟ و بعد ای پیت رو ببین. این ای پی توی اینترنت فقط و فقط مختص شماست و هیچ کسی توی اینترنت نمیتونی پیدا کنی که اونم بزنه What Is My IP و دقیقا ای پی شما بهش نمایش داده بشه.
پشت NAT و PAT شما آیپی public اینترنتی ندارید حقیقتا... اون آیپی روترتونه نه خودتون!

• Like

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,473
نام
علی
سلام
دوستان کسی adsl شرکت مخابرات داره می خواستم در مورد سرعت قطعی کیفیتش چطور است
من الان 16 مگشو دارم. آپلود زیر یه مگه و دانلود تا 12 مگ میده با اینکه تقریبا نزدیکیم به مرکز مخابراتیمون. سرعت دانلودش روی 1و نیم مگ با یه تالرنس بین 1300 تا 1700. پینگشم روی 50 ایناس با گوگل بیشتر اوقات ولی تا 100م ممکنه بره. گوشیو میزارم سرعت میاد رو 8مگ یعنی نصف چیزی که باید باشه الانم 25درصد کمتر از چیزیه که براش پول میدم. پشتیبانی کلا خرن یعنی کلا خرا!:| شما زنگ میزنی پشتیبانی تصور کن به خردونی زنگ زدی نه پشتیبانی!:| کلا 3تا چیز میگن وقتی زنگ میزنی میگی مشکل داری: 1. اسپلیتر داری بردار، اسپلیتر نداری بزار! 2. مودمو ببر سر خط تست بگیر ببین چطوره؟!:| 3. وسایل دیگه روی خط نی؟ مثه گوشی بی سیم؟ تمام. کل پشتیبانیشون همینه! قطعی تقریبا اصلا نداره مگر یه اتفاق خارج از معمول افتاده باشه. یه تجربه هم اینکه انگاار چند وقت یه بار سرعت نابود میشه و مثکه خط نویز میگیره یا چیه نمیدونم ولی راه حلش اینه که گوشی به خط وصل کنی و گوشی بزاری یا برداری که یه باار نتت قطع بشه و دوباره بیاد تا درست بشه. این چند ماه یه بار میشه مثلا 2 ماه 3 ماه یه بار. رفیقمم البته مرکز مخابراتیش یه جای دیگه اس و اونم ای دی اس ال 16 گرفته بود از شاتل ولی اونم آپلودش زیر یه مگ بود. تایم اوتم خیلی کم داره با گوگل. رو هر مودمی جواب نمیده، یه سری مودم خودشون میگن و باید از اونا داشته باشی.

آخرین ویرایش:

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
140
شما زنگ میزنی پشتیبانی تصور کن به خردونی زنگ زدی نه پشتیبانی!:| کلا 3تا چیز میگن وقتی زنگ میزنی میگی مشکل داری: 1. اسپلیتر داری بردار، اسپلیتر نداری بزار! 2. مودمو ببر سر خط تست بگیر ببین چطوره؟!:| 3. وسایل دیگه روی خط نی؟ مثه گوشی بی سیم؟ تمام.
مخابرات رو توی یه جمله خلاصه کردی:.. =)) خیلی فان بود.......
انگاار چند وقت یه بار سرعت نابود میشه و مثکه خط نویز میگیره یا چیه نمیدونم ولی راه حلش اینه که گوشی به خط وصل کنی و گوشی بزاری یا برداری که یه باار نتت قطع بشه و دوباره بیاد تا درست بشه.
همجا همینجوریه ........

S@eEd

کاربر سایت
May 1, 2008
260
دوستان کسی اینجا تجربه ی استفاده از فیبر نوری رو داشته ؟! توی سایتشون نوشتن تا 1000 مگابیت ! سرعت میده و تعرفه هاشم خیلی به صرفست ! واقعا همچین سرعتی میده؟!

• Like

Farhad1363

کاربر سایت
Jan 3, 2015
237
دوستان کسی اینجا تجربه ی استفاده از فیبر نوری رو داشته ؟! توی سایتشون نوشتن تا 1000 مگابیت ! سرعت میده و تعرفه هاشم خیلی به صرفست ! واقعا همچین سرعتی میده؟!
من فیبر مخابرات دارم تا 300 مگابیت بهت سرعت دانلود میده ولی 1000 مگابیت چرت گفته !! ولی اگر دادن حتما بگیر چون هم پینگ خوبی بهت میده و هم خیلی پایدار هستش دیگه مقوله ای به اسم نویز و اسپلیتر و بالا پایین شدن سرعت و پینگ نداری!

KinG-ScorpioN

کاربر سایت
Dec 24, 2014
236
من فیبر مخابرات دارم تا 300 مگابیت بهت سرعت دانلود میده ولی 1000 مگابیت چرت گفته !! ولی اگر دادن حتما بگیر چون هم پینگ خوبی بهت میده و هم خیلی پایدار هستش دیگه مقوله ای به اسم نویز و اسپلیتر و بالا پایین شدن سرعت و پینگ نداری!
پینگت چنده تو بازیا ؟

• Like

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
140
پس کلا راه ننداختن! چون من به 2020 هم زنگ زدم فرق IP Static با IPV6 نمیدونست!! میگفت ماهی 30 تومن بدین تا بهتون IP Static بدیم که همون IPV6 هستش !!!
خود پشتیبانی آسیاتک هم نمیدونست ipv6 چیه و آیا داره یا نه. اوایل وقتی پرسیدم ipv6 دارین تا سرویستون رو بخرم گفت نه!!!!

_Amir_

کاربر سایت
Aug 27, 2012
164
نام
Amir
بین isp هایی که سرویس فیبر دارن میدن شاتلو میدونم تا ۱۰۰۰ مگ رو میده ولی مخابرات تا ۳۰۰ نهایتشه، البته تا قبل از اتفاقات پارسال راحت تا ۵۰۰ مگ میرفت
فیبر مخابرات من دارم آپلود دانلودش راحت تا ۳۰۰ میده پینگش با ۴.۲.۲.۴ بین ۷۰ تا ۸۰ ۹۰ عه، با ۸.۸.۸.۸ هم بین ۲۶ تا ۳۰ هست

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,473
نام
علی
من با adsl شاتل یه فیلم مثلاً ۱ گیگی رو توی ۱ ساعت حتی ۲ ساعت دانلود میکردم :)چند روز پیش tdlte پیشگامان گرفتم و امروز رسیدم به دستم و جالبه این ۲۶ گیگو داره تو ۱ ساعت دانلود می‌کنه ! واقعا راحت شدم x_x دنبال adsl نرید سرعت کم و قعطی زیاد
آقا اومدن امکان سنجی کردن برات قبل از اینکه سرویس بدن؟ بعد کمترین و بیشترین سرعتو چی بهت گفتن؟ یه سریا میان میگن مثلا سرعت از 4 مگ تا 40مگ!:| خوب یعنی یه روزی بیاد رو 4 مگم ما حق اعتراض نداریم!:| تالرنس 90درصدی فقط تو ایرانه!:|

• Like
Reactions: Crazy Joker

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر