بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

Hadi MP

کاربر سایت
Jul 21, 2016
48
کسی خبر داره همراه اول بسته شبانه "نامحدود" بعد از مصرف منصفانه (100 گیگ) سرعت دانلودش چقدر کاهش پیدا میکنه؟ الان برای من بین 2 تا 3 مگ/ثانیه هست، ممکنه از این پایین تر هم بیاد؟
دانلود به 120 کیلوبایت میرسه بعد اون. هر روز نهایتا 3 گیگ دانلود.
بقدری درکشون پایینه گند زدن به این بسته اما بسته مخصوص دانلود داخلی تو سایت نمی‌زارن! خودشون فشار میدن که اینترنت داخلی فلان بهمان، بعد هیچ بسته مخصوص داخلی ارزون قیمتی وجود نداره :|
معلوم نیست کدوم مغز متفکری بسته طراحی می‌کنه، اینترنت 100 مگ 200 مگ میفروشن انگار دهه 70 میلادیه. :-w

• Like
Reactions: DFSHINNOK7

MR.MARIO

کاربر سایت
Dec 13, 2019
257
برای سرعت ۱۶ فاصله تون تا مخابرات باید زیر ۱۵۰۰ متر باشه
مثلا من خودم ۱۴۰۰ متر فاصله دارم و یه جورایی رو مرزم، وقتی سرویس ۱۶ میگیرم ضعیفه و نویز داره اما رو ۱۲ که برام میذاره پایدار میشه
من ۱۶ گرفتم یبار ولی فایده نداشت سرعت ۸ میداد سیم های مخابرات ببشتر از ۸ ساپورت نمیکنه

• Like
Reactions: Disney 23

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,630
دانلود به 120 کیلوبایت میرسه بعد اون. هر روز نهایتا 3 گیگ دانلود.
بقدری درکشون پایینه گند زدن به این بسته اما بسته مخصوص دانلود داخلی تو سایت نمی‌زارن! خودشون فشار میدن که اینترنت داخلی فلان بهمان، بعد هیچ بسته مخصوص داخلی ارزون قیمتی وجود نداره :|
معلوم نیست کدوم مغز متفکری بسته طراحی می‌کنه، اینترنت 100 مگ 200 مگ میفروشن انگار دهه 70 میلادیه. :-w
یعنی 20 تومن برای 100 گیگ. که این 100 گیگ داخلی و خارجی با هم حساب میشه و نیم بها نیست.
پس همون 35 تومن برای 100 گیگ LTE ایرانسل خیلی بهتره چون داخلی نیم بها حساب میکنه و تا 200 گیگ هم میشه دانلود کرد. سرعتشم بالاتره.

• Like
Reactions: Hadi MP

Exotic

کاربر سایت
Mar 12, 2012
741
نام
علی
کسی خبر داره همراه اول بسته شبانه "نامحدود" بعد از مصرف منصفانه (100 گیگ) سرعت دانلودش چقدر کاهش پیدا میکنه؟ الان برای من بین 2 تا 3 مگ/ثانیه هست، ممکنه از این پایین تر هم بیاد؟
آخرین بسته مثلاً نامحدود شبانه همراه اول برای من اینطور بود که بعد از حدود 50 گیگ سرعتش رسید به 1 مگ و بعد مدت کوتاهی روی ترافیک خارجی شد 256 .
ترافیک داخلی هم بعد از حدود 100 گیگ مصرف، سرعت دانلود 128 شد و دیگه وبگردی هم نمیشه باهاش کرد .
نکته جالب اینجاست تا مهلت یکماهه تموم نشه نمیتونی بسته جدید بگیری و تا ساعت 11صبح عملاً اینترنت نداری!

• Like
Reactions: DFSHINNOK7

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,734
از صبح بدون هیچ دلیلی-بدون اینکه دست به چیزی بزنم خطم دچار نویز وحشتناکی شده.snr از 4 یهو میپره 20 بعد 10 ...اصلا ثابت نمیشه :|

یه تکنولوژی بیاد که از دست اینترنتی که با سیم کار میکنه راحت بشیم و بدرد بازی هم بخوره.من یکی دیگه واقعا توان ادامه دادن با این اینترنت رو ندارم ندارم :D

هفته پیش هم الکی یهو تلفن قطع شد که اعلام خرابی کردم و از مخابرات بود و درستش کردن ~X(

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
از صبح بدون هیچ دلیلی-بدون اینکه دست به چیزی بزنم خطم دچار نویز وحشتناکی شده.snr از 4 یهو میپره 20 بعد 10 ...اصلا ثابت نمیشه :|

یه تکنولوژی بیاد که از دست اینترنتی که با سیم کار میکنه راحت بشیم و بدرد بازی هم بخوره.من یکی دیگه واقعا توان ادامه دادن با این اینترنت رو ندارم ندارم :D

هفته پیش هم الکی یهو تلفن قطع شد که اعلام خرابی کردم و از مخابرات بود و درستش کردن ~X(
مخابرات خیلی جدیدا داره کرم میریزه دیگه هر لحظه امکان داره snr خط جا به جا بشه یهو نویز خالی میشه
اصلا معلوم نیست چه خبره

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,734
مخابرات خیلی جدیدا داره کرم میریزه دیگه هر لحظه امکان داره snr خط جا به جا بشه یهو نویز خالی میشه
اصلا معلوم نیست چه خبره
زنگ زدم پشتیبانی گفتم یه کارشناس بفرستن که از سر خط چک کنه که ببینم مشکل از سیمکشی خودمونه یا مخابرات

• Like
Reactions: milad.ps4

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,657
نام
milad
زنگ زدم پشتیبانی گفتم یه کارشناس بفرستن که از سر خط چک کنه که ببینم مشکل از سیمکشی خودمونه یا مخابرات
حرف دلشون رو بهشون گفتی پول میگیرن
کاش اول میگفتی از مرکز مخابراتی برسی کنن بدون هزینست این
اصلا نسبت به ۲ ۳ ماه اخیر اینترنت افت کرده

• Wow
Reactions: hamid_barca

badzuss

کاربر سایت
Nov 18, 2023
15
Screenshot 2023-11-26 121120.png Screenshot 2023-11-26 121046.png
سلام دوباره

بالاخره اسیاتک اینترنت منو بعد از 10 روز درست کردن و این شد نتیجش، تقریبا دیگه داشتم میرفتم که vdsl بخرم که الان این نتایجو که میبینم منصرف شدم، چون اصلا معلوم نیس vdsl مخابرات پکت لاس صفر بده بهم. حقیقتا راضیم. برا من کیفیتش مثل 8 سال پیش های وب هستش. انشاالله بعدشم همینطوری خوب میمونه.
و همچنین فهمیدم که مشکل اختلال اینترنت قبلیم یعنی های وب بخواطر پورتم توی مخابرات شهرم بوده :Biggrin: هر چند که این دوماهی، تو کل کشور گند زده شده بود بهش

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
View attachment 319807View attachment 319808
سلام دوباره

بالاخره اسیاتک اینترنت منو بعد از 10 روز درست کردن و این شد نتیجش، تقریبا دیگه داشتم میرفتم که vdsl بخرم که الان این نتایجو که میبینم منصرف شدم، چون اصلا معلوم نیس vdsl مخابرات پکت لاس صفر بده بهم. حقیقتا راضیم. برا من کیفیتش مثل 8 سال پیش های وب هستش. انشاالله بعدشم همینطوری خوب میمونه.
و همچنین فهمیدم که مشکل اختلال اینترنت قبلیم یعنی های وب بخواطر پورتم توی مخابرات شهرم بوده :Biggrin: هر چند که این دوماهی، تو کل کشور گند زده شده بود بهش
والا شما 8.8.8.8 اینه برای من 4.2.2.4 مثل شماست حدود 70 خیلی پینگ مناسبی نیست برای 8.8.8.8

Untitled.jpg

badzuss

کاربر سایت
Nov 18, 2023
15
والا شما 8.8.8.8 اینه برای من 4.2.2.4 مثل شماست حدود 70 خیلی پینگ مناسبی نیست برای 8.8.8.8

View attachment 319810
تازه داشتم فکر میکردم که پینگم نسبت به اینترنت قبلیم( 150 با پکت لاس 6%) بهتر شده :-s
اینکه شما تهرانی نمیتونه دلیل پینگ خوبت باشه؟
تماس گرفتم باید چی بگم که تغییر بده تا پینگم بهتر شه؟ که یه وقت فکر نکنه که من چیزی نمیدونمو یه جوری دست به سرش کنیم بره. سرویس گیمینگ هم برای من غیر فعاله چون سرویسم بیت استریمه
الان که تست کردم من با 4.2.2.4 پینگ 140میگیرم 🐢
ای بابا استانداردم رو بردی بالا

آپدیت: با چت انلاین که صحبت کردم گفت نرماله وبعدشم 2 بار تنظیمات رو تغییر داد هیچ تغییر نکرد ، چون سرویس بیت استریمه

با همین میسوزم و میسازم:(

آخرین ویرایش:

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
تازه داشتم فکر میکردم که پینگم نسبت به اینترنت قبلیم( 150 با پکت لاس 6%) بهتر شده :-s
اینکه شما تهرانی نمیتونه دلیل پینگ خوبت باشه؟
تماس گرفتم باید چی بگم که تغییر بده تا پینگم بهتر شه؟ که یه وقت فکر نکنه که من چیزی نمیدونمو یه جوری دست به سرش کنیم بره. سرویس گیمینگ هم برای من غیر فعاله چون سرویسم بیت استریمه
الان که تست کردم من با 4.2.2.4 پینگ 140میگیرم 🐢
ای بابا استانداردم رو بردی بالا

آپدیت: با چت انلاین که صحبت کردم گفت نرماله وبعدشم 2 بار تنظیمات رو تغییر داد هیچ تغییر نکرد ، چون سرویس بیت استریمه

با همین میسوزم و میسازم:(
دیگه چی بگم بعضی مناطق رو نمیشه کاریش کرد
نه به تهران بودن ربطی نداره چون اشنا دارم که شهر های دیگه هستن و پینگشون مثل منه بیشتر به سرویس دهنده برمیگرده که شاتل اکثرا پایین ترین پینگ رو میده
اما تو شهر شیراز آشنا دارم با های وب پینگ منو داره :D ( های وب معروفه به بد بودن )

• Sad
Reactions: badzuss

amonre

کاربر سایت
Feb 9, 2023
439
امروز بعد از چند هفته که درگیر ساخت یه فیل-تر شکن به شیوه جدید بودم بالاخره جواب داد
این دنیای لینوکس خیلی باحاله همینطور کد میزنی میزنی بعدش که جواب میگیری انگار دنیارو بهت دادن :D

سریعترین وی پی ان تاریخ ایران رو ساختم :-" اما خب برای استفاده شخصی اونم یوتیوب
من باهاش counter strike هم میزنم و پینگ خوبی میده برای جاهایی که فیلتره
ولی هزینه سرور داره برام اگه کسی از بچه ها خواست ای پی ثابت و روی همه اوپراتور ها و اینترنت ها جواب میده، پی ام بدین (هزینه داره)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر