بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
دوستان یادمه یه نفر اینجا گفته بود نت شبانه داخلی ایرانسل رو هنوز میشه از یه راهی گرفت. کسی میدونه درسته؟ و اگه آره،چطور؟
راه خاصی نداره الان 30 گیگابایت رو 10 هزار تومن میده ساعت 2 تا 7 صبح برای دانلود
میتونید از برنامه خود ایرانسل یا سایت یا کد بخرید

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,630
راه خاصی نداره الان 30 گیگابایت رو 10 هزار تومن میده ساعت 2 تا 7 صبح برای دانلود
میتونید از برنامه خود ایرانسل یا سایت یا کد بخرید
یه طرح LTE داشت شبانه ۵۰ گیگ داخلی کمتر از ۱۰۰۰ تومن بود. الان ۱ سال و نیمه که حذف شده. راحت میزدیم تو یه شب دو تا بازی بزرگ دانلود میکردیم. 😞

Hadi MP

کاربر سایت
Jul 21, 2016
48
خیلی وقته محدود شده اما اینجا هم جاش نیست عزیز تو بخش اینترنت همراه بحث شده در موردش
تاپیک همراه نتونستم پیدا کنم، جستجو بازی سنتر هرچی میاره بجز چیزی که جستجو کردی. مخابرات یا سایز ISP بسته حجیم دانلود داخلی ندارن که بصرفه باشه دوستان؟
خودم ۱۶ مگ Adsl دارم مخابرات اما بسته مخصوص داخلی نداره :| ترافیک اضافه هم رسما شوخیه طرح تمدید کنی بصرفه تره

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
یه طرح LTE داشت شبانه ۵۰ گیگ داخلی کمتر از ۱۰۰۰ تومن بود. الان ۱ سال و نیمه که حذف شده. راحت میزدیم تو یه شب دو تا بازی بزرگ دانلود میکردیم. 😞
دیگه این طرح های به صرفه به خاطرات پیوسته دوست من
تاپیک همراه نتونستم پیدا کنم، جستجو بازی سنتر هرچی میاره بجز چیزی که جستجو کردی. مخابرات یا سایز ISP بسته حجیم دانلود داخلی ندارن که بصرفه باشه دوستان؟
خودم ۱۶ مگ Adsl دارم مخابرات اما بسته مخصوص داخلی نداره :| ترافیک اضافه هم رسما شوخیه طرح تمدید کنی بصرفه تره
نه متاسفانه مخابرات طرح دانلود نداره البته مثلا شاتل هم نداره بیشتر همین طرح های تشویقی اولین بار هستن که مثلا 1 ساله میخرید چند ترا حجم میدن

• Sad
Reactions: Hadi MP

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,773
دوستان گفتم یه اطلاعات کلی درباره vdsl بدم شاید به دردتون بخوره.
در مورد vdsl مخابرات باید بگم که به شخصه تا 80 مگابیت هم دیدم که جواب میده ولی خب زیاد استیبل نیست. سرعت آپلود هم معمولن نصف دانلود میشه. یعنی هرچی سرعت دانلودتون هست تقریبن نصفش رو آپلود بهتون میده.

image_2022-11-21_01-19-44.png

این الان وضعیت vdsl مخابرات هستش. لازم به ذکره که snr با اینکه پایینه ولی تقریبن همیشه ثابته. به همین دلیل هم پاکت لاس و ... از این بابت ندارید.
سرعت آپلود روهم همونطور که میبینید 36 مگابیته که در مقایسه با حداکثر 1 تا 1.5 مگابیت adsl (در ایران)، سرعت بسیار خوبیه.

نظر شخصی من در مورد فیبر نوری اینه که با توجه به اینکه اکثر مودم های فیبر نوری که هوآوی هستند و dns زدن روشون دردسر داره من به شخصه vdsl رو ترجیه میدم. تو بازیسنتر هم یه تاپیک جداگانه برای این موضوع هست البته.
در ثانی از لحاظ هزینه نصب و راه اندازی، فیبر نوری سرویس به مراتب گرونتریه.

ولی خب اگر مساله مالیش براتون مهم نیست و با dns و... کاری ندارید، مسلمن یه بچه دبستانی هم میدونه که ffth از vdsl سرعت و کیفیت بالاتری داره ))

آخرین ویرایش:

KingHamid_Iran

کاربر سایت
Jan 14, 2023
41
نام
حمید رضا
دوستان تهران سمت پیروزی نیروی هوایی آسیاتک شاتل یا مخابرات کدومشون خوبن لطفا میگین زود برای گیم میخوام adsl که dns کلاد فلیر پینگ بده گوگل و بقیه پینگ پایین سرعت خوب برای کنسول ps5 هم خوب باشه چی پیشنهاد میدین کدوم از این 3 تا؟

دیگه هزار تومنم به های وب پارس آفلاین پول نمیدمممممم باز کنسولم بار 1000 قطعه کلاد فلیرم کامل قطع و بقیه قطع دارم تخلیه میکنم خطمو الاننننننننن ~X(

الان adsl از کجا دارین تهران وصلین به ps5 ؟ -- من با سیم کارت همراه اول زدم وصل شد! اینم زدم همین امروز خطمو تخلیه کنه دیوونم کردن 🔥 ~X(

مخابرات اسیا تک هم سرویس گیمینگ دارن ؟

آخرین ویرایش:

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,773
دوستان تهران سمت پیروزی نیروی هوایی آسیاتک شاتل یا مخابرات کدومشون خوبن لطفا میگین زود برای گیم میخوام adsl که dns کلاد فلیر پینگ بده گوگل و بقیه پینگ پایین سرعت خوب برای کنسول ps5 هم خوب باشه چی پیشنهاد میدین کدوم از این 3 تا؟

دیگه هزار تومنم به های وب پارس آفلاین پول نمیدمممممم باز کنسولم بار 1000 قطعه کلاد فلیرم کامل قطع و بقیه قطع دارم تخلیه میکنم خطمو الاننننننننن ~X(

الان adsl از کجا دارین تهران وصلین به ps5 ؟ -- من با سیم کارت همراه اول زدم وصل شد! اینم زدم همین امروز خطمو تخلیه کنه دیوونم کردن 🔥 ~X(

همون شاتل رو بگیر. فعلن بهترین گزینس.
ولی بارها گفته شده که نه تنها منطقه مخابراتی و فاصله و... مهمه شرایط خونه با خونه متفاوته

مخابرات سرویس گیمینگ نداره. زنگ بزنی یه سری تغییراتی میدن که تاثیری هم نداره.
آسیاتک سرویس گیمینگ داره ماهی ۴ هزار تومن. تاثیری نداره و سایت های تحریمی روهم مثل شاتل باز نمی کنه.

پ.ن : پارس آنلاین وجود خارجی نداره. های وب فقط از اسم برند استفاده می کنه.

ویرایش: شاتل یه سرویس ۱۰۰ و خورده ای داره. اونو بگیر که وضعیت رو تست کنی. اگر راضی نبودی شاتل از همه isp ها سریعتر جمع آوری میکنه.
ولی اگر آسیاتک بگیری و بخای دیسرانژ کنی، فک کنم یک ماهی اسیرت می کنن.

• Like
Reactions: KingHamid_Iran

KingHamid_Iran

کاربر سایت
Jan 14, 2023
41
نام
حمید رضا
همون شاتل رو بگیر. فعلن بهترین گزینس.
ولی بارها گفته شده که نه تنها منطقه مخابراتی و فاصله و... مهمه شرایط خونه با خونه متفاوته

مخابرات سرویس گیمینگ نداره. زنگ بزنی یه سری تغییراتی میدن که تاثیری هم نداره.
آسیاتک سرویس گیمینگ داره ماهی ۴ هزار تومن. تاثیری نداره و سایت های تحریمی روهم مثل شاتل باز نمی کنه.

پ.ن : پارس آنلاین وجود خارجی نداره. های وب فقط از اسم برند استفاده می کنه.

ویرایش: شاتل یه سرویس ۱۰۰ و خورده ای داره. اونو بگیر که وضعیت رو تست کنی. اگر راضی نبودی شاتل از همه isp ها سریعتر جمع آوری میکنه.
ولی اگر آسیاتک بگیری و بخای دیسرانژ کنی، فک کنم یک ماهی اسیرت می کنن.
شاتل خیلی گرون شده ارزش نداره واسه یه adsl منسوخ شده در دنیا که بزور 7 مگابیت لاکپشتی هندل میکشه با بقیه مشکلاتش... فیبر نوری بود vdsl یه چیزی ولی اونم که سمت ما کلا هیچ خبری نیست البته که بازم قیمت و حجم مطرح همه جای دنیا سرعت محور قیمت تعیین میکنن اینجا حجم سود نوجومی داره براشون متاسفانه شما حجمهای فیب نوری ببینی ماله شاتل خندت میگیره اخه با اون سرعت 50 یا 80 گیگ !!!! ... اینترنت کشور بشدت کار داره ....

آخرین ویرایش:

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
شاتل خیلی گرون شده ارزش نداره واسه یه adsl منسوخ شده که بزور 7 مگابیت میکشه با بقیه مشکلاتش...
دیگه خود شما سوال کردید به نظر میاد کلا شاتل از بقیه با اعتبار تره حالا میتونید ریسک بیشتری کنید اسیاتک بگیرید شاید خوب بود

• Like

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,729
نام
Javad

در وحله اول برو مخابرات بپرس تجهیزات فیبر دارن بهتون فیبر بدن
اگر ندادن بعد برو سراغ شاتل
اگر شاتل جواب نبود آسیاتک رو امتحان کن
فاصله ، کافو ها ی بین شما و مرکز ، کیفیت کارت های نصبی DSLAM توی مرکز و...... همه دست به دست هم میدن که یه نت خوب داشته باشین !

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر