بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,750
View attachment 300496
دوستان به 8 مگ شاتل هست به نظرتون لازم هست به سیم کشی دست بزنم برای بهتر شدن سرویس ؟
برای 9 مگی که الان هست،snr تقریبا خیلی پایینه هرچند که فکر نکنم مشکل قطعی داشته باشی.ولی چیزی که هست عدد attenuation هم بالا هست که نشون میده ارتباط خوبی هم با مخابرات نداری.به نظرم قبل سیم کشی باید از سر خط تست بگیری اگه اونجا snr خیلی بالاتر بود بعدش سیم کشی رو دستکاری کنی وگرنه مشکل اگه ارتباط ضعیف یا فاصله زیاد با مرکز مخابراتی باشه کاریش نمیتونی بکنی

farshid76

عضو جدید
Apr 12, 2020
11
آسیاتک برای شما هم به فنا رفته؟

بیشتر از یک ماهه که از های وب به آسیاتک اومدم و شرایط خط هم خوب بود
SNR 13
8192 kbps
950 kbps
پینگ 4.2.2.4 هم روی 104 فیکس بود

الان 3 روزی هست اختلال شدید حتی در سایت باز کردن هم مشکل داره و در روز چند بار قطع میشه لینک
با پشتیبانی هم تماس میگیرم میگن هیچ اختلالی وجود نداره و شما نویز دارید درصورتی که snr هنوز مثل قبله و پینگ و سرعت به فنا رفته
adsl هم به سر خط وصله و هیچ دستگاه دیگه ای به خط وصل نیست

از اون طرف رو خط دومم شاتل دارم برای بازی 1 روز اختلال داشت ولی الان بدون هیچ مشکلی کار میکنه

در آخر گفتن با مرکز مخابراتی چک میکنن و درنهایت کارشانس میفرستند با هزینه 120 تومن و اصلا تو کتشون نمیره که مشکل از طرف من نیست!
crc ارور هم آپلود رو سایده!!

Attachments

• photo_2023-07-14_17-00-54.jpg
    photo_2023-07-14_17-00-54.jpg
    77 KB · مشاهده: 7
  • photo_2023-07-14_17-01-58.jpg
    photo_2023-07-14_17-01-58.jpg
    81.8 KB · مشاهده: 7
  • photo_2023-07-14_17-11-12.jpg
    photo_2023-07-14_17-11-12.jpg
    58.4 KB · مشاهده: 8

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,092
نام
هومن
آسیاتک برای شما هم به فنا رفته؟

بیشتر از یک ماهه که از های وب به آسیاتک اومدم و شرایط خط هم خوب بود
SNR 13
8192 kbps
950 kbps
پینگ 4.2.2.4 هم روی 104 فیکس بود

الان 3 روزی هست اختلال شدید حتی در سایت باز کردن هم مشکل داره و در روز چند بار قطع میشه لینک
با پشتیبانی هم تماس میگیرم میگن هیچ اختلالی وجود نداره و شما نویز دارید درصورتی که snr هنوز مثل قبله و پینگ و سرعت به فنا رفته
adsl هم به سر خط وصله و هیچ دستگاه دیگه ای به خط وصل نیست

از اون طرف رو خط دومم شاتل دارم برای بازی 1 روز اختلال داشت ولی الان بدون هیچ مشکلی کار میکنه

در آخر گفتن با مرکز مخابراتی چک میکنن و درنهایت کارشانس میفرستند با هزینه 120 تومن و اصلا تو کتشون نمیره که مشکل از طرف من نیست!
crc ارور هم آپلود رو سایده!!
منم همین مشکل دارم تو این 2 ماه! بعضی روزها قطعی نیست ولی یه روزی بالای 50 باری قطع میشه!دقیقا همون حرفا رو به من میزدن تو اسیاتک
اومدم شاتل به نسبت خوبه ولی اینجا هم بعضا قطعی داره ولی نسبت به اسیاتک کمه!!
مثلا امروز یه 3بار قطع وصل شد!
خط ام رو 10 مگ بسته شده با SNR 20 ولی یدفعه میبینی میشه -1.5 و مودم ریست میشه :D
خلاصه مشکل از تو نیست از طرف اوناست که باید صبر کنی این فصل گرما تموم بشه تا نتت درست بشه!

• Like
Reactions: farshid76

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,195
پینگ خاورمیانه شما هم به فنا رفته؟
الان رینبو منو همش میندازه اروپا چون پینگ خاورمیانه از اروپا بیشتر شده.
20.74.141.75
این الان یه سرور امارات رینبوعه که تا 3-4 روز پیش پینگ 60-70 میداد الان 145 میده واسه من. برای شما هم همین طوره؟
برای منم یک ۱۰ ۱۵ تا امده رو پینگ

BoxBox

کاربر سایت
Jun 16, 2014
3,151
نام
آریا
دیروز یه مشکل پیش اومد میخواستم از نت ایرانسل واسه دانلود استفاده کنم
سرعت و پینگش افتضاح بوددددد!!!!
کسی میدونه بخاطر چیه ؟
جدیدا نت ایرانسل انقد بد شده یا مشکل از یچیزه دیگس؟؟؟

آخرین ویرایش:
  • Love
Reactions: cheofox

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,750
امروز آسیاتک سنگ تموم گذاشته

هر ساعت که قطعه بعد 30 دقیقه طول میکشه وصل بشه.وصل که میشه هم به فناست

View attachment 301117
این 4.2.2.4 چند روزه خودش مشکل داره.منم شاتل دارم و همینطوری شده ولی مثلا فیفا که بازی میکنم هیچ مشکلی ندارم.زنگ زدم پشتیبانی و گفت مشکل از 4.2.2.4 هست
البته این که قطعی دارید هم فکر نکنم ربطی به isp داشته باشه.یا مشکل نویز از خودتونه یا احتمال کمتر مشکل از مخابرات هست

farshid76

عضو جدید
Apr 12, 2020
11
این 4.2.2.4 چند روزه خودش مشکل داره.منم شاتل دارم و همینطوری شده ولی مثلا فیفا که بازی میکنم هیچ مشکلی ندارم.زنگ زدم پشتیبانی و گفت مشکل از 4.2.2.4 هست
البته این که قطعی دارید هم فکر نکنم ربطی به isp داشته باشه.یا مشکل نویز از خودتونه یا احتمال کمتر مشکل از مخابرات هست
خوب بزار کلی برات توضیح بدم.پینگ 8.8.8.8 هم به همین ترتیبه و خرابه
مودم با یک سیم مستقیم به سر خط وصله و هیچ دستگاه دیگری به خط وصل نیست
1 ماهه که آسیاتک خریدم و مشکلی نداشتم با snr 13 الان 4 روزه اینجوریه در صورتی که الان snr روی 16 هست
شاتل هم روی خط دوم دارم همان خونه مشکلی ندارم
مودم دیگه هم تست کردم مشکل پابرجا بود
کلا برای خودمم هم عجیبه چرا اینجوری شده

• Poker Face
Reactions: hamid_barca

farshid76

عضو جدید
Apr 12, 2020
11
از اسیاتک استان فارس تماس گرفتن چند تا تغییر ایجاد کردن فرقی نکرد در نهایت پورت را ریست کردن همچی درست شد و پینگ 4.2.2.4 هم حتی 104 و بدون تایم اوت شد

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
اره تایید میکنم 4.2.2.4 یه 2 3 روز برای منم پینگ نمیداد ولی همه چی درست بود حتی vpn هم کار میکرد
ولی درست شده الان همه چیش

• Like
Reactions: hamid_barca

hadi_gamer

کاربر سایت
Oct 2, 2005
1,203
نام
هادی
امروز آسیاتک سنگ تموم گذاشته

هر ساعت که قطعه بعد 30 دقیقه طول میکشه وصل بشه.وصل که میشه هم به فناست

View attachment 301117
منم شاتل دارم الان چند وقته روزی دوبار لینک قطع میشه به مدت یک دقیقه و دوباره وصل میشه یه بار حوالی ۱۲ ظهر و یه بار هم حوالی ۱۱ شب.هیچ کی هم گردن نمیگیره.😡

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,208
نام
Soroush
من آسیاتکم، یک هفته ای میشه کلا فاجعه شده نت. پینگ سرورای خاورمیانه بالا رفته و اتومات به اروپا وصل میشم. اونم پر لگ و جیتر و پکت لاست!
نمیدونم چه غلطی دارن میکنن. SNR م دیشب 16 بود الان شده 10! کلا یه گند عظیمی زدن...

hadi_gamer

کاربر سایت
Oct 2, 2005
1,203
نام
هادی
متاسفانه هیچ مرجعی پاسخگو نیست تو این مملکت.آقا بیان بگن داریم فلان کار می‌کنیم مثلا یه ماه دیگه درست میشه.این که الکی آدمو سرکار میذارن میندازن گردن نویز آدمو عصبی میکنه.

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
منم شاتل دارم الان چند وقته روزی دوبار لینک قطع میشه به مدت یک دقیقه و دوباره وصل میشه یه بار حوالی ۱۲ ظهر و یه بار هم حوالی ۱۱ شب.هیچ کی هم گردن نمیگیره.😡
من این مشکل رو ندارم واقعیت شاید مرکز مخابراتی منطقتون داره یه کاری میکنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر