بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
درود دوستان
مخابرات الان طرح خوبی داره ؟با توجه به محله ما فقط از مخابرات میتونم سرویس بگیرم!
مخابرات چیزی به اسم خوب نداره
صرفا چون مجبورید هرچی هست باید استفاده کنید
معمولا زیاد طرح خوب نمیذارن الان طرح گیگ پلاس هست که زیاد جالب نیست و مثلا اومدن تشویق به خرید بسته گرونتر کنن بسته هارو بر اساس سرعت چیدن
1E59E019-50E0-4409-A7F9-017963FF4913.jpeg
اینم نمونه شاهکارشون تو طرحشونه بسته عادی بخری ۱۶مگ ۸۰ گیگ ۶۰ تومن اونوقت تو طرح ۴مگ سرعت میده ۱۵۲ تومن عملا دوتا بسته عادی بخری بصرفه تر درمیاد سرعتشم ۴ برابره

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,208
نام
Soroush
امروز با پشتیبانی شاتل تماس گرفتم که ببینم راهی هست پینگ کمتر بشه یا نه که یه سری راهنمایی کرد گفتم اینجا بگم شاید بدرد یکی بخوره.

من خطم 16 مگ بود و سرویس بازی هم رو 16 مگ گذاشته بودم ولی 2 نکته داشت یکی اینکه از وقتی گیم 16 رو فعال کردم پینگ تو بازی اومد 74 اینا ولی دیدم برای دوستانی که شاتل دارن با 8 مگ پینگ بهتری میگیرن و اینکه اپلود هم 2 مگ نمیشد.امروز پشتیبانی بهم گفت برای شرایط عادی خطت 16 مگ میکشه ولی چون باز نویز داره بهتره بذاری رو 8 مگ گیمینگ و تو تنظیمات مودم هم حالت annex بذار روی Annex A/I/J/L/M

تو این حالت آپلود 2 مگ هم گرفتم بالاخره و پینگم تو فیفا از 74 اومد رو 66 که خب تو این شرایط خیلی خوبه.
خلاصه اگه برای گیم میخواید با این وضع سیم کشی که اکثر ما داریم بهترین حالت همون 8 مگ هست و annex هم که گفتم برای افزایش سرعت آپلود.
الان تنظیمات من بدین شکله، باید بقیه رو غیرفعال کنم فقط Annex ها وصل باشه یا اوکیه همینجوری؟

1688663990332.png

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,735
الان تنظیمات من بدین شکله، باید بقیه رو غیرفعال کنم فقط Annex ها وصل باشه یا اوکیه همینجوری؟
باید annex m فعال کنی حالا نمیدونم مودم تو چطوریه که همش تیک داره.ولی مال من رو اتوماتیک هست که میتونم بذارمش رو m و سرعت آپلود میاد بالا
annex.jpg

ولی چیزی که هست آیا اینترنتت آپلود 2 مگ اصلا میده؟چون همه adslها اپلودشون 1 مگ هست.اینم که من 2 مگ میشه چون شاتل سرویس گیمینگ داره و خودش زده که سرعت آپلود از 1 مگ میشه 2 مگ.وگرنه همونم در حالت عادی 1 مگ هست و annex هم تغییر بدی باز فرقی نمیکنه

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,208
نام
Soroush
باید annex m فعال کنی حالا نمیدونم مودم تو چطوریه که همش تیک داره.ولی مال من رو اتوماتیک هست که میتونم بذارمش رو m و سرعت آپلود میاد بالا

ولی چیزی که هست آیا اینترنتت آپلود 2 مگ اصلا میده؟چون همه adslها اپلودشون 1 مگ هست.اینم که من 2 مگ میشه چون شاتل سرویس گیمینگ داره و خودش زده که سرعت آپلود از 1 مگ میشه 2 مگ.وگرنه همونم در حالت عادی 1 مگ هست و annex هم تغییر بدی باز فرقی نمیکنه
1688667528201.png
من سرویسم 8 مگه، ولی اپلودم نمیدونم چرا 500 کیلوبیته بجای 1 مگ! بذار همین انکس هارو یه سیخی بزنم ببینم تغییری میکنه :D

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,735
View attachment 300009
من سرویسم 8 مگه، ولی اپلودم نمیدونم چرا 500 کیلوبیته بجای 1 مگ! بذار همین انکس هارو یه سیخی بزنم ببینم تغییری میکنه :D
سیخ بزن ببینیم چی میشه :D
اینم بگم،m رو که فعال کنی نویز خطتت هم بیشتر میشه.مثلا من که کشش خطم 17-18 مگ هست وقتی اینو فعال کنم کشش میاد رو 13-14
برای همین میگم بهتره که جای 16 مگ،8 مگش کنیم که نویز بیشتر روش تاثیر نذاره

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,208
نام
Soroush
سیخ بزن ببینیم چی میشه :D
اینم بگم،m رو که فعال کنی نویز خطتت هم بیشتر میشه.مثلا من که کشش خطم 17-18 مگ هست وقتی اینو فعال کنم کشش میاد رو 13-14
برای همین میگم بهتره که جای 16 مگ،8 مگش کنیم که نویز بیشتر روش تاثیر نذاره
این انکس تغییری ایجاد نکرد، هرکدوم از اون ایتمارو تیکشو برمیداشتم نت وصل نمیشد دیگه. بجاش پشتیبانی پیام دادم گفتم چرا سرعت اپلودم پایینه، درجا دیدم نتم قطع شد بعد که وصل شد شده بود 1 مگ!
ولی SNR اپلودم از 19-20 الان شد 10. دانلود هم از 13 شد 12.
این اپلود که یهو 10 تا کشید پایین نمیترکونه نت رو؟

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,735
این انکس تغییری ایجاد نکرد، هرکدوم از اون ایتمارو تیکشو برمیداشتم نت وصل نمیشد دیگه. بجاش پشتیبانی پیام دادم گفتم چرا سرعت اپلودم پایینه، درجا دیدم نتم قطع شد بعد که وصل شد شده بود 1 مگ!
ولی SNR اپلودم از 19-20 الان شد 10. دانلود هم از 13 شد 12.
این اپلود که یهو 10 تا کشید پایین نمیترکونه نت رو؟
خب آپلودم هم مثل دانلوده.هرچی سرعتش بره بالاتر نویزش هم میره بالا ولی اگه نکشونه خودش قطع میشه و دوباره میاد پایین .

اون annex اگه حتی رو 8 مگ هم snr پایینی میده به نظرم برگردون رو همون حالت قبلی.(این دیگه نشون میده خیلی خطت اوضاعش خرابه)

من اینو که گفتم بیشتر برای کسی هست که بازی براش الویته.من برای همین 10 تا دونه پینگ هر کاری حاضر بودم بکنم...هر کاری ;))

آخرین ویرایش:

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
بهترین طرحش 240 گیگ بین الملل با سرعت 16 از قرار ماهی 75000 تومنه
کجا چنین بسته ای داره؟
دوستان مودم خوب چی پیشنهاد میدید واسه adsl ؟
اگر استفاده خاصی دارید که بحثش جداس
اگر برای استفاده عادی و خانگی میخواید بهترین مودم مودمیه که پول بابتش ندید
پیشگامان طرح مودم امانی داشت بقیه شرکتا هم بگردید ممکنه داشته باشن

• Like
Reactions: quick_silver1

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578
کجا چنین بسته ای داره؟
من خواستم از شرکت سرویس بگیرم ولی همین پریروز اطلاع دادن که بخاطر عدم امکان سرویس دهی فقط میتونم از محابرات اینترنت بگیرم.
منم رفتم داخل وبسایت مخابرات قسمت adsl دیدم نوشته ماهی 75000 سرعت 16 مگ 120 گیگ+120 گیگ هدیه
شماهم برید میبینید این طرح رو
منم همین دیروز سفارش دادم و قراره تا یشنبه اینا دایر بشه رو خطم

• Like
Reactions: zilyzal

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
من خواستم از شرکت سرویس بگیرم ولی همین پریروز اطلاع دادن که بخاطر عدم امکان سرویس دهی فقط میتونم از محابرات اینترنت بگیرم.
منم رفتم داخل وبسایت مخابرات قسمت adsl دیدم نوشته ماهی 75000 سرعت 16 مگ 120 گیگ+120 گیگ هدیه
شماهم برید میبینید این طرح رو
منم همین دیروز سفارش دادم و قراره تا یشنبه اینا دایر بشه رو خطم
سایت؟ مخابرات همینکه پنل داره بشه بسته گرفت شاهکار کرده
اون سایت هیچیش اپدیت نیست تازه الان خیلی بهتر شده چندین بار عوضش کردن قدیم میرفتی تو سایت اخبار زمان شاه توش میدیدی
چنین بسته ای تو پنل نداره مگر واسه خرید اول باشه یا کلا جمع شده باشه شایدم برای پنل من نیست همچین چیزی نمیدونم
درکل زیاد به این اخبار مخابرات و خصوصا سایتش توجه نکنید اینا انقدر داغونن که تو کمپین ابر و باد زنگ زدم ۲۰۲۰ گفتم چجوری میشه از پنل گرفتش گفتن تو پنل نیست باید حضوری بیای فعال کنی بعد تا چند ماه بعد از تموم شدن اون جشنواره همچنان خبرش روی سایت بود!!! داغونتربن شرکت کشور مخابراته
بعد از این همه سال و منسوخ شدن تلفن ثابت هنوز برای گرفتن رمز پنل بابد بری بگردی تلفن ثابت گیربیاری تا با اون زنگ بزنی رمزتو بهت بدن
های وب رو ده سال پیش که داشتم هم رو خط همراه احراز حویت میکرد

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578
سایت؟ مخابرات همینکه پنل داره بشه بسته گرفت شاهکار کرده
اون سایت هیچیش اپدیت نیست تازه الان خیلی بهتر شده چندین بار عوضش کردن قدیم میرفتی تو سایت اخبار زمان شاه توش میدیدی
چنین بسته ای تو پنل نداره مگر واسه خرید اول باشه یا کلا جمع شده باشه شایدم برای پنل من نیست همچین چیزی نمیدونم
درکل زیاد به این اخبار مخابرات و خصوصا سایتش توجه نکنید اینا انقدر داغونن که تو کمپین ابر و باد زنگ زدم ۲۰۲۰ گفتم چجوری میشه از پنل گرفتش گفتن تو پنل نیست باید حضوری بیای فعال کنی بعد تا چند ماه بعد از تموم شدن اون جشنواره همچنان خبرش روی سایت بود!!! داغونتربن شرکت کشور مخابراته
بعد از این همه سال و منسوخ شدن تلفن ثابت هنوز برای گرفتن رمز پنل بابد بری بگردی تلفن ثابت گیربیاری تا با اون زنگ بزنی رمزتو بهت بدن
های وب رو ده سال پیش که داشتم هم رو خط همراه احراز حویت میکرد
ببین همین الان اسکرین گرفتم.اون ۱۲۰+۱۲۰ عه.و اینکه من دیروز صحبت کردم و ثبت کردم درخواستمو،ینی به روزه این سرویس
IMG_20230707_013658.jpg

• Like
Reactions: zilyzal

shinsuke

کاربر سایت
Oct 28, 2022
144
در مورد زیتل سوال داشتم
نوشته که سرعت بین ۱ تا ۴۰ مگابیت هست.چند درصد رو ۴۰ هست و چند درصد رو ۱.بستگی به مقدار مصرف داره سرعت یا نه؟
بعد امکانش هست مثلا وقتی دوره یک ماهه تموم میشه ، چند وقت خریداری نکرد سرویس ، یا مجبور می کنند مدارم بسته بخری و در غیر این صورت جمع آوری می کنند سرویس رو؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر