بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,735
:/
زنگ بزنم اسیاتک بگم خطمو پایین تر بیارن؟
خیلی قطعی دارم
میتونی ولی خب 6 مگ یا 4 مگ میشه.میتونی باهاش کنار بیای؟بهترین کار همینه که سیم کشی رو درست کنی

اگه خونه ویلایی هستید که راحته، خودتم میتونی سیم بخری و مستقیم از سرخط بکشی تا مودم ولی اگه آپارتمان هستید چند پست بالاتر یه راه حل ساده دادم که شاید کمک کنه.اگه واحدتون بیشتر از یک خط تلفن دارید(منظورم فقط سیمش هست ،نه لزوما تلفن فعال داشته باشید) جای سیم کشیهاشون عوض کنید بلکه اون یکی خط دارای سیم سالمتری باشه.

• Like
Reactions: Arios 22

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,208
نام
Soroush
باید یه فکری به حال سیم کشی بکنی چون اون وقت باید زیر 6mb بیارن که اصلا اون نت دیگه ارزش نداره

میتونی ولی خب 6 مگ یا 4 مگ میشه.میتونی باهاش کنار بیای؟بهترین کار همینه که سیم کشی رو درست کنی

اگه خونه ویلایی هستید که راحته، خودتم میتونی سیم بخری و مستقیم از سرخط بکشی تا مودم ولی اگه آپارتمان هستید چند پست بالاتر یه راه حل ساده دادم که شاید کمک کنه.اگه واحدتون بیشتر از یک خط تلفن دارید(منظورم فقط سیمش هست ،نه لزوما تلفن فعال داشته باشید) جای سیم کشیهاشون عوض کنید بلکه اون یکی خط دارای سیم سالمتری باشه.
الان رفتم پایین جعبه تقسیم رو سیمای طبقه خودمونو کامل دراوردم دوباره وصل کردم.
الان به این شکل شد:
1688148099714.png
122 ثبات داره؟ بعد باید به دون استریم دقت کرد یا آپ؟ Attenuation وضعیتش چیجوریه؟

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,735
الان به این شکل شد:
View attachment 299384
122 ثبات داره؟ بعد باید به دون استریم دقت کرد یا آپ؟ Attenuation وضعیتش چیجوریه؟
آره الان بهتره.12 برای 8 مگ فکر نکنم قطعی زیاد باشه.سیمها رو درآوردی دوباری تو همون چیزه کردی؟اسمش نمیدونم چیه :D تو خود جعبه تقسیم یه سری باکس هست برای هر واحد که از سمت راستش سیم از بیرون اومده و از سمت چپش سیم به سمت خونه میاد.حالا میتونی همین 2 تا سیم رو مستقیم به هم وصل کنی و روش چسب برق بزنی که باز یکم نویز کمتر بشه چون بعضی وقتها داخل اون باکسها سولفاته شده.البته حواست باشه فکر کنم یه نمه برق هم داشته باشه.من یه بار دست زدم یه برق ریزی گرفتم :D

اون Attenuation هم فاصله تقریبی تا مخابرات یا همچین چیزی هست که هرچی کمتر باشه بهتره ولی کاریش نمیتونی بکنی.شما بچسب به همون snr
downstream همون سرعت دانلود و اون یکی هم سرعت آپلودت هست.که خب سرعت دانلود مهمتره و سرعت اپلود شما تو اکثر isp ها 1/8 سرعت دانلود هست

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,208
نام
Soroush
آره الان بهتره.12 برای 8 مگ فکر نکنم قطعی زیاد باشه.سیمها رو درآوردی دوباری تو همون چیزه کردی؟اسمش نمیدونم چیه :D تو خود جعبه تقسیم یه سری باکس هست برای هر واحد که از سمت راستش سیم از بیرون اومده و از سمت چپش سیم به سمت خونه میاد.حالا میتونی همین 2 تا سیم رو مستقیم به هم وصل کنی و روش چسب برق بزنی که باز یکم نویز کمتر بشه چون بعضی وقتها داخل اون باکسها سولفاته شده.البته حواست باشه فکر کنم یه نمه برق هم داشته باشه.من یه بار دست زدم یه برق ریزی گرفتم :D
اتفاقا داشتم سیخ میکردم یه برق ریزی منم گرفت :))
آره دراوردم سر سیمارو صاف کردم مرتب دوباره کردم توش.
باکس تازه ست فک نمیکم سولفاته شده باشه، یعنی کلا ساختمونمون ساخت شهریور 1401 عه همه چیزش نوعه :D

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,735
اتفاقا داشتم سیخ میکردم یه برق ریزی منم گرفت :))
آره دراوردم سر سیمارو صاف کردم مرتب دوباره کردم توش.
باکس تازه ست فک نمیکم سولفاته شده باشه، یعنی کلا ساختمونمون ساخت شهریور 1401 عه همه چیزش نوعه :D
یه 2 روز با همین فعلا سر کن ببین قطعی کم شده یا نه.اگه نشده بود بعد دیگه باید بری سراغ سیمکشی

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,208
نام
Soroush
یه 2 روز با همین فعلا سر کن ببین قطعی کم شده یا نه.اگه نشده بود بعد دیگه باید بری سراغ سیمکشی
رفرش که میکنم میبینی 106 شده، 7-8 ثانیه بعد باز میشه 122، یه نوسانی بین این دو عدد هست، طبیعیه؟

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,466
نام
Nimo
الان به این شکل شد:
View attachment 299384

رفرش که میکنم میبینی 106 شده، 7-8 ثانیه بعد باز میشه 122، یه نوسانی بین این دو عدد هست، طبیعیه؟
الان خیلی فرق کرد و بهتر شده اما فکر‌ کنم با سیم روکش شده خوب با عایق بهترم میشه الان ۸mb میتونی بگیری بدون مشکل اما بیشتر نمیکشه این بالا پایین شدن یک میزانیش از مرکز مخابراتی هست و همیشه یکسان نخواهد بود اون عدد حساس نشو

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,735
آره یکم نوسان رو همه خطوط هست.مال من هم رو 16 مگ بین 9.5 تا 11 هی نوسان داره ولی قطعی ندارم

• Like
Reactions: Arash-S212

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,208
نام
Soroush
آره یکم نوسان رو همه خطوط هست.مال من هم رو 16 مگ بین 9.5 تا 11 هی نوسان داره ولی قطعی ندارم
رفتم پایین کامل سیمارو تفکیک کردم همرو چسب برق زدم دوباره وصل کردم.
الان بین 10.4-10.6 فیکس شده. قبلش 10-12 متغیر بود.
نمیدونم نوسانی ای که تا 12 میرسید بهتر بود یا این 10.5 ثابت :D

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,662
نام
milad
اگه میتونی سیم ها از جایی که سربندی شدن با لحیم با کیفیت از اول سربندیشون کن تا اتصال یک دستی داشته باشن بعدش یه اسپلیتر از یه برند معتبر هم استفاده کن با اینکار ممکنه بالای ۱۴ هم بره
اما قبلش الان که میگی ثابت شده به پشتیبانی شرکتی که ازش نت گرفتی زنگ بزن ممکنه به راحتی ۱۶ هم فیکس بکنن
اما درمورد سوالت من ۱۰.۵ ثابت رو به ۱۰ ۱۲ متغیر ترجیح میدم چون اختلاف سرعت انقدری نیست
اما ۱۶ با قطعی رو به ۸ ثابت ترجیح میدم

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,735
به نظرم خیلی دستکاریش نکن دیگه :D مستقیم که به هم وصل میکنی باید قشنگ دور هم بتابن بعد هم محکم چسب کاریش کنی.
شما مشکلت از اون سرخط نیست.اینم که اینکارا کردی یکم حالت کمک بوده.اصل مشکلت خود سیم کشی از اون سرخط هست تا پشت مودم.برای همین میگم یه 2 روز دست نزن و تو ساعات مختلف تست کن ببین کدوم حالت بهتره.یه وقت دیدی همین دیگه قطع نشد و از دردسر سیم کشی راحت شدی.

میتونی هم برای تست مودم رو ببری پایین و مستقیم هم تست کنی که خیالت راحت بشه که مشکل از چیه.

آخرین ویرایش:

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,513
اقا من شاتل ثبت نام کردم بعد یه مدت گفتن خطتون فیبر نوریه امکان ارایه سرویس نداریم.
میخواستم بدونم چه شرکت هایی اینترنت فیبر نوری میدن؟ و اینکه ایا پینگش برا بازی انلاین مناسبه؟

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,735
اقا من شاتل ثبت نام کردم بعد یه مدت گفتن خطتون فیبر نوریه امکان ارایه سرویس نداریم.
میخواستم بدونم چه شرکت هایی اینترنت فیبر نوری میدن؟ و اینکه ایا پینگش برا بازی انلاین مناسبه؟
شاتل آسیاتک صبانت میدونم که فیبر دارن ولی خیلی محدود هست. یعنی فقط تو بعضی از شهرها و محلات ارائه میدن ولی مخابرات فکر کنم هرجا فیبر باشه بده.کلا فیبر نوری رو فکر کنم بهتره از همون مخابرات گرفت.

فیبر هم اگه شرایطت خوب باشه،یعنی فاصله ات به کافو کم باشه که کیفیت خوب باشه،برای بازی آنلاین بهترینه.

avannn

کاربر سایت
May 23, 2010
558
نام
آوان
ببین های وب میتونی سرویس بگیری؟ اومدن کامل سیم کشی فیبر نوری رو انجام دادن فقظ پول مدم رو دادم

سرویس ۱۰۰ mbps ماهی ۵۰۰ گیک ۳۵۰ هزار تومان

• Like
Reactions: RedShift

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578
دوستان کسی از ماهان اینترنت گرفته؟ کیفیت اتصالش چجوریه؟ راضی کنندست سرویس اینترنتشون؟
امروز دیدم جشنوارشون خیلی وسوسه کنندست
16 مگ سرعت ماهی 550 گیگ بین الملل فقط 92000 تومن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر