بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
علی شمیرانی - در هفته‌های اخیر اخبار و اتفاقاتی در حوزه وب ایرانی رخ داد که قطعاً بی‌نظیر بود.
مهم‌ترین رویداد در فضای مجازی کشور ایجاد صفحه‌ای منتسب به رهبر انقلاب در شبکه اجتماعی *****شده فیس‌بوک بود.

این موضوع که در ابتدا با تردید در صحت و سقم آن مواجه شد، واکنش‌های متعدد و گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی و داخلی را در پی داشت.
نکته قابل تامل آن‌که تقریبا تمام نظرات پیرامون رویداد مذکور نیز مثبت بود.

صریح‌ترین واکنش در این خصوص را رسانه‌ای نشان داد که شاید کمترین انتظار برای ورود به این مباحث از سویش می‌رفت.
روزنامه اصولگرای رسالت راه افتادن صفحه فیس‌بوك توسط دفتر نشر آثار رهبر انقلاب را نه تنها اقدامی هوشمندانه خواند بلكه آن را بهانه‌ای دانست تا از مسئولان بخواهد سیاست‌های *****ینگ خود را البته با تاكید بر ***** كردن كامل و دایم تمام سایت‌های غیراخلاقی دوباره مورد بازبینی جدی قرار دهند.

در کنار این واکنش، از شورای عالی فضای مجازی هم پالس‌های مثبتی به گوش می‌رسد.
دبیر این شورا نیز شیوه *****ینگ برخی سایت‌ها در کشور را زیر سوال برده و نسبت به بازنگری در رویه فعلی وعده‌هایی داد.

نشانه‌های تغییر نگرش به وب ایرانی ادامه داشت تا این که فرمانده نیروی انتظامی کشور نیز گفت: "با کنترل هوشمند شبکه‌های اجتماعی علاوه بر اینکه از مضرات آنها جلوگیری می‌شود، مردم می‌توانند از بخش‌های مفید آن بهره‌مند شوند."

مجموع این اتفاقات و اظهارات گویای نوعی تغییر نگرش به مقوله *****ینگ سایت‌های اینترنتی در کشور است.
این در حالیست که در میان برخی مسئولان نگاه صرفاً تهدیدآمیز به اینترنت وجود داشت اما در حال حاضر فرصت‌های موجود در برخی ظرفیت‌های اینترنت نیز مد نظر قرار گرفته است.

اگرچه در فضای وب نیز هستند کاربرانی که رفتار مناسب و متعارفی ندارند اما اکثریت مطلق کاربران اینترنت را افرادی تشکیل می‌دهند که با هویت واقعی خود به استفاده صحیح از این ابزار ارتباطی می‌پردازند.
بدیهیست این اکثریت نباید به خاطر تخلف عده‌ای معدود، از فرصت‌ها و امکانات موجود در خدمات اینترنتی محروم شوند، لذا با اتفاقات اخیر،‌ اظهارات مسئولان و شواهد موجود انتظار یک تغییر نگرش اساسی به اینترنت در ایران می‌‌رود.
اثراتی از مغز درشون دیده میشه :blink::lol:

sina_darya1

کاربر سایت
Mar 22, 2010
61
به گزارش ایتنا از فارس بر اساس اطلاعات رسیده به خبرنگار فارس از یک هفته پیش اینترنت برخی استان‌های کشور برای شرکت مخابرات از سمت شرکت ارتباطات زیرساخت با اختلال و کمبود تامین می‌شود.
به سبب این موضوع ارتباط اینترنت برخی استان‌های کشور دچار اختلال شده و این اختلال در استان البرز و برخی نقاط استان تهران محسوس‌تر از سایر استان‌ها است.
همچنین شنیده‌ها حاکی از این است که منبع اختلال قطعی لینک پهنای باند ایران گرجستان است و این اختلال هم‌اکنون نیز ادامه دارد.
مهدی خدایی مدیر کل روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت نیز موضوع اختلال در لینک اینترنت گرجستان را تایید ‌کرد.
وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: در هفته گذشته زلزله‌ای در گرجستان رخ داده که به دلیل این زلزله ارتباط اپراتور روس با ایران قطع شد و هنوز نیز این مسیر باز نشده است.
اما خدایی این را هم اضافه کرد که هر زمان مشکلی برای هر یک از درگاه‌های اینترنت ایجاد شود این امکان وجود دارد که بسته به نیاز از دیگر فروشنده‌های اینترنت ظرفیت بیشتری برای جایگزینی خریداری شود.
وی تاکید کرد: البته تا زمان درخواست و تامین ظرفیت جدید مدت زمانی لازم است؛ اما در این مدت نیز تاثیر این اختلال برای کاربر نهایی از ۷ تا ۸ درصد کاهش سرعت آن هم در ساعات پیک مصرف تجاوز نمی‌کند.
به گزارش فارس با تمام صحبت‌های مدیر کل روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت اما همچنان از شرکت مخابرات خبر می‌رسد که کندی و اختلال اینترنت هنوز ادامه دارد.

POPY

کاربر سایت
Jul 19, 2012
325
به گزارش ایتنا از فارس بر اساس اطلاعات رسیده به خبرنگار فارس از یک هفته پیش اینترنت برخی استان‌های کشور برای شرکت مخابرات از سمت شرکت ارتباطات زیرساخت با اختلال و کمبود تامین می‌شود.
به سبب این موضوع ارتباط اینترنت برخی استان‌های کشور دچار اختلال شده و این اختلال در استان البرز و برخی نقاط استان تهران محسوس‌تر از سایر استان‌ها است.
همچنین شنیده‌ها حاکی از این است که منبع اختلال قطعی لینک پهنای باند ایران گرجستان است و این اختلال هم‌اکنون نیز ادامه دارد.
مهدی خدایی مدیر کل روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت نیز موضوع اختلال در لینک اینترنت گرجستان را تایید ‌کرد.
وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: در هفته گذشته زلزله‌ای در گرجستان رخ داده که به دلیل این زلزله ارتباط اپراتور روس با ایران قطع شد و هنوز نیز این مسیر باز نشده است.
اما خدایی این را هم اضافه کرد که هر زمان مشکلی برای هر یک از درگاه‌های اینترنت ایجاد شود این امکان وجود دارد که بسته به نیاز از دیگر فروشنده‌های اینترنت ظرفیت بیشتری برای جایگزینی خریداری شود.
وی تاکید کرد: البته تا زمان درخواست و تامین ظرفیت جدید مدت زمانی لازم است؛ اما در این مدت نیز تاثیر این اختلال برای کاربر نهایی از ۷ تا ۸ درصد کاهش سرعت آن هم در ساعات پیک مصرف تجاوز نمی‌کند.
به گزارش فارس با تمام صحبت‌های مدیر کل روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت اما همچنان از شرکت مخابرات خبر می‌رسد که کندی و اختلال اینترنت هنوز ادامه دارد.

غلط کرده فکر کرده اونجا مثل ایران هر کاری به فردا موکول می کنه چه جور اختلالی که سرعت دانم راس ساعت 12 ظهر کاهش پیدا می کنه پینگم به طور افتضاحی نوسان داره بین 200 تا 350 !!!! تا 12 شب ادامه داره بعد از ساعت 12 شب همه چیز خوب می شه بعضعی وقته زر موفت حرف می زنن اینها!!!!

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,886
نام
malek

غلط کرده گفته مردک دزد.سایت خرس نیوز و digikala رو که میزنی عین موشک میان بالا اونوقت یارو میگه زلزله اومده.این ما هستیم که به خاطر یه روز بی مصرف کل مملکت رو تعطیل میکنیم نه اونا

POPY

کاربر سایت
Jul 19, 2012
325
امشب زنگ زدم به پشتیبانی گفتم چرا پینگم رفته بالا
می گه مشکل سراسریه.
بعد می گم که اگه مشکل سراسریه ساعت 12 شب همه چیز خوب می شه تا 12 ظهر.
میگه تو پیک شلوغی کمبود ip داریم
بعد گفتم مخابرات با این عظمت کمبود ip داره!!!!!!
باز می گه مشکل سراسریه
هی جمله شو تکرار می کنه
عجب :-?:-?
ما موندیم با این اینترنت خراب !!!!!
بچه ها که تو تهران اینترنت مخابرات 512 به بالا دارن پینگ دانلود شون چه جوریه یه عکسی بزارن ببینیم

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
دوست عزیز من پارس آنلاین 512 حجمی دارم . اگه سرعت واقعیش رو بخوای مال من بعضی وقت ها تا 2 مگ هم میره ولی خوب گاهی اوقات هم کاهش سرعت دارم. در کل مال من اغلب اوقات 512 به بالاس . راستش رو بخوای من زیاد شبانه نمیرم نمی دونم سرعت چه قدره.

ممنون دوست عزیز. چون گفتین بالا پایین داره، تو روزانه سرعت متوسطش چقدر هستش؟

-=-=-=-=-

از بقیه دوستان هم درخواست دارم اگه در این مورد اطلاعاتی دارن منو در جریان قرار بدن:

کسی هست اشتراک حجمی داتک یا پارس آنلاین داشته باشه؟ سوالم اینه که اولا سرعت واقعی سرویس 512 حجمی چقدره و دوما سرعت شبانه اش چقدره.

ممنون میشم کسی اینا رو بگه.

ممنونم.

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
آخه اونم از ما سلب کردن
همش پاراذیت ارسال میکنن هیچیو نمیشه دید

تو بگو من چیکار کنم :|؟
9uxni9hee6h96uwj6go.jpg

---------- نوشته در 07:44 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:31 PM ارسال شده بود ----------

علی شمیرانی - در هفته‌های اخیر اخبار و اتفاقاتی در حوزه وب ایرانی رخ داد که قطعاً بی‌نظیر بود.
مهم‌ترین رویداد در فضای مجازی کشور ایجاد صفحه‌ای منتسب به رهبر انقلاب در شبکه اجتماعی *****شده فیس‌بوک بود.

این موضوع که در ابتدا با تردید در صحت و سقم آن مواجه شد، واکنش‌های متعدد و گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی و داخلی را در پی داشت.
نکته قابل تامل آن‌که تقریبا تمام نظرات پیرامون رویداد مذکور نیز مثبت بود.

صریح‌ترین واکنش در این خصوص را رسانه‌ای نشان داد که شاید کمترین انتظار برای ورود به این مباحث از سویش می‌رفت.
روزنامه اصولگرای رسالت راه افتادن صفحه فیس‌بوك توسط دفتر نشر آثار رهبر انقلاب را نه تنها اقدامی هوشمندانه خواند بلكه آن را بهانه‌ای دانست تا از مسئولان بخواهد سیاست‌های *****ینگ خود را البته با تاكید بر ***** كردن كامل و دایم تمام سایت‌های غیراخلاقی دوباره مورد بازبینی جدی قرار دهند.

در کنار این واکنش، از شورای عالی فضای مجازی هم پالس‌های مثبتی به گوش می‌رسد.
دبیر این شورا نیز شیوه *****ینگ برخی سایت‌ها در کشور را زیر سوال برده و نسبت به بازنگری در رویه فعلی وعده‌هایی داد.

نشانه‌های تغییر نگرش به وب ایرانی ادامه داشت تا این که فرمانده نیروی انتظامی کشور نیز گفت: "با کنترل هوشمند شبکه‌های اجتماعی علاوه بر اینکه از مضرات آنها جلوگیری می‌شود، مردم می‌توانند از بخش‌های مفید آن بهره‌مند شوند."

مجموع این اتفاقات و اظهارات گویای نوعی تغییر نگرش به مقوله *****ینگ سایت‌های اینترنتی در کشور است.
این در حالیست که در میان برخی مسئولان نگاه صرفاً تهدیدآمیز به اینترنت وجود داشت اما در حال حاضر فرصت‌های موجود در برخی ظرفیت‌های اینترنت نیز مد نظر قرار گرفته است.

اگرچه در فضای وب نیز هستند کاربرانی که رفتار مناسب و متعارفی ندارند اما اکثریت مطلق کاربران اینترنت را افرادی تشکیل می‌دهند که با هویت واقعی خود به استفاده صحیح از این ابزار ارتباطی می‌پردازند.
بدیهیست این اکثریت نباید به خاطر تخلف عده‌ای معدود، از فرصت‌ها و امکانات موجود در خدمات اینترنتی محروم شوند، لذا با اتفاقات اخیر،‌ اظهارات مسئولان و شواهد موجود انتظار یک تغییر نگرش اساسی به اینترنت در ایران می‌‌رود.
جوجه رو آخر ...
تا حالا کدوم از گفته هاشون اجرایی شده؟
یه منبع بزارید ببینیم چقدر به فکر ملت بودن
اینا همش زر زدن هست
هر وقت با 10 تومن ر ماه اینترنت 20مگ دادن منم باورم میشه

---------- نوشته در 07:50 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:44 PM ارسال شده بود ----------

فقط مونده بگن : بخاطر سقوط یه شهاب سنگ در 21 دسامبر 2012 فقط کابل اینترنت ایران قطع شده....

Al!reza

کاربر سایت
Jul 27, 2011
7,549
نام
Alireza
بعد من میگم کلا با روسیه و دبی به نت جهانی وصلیم اون دوست عزیز میگه ما از 64 نقطه وصلیم :|
این کبلای فیبر نوری رو همین طوری ول میکنن به امون خدا ؟:-/
از چی درست میکنن اینا رو که اینقدر راحت پاره میشن ؟:-/:D

Dragon

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,749
نام
آریا
منم یه چند وقتی هست نتم مشکل پیدا کرده ، روزانه که حدود 460KB دانلود دارم و متاسفانه شبانه هم که رایگان هست بعضی شبا 200KB و اکثرا 480KB سرعت دانلودمه !!!
شبا بیشتر از 8 گیگ نمیتونم دانلود کنم :(( :((:-"

sina_darya1

کاربر سایت
Mar 22, 2010
61
بعد من میگم کلا با روسیه و دبی به نت جهانی وصلیم اون دوست عزیز میگه ما از 64 نقطه وصلیم :|
این کبلای فیبر نوری رو همین طوری ول میکنن به امون خدا ؟:-/
از چی درست میکنن اینا رو که اینقدر راحت پاره میشن ؟:-/:D
دوست عزیز فراموشی هم که داری. من گفتم 9 نقطه اگه میخای 9تاشو نام ببرم؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر