بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

L.o.s

کاربر سایت
Oct 4, 2011
796
نام
مسعود
به گزارش ایتنا از ایسنا، حسن شاهی - معاون بهره‌برداری و مدیریت شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت - با اعلام این خبر افزود: به این ترتیب اینترنت مورد نیاز کاربران در جنوب کشور از درگاه شیراز و منطقه غرب کشور از درگاه تبریز قابل توزیع خواهد بود.

شاهی در ادامه تصریح کرد: با الگوی توزیع جدیدی که درشبکه توزیع اینترنت صورت گرفته، علاوه برافزایش ظرفیت شبکه، سرعت دسترسی به اینترنت و نیز کیفیت ارتباطات اینترنتی برای کاربران افزایش خواهد یافت.

MαMαSαN

کاربر سایت
Mar 25, 2010
1,655
نام
مـحـمـد
سرویس 1024 پارس انلاین :D

2268247494.png

دوستان گول ِ این اسیاتک رو نخورین! در عرض سال فقط 2 ماه همچین سرعتی رو ارائه میده! من خودم یه زمانی آسیاتک داشتم و سرعت دانلودم عالی بود اما تو ایام ها خاص مثل ماه رمضون یا مثلآ عید نوروز، سرویس هاش به طور عجیبی دچار افت سرعت میشه و بعضی اوقات سرعت شما حتی به 10 - 11 هم میرسه!

البته پسرخاله ی خودم همین الان اسیاتک داره و هر شب حدود 5 گیگابایت دانلود میکنه! سرعت دانلود شبانه ی اسیاتک خیلی بالاست و بعضی اوقات تا 1 مگ هم میرسه! بهرحال اگر میخواین سراغ اسیاتک برین باید هر نوع ریسکی رو بپذیرین!

AMIR MGS

کاربر سایت
Feb 3, 2010
35
نام
امیرحسین
سلام دوستان خسته نباشید بنده مدتس نزدیک به 4 سال بیشتر صبانت دارم و سرعت دانلودم دیگه خوب نیست یعنی سرویس 128 دارم محدود اما سرعت دانلود 50 هست وقتی میبینم دوستان سرعت دانلودشون با مخابرات نامحدود بالاتر از 70 هست.میگم یا من باید سرویس رو عوض کنم یا اینکه اون ها شانس دارند.بقیه دوستان هم که تست میزارند من واقعا بهشون تبریک میگم که سرعت دانلودشون رو زده 3.44 mb.s
اما برای من اصلا خوب نیست
من الان توی کانفیگ مودم میرم :
Line Rate - Upstream (Kbps): رو میزنه 511
Line Rate - Downstream (Kbps): رو میزنه 2047
شما خودتون بگید چی کنم من
http://www.speedtest.net/result/2268429660.png

Miladosos

کاربر سایت
May 6, 2011
602
نام
میلاد
سلام،
1- من میخوام از پیشگامان اینترنت بگیرم، کسی میدونه اگه من سرعت 1 مگ با حجم 20 گیگ بگیرم سرعت شبانه اش چقدر هستش و اینکه آیا در صورت دانلود زیاد اون سرعت شبانه کم میشه یا نه؟
ممنونم.
خلاصه بهت بگم نگیر.
منم سرعت 1 مگ دارم . پینگ متوسط . سرعت یه مگ روز 240 . شب 50 تا 80 . زیاد هم دانلود نکن . برا من رو از 240 رسوندن به 100 . بعدش گیر دادم پشتیبانی درسش کرد .

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
خلاصه بهت بگم نگیر.
منم سرعت 1 مگ دارم . پینگ متوسط . سرعت یه مگ روز 240 . شب 50 تا 80 . زیاد هم دانلود نکن . برا من رو از 240 رسوندن به 100 . بعدش گیر دادم پشتیبانی درسش کرد .

ممنون از جوابتون.

من گزینه های زیادی ندارم، یا پیشگامان یا پارس آنلاین یا داتک ( که الان دارم) یا سپنتا و یا برم سراغ ایرانسل و وایمکس.

این چیزی که میگی که خوبه، به نسبت چیزی که الان دارم، 128 نامحدود داتک رو 48 تومن میدم!

جواب سوالم رو ندادین، اگه تو شب دانلود زیاد انجام بدی، سرعت شبانه ات رو کم میکنن؟ چیزی که گفتی به نظر میاد برای روزانه باشه چون گفتی سرعتت 240 بود رسید به 100 ولی شبانه بین 50 تا 80 بوده پس قاعدتا در مورد روزانه صحبت میکردی که عجیبه چون هیچکس سرعت روزانه رو کم نمیکنه چون داری براش پول خرج میکنی و اون دوست داره شما زودتر حجمت رو مصرف کنی. البته من 20 گیگ میخوام بگیرم احتمالا، شما ترافیکت چقدره؟

شما مشکل حجم دانلود با پیشگامان داشتی؟ یعنی خودت ترافیکت رو مونیتور کنی ولی اونا بهت چیز دیگه ای بگن؟

ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنی در مورد پیشگامان و جواب سوالم رو هم مفصل تر بدی.

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
سرویس وایرلس پینگش خوبه ؟ من بخوام سرعت دانلودم فیکس 1 مگ باشه (نامحدود)، با تجهیزات و دستگاه ، چقدر باید خرج کنم ؟

w3x

کاربر سایت
Aug 7, 2012
118
سرویس وایرلس پینگش خوبه ؟ من بخوام سرعت دانلودم فیکس 1 مگ باشه (نامحدود)، با تجهیزات و دستگاه ، چقدر باید خرج کنم ؟

هزینه نصب 25الی 35 + هزینه تجهیزات 350 الی 450 + هزینه سرویس 150 الی 180 = سر جمع یه چی حدوده 550 تا 600 واست یه تجهیزات خیلی خوب در میاد

البته اینم بگم دوسته من , خیلی بستگی به ساختمونتون داره که کجا قرار گرفته !

حتما قبله اقدام زنگ بزنید بگید واسه موقعیت سنجی بیان 15 تومان میگیرن ( البته خودت هم میتونی بری بالا پشتبوم تون درو اطرافتو نگاه کنی ببینی ساختمون از شما بلند تر هست یا نه ؟ چقدر درخت و ساختمون دور و ورت هست ! اگه میبینی دید بازه داری شهر رو میبینی بدون که خیلی خوبه)

در رابطه با پینگ من داخل مشهد رو نمیدونم ولی تهران اگه سیگنال دریافتی بین 56-62 dbm باشه فوق االعاده میشه با 4.2.2.4 بین 100 تا 120

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
سلام دوستان خسته نباشید بنده مدتس نزدیک به 4 سال بیشتر صبانت دارم و سرعت دانلودم دیگه خوب نیست یعنی سرویس 128 دارم محدود اما سرعت دانلود 50 هست وقتی میبینم دوستان سرعت دانلودشون با مخابرات نامحدود بالاتر از 70 هست.میگم یا من باید سرویس رو عوض کنم یا اینکه اون ها شانس دارند.بقیه دوستان هم که تست میزارند من واقعا بهشون تبریک میگم که سرعت دانلودشون رو زده 3.44 mb.s
اما برای من اصلا خوب نیست
من الان توی کانفیگ مودم میرم :
Line Rate - Upstream (Kbps): رو میزنه 511
Line Rate - Downstream (Kbps): رو میزنه 2047
شما خودتون بگید چی کنم من
http://www.speedtest.net/result/2268429660.png

سرعت شما باید در اصل 16k باشه 50k برای 128 که خیلی عالیه الان خیلیا فقط سرعت واقعیشون رو از 128 میگرن حالا شما که دارای 4 برابر بیشتر میگیری

Miladosos

کاربر سایت
May 6, 2011
602
نام
میلاد
ممنون از جوابتون.

من گزینه های زیادی ندارم، یا پیشگامان یا پارس آنلاین یا داتک ( که الان دارم) یا سپنتا و یا برم سراغ ایرانسل و وایمکس.

این چیزی که میگی که خوبه، به نسبت چیزی که الان دارم، 128 نامحدود داتک رو 48 تومن میدم!

جواب سوالم رو ندادین، اگه تو شب دانلود زیاد انجام بدی، سرعت شبانه ات رو کم میکنن؟ چیزی که گفتی به نظر میاد برای روزانه باشه چون گفتی سرعتت 240 بود رسید به 100 ولی شبانه بین 50 تا 80 بوده پس قاعدتا در مورد روزانه صحبت میکردی که عجیبه چون هیچکس سرعت روزانه رو کم نمیکنه چون داری براش پول خرج میکنی و اون دوست داره شما زودتر حجمت رو مصرف کنی. البته من 20 گیگ میخوام بگیرم احتمالا، شما ترافیکت چقدره؟

شما مشکل حجم دانلود با پیشگامان داشتی؟ یعنی خودت ترافیکت رو مونیتور کنی ولی اونا بهت چیز دیگه ای بگن؟

ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنی در مورد پیشگامان و جواب سوالم رو هم مفصل تر بدی.

اون وسطش اشاره کردم شب بین 50 تا 80 کیلوبایت برثانیه دانلود میکنه . 50 از 1 تا 2 شب . بعدش دیگه میشه 80 . نه سرعت رو اصلا دست نمیزنن . پینگش متوسطه . من یه ساله 24 گیگ دارم . تیر گرفتم . با مودمش و سرویس 220 دادم . (آشنا دارم :d) (اگر گرون گرفتم بهم نگید راحتترم :d) .
مشکل حجم ترافیک نداشتم . مثل آدم میرم وب گردی 200 مگ مصرف میشه ( تو ویندوز هم نشون میده خالی بندی نیست ) بعد میرم یه 3 دست بسیج دوستان میزنم 70 مگ کم میشه بعد میرم علافی :d
من تا الان یه 1 گیگ و یه 5 گیگ خریدم (چه کنم دیگه مصرف زیاده) .
نسبت اشتراک هم 1 به 8 هست . پشتیبانی کنه ای هم داره . یعنی تو سایتش اعتراض بکنی ، تا 2 ماه زنگ میزنن ببینن دیگه اون مشکل پیش نیومده (هنوز دارن برا قضیه پینگ بهم زنگ میزنن :|)

AMIR MGS

کاربر سایت
Feb 3, 2010
35
نام
امیرحسین
سرعت شما باید در اصل 16k باشه 50k برای 128 که خیلی عالیه الان خیلیا فقط سرعت واقعیشون رو از 128 میگرن حالا شما که دارای 4 برابر بیشتر میگیری

نه اتفاقا الان همه دارند با 128 بیشتر از 80 دانلود میکنند اره در اصل 128 باید 16 باشه ولی اگه 16 باشه کسی طرف محدود نمیره پس سرعت رو میبرند بالا و میکنند 50 اما تو تبریز صبانت به دوستم سرعت دانلود 220 میده با 128
الان اینجا کسی هست با 128 داره 120 دانلود میکنه

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
نه اتفاقا الان همه دارند با 128 بیشتر از 80 دانلود میکنند اره در اصل 128 باید 16 باشه ولی اگه 16 باشه کسی طرف محدود نمیره پس سرعت رو میبرند بالا و میکنند 50 اما تو تبریز صبانت به دوستم سرعت دانلود 220 میده با 128
الان اینجا کسی هست با 128 داره 120 دانلود میکنه

اصل اینکه شبانه مثلا 80 بده ولی در حالت عادی به چه دردی میخوره بعد هم وقتی شما با 128 سرعتت 50k هست اگر یه وقتی ب سرعتت به 16 برسه
هیچ دلیل موجهی برای اعتراض به isp نداری چون قانونا باید همون 16 تا بگیری

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر